Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 69 FirstFirst ... 19 59 67 68 69
Results 1,361 to 1,367 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #1361 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Cred că plecați cu premisa greșită când ziceți că actrița xy din sez.2 nu seamănă cu modelul din joc.

    E o adaptare a poveștii din joc în serial. Nu poți face totul 100% la fel. La fel și cu marile adaptări din literatură (Shakespeare, etc.) timpurile se schimbă și adaptezi detaliile poveștii. Esența zic eu trebuie să rămână la fel.

    Gândește-te că ție Ellie arată într-un fel. Dar cum captezi o audiență care nu joacă jocuri video? Trebuie să faci schimbări și până ce xy o joacă bine pe Dina, Abby, etc. no harm done.

  2. #1362 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    ^ asta este diferența dintre ecranizări bune si proaste. Timpurile se schimbă dar de aia o poveste scrisă acum 100 de ani ar trebui sa fie redata cât se poate de apropriat de original nu să-ți bați joc de creația unuia.
    Iar ăștia cu valul lor de woke poate sa mearga la Scaraoțchi ca nu te mai poți uita nici la Star Trek fara sa vezi bulangii si non binari, am văzut si desen animat unde un copil under age era îndrăgostit de alt băiețel, mai dai in masa ca nu te mai poti uita la nimica fara sa vezi dereglați mental.
    Mai nou m-am uitat la tot felul de seriale si filme coreene, ăia nu trebuie sa bage pe gât la ai lor toate rasele existente din lume numa sa fie acolo, aia nu trebuie sa promoveze curismul si alte idioțenii.

  3. #1363 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    ^ asta este diferența dintre ecranizări bune si proaste. Timpurile se schimbă dar de aia o poveste scrisă acum 100 de ani ar trebui sa fie redata cât se poate de apropriat de original nu să-ți bați joc de creația unuia.
    Iar ăștia cu valul lor de woke poate sa mearga la Scaraoțchi ca nu te mai poți uita nici la Star Trek fara sa vezi bulangii si non binari, am văzut si desen animat unde un copil under age era îndrăgostit de alt băiețel, mai dai in masa ca nu te mai poti uita la nimica fara sa vezi dereglați mental.
    Mai nou m-am uitat la tot felul de seriale si filme coreene, ăia nu trebuie sa bage pe gât la ai lor toate rasele existente din lume numa sa fie acolo, aia nu trebuie sa promoveze curismul si alte idioțenii.
    Iar mergi pe un slippery slope, rantul ala despre wokeism e total pe langa subiectul serialului astuia. Si nici argumentul cu "sa nu iti bati joc de creatia unuia" nu se aplica aici pentru ca Neil Druckmann e showrunner la serial, practic creatorul materialului original si-a dat binecuvantarea (sau poate chiar a ales) actorii care sa joace in adaptare. Also ce daca Kaitlyn Dever e slaba, daca o baga pe dieta, sala, si proteina o sa fie pompata bine.

  4. #1364 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Oricum în joc luptele cu Aby sunt trase de păr, nu se pot compara cele două personaje la fizic, abia în ultima luptă are o șansă Ellie, pentru mine personal mi-sa părut băgată pe gat ultima instanță. Probabil în film nu vor fi așa mari diferențe ,altfel ar fi trebuit să facă casting la American Gladiators pentru Aby.

    Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  5. #1365 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Also ce daca Kaitlyn Dever e slaba, daca o baga pe dieta, sala, si proteina o sa fie pompata bine.
    Probabil nu ai umblat prin săli de forță, mușchii nu se pun asa cum crezi, nici măcar un bărbat nu pune usor mușchi dapoi o fetiță. Din partea mea facă ce vor cu serialul lor ca nu ma interesează, precum am mai zis, jocurile mi-au placut mult, serialul însă m-a lăsat rece.

  6. #1366 SP
    Junior Member I.am's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Probabil nu ai umblat prin săli de forță, mușchii nu se pun asa cum crezi, nici măcar un bărbat nu pune usor mușchi dapoi o fetiță. Din partea mea facă ce vor cu serialul lor ca nu ma interesează, precum am mai zis, jocurile mi-au placut mult, serialul însă m-a lăsat rece.
    Discutabil in ziua de astazi. M-am dus direct cu gandul la imaginile cu Natalie Portman pe platoul filmului Thor: Love and Thunder )
    Iti prezint "dieta Marvel pentru actori supereroi"

  7. #1367 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    De curand m-am apucat de el si mi se pare ca arata mult mai bine ca pe PS4, si nu ma refer doar la modul de 60FPS.
    Parca au imbunatatit HDR-ul si lighting-ul pentru ca unele scene arata aproape fotorealistic.
    Stealth-ul ramane de ne-egalat, e foarte intens de la Hard in sus.
    Si e interesant cat de "open" e gameplay-ul daca stii dinainte ce se va intampla. In faza asta am facut ceva asemanator si m-a surprins cat de bine a functionat:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 69 FirstFirst ... 19 59 67 68 69

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts