Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Alegere tv

  1. #1 SP
    Banned nufu's Avatar

    Alegere tv

    saptamana asta trebuie sami cumpar un lcd nou dar nu stiu de care.
    acestea doua sunt preferate dar nu stiu pe care sa-l aleg.
    va rog ajutooor care ar fi mai bun in hd pentru un ps3?
    Flamingo - Televizor LCD Samsung LE-32B530, diagonala 82cm, rezolutie 1920 x 1080, High Contrast

    Flamingo - Televizor LCD Philips 32PFL7803, diagonala 82cm, rezolutie 1920 x 1080, contrast dinamic 30000:1

  2. #2 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Iati de la Carrefour Samsung B530 de 37 cu 2000 RON

  3. #3 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Daca as fi in locul tau eu as alege Samsung-ul deoarece este o firma mai cumnoscuta in materie de televizoare decat Philips-ul.

  4. #4 SP
    Banned nufu's Avatar
    mutu un site ceva cu lcd-ul?
    @USSJ nu ma intereseaza cat de populara este firma dar oricum tu ai auzit de 21:9 numai philips are si costa 15000ron asa ca no coment nu am vazut inca la samsung 21:9
    aici mi se pare ca are mai multe philips decat samsung-ul
    http://www.avstore.ro/televizoare-lc...32pfl7803d-10/

  5. #5 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Din pacate nu... am fost ieri in carrefour si lam vazut la promotie... eu am modelul si is foarte multumit de el

  6. #6 SP
    Banned nufu's Avatar
    dar detalii macar ca la modelul care lai dat ami da cel de 32
    dami detaliile de pe cutie rezolutie contrast etc a si hz100 sau 60 cat are dami detali

  7. #7 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by nufu View Post
    mutu un site ceva cu lcd-ul?
    @USSJ nu ma intereseaza cat de populara este firma dar oricum tu ai auzit de 21:9 numai philips are si costa 15000ron asa ca no coment nu am vazut inca la samsung 21:9
    aici mi se pare ca are mai multe philips decat samsung-ul
    TV LCD Philips 32PFL7803 FULL HD 32 inch - 32PFL7803
    Nici eu nu am vazut la Phlips tehnologia OLED

  8. #8 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar

  9. #9 SP
    Banned nufu's Avatar
    bravo doua ffuncti total diferite dar mai mult ami place 21:9cinema e mult mai bun decat 16:9 e ca la cinema si ledul e ca e subtir nu?

  10. #10 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar

  11. #11 SP
    Banned nufu's Avatar
    mutu dar zimi si mie conexiunile pe care le are si hz 100 sau 60?si alte dastea functi ca din sait nu prea vad nimic detalii.
    conexiuni(hdmi cate usb etc dastea)

  12. #12 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by nufu View Post
    bravo doua ffuncti total diferite dar mai mult ami place 21:9cinema e mult mai bun decat 16:9 e ca la cinema si ledul e ca e subtir nu?
    Nu numai ca e mai subtire dar reda culori mult mai real si consuma mai putina energie.

  13. #13 SP
    Banned nufu's Avatar
    bravooo
    eu astept raspuns de la mutu cu ce lam intrebat mai sus.

    ---------- Post added 20-12-2009 at 10:53 PM ----------

    mam gandit si pana la urma a-mi iau samsung mutu dami detaliile care ti leam cerut si zimi si mie la ce carefull colentina care?si pana cand e promotia?eu mil iau joi vineri.(saptamana asta)

  14. #14 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Chestia e ca... nu stiu sigur... adica am 3 intrari HDMI, full HD, dar nu stiu sigur cati Hz... eu lam vazut in Oradea... dar sunt sigur ca si la voi e la acelasi pret.(revin cu Hz cand ajung acasa )

  15. #15 SP
    Banned nufu's Avatar
    ok
    man o sa ma duc miane cred.
    thx de ajutor pana la urma ami iau un samsung ori dasta din flanco ori de care miai zis tu

  16. #16 SP
    Member L0G1X's Avatar
    @nufu: Poate te-ar interesa să citeşti aici posturile userilor superman90 şi Studentul, �nainte de a lua o decizie. Av�nd �n vedere că şi la noi la birou este un Samsung de 66 cm cu aceeaşi problemă descrisă de ei, eu am două recomandări pentru tine: 1. alege Philips şi 2. evită Flanco/Flamingo care se află �n insolvenţă.

  17. #17 SP
    Banned nufu's Avatar
    ok logix o sa ma du joi sau vineri sa vad ce au si garantia cat o are tv-ul si ma orientez in magazin.oricum toti de aici de la mine au samsung unu are 4 tv-uri samsung modele diferite si nu i sa stricat nici unul le are de 1 an.oricum thx ma orientez in magazin.

  18. #18 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Am doua Samsung-uri, unul de 94 cm si unul de 66 cm si nu am nicio problema cu ele. Eu recomand Samsung.

  19. #19 SP
    Banned nufu's Avatar
    recomandati ce vreti eu ma duc in magazin care ami place mai mult pala al iau nu e nici o diferenta de bani sau stai nu mai ami iau samsung philips e mai ieftin cu 1 ban deci e mai bun o yeahh ma duc in magazin si vad acolo ce si cum.
    o intrebare scurta philips asta care al vreau are ambilight?

  20. #20 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Din cate vad eu, tu ne-ai rugat sa iti recomandam un tv, iar acum ne spui ''recomandati ce vreti, eu ma duc in magazin (restul inteleg destul de greu ce ai scris)''. Imi pare bine daca te-am ajutat in vreun fel. ''recomandati ce vreti'' il iau ca pe un multumesc. Numai bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Help: Alegere DSLR By DonAdryan in forum Foto & Video
    Replies: 141 Last Post: 06-05-2014, 16:19
  2. Alegere placa video By Lucker in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 29-10-2013, 12:14
  3. Alegere mouse gaming By RELOADED9 in forum Jocuri PC
    Replies: 7 Last Post: 15-10-2012, 20:19
  4. Sfat alegere consola By Vlad00 in forum Console Club
    Replies: 27 Last Post: 20-12-2010, 08:02
  5. Alegere laptop By AccenT in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 14-09-2010, 14:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts