Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 69 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 ... LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #1301 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Eu dau că îl am pe disc și nu l-am jucat încă.

  2. #1302 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Vad ca tot se leaga lumea de upgrade-uri grafice pt 10 dolari, de parca doar asta e nou. Dar de modul No return nu vorbeste nimeni. Daca e ceva consistent merita doar pt ala sa dai 10$, combatul e foarte bun in jocu asta si un mod roguelite poate sa iti ofere multe ore de distractie....

  3. #1303 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Jordan Miller ( VGC ) a spus ca din sursele lui acest proiect a fost mai mult pentru persoanele noi ce s-au angajat la Naughty Dog pentru a fi familiarizati cu ce lucreaza ei acolo fiind din punctul meu de vedere o oportunitate si pentru angajatii noi sa invete si probabil sa ajute la viitorul IP ( pe care tot el spune ca echipele vechi lucreaza la asta si nu au fost nevoiti sa intrerupa proiectul ) cat si pentru Sony ca pot cere acest 10$ upgrade pentru cine vrea sa rejoace jocul si sa aiba parte si de modurile noi adaugate + o editie pentru colectionari.Personal nu imi plac chestiile de genul remake/remaster daca nu e ceva ca si RE2/3/4 de o asa vechime si sa merite,dar avand in vedere ca TLOU Part II il gaseai si la 50 lei intr-o perioada daca retin bine si pentru inca 10 euro poti avea acele moduri nu cred ca e neaparat o problema,dar cu siguranta lipsa unor jocuri noi din partea Naughty Dog se simte...sper sa avem macar 1 joc pana la finalul acestei generatii din partea lor.

  4. #1304 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Suntem diferiti, inteleg de ce pentru mine e un Remaster aproape nejustificat, in timp ce unii il vad cu alti ochi.
    Eu, spre exemplu, am detestat intotdeauna modurile gen waves of enemies, randomized encounters, skin-uri noi sau in cazul asta "free guitar mode". Nu au ce cauta intr-o experienta single player cinematica, sunt acolo doar ca justifice o relansare, si sunt doar o mecanica repetitiva, scoasa din contextul jocului luat ca o forma de arta. Mi se pare ca doar il coboara la un rang de simplu joc.

    Dar, spre deosebire de alte upgrade-uri care vin doar cu 4K@30fps, aici chiar s-au zbatut putin, iar acel 10$ ugprade fee este mai justificat.
    Insa, cu siguranta nu sunt de acord cu pretul de 70 EUR pentru editia PS5. Mai bine luati TLOUII PS4 cu 50-80 lei si faceti upgrade daca chiar va atrage ceva din lista aia. E bine ca ni se ofera optiuni.

  5. #1305 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Faza cu free guitar mode este cu siguranta la cererea fanilor. Sunt foarte multe videos online cu oameni care canta tot felu de melodii in modu ala limitat din jocul de baza.

    Personal, nu vad improvements grafice - si astept o analiza side by side, nu inteleg de ce dorm toti in papuci - dar cat timp nu suntem nevoiti sa-l cumparam din nou, cei ce-l avem fizic si/sau digital, atunci este super bine ce fac.

    Iar pentru cine nu l-a jucat deloc, 70euro e un pret mai mult decat bun pentru un joc excelent.
    Iar faptul ca exista si Part 1 si Part 2 pentru PS5 este un super mare avantaj pentru cine nu le-a jucat. Si cu siguranta sunt foarte multi oameni in pozitia asta.

    Chiar recent discutam cu cineva caruia i-a placut serialul si nu stia ca este bazat pe joc.

  6. #1306 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    De ce e 70 euro un pret mai mult decat bun daca cel de PS4 exista cu 80 lei la Altex chiar acum, si apare des si cu 50 lei ?
    80 lei plus 50 lei upgrade fee = 130 lei vs 350 lei, rest cu care iti poti lua si TLOUI Remake sau orice altceva iti trece prin cap.

    Analiza side by side n-o sa vedem pana la lansare, doar cu exceptia ca ND sa ofere o copie in avans, ceea ce de regula e putin probabil la remasters.
    La improvements tehnice, pare situatie identica cu Uncharted 4, unde practic a fost doar 4K30 si 2K60, in timp ce aici deja avem 2K60 gratis. Ah, si better loading times.

  7. #1307 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ma refeream ca e ok din punctul nostru de vedere, dar pentru new users, care vor sa aibe in colectie jocurile de PS5 sau care acum au cumparat un PS5 pt prima data in viata lor si nu stiu cum sta treaba cu versiunea de PS4 si upgrade, e bine sa existe si versiunea de PS5. Iar pretul e ala standard pentru jocurile PS5 - sper sa aibe o logica ce spun, pentru ca in capul meu are ceva logica

    Cat de analiza side by side, ma refer la canale gen ElAnalistaDelBits, care compara imagini din trailer cu jocul curent, nu la ceva oficial de la Naughty Dog.
    Chiar si DF au mai facut analize bazate doar pe trailers, deci ar avea ce sa compare.

    Dar presupun ca diferentele sunt ori insesizabile, ori inexistente si e doar nu resolution bump si/sau distanta de randare marita - dar oricum jocul arata incredibil de bine pe PS4 (cum l-am jucat eu pe base PS4) si inca este la ani lumina de majoritatea jocurilor actuale, din perspectiva mea.

  8. #1308 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Singura logica pe care o vad eu este urmatoarea:
    Cum ai zis si tu, iei editia fizica de PS5, indiferent ca o ai deja pe PS4 sau nu, strict ca sa o adaugi la colectia personala, altfel costul e inutil cand ai varianta mai ieftina. Cine o ia din alte motive, o ia fiindca nu e informat sau nu ii pasa cat plateste pentru ea. Dar logica nu prea functioneaza in cazul populatiei, daca va uitati pe grupurile facebook Playstation, va cruciti. Noi traim intr-o bula foarte mica aici.

  9. #1309 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu. Logica este ca daca esti incepator - adica acum ai pus mana pe o consola pentru prima data si vrei jocul, vei lua varianta de PS5.
    Daca ei nu scoteau asta si cum majoritatea nu stiu ca jocurile de PS4 merg pe PS5, atunci cei cu PS5 nu luau jocul.

    Asa ca acum, cei care au un PS5 si nu au pus mana pe joc pana acum - tine cont ca cei ca noi, care stiu lucrurile de genu asta, cu update de 10$ si cumparat jocul de PS4 la 10$ daca nu-l avem deja, sunt probabil un procent insignifiant pe piata gamerilor - acum vei avea jocul la raft ca sa-l cumperi linistit pentru - again - platforma ta, adica PS5.

    LE: exact ce ziceai si tu - noi traim intr-o bula foarte mica - marea majoritatea, as zice un 90-95% din gameri, nu au idee de chestiile de genu asta.

  10. #1310 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    No Return:


    ---------- Post added 05-12-2023 at 21:14 ----------

    Cateva hands-on:



  11. #1311 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Imi place ca personajele jucabile par sa difere destul de mult si nu e vorba doar de stats - de ex. Joel nu poate face dodge.
    Si pretul jocului full e €50, nu €70: https://store.playstation.com/en-ro/...ELASTOFUSPART2 .

  12. #1312 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mie imi pare ca doar au luat combat encounters din joc si ti le servește in ordine aleatorie. Cam penal daca e așa.
    Ma așteptam sa fie ceva mai consistent, ceva locații noi...

  13. #1313 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare ca au luat doar locatiile din joc si au modificat restul. Nu am apucat sa ascult decat video de la EZ, dar pare foarte misto ce au facut si challenging, cu fiecare personaj avand plusuri si minusuri si encounters complet diferite de jocul de baza.

    Desi nu sunt fan al unor astfel de jocuri, cu siguranta voi juca modul asta dupa ce voi termina, again, jocul

  14. #1314 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    @GabiCutlac - cam simplistic ai descris, pentru ca e un mod complet separat de jocul de baza, si pare sa aiba un progression destul de complex.
    Probabil nu e la fel de stufos ca un roguelike intreg, asa cum e Returnal, dar eu zic ca merita $10 impreuna cu toate imbunatatirile ce le adauga la jocul de baza.
    TLOU2 are printre cele mai bune mecanici de stealth si shooting (si animatii, gore, sunete etc.) de pe piata. Si cu "No Return" poti sa te bucuri mai mult de ele.
    De-abia astept sa-l rejoc si eu .

  15. #1315 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Aveti idee daca varianta cu steelbook o sa fie disponibila si pentru Ro sau e US only release?

  16. #1316 SP
    Manager paul's Avatar
    Remastered DF tech review:

  17. #1317 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si o comparatie side by side:

    Lost levels gameplay:

    Features trailer:


    Iubesc jocul si seria, dar nu e nimic remastered la asta si mi se pare absolut patetic ce face Sony sau Naughty Dog aici.

    Ok, e 10$ pentru cine-l are deja de PS4 si pentru 50 lei, nu ma plang, mai ales daca ma va prinde acel nou mod "No Return", dar in rest, trebuia sa fie doar un free upgrade.

  18. #1318 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    91 pe OpenCritic: https://opencritic.com/game/15907/th...-ii-remastered .
    Partea cea mai importanta a update-ului pentru varianta de PS4, adica modul 60FPS, e deja gratuita deci nu mi se pare asa mare tragedie; varianta pe disc iarasi nu e vanduta ca un joc full-price, cum a fost Part I .
    Iar in locul unor imbunatatiri grafice care ar fi mai greu de observat ( tinand cont ca jocul arata deja foarte bine ) eu mai bine prefer ce au implementat aici - adica modul "No Return", Dualsense support, Director's Commentary, etc.
    Zvonurile spun ca la varianta asta s-a lucrat mai mult cu noii angajati, echipa principala concentrandu-se pe urmatorul proiect principal, ceea ce iarasi mi se pare o idee destul de buna.

  19. #1319 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Tinand cont ca l-am terminat pe PS4 vanilla, nici macar PS4 Pro, cred ca in cazul meu se merita sa bag o fisa ca sa-i vad si eu hi-res .

  20. #1320 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Same si in cazul meu. Trecere de la PS4 base la PS5 acum, desi il testasem putin in 2021 dupa acel 60fps patch. Chiar astept cu super interes sa-l joc vineri si am de gand sa-l rejoc complet, inainte sa ma pun in No Return.

    Problema mea este cu acel Remaster din nume. Dar cu siguranta era necesara o relansare pe PS5, pentru cine vrea sa joace ambele jocuri pe PS5.
    Si da, jocul oricum era absolut fabulos dpdv grafic

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 66 of 69 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts