Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 18 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 LastLast
Results 301 to 320 of 353

Thread: God of War: Ragnarök

  1. #301 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Uf daca nici Ragnarok nu-si mai merita banii, nu stiu ce joc si-ar merita.
    În stadiul în care a fost lansat, nu, nu merită 70 de euro. Bug-urile întâmpinate de mine sunt atât de nasoale încât sincer pare nefinisat. Kratos se scufundă la un moment dat sub zăpadă, nu i se mai vede nici capul.

    Iar partea si mai nasoala e că recenziile în ziua de azi nu mai sunt pe bune, așa că nu vei ști niciodată devăratele probleme ale jocului. Cumperi un joc în ziua lansării în jurul caruia se creează hype, îl joci și constați că e o catastrofa pe partea tehnică.

    Supărarea mea vine tocmai din faptul că așteptările erau altele. De asta am și făcut precomandă, eram convins că un joc precum Ragnarok o să aibă zero probleme.

  2. #302 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am vreo 4 ore deja. Nici un bug, da nah, mie așa mi se întâmplă in majoritatea jocurilor. Oi fi eu mai norocos? Sau poate pot să mă bucur mai ușor de ele? Cine știe...

  3. #303 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da, my bad, am uitat sa stau geană după crengi plutitoare

  4. #304 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ca să nu creadă cineva că vorbesc, doar așa, de dragul polemicii, las aici un screenshot.

    Iar ăsta e doar unul dintre bug-urile vizuale. Au mai fost și altele de ordin tehnic, dintre care unul chiar game breaking.
    Attached Images Attached Images screenshot_20221113_160150_com.huawei.himovie.overseas.jpg

  5. #305 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Nu ai cu cine. E prins in ale lui .

    Revenind la Ragnarok, nu am PS asa ca am urmarit pe youtube un let's play, mi-a placut dar m-a deranjat putin vocea lui Odin, zici ca e un taximetrist din NY

  6. #306 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Dupa primele 4 ore de joc pot spune ca jocul asta e tot ce mi-am dorit si chiar mai mult; pana acum are un 10/10 din partea mea .
    Nu stiu cum vad unii ca jocul asta arata la fel ca primul joc, cand "Svartalfheim" arata mult mai bine decat tot ce am vazut in prima parte.
    Si spun asta dupa ce l-am rejucat in totalitate chiar luna trecuta.
    Bug-uri foarte minore am intalnit dar asta e de asteptat la lansare, pana la urma e un joc "AAAA" de-adevaratelea .
    Cu siguranta il voi rejuca la New Game+ peste cateva luni, cand vor rezolva multe dintre problemele astea.

    In toata industria se vede ca pandemia a afectat procesul de dezvoltare, de exemplu Microsoft a avut 0 exclusive first-party anul acesta.
    Ce au reusit sa faca Sony Santa Monica, si celelalte studio-uri first-party Sony, mi se pare incredibil si de-abia astept sa-l joc in continuare.

    PS: toata lumea se plange de costul jocurilor din ziua de azi, dar uita ca si bugeturile au crescut considerabil; nu cred ca in anii 90 se investeau zeci sau sute de milioane de dolari intr-un singur proiect.
    Si nu ma deranjeaza sa platesc 70 euro la lansare pentru cateva jocuri pe an, stiind ca primesc o experienta single-player completa, fara tactici de "predatory monetization" sau mizerii de live services.
    Nimeni nu va forteaza sa il jucati la lansare, puteti avea rabdare pana cand se va reduce considerabil sau va fi adaugat la PS+.

    EDIT: daca asta e joc de nota 8 ma intereseaza care-i joc de 10 pentru voi .
    EDIT 2: side-questul cu insula mi se pare mai epic decat orice am vazut in multe alte jocuri din ultima vreme;

  7. #307 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Am peste 50 de ore în el și nu știu despre ce bug-uri vorbiți, dar știu ca nu am întâlnit de mult o poveste atat de detaliată ,interesantă cu răsturnări de situații, bătălii memorabile ,ect. Am sa revin cu noi păreri după ce îl termin. Până acum clar este GOTY pentru mine chiar dacă am platinat ER și HFW, spor la joacă

  8. #308 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Vad ca unii va plangeti de inamici off-screen: cu L1 + D-pad down face quick turn.
    Iar indicatoarele arata destul de clar cand trebuie facut dodge.
    Daca tot nu reusiti sa "git gud" se poate reduce dificultatea oricand (daca nu ati inceput pe dificultatea "God of War").
    Dificultatea "Balance" mi s-a parut perfecta pana acum.

  9. #309 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am jucat si eu putin in weekend, din pacate nu prea imi permite timpul. Singurul lucru ce m-a enervat enorm e sistemul de dodge (vina mea nu a jocului), ca era setat pe X nu pe O. In ultima vreme am jucat numai DS3, Elden Ring, BB si eram mereu obisnuit sa apas O ca sa fac dodge. Am schimbat butoanele si ce credeti? Acum apas pe X ca sa ma feresc... Is incredibil.

    Trimis de pe al meu SM-G998B folosind Tapatalk

  10. #310 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Stai liniștit, la fel am făcut si eu. Cand puneam dodge pe O imi venea sa apăs pe X și dacă schimbam înapoi pe X apăsam pe O. Pana la urmă am lăsat pe O si m-am obișnuit dupa vreo juma de oră.

  11. #311 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    God of War Ragnarok launch was bigger than Call of Duty, Elden Ring and Pokémon | UK Boxed Charts | GamesIndustry.biz
    God of War Ragnarok is the UK's second biggest boxed game launch of the year, behind FIFA 23.
    It means the PlayStation game sold more boxed copies in its first week than Elden Ring, Call of Duty: Modern Warfare 2 and the previous second place: Pokémon Legends: Arceus.
    This is purely physical boxed sales, and as Call of Duty: Modern Warfare 2 was a significant download title, it's quite possible God of War wasn't quite No.2 overall (we'll get the download data later in the week). But even so, it's a massive opening week for the Sony title. 82% of week one boxed sales were on PS5, with 18% on PS4.
    Damn, bravo lor .

    EDIT: Si a primit cele mai multe nominalizari la Game Awards:

  12. #312 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Dacă tot l-am terminat )
    Attached Images Attached Images 20221115_135249.jpg

  13. #313 SP
    Member Mishy's Avatar
    E incredibil jocul asta. De la o misiune la alta reuseste sa ma dea pe spate. Personajele sunt incredibile, doar in Last of Us am mai vazut acting atat de bun. Gameplay-ul poate fi frustrant pe alocuri, dar dupa parerea mea e foarte bun odata ce prinzi mecanicile si ai acces la tot feluri de runic attacks, skilluri si armuri.

    Pentru mine e cel mai bun joc pe care am pus mana de ceva vreme incoace, pur si simplu nu ma plictisesc, cred ca l-as juca incotinuu daca as putea. Intr-adevar nu e joc next-gen, dar cui ii pasa cand povestea si personajele sunt atat de bune. GotY clar pentru mine.

  14. #314 SP
    Member smits's Avatar
    Pe mine doar puzzleurile ma scot din sarite .

  15. #315 SP
    Member Mishy's Avatar
    Ti se par grele sau din cauza ca partenerii incep sa dea indicii din secunda 1 in care dai peste unu?

  16. #316 SP
    Member smits's Avatar
    Dupa o zi de lucru fix de puzzles nu mai am chef, in forbidden west puteai sa dai skip. Dar este youtube. Puzzles niciodata nu mi-au placut, indiferent de joc.

  17. #317 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    În Forbidden West pe mine altceva m-a scos din sărite. Traversal-ul, partea de cățărare în general. Nu-mi vine să cred că am dat o gramadă de bani pe un joc în care personajul (mai ales atunci când sare) se agață de obiecte numai când are chef. Incredibil de frustrant să cazi de 7-8 ori de la mare înălțime și s-o iei de la capăt de fiecare dată, aproape când ajunsesei la final de traseu.

    După jocuri de genul ăsta, pur și simplu nu ai cum să nu-ți scoți pălăria în fața AC și a traversalului dus la rang de artă în seria respectivă.

    În Ragnarok puzzle-urile din main quest mi s-au părut destul de reușite, cu excepția unuia, cel cu sigilurile violet cu care trebuie să arzi o porțiune de vegetație ca să poți trece mai departe. În schimb, nivelul de dificultate al puzzle-urilor în questurile secundare e mult mai mare. Eu nu folosesc niciodată YT ca să duc un joc la capăt, așa că din vreo 10 questuri secundare, am rezolvat abia jumătate din ele.

  18. #318 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar


    Cum sa adormi intr-un God of War?

  19. #319 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Incredibil ce bine arata multe scene, ar trebui sa le foloseasca ca demo-uri pentru ecrane OLED.
    Si combat-ul devine tot mai interesant si divers, o surpriza foarte placuta .

    Poate nu am ajuns inca la puzzle-urile cele mai grele dar pana acum nu mi s-au parut prea dificile.
    Pacing-ul intre lupte si puzzle-uri e perfect, nu te lasa sa te plictisesti deloc.
    Actorii sunt iarasi de nota 10, nu tin minte sa fi vazut asa multa emotie in alte jocuri.
    Ca mici minusuri:
    • animatiile faciale in unele scene ar putea fi un pic mai bune, vazand ce bine le-au facut cele din Last of Us Part 1 & 2
    • camera putin prea apropiata de spatele personajului
    Si dupa 14 or de joc nici macar un bug major; mici glitch-uri am observat dar polish-ul e la un alt nivel .

    EDIT: Interview foarte interesant cu Santa Monica Studio: https://www.latimes.com/entertainmen...s-santa-monica .
    Imi place ca aceeasi oameni care au lucrat la primele jocuri God of War sunt cei care lucreaza si la acesta.
    Cred ca vom auzi foarte mult despre Eric Williams de acum incolo:
    “I remember talking to someone from another game company, where they were trying to get me to leave. The said, ‘Do you just want to be known as the “God of War” guy for the rest of your life?’ That was your big pitch to dissuade me? Because yes, I kind of do.”

  20. #320 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Daca este sa dau un sfat cuiva care-l incepe acum, ar fi sa se axeze pe story si sa ingore side quest-urile si alte chestii. Te iei cu altceva si mai trec 3-5 ore pana revii la quest-ul principal. Posibil sa te si plictisesti . Poti sa termini jocul linistit, numai cu ce-ti dau ei pe parcurs.
    Am 51 ore , maxed out , ~1mil Hacksilver , best armor & weapons ... cam atat tine jocul . Am ramas doar cu Arena ! Astept NG+ .
    Attached Images Attached Images gow3.jpeg gow1.jpeg gow2.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 18 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2013, 10:56
  2. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:28
  3. Replies: 0 Last Post: 11-11-2012, 15:43
  4. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts