Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 69 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #1321 SP
    Member morphine's Avatar
    Am inteles bine, in fidelity mode cu vrr sta undeva intre 40-60 fps?

  2. #1322 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Am vazut si eu review-ul facut de DF, singura imbunatatire majora sunt timpii de incarcare in rest chestii minore, nu prea e remaster mai degraba un update minor fata de Part I.

    Astept Partea III desi cred ca o sa mai dureze 3-4 ani...

  3. #1323 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Nu am discul TLOU 2 PS4 acum la mine, fiind acasa, insa poate sa-mi confirme cineva ca daca pui discul in consola PS5 ai optiunea de update cu 50 lei la varianta de PS5? A mai fost asa si cu Uncharted daca memoria nu-mi joaca feste.

  4. #1324 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    aș, trebuie sa cumperi jocul inca odata pt ps5

    a... credeam ca zici de tlou1, who cares about tlou2?

  5. #1325 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cel mai probabil asa va functiona, dar vom afla cu siguranta doar maine cand se lanseaza jocul.

    Quote Originally Posted by asatgmures View Post
    who cares about tlou2?
    Din cate vad chiar multora le pasa.
    In special celor care nu sunt "snowflakes" sau usor influentati de altii pe internet.

  6. #1326 SP
    Junior Member sup3rfly's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Nu am discul TLOU 2 PS4 acum la mine, fiind acasa, insa poate sa-mi confirme cineva ca daca pui discul in consola PS5 ai optiunea de update cu 50 lei la varianta de PS5? A mai fost asa si cu Uncharted daca memoria nu-mi joaca feste.
    Salut, am incercat eu si momentan nu ai aceasta optiune. Din cate am inteles, optiunea va aparea maine, la data lansarii.

  7. #1327 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, zice si pe site ca in ziua lansarii va fi disponibil acel update de 10$.
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2024-01-13-23.44.48.jpeg

  8. #1328 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Hype!

    Si un pic mai tarziu documentarul "Grounded II: Making The Last of Us Part II" va fi disponibil in joc:

  9. #1329 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Deci azi, când? Ca e vineri, zic

  10. #1330 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu nu văd deloc varianta de upgrade la versiunea pe disc.

    Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  11. #1331 SP
    Junior Member sup3rfly's Avatar
    La mine s-a vazut, sper ca ai disk-ul de play in consola.....am cumparat versiunea remastered cu 10 euro. Nu cred ca are importanta, dar eu aveam jocul vechi instalat.

  12. #1332 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    L-am făcut azi noapte după ora 00, imediat după ce am băgat primul disc, mi-a apărut în dreapta jos update store.
    Am făcut plata, am descarcat doar versiunea de PS5 si joc cu al doilea disc în consola.
    N-am avut instalată versiunea de pe disc.

  13. #1333 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Eu nu văd deloc varianta de upgrade la versiunea pe disc.
    Vezi ca nu este o varianta de upgrade. Te duci in store la jocul separat (remastered), pentru PS5 si daca aveai jocul cumparat digital sau daca ai discu jocului de PS4, o sa vezi butonul respectiv cu pretul intreg taiat si scrie 50 lei/10$, depinde de store.

  14. #1334 SP
    Member morphine's Avatar
    E "ascuns" in dreapta ecranului, ca sa-ti iei teapa mai usor.
    Anyway, il joc a 3-a oara. I luv this game!

  15. #1335 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aveti idee sau ati gasit pe undeva mentionat (pentru ca eu am cautat si nu am gasit nimic) daca oferta asta cu 10$ e limitata (si daca da, pana cand?) sau va ramane asa mereu pentru cei care au jocul de PS4?

  16. #1336 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Aveti idee sau ati gasit pe undeva mentionat (pentru ca eu am cautat si nu am gasit nimic) daca oferta asta cu 10$ e limitata (si daca da, pana cand?) sau va ramane asa mereu pentru cei care au jocul de PS4?
    Eu cred ca va ramane pentru totdeauna 10$ pentru cei care au discul initial aparut. Asa au facut si la Uncharted 4 remastered.

  17. #1337 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Se poate transfera salvarea de la cealaltă versiune, dacă ai terminat jocul și ai salvarea îți va da toate trofeele dacă ai terminat jocul.

    Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  18. #1338 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cum este remaster-ul, se vede diferență mare la grafică?

  19. #1339 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nimic sesizabil. Nu cred ca asta a fost scopul acestui remaster. Pur si simplu ne-am invatat noi prost sa vedem diferente sesizabile in cazul remasterizarilor.

    Uite un video in care cei de la DF explica foarte bine care e faza:


    Oricum eu initial l-am jucat in 1080p, pe base PS4, iar acum il joc in 4K nativ si 40fps, iar jocul arata excelent, cu o directie artistica senzationala, nivelul de realism este inca peste majoritatea jocurilor actuale, iar de animatii nu mai zic - speram ca de la jocul asta, toate jocurile sa aibe acest sistem de animatii, dar nu pare ca e nimeni interesat de asa ceva.

    Oricum sincer, uitasem cat de misto si challenging sunt encounters-urile - eu il joc pe NG+ pe normal, dar nu tin minte sa fi fost atat de greu, intr-un sens pozitiv, sa raman fara munitie si sa fiu nevoit sa joc mult mai tactic si sa pun capcane, sa ma ascund prin locuri prin care nu am mai fost anterior si sa stau zeci de minute la un enounter, intr-o tensiune senzationala

  20. #1340 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am jucat jocul deci stiu ce oferă, eram interesat strict de diferența graficii. Eu unu nu cred ca ne-am învățat prost daca așteptăm de la un remaster diferențe sesizabile, hai sa le dăm bani pe nimica nu? Baga jocul de PS4 într-o carcasă de PS5 si scrie remaster pe ea si hai să-l cumpărăm fara sa avem pretenții.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 69 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts