Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 80

Thread: Uncharted: Legacy of Thieves Collection

  1. #21 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Te simți special daca jocul tau nu e accesibil pentru alți oameni? Sau de ce ai vrea sa nu "se ducă naibii toată exclusivitatea"? Nu sunt ironic, chiar sunt curios ce avantaje ai când joci un joc exclusiv față de a juca același joc, doar că disponibil și pe alte platforme. Pe mine mă enervează uneori că sunt super încântat de un joc exclusiv și nu pot împărtăși bucuria cu prietenii care se joaca doar pe PC.
    E o prostie a unor fanboy, tu iti iei consola ca sa te joci nu te incurca cu nimic faptul ca jocurile sunt lansate pe alta platforma, in cazul de fata PC.

    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Eu am specificat anterior, indiferent ca e overall sau per bucata, se numeste tot lipsa de creier sa platesti pt fps unlock.
    Ai zis bine "fps unlock". Lacomia nu are magini in capitalism. Capitalismul e bun dar trebuie reglementat.

    Microtranzactiile sunt tot un abuz al producatorilor, ar trebuie puse in categoria jocuri de noroc sa vezi apoi cum ar disparea mizeria asta care a invadat PC-ul si consolele.

  2. #22 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Unde scrie asta? Daca ai U4 pe disc si Lost Legacy pe disc, te costa 5$ per bucata? Sau dai 10$ si activeaza pentru ambele, chiar daca ai doar U4? Sau cum se face?
    In postul de pe blogul PS: "Players who purchased Uncharted 4: A Thief’s End, Uncharted: The Lost Legacy, or Uncharted 4: A Thief’s End & Uncharted: The Lost Legacy Digital Bundle have the option to pay $10/€10 to upgrade to Uncharted: Legacy of Thieves Digital Version. The upgrade will be available starting at launch on January 28, 2022."
    Legacy of Thieves include si Lost Legacy.

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, iar intrebarea mea este - daca eu am doar U4 sau doar LL, dau 10$? De ce nu e 5$?

  4. #24 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca ai doar U4, platesti $10 si primesti si celalalt joc. Eu asta inteleg.

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu primesti celalalt joc. Primesti, poate, acest upgrade si pentru ala, chiar daca nu ai jocul.

  6. #26 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Si asta nu inseamna ca il primesti, gata updgradat, ca sa zic asa? Ai unul din ele, platesti 10$ le ai pe amandoua remasterd de ps5.
    Deci ai remastered la ambele jocuri, la pret de Lost Legacy pe OLX

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In teorie da. Practic, daca nu te intereseaza decat 1 din ele si ai doar 1 din ele, dai 10$ pe upgrade, in loc sa dai 5$.
    Nu e de bani, pt ca 10$ = 50 lei, cat un pranz pe undeva, ci de principiu.

  8. #28 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Unde s-a ajuns pentru un simplu update, pe langa ca trebuia sa fie gratis creaza foarte multa confuzie.
    Asa a fost Microsoft la lansarea Xbox One acelasi tip de comportament, aroganta si confuzie.

  9. #29 SP
    Member tudort's Avatar
    Eu dețin ambele jocuri digitale. Acum văd că apar grupate sub sigla Legacy of Thieves , dar scrie ps4. Va aparea un buton de upgrade ?

  10. #30 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Upgrade-ul cu 10 parai e doar pentru digital? Pe disc cum e? Se poate face sau trebuie cumparat disc varianta noua?

  11. #31 SP
    Member iliedobre's Avatar
    E si ptr disc, cu discul i consola vei putea cumpara upgrade-ul.

    ---------- Post added 17-12-2021 at 12:05 ----------

    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Unde s-a ajuns pentru un simplu update, pe langa ca trebuia sa fie gratis creaza foarte multa confuzie.
    Asa a fost Microsoft la lansarea Xbox One acelasi tip de comportament, aroganta si confuzie.
    Da' de ce trebuia sa fie gratis? Nu a muncit cineva la upgrade-ul asra, credeti ca baga discul de ps4 intr-un device, si gata, avem remaster? Oamenii care au muncit, serverele, nu trebuie si alea platite? Daca vor bani, de ce nu e gratis, daca baga microtranzactii nu e bine. Vrem lucruri frumoase dar ne scandalizam ca trebuie sa plati pretul a 2 pachete de tigari ptr un amarat de upgrade.

  12. #32 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ce remaster? Ce munca? Vorbim de acelasi joc? Ala e un "fps unlock". Ne e un joc refacut de la zero pentru PS5.
    Ce le duci tu de grija la Sony, saracii nu castiga suficient de bine, le trebuie mai multi bani de pe urma prostilor.

  13. #33 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Asa e, o duc bine, asta inseamna ca trebuie sa ne dea toate jocurile gratis, de aia ai dat 500d e euro pe o consola pe care o folosesti 6-7 ani.
    Daca tot sunt asa avari, vindeti-va ps5-urile, e momentul, sigur luati bani buni pe ele, jucati-va pe xbox, aveti gamepass, viine Phill Spencer dimineata si cu cafea si croissant.

  14. #34 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu in ultimii 5 ani am cumparat 4 console de la Sony, PS3 Super Slim 450 de lei, PS4 Pro precomanda 1800, PS4 PRO TLOF Part II 1900, PS5 2800 = 6950 de lei ~ 1400 de euro.

    Daca mai pun si jocurile cumparate pentru PS3 + PS4 + PS Plus pe 5 ani asta inseamna cel putin 1500 de euro, posibil 2000. Un cost aproximativ de peste 3000 de euro.

    Mai mentionez ca am cumparat toate jocurile din seria Uncharted pe PS4. Da mi se pare normal sa nu mai dau bani pe un simplu update la cati bani am dat pe jocuri si console.

    Apropo de bani, astia sunt banii munciti de mine nu primiti cadou, plus ca eu nu fac specula cu consolele.
    Ma joc ce vreau pe PS3, PS4 Pro, PS5, XOX, XSX, Wii U sau PC. Iar cand Sony sunt nesimtiti cu politicile, gen actualizari, upgrade-uri si cenzurarea jocurilor o sa ii critic, eu nu sunt fanboy Sony, Microsoft etc. Dar GamePass chiar e cea mai buna subscriptie pentru jocuri si ma ajuta sa economisesc bani si sa incerc jocuri pe care altfel nu le-as juca.

    Iti sugerez in viitor sa nu mai speculezi aiurea si nu mai face atata pe avocatul Sony.

  15. #35 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Te simți special daca jocul tau nu e accesibil pentru alți oameni? Sau de ce ai vrea sa nu "se ducă naibii toată exclusivitatea"? Nu sunt ironic, chiar sunt curios ce avantaje ai când joci un joc exclusiv față de a juca același joc, doar că disponibil și pe alte platforme. Pe mine mă enervează uneori că sunt super încântat de un joc exclusiv și nu pot împărtăși bucuria cu prietenii care se joaca doar pe PC.
    Nu ma simt special si nu e jocul "meu". E accesibil pentru oricine are PS3/PS4/PS5 (depinde de joc). Si nu am niciun avantaj daca e exclusiv. Insa ma deranjeaza pentru ca ma simt inselat/mintit/fentat. Nu ma mai joc aproape deloc din pacate, nu mai am timp Dar cand ma jucam o faceam in mare parte pe PC. Nu pentru ca-s fanboy PC, ci pentru ca imi placea sa joc la rezolutie mare si detalii maxime.

    Am luat XBOX 360 pentru ca aveam de recuperat niste bani si nu puteam sa-i obtin decat din produse cumparate de la un magazin (poveste lunga, nu-si are rostul aici). Ideea e ca asa am descoperit jocurile (moderne) pe console. Si apoi am vazut la cineva Killzone 2 pe PS3, mi-am luat PS3. Si am jucat Killzone2 si Killzone 3, Uncharted 1,2,3, Resistance 1,2,3 si multe alte jocuri exclusive excelente. Jocuri pe care nu le puteam juca pe PC.

    Asa am ajuns sa-mi iau PS4, stiam ca va aparea Uncharted 4 pentru PS4 si ca va fi exclusiv. Killzone Shadow Fall era joc care aparea odata cu consola. A mai fost The Order 1866. Horizon Zero Dawn, genul nu ma atragea in mod special, dar era facut de cei care au facut Killzone-urile (sunt mare fan). Si alte jocuri, mult mai putine fata de ce era pe PS3, dar erau acolo.

    Si apoi a venit bomba (pentru mine) - Horizon Zero Dawn se porta pe PC, era ceva de neconceput, Sony sa renunte la o exclusivitate. Acum Uncharted... Repet, nu e nimic rau sa apara si pe PC, ba chiar dimpotriva, insa atunci nu trebuiau sa minta pe coperta (only on PS4 - scrie clar). E o chestie de principiu, de onoare, atat, nimic mai mult. Daca stiam, n-as fi luat PS4. Nu e o suma mare si nu ma afecteaza, doar ca efectiv ma simt inselat, cum am mai zis. E o chestie personala, unii poate vor intelege, altii nu, oricum e irelevant.

  16. #36 SP
    Manager paul's Avatar
    Launch Trailer:

  17. #37 SP
    Member iionut's Avatar
    Am descărcat zilele trecute Uncharted 4 pe PS5 fiind inclus in PS Collection. Am jucat până la capitolul 5 și văzând trailerul de mai sus, ceea ce îmi sare imediat în ochii e rata de împrospătare crescută, par să fie 60 de cadre pe secundă și detaliile pe fețele lor

    Ce soartă are jocul din PS Collection, rămâne de PS4 sau îi fac upgrade la PS5?

  18. #38 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu, nici măcar contra cost nu poti face upgrade la versiunea primita cu Plus, citat de pe blogul oficial PS:

    PlayStation Plus members who claimed Uncharted 4: A Thief’s End via their PlayStation Plus subscription are not eligible for the $10/€10 digital PS5 upgrade.

  19. #39 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Nu, nici măcar contra cost nu poti face upgrade la versiunea primita cu Plus, citat de pe blogul oficial PS:

    PlayStation Plus members who claimed Uncharted 4: A Thief’s End via their PlayStation Plus subscription are not eligible for the $10/€10 digital PS5 upgrade.
    Cred ca asta este cea mai frustranta chestie pe care au facut-o cei de la Sony si nu imi voi prelungi abonamentul de PS+. Nu joc chestii in 30 fps si practic am ramas cu un singur joc pe luna, versiune de PS5, pe care poate o sa il pot juca candva... Ce cash grab răpănos de-a dreptul. Sa nu te lase sa faci upgrade. Se presupune ca am subscriptia pentru PS5, nu pt PS4. La fel a fost si cu MortalShell

  20. #40 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    O veste oarecum buna, daca aveti cumpărat doar unul dintre jocuri si faceți upgrade (10£ costa pe UK, de exemplu) primiți ambele jocuri versiunea de PS5.
    Citat de pe Facebook-ul PlayStation UK:
    Reminder: This Friday you can upgrade to the Uncharted Legacy of Thieves Collection for £10 if you have purchased Uncharted 4: A Thief’s End, or Uncharted: The Lost Legacy, or the Digital Bundle.

    Sic Parvis Magna.
    Si a întrebat cineva si in comentarii ce se întâmplă daca are doar Uncharted 4 si face upgrade. Si i-au răspuns cei de la PS ca va primi colecția, adica ambele jocuri. Am vrut sa pun screenshot, da da eroare Tapatalk la upload.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Uncharted 2: Among Thieves Videos By canibalu in forum Videos
    Replies: 36 Last Post: 19-04-2010, 20:43
  2. User Review: Uncharted 2: Among Thieves By GreyhounD in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 14 Last Post: 09-12-2009, 21:44
  3. Licitatie: Uncharted 2: Among Thieves By GreyhounD in forum Licitatii
    Replies: 13 Last Post: 16-10-2009, 15:00
  4. Uncharted 2: Among Thieves Screenshots By h0stile in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 28-01-2009, 15:03
  5. Uncharted 2 : Among Thieves By ZeroSkat in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 03-12-2008, 21:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts