Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 91 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 ... LastLast
Results 1,521 to 1,540 of 1816

Thread: Killzone 3

  1. #1521 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Am intrat in seara asta incercand sa joc putin dar mai mult m-am enervat ; la cateva minute de cand ma conectez online jocul ingheata , mort, nimic . Trebuie sa inchid consola de la butonul din spate cateodata ca sa o restartez , a inceput sa faca din ce in ce mai des chestia asta.
    Mi se intampla doar mie ?

  2. #1522 SP
    Member muski's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Am intrat in seara asta incercand sa joc putin dar mai mult m-am enervat ; la cateva minute de cand ma conectez online jocul ingheata , mort, nimic . Trebuie sa inchid consola de la butonul din spate cateodata ca sa o restartez , a inceput sa faca din ce in ce mai des chestia asta.
    Mi se intampla doar mie ?

    Nu esti , mie in seara asta mi-a dat freeze de 3 ori in 5 ore..... , asta e, sper sa rezolve indienii cat mai repede probleme astea...

  3. #1523 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Mie nu mi-a inghetat niciodata, aseara am jucat 3 ore si a mers brici. Consolele voastre cred ca au obosit, killzone 3 le pune prea mult la treaba

  4. #1524 SP
    Member caine_rau's Avatar
    eu am jucat aseara pana la 12 jumate si a mers ok pana am vrut sa ies din joc( cand mi-a dat frezee)

  5. #1525 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Yep si eu imi iau cate 1-2 freezuri pe seara.Eri la 23:30 freeze,m-am enervat si am stins consola,m-am bagat la un film.Cand patesc chestii deastea dupa 23:00 sincer nici nu mai imi vine sa aprind consola din nou.

  6. #1526 SP
    Senior Member boga's Avatar
    WTF.. chiar asa rau e? Eu asa pateam in beta.. adica 2-3 freezuri pe noapte.. dar ma gandeam ca s-a remediat problema. Cred ca e ceva cu shooterele ce nu-i place la PS3 Si la BC2 mai pateam asa.. in rest n-am avut deloc probleme de genu asta cu alte jocuri.

  7. #1527 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    GG devs
    We're closing in on the root of the network issues. I think we have to thank SheerTerroir for the golden tip. The problem seems to be MTU related and it looks like if your MTU is below 1478 (default is 1500) you're going to have connection problems. MTU can be set in the PS3 XMB, and in most routers but your ISP will also have a max setting (which you can't change).



    The good news is that it looks like we will be able to fix this issue server side. I'm not allowed to name any dates, but we should have a fix for you really soon now.

    Eu am ca ISP pe batranul RDS , problema este ca am incercat sa ma conectez direct, fara router si aceleasi freezuri. Daca ce spune nenea de la GG este adevarat inseamna ca RDS-ul are MTU mai mic de 1478 si noi nu prea putem face nimic in privinta asta decat sa asteptam mult doritul patch.


  8. #1528 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu am inteles ca RDS ar avea MTU 1492 sau 1480.

  9. #1529 SP
    Member miami's Avatar
    ehee...pana la urma batranul RDS chiar e bun fata de alte ISp'uri... eu am net prin antena...e groaznic ....sa vezi cum iti iese din joc fara sa iti pice netul . macar nu am freezuri...imi baga vrajeala cu network issue si atat.

    " I'm not allowed to name any dates, but we should have a fix for you really soon now." asta e buna rau

  10. #1530 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Eu am inteles ca RDS ar avea MTU 1492 sau 1480.
    Am setat MTU manual pentru PS3 la 1492 (cat suporta routerul) , o sa testez mai spre seara in Kz3.

  11. #1531 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Nu va jucati prea mult cu MTU . Daca nu e suportat de ISP, aveti probleme cu conexiunea. Pana m-am prins de faza, pica la fiecare 10 minute. O tampenie oricum.

    BTW. Inca nu m-am obisnuit cu multitudinea de culori si efecte la Kz3. Cred ca in 3d e cu adevarat obositor.
    Sunetul e iarasi la un nivel apropiat de BF BC2.Adica foarte bun.

  12. #1532 SP
    Junior Member muddah futtah's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Eu am inteles ca RDS ar avea MTU 1492 sau 1480.
    Pentru cei cu RDS fiberlink, MTU default la PPPoE este 1492 bytes. Singura problema ar fi cu Path MTU Discovery dar intram in chestii putin mai tehnice (Point-to-Point Protocol over Ethernet - Wikipedia, the free encyclopedia si http://lartc.org/howto/lartc.cookbook.mtu-mss.html)

    Eu mai degraba i-as trage de urechi pe cei de la GG sa rezolve problema care mai mult ca sigur este pe partea lor. Killzone 3 e singurul multiplayer online care imi da freeze la consola.

  13. #1533 SP
    Member maweryck's Avatar
    si cand te gandesti ca eu mi-am schimbat consola cu totul de la freezurile alea )
    Iar acum mi-am pierdut total interesul fata de joc ...nu stiu de ce ....dar mi se pare prea mult haos si hartile parca prea mici sau oricum nu sunt cele mai bune harti facute vreodata . Eu ma asteptam ca aproape toate hartile sa fie mari , in genul lui Corinth Highway .

  14. #1534 SP
    Member caine_rau's Avatar
    e si-nghesuiala are farmecul ei

  15. #1535 SP
    Member s0whaT's Avatar
    A aparut update ul la Killzone 3 , 1,04 .
    Acuma l descarc

  16. #1536 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pacat ca l-am vandut.

  17. #1537 SP
    Junior Member muddah futtah's Avatar
    Deci, cum e cu noul patch ? eu sunt plecat pana duminica seara si nu pot sa vad dar din ce-am citit pe community.killzone.com imi vine sa plang.

  18. #1538 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Plangi de bucurie sau de suparare?

  19. #1539 SP
    Junior Member muddah futtah's Avatar
    De tristete

    Din ce zic flacaii de aici Post Patch 1.04 Network issues - Killzone.com Forums ne asteapta un lag destul de suparator (printre altele). Bine, e adevarat ca americanii nu sunt vestiti pentru conexiunile la internet homeuser dar parca prea sunt multi nemultumiti.

  20. #1540 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Poate sunt eu un pic cam paranoia, dar aseara mi s-a parut prea evident : Lag !, dar modul in care se miscau inamicii era diferit , se miscau sacadat de parca le lipseau move frames.
    Nu stiu ce modificari (daca sunt) s-au facut la arme dar sentries de la tactician sunt mai bune , trag mai repede cu damage mai mare (presupun ca si turetele de la inginer).
    S-au facut si mofidicari la clase, de exemplu la sniper acum iconita din stanga jos iti arata cand esti in stealth si cand nu , pana acum arata identic si in stealth si unstealthed.

    Alte schimbari observate de voi in afara celor relatate de patch notes?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 91 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts