Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 91 of 171 FirstFirst ... 41 81 89 90 91 92 93 101 141 ... LastLast
Results 1,801 to 1,820 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #1801 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    PS Vita FW 2.60 is out [Megaton: Anti-aliasing on Bubbles!] - NeoGAF
    • You can now easily upload and download you saved data using online storage. Select the PlayStation Plus icon on the LiveArea screen for each application. (Image 1) (Image 2)
    • You can now play content saved on a connected device (PS3 or PC) with [Videos] and [Music].
    • Streaming music cannot be played in the background.
    • It only streams supported video types.
    • .mkv is not supported.
    • Some items have been added to the menu that appears when you press and hold the PS button. This included (awesome) toggles for Flight Mode, WiFi, and Bluetooth. (Image)
    • There are now controls and prompts for editing Live Area bubbles and edit mode can be opened via triangle. (Image)
    • [Devices] has been newly added under [Settings] and [Bluetooth Settings] has been moved under [Devices].
    • In addition, the usability of many features has been improved.
    • The bubble icons now have anti-aliasing.
    • Trophies now have privacy settings.
    • The "Preparing to Download" bug has NOT been fixed.

    Yaay pentru anti-aliasing pe bule .

  2. #1802 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    PlayStation Vita - system software update ver 2.60


  3. #1803 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Ma tot gandesc sa-mi cumpar un PS Vita insa nu reusesc sa ma hotarasc. Cei care au pus mana pe el, cum vi se pare? Se merita?

  4. #1804 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Naz cel mai bine este sa-l butonezi tu daca ai ocazia si sa-ti faci o parere.
    Eu am avut doar o zi consola si mi-a placut la nebunie.
    Daca chiar o sa apara bundle PS4+Vita la 500 $ ......Sony please take my money

  5. #1805 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    Naz cel mai bine este sa-l butonezi tu daca ai ocazia si sa-ti faci o parere.
    Eu am avut doar o zi consola si mi-a placut la nebunie.
    Daca chiar o sa apara bundle PS4+Vita la 500 $ ......Sony please take my money
    Din pacate, nu am unde sa-l butonez...

  6. #1806 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    pai depinde de bugetul tau. Eu mi-am cumparat consola la 550 lei + card 16 gb pe care am dat 150 de lei + ps plus ~70 de lei. M-am hotarat sa-mi cumpar PSVita pentru ca aveam PS+ din luna mai si s-au tot adunat jocuri pentru PSVita pe care nu aveam cum sa le joc deoarece nu aveam consola. Acum am si ce sa joc si am cheltuit si relativ putin pe consola

  7. #1807 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    naz - exista un thread dedicat exact despre ceea ce intereseaza pe tine:

    http://www.consolegames.ro/forum/f13...it-de-ps-vita/

  8. #1808 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    PSP and PS Vita sale starts today

    F1 2011
    Was €19.99/£14.99/AU$24.95, now €9.99/£7.99/AU$14.95
    Additional 10% off for PS Plus members

    Dungeon Hunter Alliance
    Was €19.99/£14.99/AU$24.95, now €9.99/£7.99/AU$14.95
    Additional 10% off for PS Plus members

    Disgaea 3: Absence of Detention (Not available in Denmark, Finland, Norway, Poland, Sweden)
    Was €39.99/£34.99/AU$54.95, now €19.99/£15.99/AU$24.95
    Additional 10% off for PS Plus members

    Valkyria Chronicles II (Not available in Bulgaria, Hungary, Israel, Kuwait, Qatar, Ukraine)
    Was €12.99/£9.99/AU$18.45, now €6.99/£5.49/AU$10.35
    Additional 10% off for PS Plus members

    Ninja Gaiden Sigma Plus
    Was €34.99/£29.99/AU$47.95, now €24.99/£19.99/AU$32.95
    Additional 10% off for PS Plus members

    Alien Breed
    Was €7.99/£6.49/AU$11.75, now €4.99/£3.99/AU$7.35
    Additional 10% off for PS Plus members

    Monster Hunter Freedom Unite (Not available in Bulgaria, Hungary, Qatar)
    Was €9.99/£7.99/AU$14.49, now €4.99/£3.99/AU$7.35
    Additional 10% off for PS Plus members

    Final Fantasy Tactics War of Lions (Not available in Bulgaria, Hungary, Qatar)
    Was €9.99/£7.99/AU$14.45, now €4.99/£3.99/AU$7.35
    Additional 10% off for PS Plus members

    Thomas Was Alone
    Was €7.49/£5.9, now €3.49/£2.79
    Additional 10% off for PS Plus members

    Metal Gear Solid Peace Walker (Not available in Bulgaria, Croatia, Hungary, India, Israel, Kuwait, Qatar, Slovenia, Turkey, Ukraine)
    Was €19.99/£15.99/AU$29.95, now €9.99/£7.99/AU$14.45
    Additional 10% off for PS Plus members

    Guacamelee!
    Was €12.99/£9.99/AU$18.45, now €9.99/£7.99/AU$14.45
    Additional 10% off for PS Plus members

    Lumines: Electronic Symphony
    Was €19.99/£14.99/AU$24.95, now €9.99/£7.99/AU$14.95
    Additional 10% off for PS Plus members

    Michael Jackson The Experience HD
    Was €19.99/£14.99/AU$24.95, now €4.99/£3.99/AU$7.35
    Additional 10% off for PS Plus members

    Asphalt Injection
    Was €19.99/£14.99/AU$24.95, now €9.99/£7.99/AU$14.95
    Additional 10% off for PS Plus members
    Peste doua saptamani vor fi adaugate mai multe titluri.

  9. #1809 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    naz - exista un thread dedicat exact despre ceea ce intereseaza pe tine:

    http://www.consolegames.ro/forum/f13...it-de-ps-vita/
    Stiu... insa voiam niste raspunsuri mai detaliate decat DA-NU.

  10. #1810 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Stiu... insa voiam niste raspunsuri mai detaliate decat DA-NU.
    Pai poti sa citesti cateva post-uri de pe acolo.
    Eu zic ca merita pentru ca tot timpul am ce sa ma joc chiar daca nu cumpar prea multe jocuri (primesc multe de la PS+).
    Daca nu esti foarte convins ai putea sa astepti o reducere sau zvonitul bundle cu PS4 la 500 $/€.

  11. #1811 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Stiu... insa voiam niste raspunsuri mai detaliate decat DA-NU.
    Naz e simplu, vezi pe wikipedia ce jocuri sunt lansate pe PS Vita pana acum, si daca iti plac cateva din ele. Daca iti plac mai multe joculete de acolo, atunci merita sa iti iei

  12. #1812 SP
    Member angellicus's Avatar
    Naz, poate te ajuta "intalnirea" mea cu PS Vita in a lua o decizie. Unu la mana, sunt un jucator foarte pretentios, in sensul ca, din pacate, sunt o multime de genuri de jocuri care nu imi plac - shooters, racing games, sport games, etc. Cu toate acestea, am cumparat, la impuls, un VITA. Asta a fost cam acum doua luni, iar de atunci, cu ce am mai cumparat eu si ce am primit de la PS+, cred ca am o colectie de jocuri care se aduna la 17 jocuri. Poate chiar mai multe. Sincer, de stiam de Soul Sacrifice si Persona 4 Golden de dinainte, mi-as fi cumparat consola doar pentru ele. In Persona 4, am bagat lejer vreo 200 de ore si nu tin minte un joc care sa ma fi distrat asa de tare. Soul Sacrifice de asemenea - zeci de ore si inca nu am terminat, mai am mult de lucru in jocul acela. Nu mai pomenesc de Uncharted care este atat de misto incat m-a facut sa joc un shooter. Alte titluri grozave ar fi - Little Big Planet, Rayman Origins, Gravity Rush, Velocity etc si multe altele.

    Dupa ce am cumparat consola, mi-a devenit teribil de draga si acum astept ca un nebun noi lansari, vesti de imbunatari etc. E un gadget extraordinar de bun, daca avem putin noroc la urmatoarea conferinta si lucrurile stau bine, sincer, e un must have. Sfatul meu, stai cu ochii pe Gamescom care e foarte aproape, vezi ce se mai anunta - posibil si reduceri la consola etc., noi titluri, cum o sa functioneze cu PS4 si cumpar-o!

  13. #1813 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by angellicus View Post
    Naz, poate te ajuta "intalnirea" mea cu PS Vita in a lua o decizie. Unu la mana, sunt un jucator foarte pretentios, in sensul ca, din pacate, sunt o multime de genuri de jocuri care nu imi plac - shooters, racing games, sport games, etc. Cu toate acestea, am cumparat, la impuls, un VITA. Asta a fost cam acum doua luni, iar de atunci, cu ce am mai cumparat eu si ce am primit de la PS+, cred ca am o colectie de jocuri care se aduna la 17 jocuri. Poate chiar mai multe. Sincer, de stiam de Soul Sacrifice si Persona 4 Golden de dinainte, mi-as fi cumparat consola doar pentru ele. In Persona 4, am bagat lejer vreo 200 de ore si nu tin minte un joc care sa ma fi distrat asa de tare. Soul Sacrifice de asemenea - zeci de ore si inca nu am terminat, mai am mult de lucru in jocul acela. Nu mai pomenesc de Uncharted care este atat de misto incat m-a facut sa joc un shooter. Alte titluri grozave ar fi - Little Big Planet, Rayman Origins, Gravity Rush, Velocity etc si multe altele.

    Dupa ce am cumparat consola, mi-a devenit teribil de draga si acum astept ca un nebun noi lansari, vesti de imbunatari etc. E un gadget extraordinar de bun, daca avem putin noroc la urmatoarea conferinta si lucrurile stau bine, sincer, e un must have. Sfatul meu, stai cu ochii pe Gamescom care e foarte aproape, vezi ce se mai anunta - posibil si reduceri la consola etc., noi titluri, cum o sa functioneze cu PS4 si cumpar-o!
    Un raspuns de nota 10! Multumesc frumos!

    Mi-am luat inima in dinti si am comandat consola

  14. #1814 SP
    Junior Member Americanu20's Avatar
    Baieti tocmai ce am comandat Nyko Grip din SUA si astept sa vina in 1 luna,am sa revin sa va spun cum este ...

  15. #1815 SP
    Junior Member jormungandr86's Avatar
    am si eu Nyko Grip din noiembrie, recomand..ergonomie excelenta, bateria gripului tine exact cat cea de pe vita

  16. #1816 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Va recomand cu mare caldura Gravity Rush (joc free de pe PS+). L-am butonat in jur de o ora si sunt super incantat, nota 10+!

    Nu ma asteptam sa ma atraga atat de mult consola, multumesc celor care m-au indemnat sa o iau

  17. #1817 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Nu uita de jocurile indie : Hotline miami , Retro City Rampage , Gucamelee + multe altele

  18. #1818 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Am si eu doua intrebari pt. cunoscatori:

    1. Cum stiu cand s-a incarcat consola? Avand in vedere ca nu pot verifica nivelul bateriei decat in coltul din sus dreapta si acolo desi apare full, inca mai apare acel fulger. Era mai usor daca exista ceva ca la telefoane... cu X%.

    2. Se mai poate inchide consola si altfel decat prin apasarea butonului de start pt. 2-3 secunde si Power Off?

    Thanks!

  19. #1819 SP
    Member storm89shadow's Avatar
    1. Cand se afla la incarcat, beculetul din stanga jos are culoarea oranj, iar atunci cand este incarcata full acel beculet se stinge.

    2. Doar prin metoda mentionata se poate opri.

  20. #1820 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Eu nu prea opresc consola pentru că nu consumă multă baterie in sleep mode.
    Uneori nici nu ies din jocul curent; e mult mai rapid să continui de unde ai rămas așa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 91 of 171 FirstFirst ... 41 81 89 90 91 92 93 101 141 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts