Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ai avut probleme cu PS5?

Voters
114. You may not vote on this poll
  • Nu, totul e ok si merge perfect ca in prima zi

    77 67.54%
  • Probleme hardware, caz de service/garantie

    14 12.28%
  • Soft-brick, caz de service/garantie

    4 3.51%
  • Probleme software, s-au rezolvat cu update/restore

    6 5.26%
  • Inca nu am probleme, insa consola e galagioasa

    17 14.91%
  • Inca nu am probleme, insa consola se supraincalzeste

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 23 of 28 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast
Results 441 to 460 of 555

Thread: Rata defectiunilor - PS5

  1. #441 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte ciudat, dar as zice ca nu-i problema de consola sau controller, cat ceva issue de la joc.

  2. #442 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    La mine a inceput sa scartaie R2, se aude destul de evident. Cred ca e un semn ca nu o mai duce mult.
    Daca il duc la garantie si imi cere si consola, o las de tot. La ce jocuri nu sunt, nu e pierdere.

  3. #443 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    A schimbat cineva arcul de la trigger? Sau ati trimis controller-ul in garantie pentru asta?
    Unul dintre arcuri cred ca mi s-a rupt deoarece nu mai are rezistenta la fel ca inainte.

  4. #444 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da, am trimis eu la eMag (Depanero) doar controller-ul si am primit altul nou. Inițial mi-au zis ca trebuie sa trimit și consola si au vrut sa-mi dea banii inapoi pe tot pachetul, dar pana la urmă au acceptat sa trimit doar controller-ul si l-au înlocuit.

  5. #445 SP
    Member Antiohh's Avatar
    L-am tratat cu niste leacuri babesti gasite pe internet (tras de el, apasat, suflat pe lateralele L3) si nu mai face asa momentan Posibil sa fie ceva mizerie bagata pe acolo, iar Doom sa aiba sensibilitate mai mare pe L3 decat alte jocuri si de aceea facea asa.

  6. #446 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Am trimis controller-ul in garantie la jocurinoi.ro pentru trigger R2 care nu mai avea rezistenta la fel ca inainte si am primit unul nou.

  7. #447 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Mda. se pare ca mai nou controllerul meu manifesta atat drift analog drept, cat si stang (a inceput cu stangul si dupa cateva zeci de ore face si dreptul). Nu as vrea sa imi cumpar alt controller pentru ca nu am ce face cu 2, dar efectiv unele jocuri nu sunt jucabile cu problemele acestea. Mai am garantie de la Altex vreo 9 luni. A reusit cineva sa schimbe doar controllerul? Ca erau niste discutii cum ca trebuie sa dai consola cu totul si iti dau banii inapoi in loc sa iti repare controllerul stricat (ceea ce nu imi doresc, evident). Intreb mai mult ca sa stiu cu ce fel de psihic ma duc sa discut cu cei de la Altex si cum sa le pun problema

  8. #448 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am trimis și eu 2 manete la depanero saptamana trecuta ,pana acum am primit mesaj ca le-au primit și cam atât
    Am forțat analogul din stânga pe fortnite și sau cam dus

  9. #449 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Revin
    Am primit acum mesaj ca au trimis altele noi

  10. #450 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Le aveai cumparate separat sau erau venite cu consola?

  11. #451 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Unul era cu consola si altul separat
    Eu unul sunt mulțumit de serviciile lor ,nici măcar nu mai aveam cutiile originale iar o maneta o desfăcusem

  12. #452 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Unul era cu consola si altul separat
    Eu unul sunt mulțumit de serviciile lor ,nici măcar nu mai aveam cutiile originale iar o maneta o desfăcusem
    Si la cel cu consola nu ti a cerut si consola? Nici n-au intrebat?

  13. #453 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Nu ,m-a sunat azi o doamna de la emag sa ma întrebe ce vreau , banii sau manetele și cam atât

  14. #454 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Am fost azi la Media Galaxy in Cluj-Napoca Polus Mall cu controllerul defect (care a venit cu consola). Cel care se ocupa de garantii mi-a zis ca nu se poate sa dau doar controllerul ca cica cei de la Depanero nu sunt autorizati sa il repare si ca nu exista in Romania vreo firma autorizata in acest sens. Ei doar constata si dupa cer inlocuire de la Sony, iar cei de la Sony inlocuiesc pachetul cu totul. M-am contrazis politicos cu domnul de acolo, am venit si cu cineva care lucreaza in domeniul juridic si ii explicam de ce nu se poate sa fie asa cum spune el si ca suntem dispusi sa urmam demersuri pe cale legala pentru ca eu nu sunt dispus sa aduc si consola.

    Atunci a rasarit ceva sefa care mi-a zis ca ei nu vor sa enerveze clientii, ca nu de asta sunt pusi acolo si ca daca stam sa ne gandim bine nici pentru ei nu este o situatie pe care sa o prefere (nu le convine sa dea o noua garantie de 2 ani consolei si ca au si ei niste pierderi). I-am dat exemplul userului de mai sus, cum ca la emag au schimbat asa, iar ea a ramas perplexa si a spus ca nu e prima oara cand cineva pretinde aceleasi lucruri ca mine, ca au mai avut discutii cu distribuitorii de la Sony si sustinea ca daca un magazin cumpara pe aceeasi cale oficiala in Romania, cum fac ei, nu exista varianta sa iti repare/dea alt controller separat. Se schimba cu totul. S-a oferit totusi sa imi trimita controllerul asa in service, dar cu mentiunea ca cel mai probabil il voi primi inapoi si ca daca imi doresc cu adevarat pot sa ma indrept pe cale legala impotriva lor (notificare + plangere ANPC). A zis ca poate sa imi ofere banii inapoi, ca ei aduc consola des la 2500 lei si ca imi pot lua alta, la care am zambit si i-am explicat de ce nu pot sa imi iau in realitate o alta consola in aceeasi bani: ei vand doar bundleuri scumpe. Atunci a spus ca ar exista si optiunea sa imi dea alta cand apare stoc, dar ca ar trebui sa astept o perioada si ca ,,mai vedem,,.

    Nu pot spune ca imi doresc neparat sa schimb consola cu totul doar pentru un controller, dar voi merge pe aceasta cale daca mi se ofera posibilitatea (sa zicem ca deranjul meu este compensat de extinderea garantiei cu mai bine de un an si de faptul ca imi inlocuiesc consola uzata cu una noua). + desi ce am discutat cu cei de la MG a fost in dezacord, a fost o discutie civilizata, nu m-am simtit agresat/repezit si s-au prezentat niste posibile solutii, motiv pentru care nu o sa tin cu dintii de varianta care imi convine cel mai mult: cea in care mi se da doar alt controller.

    Calea legala ramane o solutie viabila doar daca spun ca nu imi pot repara controllerul/oferi altul nou si nici nu imi dau un pachet cu consola noua la schimb. Pe mine nu ma costa mai nimic o asemenea abordare, asa ca pot sa fac aceste demersuri (pentru un banal controller).

    PS: i-am dat doamnei alte exemple si mi-a spus ca inclusiv daca vrei sa dai telecomanda SONY in service nu se poate decat cu tot cu televizor

  15. #455 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Calea legala ramana optiune doar daca vrei sa faci "romanisme", asa cum am mai zis. Va rog eu frumos sa incetati cu sfaturile astea!

    Legea este clara, iar la garantie trebuie sa duci pachetul complet (fara ambalaj) - faptul ca unii sau altii ocolesc sau incalca legea nu este normalitatea si nu inseamna ca toti vor/vom face asta! Iar asta este valabil in orice, de la trecutul pe rosu, la furat din magazin si pana la crime sau alte nebunii.

    Tipa din magazin a procedat foarte bine iar faptul ca a trimis controller-ul in service a fost doar pentru ca ai fost prea insistent si are respect fata de client (asa cum trebuie).

    LE: chiar ti-as recomanda sa mergi pe cale legala, ca sa vedem clar cum se solutioneaza asa ceva. Chiar sunt super curios.

  16. #456 SP
    Member smits's Avatar
    Nu inteleg de ce nu iei un alt controller, astepti putin si il returnezi pe ala stricat.

    Va bateti capul pe degeaba.

  17. #457 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Personal daca mi-as lua alt controller, as lua alta culoare si atunci e mai greu sa faci asta

  18. #458 SP
    Member Antiohh's Avatar
    @RazvanRazy - vreau sa vad unde scrie ce spui tu. Ca daca nu am consola imi pierd dreptul la garantia pentru controller.

  19. #459 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    S-a mai discutat de cateva ori asta. Cauta si tu discutiile din urma unde a raspuns pana si userul ATX/MG.

  20. #460 SP
    Member Antiohh's Avatar
    ,,De exemplu, daca ai cumparat o consola + joc si ai probleme cu controller-ul, trebuie sa aduci in garantie inclusiv consola si jocul, fiindca tu ai facut achizitia pachetului intreg. De asemenea, in cazul Sony se verifica o serie de serial number-uri.,,
    - Asta a scris userul ATX/MG.

    Ceea ce a scris el nu reprezinta o dispozitie legala. Ceea ce scrie pe pagina Altex: ,, La solicitarea garantiei este necesara prezentarea produsului defect cu elementele de identificare intacte (seria produsului), impreuna cu accesoriile aferente si copiile de pe factura fiscala si certificatul de garantie. In cazul in care produsele ajung neinsotite de aceste documente, produsele pot fi returnate solicitantului/expeditorului fara solutionarea garantiei.,, nu reprezinta o dispozitie legala.

    Conditiile de garantie sunt in conformitate cu O.G. 21/1992, Legea 449/2003 si O.G. 174/2008. Eu le-am citit pe toate si nu scrie nimic de genul cum ca trebuie sa prezinti toate accesoriile aferente ca sa beneficiezi de garantie.

    Singurul motiv pentru care pot intelege o asemenea abordare este daca vrei sa dai retur si atunci ai nevoie de tot. Dar ma repet: voi nu intelegeti ce aberatie este sa mi se zica ca nu mai am garantie la Telefon pentru ca vezi doamne nu mai am incarcatorul original?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 28 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Rata defectiunilor - PS4 By AndRewqp in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1122 Last Post: 24-01-2018, 16:48
  2. Rata defectiunilor - Xbox One By AndRewqp in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 140 Last Post: 31-01-2017, 19:33
  3. Rata defectiunilor - DS4 By MonkY in forum Polls
    Replies: 43 Last Post: 14-05-2016, 20:59
  4. Rata defectiunilor - Wii U By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 6 Last Post: 05-01-2014, 22:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts