Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Impartirea jocurilor PSN cu prietenii, legal sau nu ?

  1. #1 SP
    Senior Member Srachi's Avatar

    Impartirea jocurilor PSN cu prietenii, legal sau nu ?

    Dupa cum multi detinatori de ps3 care cumpara de pe psn stiu,unele din jocurile luate pot fi dowloadate de pana la 5 ori,fie ca aceste dowload-uri se fac pe consola ta sau a ''vecinului''.Cinci unitati ps3 pot ramane cu cate o copie a jocului iar multi ce au incredere unu in altu isi impart intre ei parola si user name-ul contului de psn,fiecare se logheaza pe contul celui cu care face schimbul,isi downloadeaza jocul/rile dupa care fiecare stapan al contului isi poate schimba parola pt a fi sigur ca '' vecinul'' nu va mai intra cu alta ocazie nedorita de detinatorul real al contului psn.
    Acum ce vreau sa se clarifice in acest thread este daca acest lucru e permis de sony sau nu.Din cate stiu si din ce am citit pe net acest lucru e foarte permis si legal : Answer - PlayStation.com Knowledge Center ,sau nu?

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    "Can be shared with up to x friends"

    Asta inseamna ca este cat se poate de legal.

  3. #3 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Cand m-am hotarat sa imi iau GT5P chiar vroiam sa il cumpar direct de pe PSN...daca as fi stiut ca merge treaba sigur asa(desi auzisem ceva despre chestia asta) l-as fi cumparat direct de la ei,poate mai erau doritori care nu l-au jucat .Acu chestia e sa ai si incredere in restul oamenilor...Pentru cei care vor sa cumpere jocuri de pe psn,ar fi bine sa se stranga mai multi si sa faca un fel de cheta,iar toti cei care vor jocul/jocurile respective sa transfere banii pe contul celui care cumpara,apoi intra fiecare pe cont si trag jocurile pe rand.Astfel pretul jocului va fi impartit in 5.

  4. #4 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da,e super sa imparti cheltuiala sau sa faci schimburi,chiar as si face cu cativa useri de aici pe care ii stiu de pe celalalt forum,nu stiu daca e permis sa scriu adresa aici da cred ca stie aproape toata lumea despre ce vorbesc
    .Eu mi-am luat de pe psn Echocrome,MK2,si joacele pt ps3 eye toy.

  5. #5 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Nici eu n-am nimic impotriva la asa ceva, din contra, daca e legal si posibil, de ce sa nu profitam si sa-l share-uim cu fratii/prietenii nostrii?

  6. #6 SP
    Member Catallin's Avatar
    Vedeti ca nu toate jocurile pot fi activate pe mai multe sisteme. GT5P si Warhawk spre exemplu pot fi activate doar pe un singur sistem.

  7. #7 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Aha...deci inseamna ca astea scumpe si mari care sunt si pe dvd-uri nu vor merge...Decat cele de pe PSN sa inteleg.A cumparat cineva StarDust HD?

  8. #8 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da stiam de warhawk ca e cu un singur dowload,dar quest for booty cica merge la imparteala,l-am luat alaltaieri

  9. #9 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Sunt diverse zvonuri pe net cum ca joacele peste 30 USD nu s-ar putea share-ui... Un alt zvon ar spune ca 2.3 -ul ar fi reparat bug-ul asta...

    Oricum, eu as fi curios sa stiu daca se poate juca on-line co-op de catre 2 persoane care au un joc share-uit... Daca stie cineva, nu am gasit nicaieri aceasta info...

  10. #10 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pai ha sa aflam

  11. #11 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    DonAdryan, se joaca foarte bine pentru ca joci dupa 2 conturi diferite, nu este nici o prob.Doar pe x360 nu merge, pe PS3 nu are prob.
    Eu am impartit cu felixx si inca un prieten o gramada de joace.

    Da, Stardust mere sharat si e bestial.Pacat ca nu mere pe PSN in multi.
    Daca cineva vrea sa shareze ceva, sa posteze aici.Eu am de oferit la schimb Tekken 5 DR, MK2, Commandos 3, Elephunk si vreo 5 joculete de PS3 eye., valoare totala ~150ron.

    P.S. : Datele cardului se pot sterge inainte de a shera account-ul.Dar chiar si ne-sters, nu se poate vedea nr cardului.

  12. #12 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Inca ceva.....din cate am citit pe net se poate download-a de 5 ori/psn cont nu de 5 ori/game.Deci eu zic ca e o idee buna sa fie creat un user si un cont nou de psn la fiecare achizitie ca sa poata fi share-uit de 5 ori acel joc.

    Momentan am ratchet quest for booty pt schimb,l-as da pe 2-a din jocurile astea flow,comandos 3,bionic,1942.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PSN UK sau US? By Drxam in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 6 Last Post: 12-10-2014, 19:15
  2. Replies: 54 Last Post: 24-04-2009, 06:43
  3. Piracy = Legal in Romania By obidan in forum Stories & Other News
    Replies: 16 Last Post: 15-04-2009, 01:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts