Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 112 1 2 3 11 51 101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 2234

Thread: Killzone 2

  1. #1 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

    Killzone 2

    Am cautat azi si nu mi-a venit sa cred ca nu avem inca un thread dedicat Killzone 2.
    Alaturi de Metal Gear Solid 4 si Gears of War 2 mi se pare una dintre cele mai importante aparitii din istoria consolelor!
    Asa ca haideti sa discutam despre viitoarea capodopera care se anunta a fi: Killzone 2!
    Cine are detalii despre beta? Cand apare? In ce conditii va putea fi luat?
    Attached Images Attached Images killzone_2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Killzone 2 ? Una din cele mai importante aparitii din istoria consolelor alaturi de MGS4 si GeoW2 ? Pare un joc bun, dar exagerezi. Foaaarte mult.
    Imi place cum arata totusi ( cui nu-i place ? ), dar am citit undeva ca multe lucruri sunt scripted, si nu real time.
    Beta stiu ca apare in Octombrie, dar de data exacta n-am auzit nicaieri.

  3. #3 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Daca te uiti la cateva gameplay trailere o sa vezi foarte multe defecte. Poate o sa arate cum trebuie in versiunea finala. Nu este o capodopera. Killzone nu a fost cine stie ce.

  4. #4 SP
    Junior Member Mitzage's Avatar
    Killzone 2 Release Date: February 2009. Asta daca nu va mai fi amanat.
    Killzone 2 for PS3 - Killzone 2 Playstation 3 - Killzone 2 PS3 Game

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    [quote=Luigi;13335]Killzone 2 ? Una din cele mai importante aparitii din istoria consolelor alaturi de MGS4 si GeoW2 ? Pare un joc bun, dar exagerezi. Foaaarte mult.
    quote]


    Nu mi se pare ca exagerez deloc. Dar "only time will tell". Il astept cu sufletul la gura.

  6. #6 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Ma rog, fiecare cu opiniile lui.

  7. #7 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Daca te uiti la cateva gameplay trailere o sa vezi foarte multe defecte. Poate o sa arate cum trebuie in versiunea finala. Nu este o capodopera. Killzone nu a fost cine stie ce.

    Sa stii ca m-am uitat la foarte multe trailere. Nu stiu la ce te referi cand spui ca are multe defecte. Poate imi poti da cateva exemple?

  8. #8 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Uita-te la explozii spre exemplu. Arata groaznic. Si parca nu arata tocmai natural peisajul. Culorile sunt cam sterse. Prea gri.

  9. #9 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Uita-te la explozii spre exemplu. Arata groaznic. Si parca nu arata tocmai natural peisajul. Culorile sunt cam sterse. Prea gri.
    Probabil ca fiecare cu parerile lui, dar sa fim seriosi: exploziile arata groaznic? Eu zic ca desi nu este lansat inca, este jocul cel mai avansat din punct de vedere grafic.
    Vad ca am dat numai peste "Gica-Contra" fata de Killzone 2 - - este o gluma baieti nu va suparati. Doar ca pentru mine este foarte important acest joc si unul dintre motivele pentru care mi-am cumparat si PS3 alaturi de Xbox 360.

  10. #10 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Nu sunt Gica Contra, dar exploziile nu arata ca intr-un joc al anului 2009. Cel mai avansat joc din punc de vedere grafic pe console este Far Cry 2, acolo explozii si distractie.

  11. #11 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Culori gri........Pai asa au vrut ei sa fie colorat sa dea impresia de scenariu haotic probabil.Precum zice si raskolnikov jocul mi se pare a avea o grafica superba,il astept si eu cu nerabdare.

  12. #12 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Desi nu am jucat Killzone 1, o sa cumpar 100% 2-ul, mai mult datorita hype-ul creat in jurul acestui joc. Anyway, grafica e marfa, tot timpul am preferat la un shooter o paleta de culori cenusie, "metalica", pt ca ajuta foarte mult la feelingul armelor, impreuna cu niste sunete pe masura.

    A, si am jucat si putin Killzone Liberation pe PSP, ceea ce e un joc dragut, o sa-l termin cu prima ocazie cand am vreun zbor / tren.

  13. #13 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Eu cred ca o sa fi un joc bun care merita cumparat.

  14. #14 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Eu cred ca o sa fi un joc bun care merita cumparat.

    De acord Virgil. Mai adaug ca va fi un "trendsetter" in materie de FPS. Dar repet cum spuneam si mai sus, timpul va raspunde acestor nelamuriri.

  15. #15 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Este un joc bun merita cumparat, toata lumea il critica findca este unu din cele mai mare exclusive si luigi...inafara de cateva momente scriptate (ca si in cod4...singleplayer) totu este real time.

  16. #16 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Cu siguranta va fi cool, insa nu cred ca va fi chiar asa o revelatie ... va fi pur si simplu un alt shooter ... carea a avut parte de multa reclama.

  17. #17 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Si un super make-up.

  18. #18 SP
    Member playgame's Avatar
    Si eu vreau in beta!!!
    Attached Images Attached Images dsc00404.jpg

  19. #19 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    S-a lansat beta? Care sunt conditiile?

  20. #20 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    S-a lansat beta?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 112 1 2 3 11 51 101 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts