Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: PSN UK sau US?

  1. #1 SP
    Junior Member Drxam's Avatar

    PSN UK sau US?

    Salut! Am achizitionat un PS Vita si nu stiu unde sa imi fac contul, in Us sau Uk ? Ceva sfaturi ? Multumesc anticipat.
    Attached Images Attached Images psvita.jpg

  2. #2 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    US, preturile jocurilor sunt in dolari deci automat mult mai mici.

  3. #3 SP
    Junior Member Drxam's Avatar
    Din ce am inteles te forteaza sa joci cu americani daca joci cu pubs online. Te afecteaza tare asta ?

  4. #4 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Drxam View Post
    Din ce am inteles te forteaza sa joci cu americani daca joci cu pubs online. Te afecteaza tare asta ?
    Asta nu stiu dar si eu cred ca se merita mai bine pe US. Mai demult UK era mai avantajat la PS+ dar in ultima vreme sunt cam egale si US primesc reduceri mai bune.
    Cu DLC-ul iarasi nu stiu exact cum e dar pe PS3 parca nu puteai sa folosesti DLC pentru un joc dintr-o regiune diferita.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Drxam: daca-ti cumperi jocuri retail pt. PS Vita de aici sau din EU (de exp. de la Altex, amazon.co.uk, zavvi, etc.), atunci iti recomand sa-ti faci cont de UK. Nu de alta, dar la PS Vita nu poti sa ai multi accounts ca pe PS3/PS4... si vei fi fortat la unul singur (desigur, ai putea avea mai multe carduri - dar e expensive si complicat).

    In plus (de fapt in minus), nici nu-ti vor merge jocurile cumparate de la noi si care sunt de tip cross-buy. Exemplu: am cumparat un joc de PS3 cross-buy (adica are pe disk si varianta de PS3 si de PS Vita si de PSP), iar pe PS Vita nu am putut sa-l instalez. Vrea neaparat cont de UK/UE.

    So, daca iti cumperi totul digital, go for US! Daca iei retail-uri din UE, go for UK.

  6. #6 SP
    Junior Member Str3S's Avatar
    Pot sa am 2 conturi pe PS4?Unul de uk si unul de us?
    Pot avea ps+ pe amandoua?
    Merci!!!

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da si da, dar nu-i vad rostul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 54 Last Post: 24-04-2009, 06:43
  2. Impartirea jocurilor PSN cu prietenii, legal sau nu ? By Srachi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 11 Last Post: 27-08-2008, 11:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts