Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: De unde sa cumpar Ps3?

  1. #1 SP
    Junior Member DIAVOLINO's Avatar

    De unde sa cumpar Ps3?

    Salutare Tuturor. De curand m-am hotarat sa cumpar o consola Ps3 slim. Am banii in mana, dar m-am gandit mai intai sa arunc o privire pe net, poate gasesc un pret mai convenabil. Sunt din Iasi. Doresc sa cumpar Ps3 Slim cu hdd de 320gb + Gt5. Am gasit la Emag cu 1.579 RON, la MagicComputers cu 1,158 RON, la PcGarage cu 1,529 RON, la Vexio cu 1,513 RON . Eu nu am cumparat niciodata de la nici unul dintre site-uri si de aceea intreb, caci poate sunt unii care ii cunosc,au comandat si ii recomanda. Astept raspunsuri cat mai multe si recomandari. Multumesc!

  2. #2 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Dintre cele mentionate de tine, emag este cel mai "serios" ca sa zic asa, asa ca iti recomand emag, plus ca diferenta nu e f mare la pret, dar macar dormi linistit noaptea. Daca te hotarasti sa cumperi de la emag, vezi pe Forum Homepage, jos de tot, ca este o reclama de la emag. Da-i click pe ea si dupa continua din link-ul care ti-l va dschide ptr. a da comanda.. Ajuti site-ul in felul asta. Spor la cumparaturi

  3. #3 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Tinand cont ca e o suma destul de maricica, ti-as recomanda sa iei de la un site cat mai serios, precum emag sau pcgarage. Ambele sunt super ok. Spor la shopping!

  4. #4 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu recomand Emag sau PC Garage, am mai avut cumparaturi de la ei si a fost OK. De MagicComputers si Vexio n-am auzit.
    Ai incercat si la Diverta sau Carrefour/Real/Cora? Nu stiu ce magazine ai in oras, dar si lanturile astea de hypermarket-uri sunt OK, eu am consola luata de la Carrefour.

  5. #5 SP
    Junior Member revenant's Avatar
    Quote Originally Posted by DIAVOLINO View Post
    Salutare Tuturor. De curand m-am hotarat sa cumpar o consola Ps3 slim. Am banii in mana, dar m-am gandit mai intai sa arunc o privire pe net, poate gasesc un pret mai convenabil. Sunt din Iasi. Doresc sa cumpar Ps3 Slim cu hdd de 320gb + Gt5. Am gasit la Emag cu 1.579 RON, la MagicComputers cu 1,158 RON, la PcGarage cu 1,529 RON, la Vexio cu 1,513 RON . Eu nu am cumparat niciodata de la nici unul dintre site-uri si de aceea intreb, caci poate sunt unii care ii cunosc,au comandat si ii recomanda. Astept raspunsuri cat mai multe si recomandari. Multumesc!
    Sa o iau pe rand:
    -la Magic Computers costa 1518 lei, nu 1158 cum ai scris tu
    -despre Vexio nu stiu mai nimic
    -Emag sunt seriosi, am luat multe de la ei, insa nu am idee daca sunt la fel de seriosi si cu garantia, ei se lauda ca ar fi
    -Pcgarage sunt si ei ok, nu am avut pb la niciuna din comenzi, dupa opinia mea Emag si Pcgarage sunt cele mai bune site-uri online in gama lor de produse (pc, console, tv-uri etc) din Ro

    Eu iti recomand pcgarage, datorita seriozitatii si pretului mai mic fata de Emag, daca o sa comanzi de pe pcgarage poti folosi codul acesta: YACSTPJV si ai 1% reducere (la acea suma iese cam 15 lei)

    Ca idee eu ps3-ul il am luat de la emag, am dat in urma cu 1an si jumate 1600 lei, vers. de 250gb slim (era pack-ul cu uncharted 2 si cu 1 controller in plus) A fost buna acea oferta pt acea perioada.
    Oricum sub 1500 lei, nu cred ca vei gasi in Ro, acea versiune cu gt5 etc.

  6. #6 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Parerea mea este sa te feresti de magazine virtuale. De fiecare data am avut mici nemultumiri, fie ca a fost vorba despre factura, livrare sau starea produsului. Cel mai bine il cumperi direct din magazin. Gasesti PS3, bundle cu GT5, in toate marile centre comerciale.

  7. #7 SP
    Member Mircea's Avatar
    Recomand emag.Eu sunt foarte multumit de produs,transport,seriozitate.

  8. #8 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Domo de la tine din oras. E mai sigur cu garantia in momentul in care apar probleme, daca apar.

  9. #9 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Domo de la tine din oras. E mai sigur cu garantia in momentul in care apar probleme, daca apar.
    Domo ofera tot 2 ani garantie

  10. #10 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Domo ofera tot 2 ani garantie
    Da, dar e mai usor cu garantia cand cumperi de la un magazin din oras decat de la unul online. Ai cu cine sa te certi daca e cazul. Iar Domo este un magazin serios. Nu am auzit de un magazin care sa ofere garantie la PS3 pe o perioada mai mare de 3 ani, parca Altex a avut candva dar nu stiu sigur.

  11. #11 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Nu..problema e ca unele ofera garantie doar 1 an....cand trebuie ar trebui sa ofere inca un 1 an garantie de conformitate...si daca ai probleme cu PS3-ul in al 2 lea an si vrei sa o repare, trebuie sa te certi cu ei sau sa te duci la ANPC...

  12. #12 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Altex/Media Galaxy ofera garantie pe o perioada de 1 an de zile desi la ei pe site este trecut 2 ani. Am vrut sa-mi cumpar de la ei consola (PS3) iar cand i-am intrebat dece doar un an, in conditiile in care si la ei pe site scrie 2 ani (nu mai vorbesc ca le-am amintit si de obligatia pe care o au sa ofere 2 ani garantie la produsele electronice, conform ANPC) mi-au raspuns ceva de genul "daca iti convine cumperi daca nu nu, astea sunt regulile la ei in magazin ..."

    LE. Anul trecut am vazut pe niste pliante de la Media Galaxy, console PS3 cu garantie 3 ani, acesta a fost motivul pt. care am fost mai intai la ei sa cumpar consola.

  13. #13 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Sfatul meu=>Emag ...eu de aici mi-am luat PS3-ul..si nu am avut probleme..si in plus ajuti si forum-ul folosind banner-ul Emag

  14. #14 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Eu recomand tot Emag, fiind tot din iasi, tot de acolo l'am luat si eu si nu am avut nici o problema.
    Cu garantia i'am solicitat la un laptop si s'au comportat ireprosabil, si tatal meu a avut o problema cu niste boxe parca luate de la emag si ei au fost foarte responsabili.
    Showroom'ul e langa plus, verifica daca nu cumva il au deja in stoc, te duci si il ridici imediat, daca nu e in stoc, pui comanda si te suna ei sa vii deobicei a doua zi dupa ora 14 sa il ridici.

    Bafta la ture in GT5 cand intri

  15. #15 SP
    Junior Member DIAVOLINO's Avatar
    Quote Originally Posted by Zdrutz View Post
    Eu recomand tot Emag, fiind tot din iasi, tot de acolo l'am luat si eu si nu am avut nici o problema.
    Cu garantia i'am solicitat la un laptop si s'au comportat ireprosabil, si tatal meu a avut o problema cu niste boxe parca luate de la emag si ei au fost foarte responsabili.
    Showroom'ul e langa plus, verifica daca nu cumva il au deja in stoc, te duci si il ridici imediat, daca nu e in stoc, pui comanda si te suna ei sa vii deobicei a doua zi dupa ora 14 sa il ridici.

    Bafta la ture in GT5 cand intri
    Daca transportul e gratuit...de ce sa ma mai deplasez pana la showroom-ul lor? Eu tot la Emag ma gandeam. Zilele astea o sa merg la mediagalaxy din carrefour felicia si carrefour ERA. Am fost la DOMO din MoldovaMall,iar DOMO nici nu vinde ps3. Doar la Diverta am gasit ps3 cu medal of honor ...la acelasi pret ca Emag. Eu neaparat vreau garantie 2 ani...chiar mai mult. Sub nici o conditie nu o sa cumpar ps3 cu hdd de 320gb(is multi bani) cu garantie 1 an.

  16. #16 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    daca il comanzi vine a doua zi

  17. #17 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Eu pe-al meu (250Gb, Gow3) l-am luat tot din Iasi, din Carrefour (garantie 2 ani). Poti trece pe-acolo sa vezi care mai sunt ofertele si daca iti convine pretul. Daca nu => Emag.

  18. #18 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Fvshop - Accesorii ipod, camera video, laptop


    Am achizitionat un XBOX 360 de aici.Oamenii sunt foarte seriosi.Vei vedea ca si la PS3 pretul este mult mai accesibil decat in alte locuri.De exemplu,PS3 Slim 120GB nou-nout,sigilat,garantie 2 ani la numai 1200RON.

    Asta,desigur,in conditiile in care renunti la ideea de a lua unul cu hard de 320GB. Dar exista tot pe acest site si EXACT ceea ce iti doresti la 1549RON.

  19. #19 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cum sunt cu garantia? Aici apar probleme. Am auzit lucruri rele si de eMag, de exemplu produse tinute mult in garantie. Cel mai bine cumperi de la Domo/MG/Altex, sunt magazine serioase si ofera garantie 2 ani (trebuie insa sa verifici acest aspect).

  20. #20 SP
    Member iradum's Avatar
    Am fost la Sony Center in Cluj-Napoca, am vornit cu mai multi angajati de acolo (imi cautam un Starter Pack Move) si mi-au spus ca importatorul oficial Playstation 3 in Romania e Altex.
    Eu mi-am cumparat un xbox de la domo, si am avut ceva probleme cu el (a dat RROD... garantie si altele). Acum am un PS3 ce mi l-am cumparat de la Altex (il am de 10 luni). Pana deocamdata nu am avut probleme prea mari si sper sa nu am nici pe viitor.

    Sincer, parerea mea e ca totul tine de noroc. Depinde de unde ti-l ei, ce vanzatori sunt... poti cumpara de la un domo unde sa iti caute cel mai mic defect cand il dai in garantie sau poate sa ti-l ia pur si simplu, fara sa verifice nimic la el.
    Eu prefer sa le cumpar direct din magazin, pentru ca sunt probate de fata cu mine si vad consola, eu o aleg pe cea care o doresc de pe raft .
    In legatura cu e-mag, am cumparat si de la ei si totul a decurs foarte bine (emag Cluj) vanzatori dorinci sa te ajute.

    Succes in luarea deciziei!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. De unde sa mi cumpar un wii? By zaice in forum Nintendo Wii
    Replies: 36 Last Post: 17-06-2016, 18:06
  2. Unde gasesc redeem codes la ps3? By Dany_dci in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 19-11-2011, 14:08
  3. De unde sa imi cumpar si eu un PS3 la un pret bun. By Grippi_Skillz in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 15 Last Post: 24-08-2011, 15:51
  4. De unde va cumparati skin-uri pt PS3? By Mask in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 7 Last Post: 30-08-2009, 15:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts