Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 171 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 74 124 ... LastLast
Results 461 to 480 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #461 SP
    Member szabi90's Avatar
    Imi poate spune cineva , daca trebe card de memorie pt. jocurile Uncarted sau Fifa ? pt. savegameuri ?? sau ajunge daca cumpar jocurile originale.

    Probabil daca nu ai card de memorie , nu iti recunoaste consola , jocurile. ?

  2. #462 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Pana si pe NES se putea salva pe "card". Dar politica Sony de a face bani este una mizerabila. Va trebui sa-ti cumperi si card. Memoria interna are un lapsus si nu poate fi folosita momentan

  3. #463 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pentru cei care au cont de US: Luati Motorstorm acum, e cald si free

  4. #464 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Tudy,niste pareri asa despre el?Ce versiune ti-ai luat,doar cea cu Wi-Fi??
    Si am o intrebare:Cu varianta 3G PSV,ma pot juca oriunde sunt ,online, sau in ce consta acest 3G??

  5. #465 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by szabi90 View Post
    Imi poate spune cineva , daca trebe card de memorie pt. jocurile Uncarted sau Fifa ? pt. savegameuri ?? sau ajunge daca cumpar jocurile originale.

    Probabil daca nu ai card de memorie , nu iti recunoaste consola , jocurile. ?
    La TOATE jocurile trebuie card (inclusiv cele mentionate de tine), EXCEPTIE fac Asphalt injection si Dungeon Hunter Alliance.

  6. #466 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am innebunit consola peste noapte si mi-am format o prima parere.

    Imi place cum e construit. Mi se pare ca au folosit materiale foarte bune. Nimic nu pare cheap cum era pe PSP. Tin minte acel analog stick de pe PSP era de groaza. PSV e bine construit si pare dintr-o bucata ca sa zic asa. Arata foarte bine.

    Ecranul e si el peste asteptari. Se tot vorbea ca e grozav si mai stiu eu ce, dar chiar sunt incantat de el. Aici intervine o problema. Intri pe PSN Store, te uiti la un film, joci ceva, intri pe net, ecranul e superb, rezolutia e mare. In meniul principal, cel cu bulele alea, se vede rau. Sunt pixelate in draci. Oribila diferenta. Asta nu imi place.

    Meniul e usor de utilizat. Nu imi plac bulele alea, alea isi aveau locul la o consola Nintendo, nu la Sony. In fine, trec peste. Cel mai urat lucru din punctul meu de vedere e faptul ca nu poti folosi butoanele pentru a naviga prin meniuri. E oribil. Trebuie folosit mereu touch-ul, cand e mult mai usor sa apesi ca sa dai back. Ma gandesc ca vor mai lucra si la interfata ca abia s-a lansat consola. In rest, e o chestie de obisnuinta.

    Camerele sunt slabe. Da sunt doua, probabil o sa putem folosi Skype&stuff dar nu ma astept la rezultate grozave. Pozele sunt slabute. In ditamai aparatul cat e Vita puteau pune si ei niste camere de macar 5 MP in spate. Probabil la modelul Slim de PSV o sa vedem asta.

    Filmele si muzica sunt ca pe orice alt aparat. Se vad si aud bine si cam atat. Ecranul ajuta mult la filme si mi se pare mai placut sa vad un film pe PSV decat pe o tableta mai mare, asta datorita calitatii imaginii.

    Problema sunt jocurile. Au bagat Motorstorm RC gratuit, dar ca sa il joci tot trebuie sa tot cumperi chestii. Si jocul e slabut. In fine, sunt si altele. Am incercat toate Demo-urile si nu m-a atras mai nimic. Aaah, da, nu toate jocurile pe care le poti cumpara de pe PSN au si Demo, deci inca o bila neagra. De Uncharted sincer m-am saturat, mi-a ajuns trilogia si gata. Se vede bine Uncharted GA si merge la fel ca si pe PS3 dar cam atat. In afara de Rayman nimic nu mi-a atras atentia in mod deosebit. Ma uit ca nebunul pe zavvi si pe PSN sa caut jocuri si nu am ce sa cumpar momentan. Am totusi incredere ca e o consola puternica si o sa fie si titluri care sa ma atraga. Momentan joc 2-3 jocuri si ma uit la filme pe ea. Cam atat.

    Fishy, daca vrei consola, uitata-te daca te intereseaza ceva jocuri si daca vrei sa le joci neaparat, ia-o. Daca nu, mai asteapta. Eu vreau jocuri gen Braid, Limbo, Super Meatboy, Bastion pe PSV. Nici cu un Elder Scrolls nu mi-ar fi rusine.

    LE: Uite si niste poze facute cu el.
    Attached Images Attached Images 2012-03-07-093427.jpg 2012-03-07-093356.jpg 2012-03-07-093403.jpg 2012-03-07-093350.jpg 2012-03-06-174527.jpg

  7. #467 SP
    Member Catallin's Avatar
    @rodarkone multumesc pentru raspuns, cred ca cea mai buna optiune ar fi sa merg pe wifi.
    @venom chiar se poate merge cu hotspotul dupa tine Sunt aplicatii pentru telefon (fie ca ai android sau ios) pentru a face telefonul hotspot. Si din telefon poti sa si scoti limita de 20MB de download.

    Pozele n-au nici o treaba cu un device din 2012. Ma rog, camera e pusa acolo ca la iPad 2, sa fie, dar nu o folosesti ca sa faci cine stie ce cu ea. Pozele aduc mai mult a iPhone 2G, in cel mai bun caz.

    Jocuri nu prea sunt, dar asa e la lansare. Una peste alta as vrea si eu sa achizitionez o bucata dar mai asteptam sa vedem cum evolueaza si preturile. Intre timp mai apar si jocuri deci asteptarea o sa merite.

  8. #468 SP
    Member Darku's Avatar
    Vine Mortal Kombat 9 in primavara, Resistance, Killzone, Little Big Planet, Warrior's Lair ceva mai tarziu. Deci, jocuri bune sunt pe drum si multe.
    Pentru mine marea surpriza a fost Wipeout 2048, de 3 zile joc doar Wipeout. E prea addictive, odata ce ajungi la clasa A de viteza sau faci unlock la prototype ships, nu mai zic de multiplayer. Am Uncharted inca sigilat (asta ca sa intelegeti cum m-a luat valul Wipeout).
    Rayman Origins iarasi il socot un must have, este jocul perfect pentru portabile.

  9. #469 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E bine sa savurati jocurile de PSV, pentru ca daca le terminati repede, pana vine urmatoarea sarja de jocuri, o sa zaca prin sertare precum PSP-ul meu

  10. #470 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Sa vedem cu ce God of War vor veni pe Vita. Sper ca nu va fi vreun remake. In plus consola este tocmai buna pentru un Resident Evil.

  11. #471 SP
    Junior Member Bossschetar's Avatar
    Am si eu o intrebare! Am descarcat Wipeout 2048 si am observat ca imi merge sa ma joc online fara ONLINE PASS ! Intrebarea mea este urmatoarea ce face Online Pass-ul

    ?

  12. #472 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    oh, snap!


  13. #473 SP
    Member leo_cosmin's Avatar
    @tudyniuz Spune-mi si mie, te rog, ca inteleg ca ai luat Motorstorm (am vazut ca mai sunt vreo 3 joculetze free pt vita, pe psn us): Daca l-ai luat de pe un cont de US (evident), il poti juca si pe contul de Romania, pana la urma? Exista vreo solutie?

  14. #474 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai nu poti avea doar un cont pe Vita. Am renuntat la contul de RO si am facut unul nou de US. Oricum, din cate am inteles, daca vreau sa cumpar ceva de pe contul de US, pot folosi content-ul doar de pe acel cont. Stiu ca e o prostie, dar aste e.

  15. #475 SP
    Banned cryyo's Avatar
    40lire un joc de Vita?! Pfuaaa...mai bine lipsa.

  16. #476 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    40lire un joc de Vita?! Pfuaaa...mai bine lipsa.
    Alea sunt doar placeholders.
    Important e ca au leak-uit "accidental" Grand Theft Auto: Vice City Nights .

  17. #477 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by Bossschetar View Post
    Am si eu o intrebare! Am descarcat Wipeout 2048 si am observat ca imi merge sa ma joc online fara ONLINE PASS ! Intrebarea mea este urmatoarea ce face Online Pass-ul

    ?
    Daca l-ai luat de pe PSN are online pass incorporat a explicat cineva lucrul asta cu o pagina in urma.

  18. #478 SP
    Junior Member vladtdr's Avatar
    voi cum reusiti sa cumparati din psn store?direct sau cu carduri psn preplatite?am un card de 16 GB la el si sta degeaba nu pot sa cumpar nicicum un joc, am incercat cu 2 carduri diferite si tot nu merge nici pe us nici pe uk store

  19. #479 SP
    Member Catallin's Avatar
    Am gasit un review destul de folositor daca lasi la o parte tonul usor intepator la adresa Sony pe care-l are realizatorul.



    La mediagalaxy si pe la altii vad ca au carduri de max 16GB. E dimensiunea maxima? Si cat ar costa un card de 32 are cineva idee?

  20. #480 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by Catallin View Post
    La mediagalaxy si pe la altii vad ca au carduri de max 16GB. E dimensiunea maxima? Si cat ar costa un card de 32 are cineva idee?
    A fost spus de mai multe ori, in EU nu se vand carduri de 32Gb, vor fi lansate mai tarziu, data exacta nu a fost anuntata, cardurile de 32Gb se vand doar in US momentan.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 171 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 74 124 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts