Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 17 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast
Results 261 to 280 of 323

Thread: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

  1. #261 SP
    Member Moromete's Avatar
    ...acum 1 an si ceva am urmarit pe YouTube cel mai bun Walkthrough MGS4..jucat pe Boss Extreme facut de BladeRunnerBlues..primul meu contact cu Mgs4 a fost un mare spoiler...am vizionat peste 100 de filmulete(tot jocul)...motivul?...nici nu visam sa am Ps3 si sa joc acest film\joc...ma minteam ca sunt prea batran sa mai joc pe console(si sa ma simt bine)...am observat ca oamenii fara imaginatie sunt cei mai plictisiti si plictisitori. Plictiseala e o forma usoara a depresiei.

  2. #262 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    @Bearforce1... respectati parerea omului. Daca nu ii place, nu il fortati voi.

  3. #263 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Mda, total dezamagit de MGS4. Grafica prafuita, nu are AAAMLAAA, plin de jaggies... Raman la jocul meu de suflet
    YouTube - Max and the Magic Marker - Trailer - PC
    PC fanboy detected

    De ce a iesit threadul la suprafata tocmai cand am consila stricata?

  4. #264 SP
    Member gpaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    @Bearforce1... respectati parerea omului. Daca nu ii place, nu il fortati voi.
    II respectam parerea, insa nici nu ne asteptam sa inteleaga un joc care se intinde din 1987 incoace ca story,joc care dezbate teme ca inarmare nucleara,genetica, cenzura, politica.
    El cauta un joc care are ca tinta o audienta sub 12 ani.Da-ti omului sa 'pushte niste zombies`.

  5. #265 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    "Isn't it time for a break,it's now after 3:00 AM,for your own health teak a break!",you just got to love Kojima.Uitasem cat de original e jocul asta,masterpice!

  6. #266 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pt ca vad ca inca mai sunt persoane care cred ca asta nu e joc ci "film interactiv",postez un gameplay video care sper sa-i mai lamureasca cum stau treburile cu jocul asta.Sunt si multe filmulete in joc este adevarat dar in spatele lor este si un gameplay f misto facut si care te lasa sa alegi cum vrei tu sa-l joci jocul si partea interesanta e ca si stealth si action daca il joci e la fel de fun.

  7. #267 SP
    Junior Member qarupt's Avatar
    Huh... oamenii critica jocul bazandu-se pe grafica si cut-scenes? (jocul nu a aparut ieri si poti sari peste cut-scenes).

    Nu "aud" nici-o critica in legatura cu game-play

  8. #268 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Daca joci MGS4 si sari peste cut-scenes pierzi 3 sferturi din ceea ce iti ofera jocul.

  9. #269 SP
    Member BLAUPUNKT's Avatar
    Question IS : ce alt joc mai exista in LUME care sa il poti termina 100% Stealth SI FARA sa omori pe nimeni din joc (bosses included)

    [+] cand am vazut ca ai si un "actual" iPod in joc am crezut ca visez
    [-] revistele Playboy nu sunt nude desi jocul este rated M for...18+
    [+] capitolul cu zapada & viscol depaseste cu MULT uncharted 2 [ appo pt cei care iau dat 10 la grafica lui KZ3 , am si eu o intrebare de om tampit , a observat vre-unul din voi ca grenadele NU se scufunda in zapada ba mai mult sar de parca zapada ar fi facuta din burete/cauciuc ? in fact ce naiba e asa de realist la jocul ala cu un ending 100% predictable(anyway KZ3 a facut din KZ2 ce a facut Terminator Gayvasion din Terminator 2 period!)]

    @qarupt : care e problema ta cu gameplay-ul ? trebuia sa fie ca Assassins Creed nu ?

    Heavy Rain e film interactiv !!! , cei care spun ca MGS4 e film interactiv nu au mai mult de 13 ani si merita cu desavarsire o bataie frate cu inconstientul Crushing Mode in Real Life !

    In a way jocul arata cealalta fata a jocurilor precum a aratat-o Fight Club pe cea a filmelor ( pt cei care au inteles jocul si filmul ofcourse)
    The ugly Truth : Slabe sanse sa se mai faca un joc ca acesta any time soon

  10. #270 SP
    Junior Member qarupt's Avatar
    @qarupt : care e problema ta cu gameplay-ul ? trebuia sa fie ca Assassins Creed nu \

    Irony is a cruel mistress

  11. #271 SP
    Member gpaul's Avatar
    Cam off-topic, insa cine naiba s-a gandit la asta? +speed cu cutia in spate, lol.Tin minte ca mi-am luat-o de cateva ori pe Extreme incercand sa o evit cu cartwheel-ul ala tampit al lui Raiden.

  12. #272 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    O mica intrebare am si eu.
    Sunt prins in franta pt ceva timp si am gasit MGS4 la chilipir aici. Problema e ca vb despre versiunea franceza. Am citit pe alte forumuri ca ar avea audio in engleza, dar nimic despre meniuri si subtitrari. Stie cineva sigur daca meniurile si subtitrarile se pot pune pe engleza?

  13. #273 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Zdrutz View Post
    O mica intrebare am si eu.
    Sunt prins in franta pt ceva timp si am gasit MGS4 la chilipir aici. Problema e ca vb despre versiunea franceza. Am citit pe alte forumuri ca ar avea audio in engleza, dar nimic despre meniuri si subtitrari. Stie cineva sigur daca meniurile si subtitrarile se pot pune pe engleza?
    Mai mult ca sigur.Si eu am cumparat multe jocuri din strainatate si nu am avut astfel de probleme.

  14. #274 SP
    Member TaSe88's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Mai mult ca sigur.Si eu am cumparat multe jocuri din strainatate si nu am avut astfel de probleme.

    Oblivion 4 cumparat din Franta 100% lb franceza
    Final Fantasy XII cumparat din Germania audio engleza, meniu si restul descriptilor din joc germana.
    COD MW 2 cumparat din germania 100% germana/ 100% italiana.
    si mai sunt.

    ONTOPIC: seria MGS, una dintre daca nu cea mai buna serie de jocuri facuta vreodata!!! ever! evident din categoria sa de jocuri. am crescut cu MG/S inca de la primul pe dischete galbene
    nu stiu cati de aici le-au terminat ca si mine dar ma mandresc cu faptul ca le-am terminat 100% cu tot ce se putea descuia, face si nu face in ele. TOATE!
    sa nu mai spun de MGS2. nu stiu cati de aici au terminat jocul pe EUROPEAN EXTREME(cea mai inalta dificultate din joc)
    toate dogtag-urile posibile dinjoc..completat 100% pe toate dificultatile, la fel ca toate dealtfel
    iar MGS 4, o minunatie..o capodopera.
    nu putea sa faca un final mai frumos seriei.
    nu vreau sa jignesc pe nimeni dar daca nu iti place, ori nu iti place genul, ceea ce nu face jocul prost, ori esti hater/inapt/incompetent atat incapabil fizic cat si cel psihic pt a intelege jocul.
    DACA joci unul din serie fara a juca precedentele, ai inceput cu stangul 100%. nu vei intelege nimic dinjoc, nu sti despre ce vorbeste, nu sti cine sunt caracterele etc.
    ca mii alti gameri care au inceput exact cu MGS4. cu finalul Dumnezeule. si habar nu au avut ce e acolo, si au spus ca e jocul ca pixu. astia da gameri.

    povestea in sine e de peste 20 de ani cand alti dintre voi nici nu ati fost nascuti.
    chair credeti ca Hideo Kojima creatorul seriei primea "LIFE AWARD ACHIEVEMENT" daca seria nu era buna? credeti ca e un premiu ce il primeste oricine pt orice?
    trebuie sa fiti capabili sa intelegeti unele aspecte ale realitati ca sa fiti capabili sa intelegeti aceleasi aspecte gasite in seria MG/S.

  15. #275 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by TaSe88 View Post
    Oblivion 4 cumparat din Franta 100% lb franceza
    Final Fantasy XII cumparat din Germania audio engleza, meniu si restul descriptilor din joc germana.
    COD MW 2 cumparat din germania 100% germana/ 100% italiana.
    si mai sunt.

    ONTOPIC: seria MGS, una dintre daca nu cea mai buna serie de jocuri facuta vreodata!!! ever! evident din categoria sa de jocuri. am crescut cu MG/S inca de la primul pe dischete galbene
    nu stiu cati de aici le-au terminat ca si mine dar ma mandresc cu faptul ca le-am terminat 100% cu tot ce se putea descuia, face si nu face in ele. TOATE!
    sa nu mai spun de MGS2. nu stiu cati de aici au terminat jocul pe EUROPEAN EXTREME(cea mai inalta dificultate din joc)
    toate dogtag-urile posibile dinjoc..completat 100% pe toate dificultatile, la fel ca toate dealtfel
    iar MGS 4, o minunatie..o capodopera.
    nu putea sa faca un final mai frumos seriei.
    nu vreau sa jignesc pe nimeni dar daca nu iti place, ori nu iti place genul, ceea ce nu face jocul prost, ori esti hater/inapt/incompetent atat incapabil fizic cat si cel psihic pt a intelege jocul.
    DACA joci unul din serie fara a juca precedentele, ai inceput cu stangul 100%. nu vei intelege nimic dinjoc, nu sti despre ce vorbeste, nu sti cine sunt caracterele etc.
    ca mii alti gameri care au inceput exact cu MGS4. cu finalul Dumnezeule. si habar nu au avut ce e acolo, si au spus ca e jocul ca pixu. astia da gameri.

    povestea in sine e de peste 20 de ani cand alti dintre voi nici nu ati fost nascuti.
    chair credeti ca Hideo Kojima creatorul seriei primea "LIFE AWARD ACHIEVEMENT" daca seria nu era buna? credeti ca e un premiu ce il primeste oricine pt orice?
    trebuie sa fiti capabili sa intelegeti unele aspecte ale realitati ca sa fiti capabili sa intelegeti aceleasi aspecte gasite in seria MG/S.
    Bine sefu, am prins ideea...iti place foarte mult MGS, insa nu am idee cu ce ne incalzeste pe noi faptul ca ai terminat fiecare joc din aceasta serie 100 %.In fine , Mgs 4 e de nota 10 asta am si eu de zis, dar nu toti vor fi de aceiasi parere.

    Referitor la jocurile din strainate: eu tot ce am cumparat de dincolo era in limba straina doar carscasa si manualul , insa jocul avea evident si limba engleza, nu inteleg de ce ar scoate-o.

  16. #276 SP
    Member TaSe88's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Referitor la jocurile din strainate: eu tot ce am cumparat de dincolo era in limba straina doar carscasa si manualul , insa jocul avea evident si limba engleza, nu inteleg de ce ar scoate-o.
    asa bine, au scos-o. eu detin joacele mentionate mai sus si sunt asa cum am spus. sunt multe ce nu am cumparat tocmai din cauza asta. chiar ieri ma plimbam prin MediaMarkt si m-am uitat la cateva jocuri pe care scriau frumos pe carcasa: "doar limba germana"

  17. #277 SP
    Member Iarba's Avatar

  18. #278 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar



  19. #279 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Metal Gear Online Is Dead

    Launching back in 2008 with Metal Gear Solid 4, Metal Gear Online, the online Metal Gear spin-off, had 1.3 million members at one point in 2009. This summer, Metal Gear Online is going offline. The game's service is finished, Konami stated today. On June 21, the MGO's in-game client will come to an end. But first, on March 21, the MGO Online Shop will cease operations. It will no longer be possible to make new characters by late April. However, all the game's expansion packs will be free until service ends in June.

  20. #280 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Patru ani mai tarziu...

    Metal Gear Solid 4 Gets Trophy Support; New Announcements Coming at August Event -- Andriasang.com

    Metal Gear Solid 4 will get a Trophy patch, according to an interview with Hideo Kojima in this week's Famitsu. The magazine does not reveal a date for the patch, but MGS4 is scheduled to receive a budget release in in August, so the timing could coincide with that.

    This report does appear to be true! The Trophy support will be included out the box with a 3,990 yen "PlayStation 3 The Best" budget version of MGS4 in August. Current MGS4 owners will be able to patch their copy of the game.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 17 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 18 Last Post: 05-02-2013, 23:23
  2. User Review: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots By Zaktan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 8 Last Post: 19-04-2010, 10:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts