Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 112 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 83 ... LastLast
Results 641 to 660 of 2234

Thread: Killzone 2

  1. #641 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    buna descriere ... daca o si traduceai erai zeu

  2. #642 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by eXistenZ View Post

    Contine spoilere!!!!!!

  3. #643 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    O sa fiu infantry cea mai mare parte a timpului ... saboteur e urmatorul pe lista, niste frag-uri pe la spate

  4. #644 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    As avea nevoie de un sfat.
    Avand in vedere ca rezolutia nativa a jocului este 720P, care ar fi setarea cea mai potrivita pentru un panel Full HD?
    Momentan, la PS3-ul meu am dezactivat setarile de 720P si 1080I, astfel incat dupa ce intru in joc si verific rezolutia imi apare 1080P. Este aceasta setare potrivita sau dimpotriva scade calitatea imaginii si reduce numarul de FPS?
    Thx!

  5. #645 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Eu zic sa incerci si pe 1080i desi mari diferente nu vei vedea. Am incercat demo-ul si nu reusesc sa vad nici o deosebire intre 720p si 1080i.
    Poate la alte TV-uri se vede, dar eu nu vad, deci nu are rost sa schimbi rezolutia, asta cu siguranta este mai potrivita, altfel facea producatorul tam tam pe 1080i

  6. #646 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Eu zic sa incerci si pe 1080i desi mari diferente nu vei vedea. Am incercat demo-ul si nu reusesc sa vad nici o deosebire intre 720p si 1080i.
    Poate la alte TV-uri se vede, dar eu nu vad, deci nu are rost sa schimbi rezolutia, asta cu siguranta este mai potrivita, altfel facea producatorul tam tam pe 1080i


    Pai tocmai ca nu am treaba cu 1080I. La mine e scoasa optiunea aceasta cat si cea de 720P. Concluzia e ca ramane 1080P, dar mi-a explicat Grayhound ca nu ar trebui sa fie nici o diferenta intre 720P si 1080P.

  7. #647 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Pai tocmai ca nu am treaba cu 1080I. La mine e scoasa optiunea aceasta cat si cea de 720P. Concluzia e ca ramane 1080P, dar mi-a explicat Grayhound ca nu ar trebui sa fie nici o diferenta intre 720P si 1080P.
    ah, inteleg acum ce spui.
    Eu banuiesc ca daca debifezi 1080i si 720p, de fapt rezolutia in care iti merge e totusi 1080i, chiar daca el zice ca "p". Doar o parere, oricum ama incercat si asa si nu vad nici o diferenta.

  8. #648 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Unul dintre producatorii jocului, Michiel van der Leeuw, spune urmatoarele:

    "Ok, this is the deal: If Killzone 2 detects a TV that is set to 1080p or 1080i and cannot switch to 720p (our preferred resolution, for if your TV supports it), then it will render in 960x1080 and horizontally scale that to 1080i/p. The advantage of doing this (over rendering 720p and then upscaling it to 1080i/p) is that you don�t have *any* vertical scaling, and analog TV�s don�t even have a horizontal resolution. The result is a much clearer picture with much less artifacts for those who have a 1080i/p only set.
    Killzone�s adviced resolution is 720p, we just made sure that if you have a 1080i/p only set, it looks much better than the �naive� implementation of upscaling 720p"

  9. #649 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    deci cu alte cuvinte daca tv-u tau suporta 720p jocul o se sa puna automat in 720p (asta daca nu intervii tu).
    daca ai un tv 1080i/1080p only, GG au facut asa incat sa ti se vada optim pe rezolutiile respective chiar daca jocu e in 720p (nu o sa ai mai multe detalii dar se vede tzutz).
    de curiozitate raskolnikov, ce diagonala ai? also, incearca sa pui ps3-u pe automat sa vezi ce rezolutie selecteaza el pt Killzone.

  10. #650 SP
    xop
    Junior Member xop's Avatar
    cine vrea jocul... in 2 saptamani o sa am pe stoc... cine e interesat PM sa afle pretul

  11. #651 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by xop View Post
    cine vrea jocul... in 2 saptamani o sa am pe stoc... cine e interesat PM sa afle pretul
    Te droghezi draga?
    Apari pe forum la al 4-lea post si spui ca ai jocul de vanzare peste 2 saptamani si asta nici macar pe aria de mica publicitate!
    O sa ai multi clienti intr-adevar!

    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    deci cu alte cuvinte daca tv-u tau suporta 720p jocul o se sa puna automat in 720p (asta daca nu intervii tu).
    daca ai un tv 1080i/1080p only, GG au facut asa incat sa ti se vada optim pe rezolutiile respective chiar daca jocu e in 720p (nu o sa ai mai multe detalii dar se vede tzutz).
    de curiozitate raskolnikov, ce diagonala ai? also, incearca sa pui ps3-u pe automat sa vezi ce rezolutie selecteaza el pt Killzone.
    42" full hd - deci suporta toate cele 3 rezolutii. Daca nu deselectez nimic din setarile PS3, jocul intra automat in 720P. Am deselectat 720P si 1080I si il joc in 1080P.

  12. #652 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    joculetzul asta l-ati vazut?
    Killzonewebgame.com

    eu doar acum am dat de el, poate joc pana imi vine originalul

  13. #653 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    joculetzul asta l-ati vazut?
    Killzonewebgame.com

    eu doar acum am dat de el, poate joc pana imi vine originalul
    e chiar tare

  14. #654 SP
    Junior Member aabelus's Avatar
    Quote Originally Posted by Rockstar View Post
    Da, si in Germania se pare ca s-au scumpit jocurile !
    De acum voi lua doar de la web... inclusiv killzone 2 !
    s-au scumpit?

    eu din germania am cumparat cateva bucati, si am vandut aici la pretul de 180

    astea: http://forum.computergames.ro/attach...3&d=1234800435

    deci........

  15. #655 SP
    Member psycho-07's Avatar
    mi-am cumparat killzone 2 pot sa joc cu alti useri care il au?

  16. #656 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Serverele de multiplayer nu sunt deschise pana la lansare!

  17. #657 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by psycho-07 View Post
    mi-am cumparat killzone 2 pot sa joc cu alti useri care il au?
    psycho, baga si tu cateva impresii despre joc

  18. #658 SP
    Member psycho-07's Avatar
    nu prea stiu ce sa zic , poate ce zic eu o sa se supere baieti pe mine, deci jocu este foarte tare: grafica foarte buna, armele sunt detaliate frumos, gameplay cam slabut cred ca 8 merita tintesti greu cand misti arma se vede tinta in ceata, cate odata se blocheaza cam o 1sec ma refer ca nu e fluid mereu e fix ca in demo unde intri in lift si se blocheaza un pic , in rest e perfect

  19. #659 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    La blocajele alea stiu ca face loading, nu prezinta o problema.

  20. #660 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 112 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 83 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts