Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 295 of 303 FirstFirst ... 195 245 285 293 294 295 296 297 ... LastLast
Results 5,881 to 5,900 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #5881 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Leak cu jocurile lunii Iulie:
    • Call of Duty Black Ops Cold War (PS5 | PS4)
    • Alan Wake Remastered (PS5 | PS4)
    • Endling - Extinction is Forever (PS5 | PS4)

  2. #5882 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    O lună bună, o să încerc Alan Wake poate și Endling

  3. #5883 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by ConuGeo View Post
    O lună bună
    Da, sunt de acord. Dar ce ne facem noi cei care avem deja jocurile ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #5884 SP
    Member omega's Avatar
    Le puteti vinde sau puteti face schimb.

  5. #5885 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    Le puteti vinde sau puteti face schimb.
    Asta fiind valabil pt jocurile in format fizic.
    Chiar as vrea sa pot să-l schimb pe ăla digital


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #5886 SP
    Member omega's Avatar
    Pai "ala digital" nu exista defapt. Asa zisele jocuri in format digital sunt defapt niste tzepe. Platesti ca sa ai dreptul sa downloadezi jocul de pe serverele sony pentru ca jocul in sine tu defapt nu il ai. Sfatul meu ar fi sa cumparati jocurile nu doar sa le inchiriati, cat inca se mai poate...

  7. #5887 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    Pai "ala digital" nu exista defapt. Asa zisele jocuri in format digital sunt defapt niste tzepe. Platesti ca sa ai dreptul sa downloadezi jocul de pe serverele sony pentru ca jocul in sine tu defapt nu il ai. Sfatul meu ar fi sa cumparati jocurile nu doar sa le inchiriati, cat inca se mai poate...
    Esti in urma cu noutatile, le inchiriezi la fel si pe cele de pe CD. Sa nu mai vorbim despre cum toate jocurile au nevoie de patchuri. Singurul avantaj real al CD-urilor e ca le poti revinde.

  8. #5888 SP
    Member omega's Avatar
    Nu inteleg de ce ai scris ce ai scris, pur si simplu nu este adevarat.

  9. #5889 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Este adevarat, dar nu e topicul pentru un asemenea subiect. Jocurile digitale nu sunt ,,tzepe,, , au avantajele si dezavantajele lor. Iar faptul ca ,,le detii,, in prezent devie un argument din ce in ce mai slab. Multe jocuri vin complet distruse fara patchuri (Cyberpunk?). DLC-urile pe CD-uri sunt aproape inexistente, multe jocuri au nevoie de conexiune online si pt single player, unele jocuri vin numai cu cativa GB pe disk si restul ii descarca de pe internet etc.. + ca si un CD reprezinta tot dreptul de a folosi un joc, nu e dreptul de a-l detine.

    Iar argumentul asta ca ,,vine baietii rai, inchid serverele si ne ia joacele vechi de 20 ani,, - poate e relevant pt 1% dintre gameri.

  10. #5890 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Sau poate este relevant pentru 10% sau 77%. Niste procente la fel de inventate precum 1%.
    Ce spune dealtfel, matematic sau statistic, nimic.
    Si cu siguranta nimic pentru cineva care doreste sa cumpere ceva in format fizic. Pentru ca asa vrea.. si nu pentru ca spune cineva ceva pe un forum.

    Daca vei cumpara un joc fizic poti da jos un patch, te poti conecta la un server. Chiar daca nu ai (in mare) acces fizic la DLC-uri.
    Discutia, off-topic, cu totul alta. Si nu priveste acest aspect.

  11. #5891 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Mda… sorry ca am generat o discuție off topic. Ideea in sine era ca dacă jocul lansat lunar cu PS+ îl ai deja in biblioteca, sa ai o alternativa/ un alt joc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #5892 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    In sfarsit o luna buna la PS+ Essential.
    Abia astept sa rejoc Alan Wake, dupa 11 ani. (Desi o puteam face oricand in 4K60 pe orice potato PC )

    O idee foarte buna sa-l ofere, deschide apetitul potentialilor clienti Alan Wake 2.

  13. #5893 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Quote Originally Posted by DeepKiss View Post
    Mda… sorry ca am generat o discuție off topic. Ideea in sine era ca dacă jocul lansat lunar cu PS+ îl ai deja in biblioteca, sa ai o alternativa/ un alt joc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Destul de complicat asa ceva, deoarece majoritatea jocurile date la PS+ Essential sunt vechi de cativa ani, deci sanse mari sa fie detinute de multi oameni, astfel ca dpdv al businessului, nu ar fi rentabil pentru ei sa ofere alternativa. Eu am si PS+ Extra, dar l-am luat special pentru ca de cativa ani nu mai cumpar jocuri, am un backlog mare si un astfel de sistem de tip gamepass e perfect pentru mine. In alta ordine de idei, ati vazut cat spatiu cere varianta de PS5 a COD-ului? Undeva la 250 GB. Mi se pare enorm de mult.

  14. #5894 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    DeepKiss, nu ma refeream la tine, ci la unii care emit tot felul de pareri cu titlu de certitudine.
    Sau ce ar trebui sa faca altii cu banii si timpul lor. Sau cum sa gandeasca. "Ca vremuri".

    Awaytokill, similar si la mine, incerc sa nu (mai) cumpar digital.
    Insa din pacate tocmai ce am dat niste bani pe prostii (tot mentionai COD.. puteam juca bine mersi fara sa cumpar ceva de pe store Activi$ion).
    Abonamentul, chiar cu luni bune, fiind cel mai mare generator de backlog pentru mine.. dar e OK. Macar (inca) avem optiuni.

  15. #5895 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  16. #5896 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Leak pentru luna august, essential 20230727_121742.jpg

  17. #5897 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Care leak? Ca-s anunțate oficial de aseară...

  18. #5898 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    PlayStation Plus Game Catalog for August: Sea of Stars, Moving Out 2, Destiny 2: The Witch Queen

    PlayStation Plus Extra and Premium | Game Catalog
    • Sea of Stars | PS4, PS5 - launching on August 29
    • Moving Out 2 | PS4, PS5
    • Destiny 2: The Witch Queen | PS4, PS5
    • Lost Judgment | PS4, PS5
    • Destroy All Humans 2 Reprobed | PS4, PS5
    • Two Point Hospital: Jumbo Edition | PS4
    • Source of Madness | PS4, PS5
    • Cursed to Golf | PS4, PS5
    • Dreams | PS4
    • PJ Masks: Heroes of the Night | PS4, PS5
    • Hotel Transylvania: Scary-Tale Adventures | PS4, PS5
    • Lawn Mowing Simulator: Landmark Edition | PS4, PS5 - launching on August 28
    • Spellforce III Reforced | PS4
    • Midnight Fight Express | PS4
    PlayStation Premium | Classics
    • MediEvil: Resurrection | PS4, PS5
    • Ape Escape: On the Loose | PS4, PS5
    • Pursuit Force: Extreme Justice | PS4, PS5
    Nice, Lost Judgment si Midnight Fight Express am vrut sa le incerc.
    Sea of Stars si Moving Out 2 iarasi se lanseaza day-one.

  19. #5899 SP
    Member omega's Avatar
    Slab de tot si esentialu si extra. Pe mine unul m-au convins sa renunt la extra.

  20. #5900 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    La 412 RON (cat am platit ultima data pentru 1 an de Premium) eu chiar nu pot sa ma plang .
    EDIT: singura mea dezamagire e ca nu prea adauga jocuri de PS VR 2, dar cred ca e doar o chestiune de timp.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 295 of 303 FirstFirst ... 195 245 285 293 294 295 296 297 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts