Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 17 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast
Results 241 to 260 of 323

Thread: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

  1. #241 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am incercat si eu jocul asta acum. Nu inteleg cum poate cineva sa dea bani pe prostia asta de joc.

    Operat fiind la picior, am facut efortul de a merge pana la un prieten (in Militari), sa iau jocul, stiind de cat timp imi doresc sa-l joc.

    O prostie de joc. In primele 30 de minute, am jucat doar maaaxim 3 minute. restu niste cinematic-uri de o calitate indoielnica. Un joc trebuie jucat (fie ca este film interactiv ca Heavy Rain). Dar sa stai ca prostu sa te uiti la niste filmulete (ca FF XIII) si sa astepti sa mai joci 30 de secunde, dupa care iar filmulet... O sa-l mai continui maxim 30 de minute. Daca nu se schimba mare lucru, il scot si nici ca ii mai dau vre-o sansa.

    Deja regret efortul depus si ca am asteptat 8 minute instalarea. Sa nu mai spun de meniurile idioate si de lipsa unui training (macar optional).

  2. #242 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    doar atat iti zic: naspa daca nu ai rabdare, o sa pierzi ceva fantastic... in fine, e treaba ta .

  3. #243 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Seriile God of War, Uncharted, Metal Gear sunt mai mult decat niste jocuri dupa parerea mea, realizatorii ridica la nivel de arta realizarea unui joc. razvanrazy iti zic si eu sa ii mai acorzi o sansa jocului; eventual daca nu intelegi diverse prin el poti downloada(nu mai stiu daca este disponibil) MetalGear Database de pe PSN care te ajuta cu informatii si detalii.

  4. #244 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum pot sa am rabdare sa ma uit la ceva care ar trebui sa fie interactiv ? Daca vroiam sa ma uit la el, ma uitam la un video walkthroug pe net si gata. dar in momentul in care bag un disc in consola, ma astept sa ma joc.

    Oricum, deja m-am enervat cu el si l-am scos si sters ce a instalat. Prefer sa mai rejoc odata Heavy Rain, daca vreau film interactiv, sau sa continui Uncharted 2, daca vreau actiune.

    Si sa fim seriosi, si Uncharted 1 arata mult mai bine ca el. Si se plangea Hideo Kojima, inainte de lansare, ca nu a avut destul spatiu pe disc pentru a pune texturile la calitatea dorita si a trebuit sa scada mult din calitate. Nu inteleg cum altii au putut, iar el nu. Poate din cauza atator ore de filmulete plictisitoare.

    Nu am nevoie sa inteleg universul, samd. Am jucat si terminat 1, pe PS1 (de 3-4 ori daca nu ma insel), 2-ul pana pe la jumate si 3-ul la fel, pe PS2.

    Ceva fantastic probabil am pierdut si la FF XII, dar consider ca am facut alegerea buna. Daca nici in 4-5h un joc nu devine jucabil (la propriu) si nu te prinde, e clar o risipa de timp.

  5. #245 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Ahmm...poate vrei sa trimit ninjalaul asta din avatarul meu sa te invete vreo 2 despre seria MGS.Glumesc stai linistit,dar asa sunt jocurile MGS sunt f multe filmulete si vorbaraie,dar e si jucat la propriu chiar f misto, doar ca in al 4-lea isi da mai greu drumu fata de cele precedente.Pt un fan asta nu e nici o problema chiar ai place sa urmareasca toate dialogurile dintre personaje,in schimb pt un nonfan al seriei inteleg cum acest lucru poate sa plictiseasca si sa descurajeze.
    Pacat ca nu te-ai tinut de el,ai fi avut parte de niste faze f tari si epice cum nu prea vezi in nici un alt joc,pt asta e si iubit atat de catre fani ca e diferit de restul ca are o poveste f complexa si niste personaje memorabile.

  6. #246 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Eh, poate ii mai dai o sansa dupa ce te mai obisnuiesti cu PS3-ul si iti mai clatesti ochii cu alte titluri Razvan. Stiu ca probabil acum ti se pare imposibil asa ceva.. dar chiar e un joc de nota 10. Pentru mine a fost primul joc de pe PS3 /jucat si terminat/ L-as juca din nou cu placere, chiar daca n-are trofee si alte prostii.. nici nu-i trebuie

    PS: Recunosc insa ca nu-mi place seria FF

  7. #247 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    la mine-i in top 5 ev3r

  8. #248 SP
    Member Dasani's Avatar
    Sa nu crezi ca vreau sa par absurd dar eu cand mi-am luat Ps3'ul am facut pe dracu'n patru sa-mi fac rost de MGS4 si am savurat fiecare moment din joc.MGS4 nu e un joc,este o opera de arta.Eu te sfatuiesc sa ii mai dai o sansa,nu-ti dai seama ce pierzi,e pacat sa fi un posesor de PS3 si sa nu fi jucat MGS4.

  9. #249 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    ai fi avut parte de niste faze f tari si epice cum nu prea vezi in nici un alt joc,pt asta e si iubit atat de catre fani ca e diferit de restul ca are o poveste f complexa si niste personaje memorabile.
    Vai, mi-ai facut pofta sa-l rejoc... a 5-a oara...

    How can you not like this?


  10. #250 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    si io a 7-a oara cred.....

  11. #251 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Tocmai pentru ca doar te uiti la el. Daca deja l-am vazut in 'nspe mii de filmulete de peste tot, ce rost are sa-l vad si pe consola, cand in timpu ala ma pot juca un alt joc ?

    Nu vreau sa devina flame. Pur si simplu consider ca este o pierdere de timp sa stai sa te uiti la niste filmulete de actiune, facute cu motorul grafic al jocului (care nu exceleaza in absolut nimic).

    Felicitari celor care au rabdarea necesara. Eu personal prefer ceva actiune.

    Poate cand chiar nu voi mai avea absolut nimic de jucat (eventual in vara, daca nu o sa am ce face) il voi mai lua odata de la tipu asta si-i voi mai da o sansa. momentan ii zic pas.

  12. #252 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu cand l-am jucat nici nu auzisem de seria MGS. So eram cel mai noob posibil, dar vreau sa spun ca mi-a placut la nebunie, adevarat, primele filmulete mi s-au parut boring ca habar nu aveam cine sunt aia, dar dupa aia mi-am dat seama usor-usor si ajunsesem sa ador filmuletele alea.

  13. #253 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Durata de joc variaza foarte mult si in functie de modul de abordare. Daca dai rush prin nivele, guns blazing, poti sa-l termini si-n 5 ore. Insa daca incerci sa-l joci stealth, fara a alerta vreun soldat, poti ajunge linistit la 15-20 de ore. As ar trebui jucat pentru a fi savurat la maxim acest joc; d-aia exista si acel subtitlu al jocului: Tactical Espionage Action.

  14. #254 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Asta e farmecul seriei MGS, filmuletele si story-ul.
    Eu inainte sa imi iau PS3-ul am jucat MGS si m-a uimit muzica ( The Best Is Yet To Come) si dupa ce am luat PS3-ul am vrut neaparat MGS4. Poate ca la inceput nu pare cine stie ce dar daca reuseste sa te prinda story-ul, nu o sa il lasi pana nu il termini. Trebuie sa ai rabdare sa il joci si sa-ti placa, gameplay-ul e foarte lent ( doar e stealth). Eu iti recomand sa ii mai dai o sansa.

  15. #255 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pt fanii seriei asta e cel mai tare cadou pe care Kojima San putea sa ni-l faca in MGS4
    minor spoiler ahead:

    God damit acuma mi-a venit si mie pofta,tb sa-l rejoc ca nu mai merge.

  16. #256 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Pt fanii seriei asta e cel mai tare cadou pe care Kojima San putea sa ni-l faca in MGS4
    minor spoiler ahead:
    YouTube - Metal Gear Solid - The Best Is Yet To Come (MGS4 Version)
    God damit acuma mi-a venit si mie pofta,tb sa-l rejoc ca nu mai merge.


    si eu patesc in ultimul timp din ce in ce mai des faza cu "pohta ce-am pohtit". In prima faza am reluat Drake's Fortune, dupa care m-am apucat din nou de misiunile principale din Red Dead Redemption. Acum se intrevede la orizont Uncharted 2 si MGS4!!


    ps: e melodia mea preferata din joc!

  17. #257 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Da,melodia preferata si pt mine de la MGS1 cand am ascultato prima data,si acuma mi se ridica parul cand o aud.

  18. #258 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Pai daca zici ca ai jucat primele 3, atunci ar trebui sa sti cat de complexa si plina de personaje e povestea. Dupa parerea mea o astfel de poveste are nevoie de cutscene-uri lungi. Si daca chiar ai jucat primele 3 si ti-au placut atunci nu inteleg de ce esti asa dezamagit de 4.
    Eu zic sa continui sa joci pentru ca o sa ai cateva chaptere pline cu ore de gameplay nu doar cutscene-uri.

    PS: Poti da oricand skip la cutscenes.

  19. #259 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    si io a 7-a oara cred.....
    Irecuperabil de slab

  20. #260 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Mda, total dezamagit de MGS4. Grafica prafuita, nu are AAAMLAAA, plin de jaggies... Raman la jocul meu de suflet

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 17 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 18 Last Post: 05-02-2013, 23:23
  2. User Review: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots By Zaktan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 8 Last Post: 19-04-2010, 10:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts