Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ati avut probleme cu PS4 pana acum??

Voters
116. You may not vote on this poll
  • Nu, totul este ok si merge perfect din prima zi

    89 76.72%
  • Am avut probleme, s-au rezolvat la garantie

    8 6.90%
  • Da, iar acum nu mai merge deloc

    2 1.72%
  • Am avut mai multe probleme, dar s-au rezolvat

    6 5.17%
  • Inca nu am probleme, consola insa e galagioasa si se incalzeste mereu

    11 9.48%
Page 1 of 57 1 2 3 11 51 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1123

Thread: Rata defectiunilor - PS4

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Rata defectiunilor - PS4

    Sper sa nu fie prea devreme un astfel de thread, dar cred ca e timpul unui sondaj sa vedem cati dintre voi ati avut probleme cu XO sau si mai rau s-a stricat intre timp. Chiar daca ati votat ca va merge fara nicio problema, puteti sa postati in thread si vom face un update a statisticii, daca intre timp apar astfel de probleme. Oricum sper sa nu aveti probleme niciunul dintre voi. Va rog sa specificati printr-un post daca puteti si ce problema ati avut mai exact.

    Aveti si thread pentru Xbox One aici: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ilor-xbox-one/.

    ii rog pe cei care au votat ca au intampinat probleme sa specifice intr-un post ce fel de probleme si cum le-au rezolvat, daca le-au rezolvat si ce urmeaza sa fac.

    UPDATE 14.04.2016

    Pentru ca au trecut peste doi ani de la lansare, poll-ul a fost resetat. Rezultatele sunt in poza de mai jos.
    Attached Images Attached Images brokeps4.jpg screen-shot-2016-04-15-16.02.28.png

  2. #2 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Pur si simplu nu mai vrea sa se deschida. Apas butonul de Power si se lumineaza pentru 2 secunde dupa care se inchide. Si nici nu vrea sa intre in Safe-Mode.

  3. #3 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Moartă dupa nici 30 de ore de jucat.

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Rata defectiunilor - PS4.

    va rog inca o data, cei care ati votat ce probleme ati avut, chiar daca le-ai reparat, specificati va rog si ce fel de probleme printr-un post, altfel nu se ia in considerare votul vostru daca tot facem o statistica sa o facem ca la carte

  5. #5 SP
    Member Ramon's Avatar
    Mie mi-a facut figuri dupa ce am bifat HDMI Link in setari. Nu reuseam din telecomanda sau televizor sa trec pe inputul HDMI asignat consolei. La un moment dat a facut si un zgomot ft ciudat, de rasnita, in timp ce tot o deschideam si inchideam din buton. In cele din urma, am rezolvat cu scoaterea tv-ului din priza.

  6. #6 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Prea multe probleme intalnite, pe mine PS4, cel putin prima serie, m-a dezamagit, chiar daca inca nu am vazut unul live.

  7. #7 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Eu as fi curios cine e a treia persoana care a votat ca i-a crăpat si ce problema are la ea.

  8. #8 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    Eu as fi curios cine e a treia persoana care a votat ca i-a crăpat si ce problema are la ea.
    Poate Troll ? Nu este o consola perfecta ( ca orice electronic mai si crapa ) . Ii multumesc lui dzeu nu am avut probleme cu a mea pana acum .

  9. #9 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Bine ca am ce juca destul si fara PS4, ca PS3/WIIU/PC/3DS/Vita inca se tin tare. Practic in afara de KZ si BF trebuie sa fiti realisti, nu prea aveti ce juca pe ea. Se lanseaza jocurile putin mai tarziu si eu pana acum am jucat un Beta. Ca oricum BF parca e Beta in stadiul in care e acum

  10. #10 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    Practic in afara de KZ si BF trebuie sa fiti realisti, nu prea aveti ce juca pe ea.
    Keep telling yourself that and you shall believe.

  11. #11 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    The guy who reported 8 users or more for Off-Topic one day OK so I forgot one game, ACIV, but that you can play on the PS3 as well. What else do you play on it right now? Out of sheer curiosity.

  12. #12 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    The guy who reported 8 users or more for Off-Topic one day OK so I forgot one game, ACIV, but that you can play on the PS3 as well. What else do you play on it right now? Out of sheer curiosity.
    Knack

  13. #13 SP
    Member chesterb's Avatar
    Vorbim aici şi despre calitatea controllerului?
    Al meu a ajuns cam aşa:

    PS: mi-a fost lene să fac poza şi am căutat pe net o poză. Arată identic.
    Attached Images Attached Images 2372321-9273329035-v4u7k.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Vorbim aici şi despre calitatea controllerului?
    Al meu a ajuns cam aşa:

    PS: mi-a fost lene să fac poza şi am căutat pe net. Arată identic.
    Ai bagat dinti in el ?

  15. #15 SP
    Member chesterb's Avatar
    Dacă îl găseam aşa certam câinele, dar s-a rupt la mine în mână.
    Aşa arăta după 2 zile de folosire:
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1386500535.086193.jpg

  16. #16 SP
    Junior Member vladrockstar's Avatar
    materialul de la stickuri se cunoaste ca nu e cel mai stralucit. eu am nimerit ambele controllere busite, la unul se apasa d-pad-ul cam aiurea, iar celalalt are sticky LB, din cate am vazut trebuie desfacut si curatat niste lipici de pe acolo.

    consola pare ok, doar ca wi-fi-ul pare cam prost

  17. #17 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by vladrockstar View Post
    la unul se apasa d-pad-ul cam aiurea, iar celalalt are sticky LB, din cate am vazut trebuie desfacut si curatat niste lipici de pe acolo.
    Poti scoate doar butonul, nu trebuie sa desfaci controllerul cu totul. Cureti in interior si il pui la loc.

  18. #18 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Vorbim aici şi despre calitatea controllerului?
    Al meu a ajuns cam aşa:

    PS: mi-a fost lene să fac poza şi am căutat pe net o poză. Arată identic.
    Nu mai mancati cheetos si puneti mana pe controller

  19. #19 SP
    Member chesterb's Avatar
    să moară peştii mei dacă am mâncat aşa ceva. Chiar mi-am tratat controllerul regeşte.

  20. #20 SP
    Junior Member baad newz's Avatar
    Quote Originally Posted by Gamer4life View Post
    nu mai spune detin fifa pe pc si il si pe ps4 si credema ca pe pc e mult superior,vorbesti fara de tine cred sau doar ca sa postezi si tu.Totusi sa fim realisti e o consola bunicica superioara fratiorului mai mic dar deja a pierdut mult fata de un pc.Si ce sa mai zic ca nu merg melodiile pe els au nici macar nu le poti stoca pe hdd,youtube alta problema .....are o gramada de bube pt inceput si cum zicea mai sus in afara de KZ Shadow Fall nu prea mai ai ce lua ...mai ales pentru cei care au niste pc decente ....Asteptam niste exclusivitati gen God of War sau Uncharted.Pana atunci mai dam cu Killzone.
    El a intrebat daca merita sa joci alt joc pe ps4. Se referea la trecerea de la ps3 la ps4.Ce legatura are pc aici? Si DA! FIFA 14 pe ps4 fata de ps3 e un alt joc. Sarisi tu repede. Sau vrei sa imi spui ce configuratie ai la pc ca sa imi arati ca iti merge FIFA 14.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 57 1 2 3 11 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. Rata defectiunilor - Xbox One By AndRewqp in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 140 Last Post: 31-01-2017, 19:33
  2. Rata defectiunilor - Wii U By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 6 Last Post: 05-01-2014, 22:46
  3. Zelda Wii ar putea rata anul 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 18-11-2009, 22:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts