Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Problema cablu hdmi

  1. #1 SP
    Member steauacroitoru's Avatar

    Problema cablu hdmi

    am si eu o problema cu cablul hdmi.mi a venit acum 10 minute l am conectat la ps3 cand intru in setari si selectez sa l foloseasca mi se face ecranul negru si dupa aia revine la normal.stie cineva cum trebuie sa fac? edit:rezolvat cu ajutorul lui srachi

  2. #2 SP
    Senior Member Srachi's Avatar

  3. #3 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pai spune-ne si noua care a fost problema? Sa stim daca patim si noi cumva...

  4. #4 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Trebuie selectata noua intrare la video setup , nimic mai simplu.
    Banuiesc ca asa s-a rezolvat - not big deal !

    Nothing to worry

  5. #5 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    acum mai am iar o problema...cand vreau sa ma inregistrez pe playstation store imi cere emailul si o parola bag e mailul si parola dar spune ca nu sunt bune am incercat multe parole dar toate spune ca nu sunt bune stie cineva cum sa fac?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    steauacroitoru: pai, trebuie sa-ti creezi tu un user de psn nou, folosind una din adresele tale de email (pe US incearca sa pui adresa reala de US, ca sa poti sa cumperi la un moment dat de pe Store). Nu incerca sa te loghezi direct. Odata ce nu ai cont, n-o sa mearga cu nici-o parola

  7. #7 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    pai trebuie sa d au sign up@playstation network nu ?daca da asa am dat edit:am gasit

  8. #8 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    bun, hai sa o luam pas cu pas:

    1. Ai Sign Up for Playstation @ Network
    2. Apare Do you want to create a new account ? YES / NO
    - aici trebuie sa dai YES, astfel incepi procedura de inscriere unde pe rind o sa introduci o adresa de mail valida, parola, adresa postala valida, nume si prenume, etc (nu te gindi ca poti folosi o adresa de mail si parola care o ai pentru acces la acel mail ca atunci cind setezi contul pentru clientul de mail, nu are nici o legatura, practic cazul tau ai nevoie sa creezi cont)
    3. Dupa ce ai completat procesul asta ai sa vezi ca daca inchizi/deschizi consola in loc de Sign Up for Playstation @ Network o sa-ti apara doar Signing In ... / Account Management (in cazul in care ai dat sa se logheze automat)

  9. #9 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    ok multumesc acum am ajuns la o etapa ma intreaba : Do you want to enter biling information now?ce trebuie dat yes sau no?

    edit:rezolvat cu ajutorul lui srachi si cu putin ajutor de la monky merci mult baieti

  10. #10 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Nu este cazul, oricum nu poti accesa Store din Romanica. Pe de alta parte daca nu introduci se considera automat ca fiind adresa introdusa intial.

  11. #11 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    alta problema sunt stres de acum...cand d au sign in imi da eroarea asta :if it is taking a long time to sign in check your network conection.cand ma duc si d au internet conection test la playstation@network imi zice:failed.stiti cumva ce poate fi ?in rest browserul si celelalte merg brici

  12. #12 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    detalii despre conexiunea la net a PS3-ului ? prin router prin ICS ? firewall, etc ?

  13. #13 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    e printr un router wireless trendnet...stiu ca e de proasta calitate dar nu ma iaveam bani

  14. #14 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    in cazul asta ca sa ajungi repede la solutie avind in vedere ca browser-ul pe PS3 spui ca functioneaza corect ar fi bine sa conectezi PS3-ul direct la net daca asa o sa te poti conecta la PSN atunci ai o problema in router, cel putin ajungi la vinovat. Daca nu o sa mearga nici asa atunci chiar e groasa, cel mai probabil de la ISP.

  15. #15 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    citeste aici http://www.consolegames.ro/forum/f15...on-3/752-help/ si te poti lamuri de ce nu mi merge cablul de la net simplu bagat in ps.de asta mi am cumparat router.dar daca nu se rezolva inseamna ca am dat banii degeaba...

  16. #16 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Pai vorbesti cu ei sa-ti schimbe MAC in server, nu ? ori sa te bage cu 2 (unul al PC-ul si celalalt al PS3).

    AAAAAAA stai asa ca eu acum am inteles ! tu ai net de la ZuperFirma (AirBites) de cartier ... bah, asta schimba datele probleme, dute si ia-i de git, cu siguranta se opreste intr-un filtru de pachete/firewall de doi lei la desteptii aia ! bag mina-n foc ! Ori le faci scandal ori nu vezi PSN in viata ta dar inainte intra pe router si verifica ca firewall-ul este oprit, asta ca sa fii sigur 100% ca nu este de la tine, vezi ca strategia cind arunci pisica pe ei este, sa spuna: Sa stiti ca aveti o problema cu echipamentul in locatie, la noi totul functioneaza perfect = bul****
    Te infigi tare in parul lor altfel nu rezolvi !

    NU au motiv sa nu accepte altul decit ca sint ei dracosi ?

  17. #17 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    m am gandit si eu la asta dar oare ar accepta?nu e retea de cartier cica e din Elvetia nu stiu ce sa zic...mai stau cateva zile sa vad..poate mai trebuie configurat ceva din router...am sa opresc firewall ul si poate merge

  18. #18 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    s a rezolvat cu un simplu update de firmware

  19. #19 SP
    Junior Member b82oby's Avatar
    Salut.
    Aseara mi-am luat si eu un PS3 80 GB si din pacate m-am lovit de aceeasi problema cu HDMI-ul.
    Imi puteti spune va rog cum sa o rezolv (din pacate nu stiu cum a rezolvat-o steauacroitoru)?

    Merci anticipat.

  20. #20 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Quote Originally Posted by b82oby View Post
    Salut.
    Aseara mi-am luat si eu un PS3 80 GB si din pacate m-am lovit de aceeasi problema cu HDMI-ul.
    Imi puteti spune va rog cum sa o rezolv (din pacate nu stiu cum a rezolvat-o steauacroitoru)?

    Merci anticipat.
    Bun venit pe ConsoleGames.ro...trebuie sa restartezi consola si dupaia vei face din nou setarile video. Cum faci asta? pai tii apasat in continuu pe butonul de turn on, pana auzi al 2-lea "tzipat". Atunci el revine pe setarile default. Sper ca te-am ajutat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Help Problema cablu HDMI By Marinake in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 8 Last Post: 19-01-2012, 23:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts