Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Ultimul joc devorat - PC

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Ultimul joc devorat - PC

    Postati aici ultimul joc de PC pe care l-ati devorat si eventual o scurta descriere a experientei avute plus o nota personala
    Attached Images Attached Images untitled-1.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Sine Mora@Steam - 100%

    [+]
    • Povestea destul de interesanta (call me crazy dar are unele elemente din Bioshock Infinite)
    • Bossi ( Libelle )
    • Avioanele & Aletrnate Painting
    • Encyclopedia
    • Power Ups (destul de interesante pacat ca nu toate-s utile)
    • Muzica
    • Modurile de joc (foarte bine compartimentate)
    • Dificultatea ridicata (si uneori nejustificata)
    • Desingn-ul stagiilor si atentia la detalii
    • Rank-uri
    • Achievements
    • Leaderboards
    • Faptul ca-s pe locul 1 in Leaderboard (Steam Community :: Screenshot :: Sine Mora!)
    • Alte aspecte personale
    [-]
    • Probleme cu hitbox-urile
    • Pattern-ul gloantelor nu este respectat in totalitate
    • Killer Piano! (cei care au jucat stiu despre ce vb.)
    • Faptul ca nu poti schimba limba (audio) | nu-mi place limba maghiara in jocuri...
    • Faptul ca producatorii au promis update-uri si nu s-au tinut de cuvant mai exact au abandonat versiunea pt. PC
    • Lipseste co-op
    • Alte aspecte personale
    Site: Sine Mora - Site
    Store: Sine Mora on Steam
    Attached Images Attached Images iq5fw.jpg

  3. #3 SP
    Junior Member Spantu's Avatar
    Alan Wake : destul de bun jocul dar eu am avut asteptari mai mari...

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Outlast - din pacate nu are achievements

    [+]
    • Povestea
    • Atmosfera/suspansul
    • Efectele speciale/muzica
    • Documents/notes
    • Inamicii
    • Atentia la detalii
    • Gore!
    • Alte aspecte personale
    [-]
    • Lipsa achievement-urilor (nu ma deranjeaza intr-un mod deosebit doar ca eram curios de anumite aspecte)
    • Finalul cam repezit
    • Mici bug-uri eneravante
    • Alte aspecte personale
    Site: Red Barrels
    Store: Outlast on Steam
    Attached Images Attached Images 2013-09-15_00002.jpg

  5. #5 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Of Orcs and Men 7/10

    [+] ideea din spatele storyline-ului este interesanta
    [+] Arkail + Styx
    [+] replicile lui Styx si modul in care acesta nareaza actiunea
    [+] batalii provocatoare
    [+] soundtrack bun

    [-] linear, repetitiv
    [-] gameplay cam greoi
    [-] decoruri lipsite de viata
    [-] in afara de cele doua personaje principale celelalte nu sunt memorabile

    Probabil ca la pret intreg acest joc nu ar merita sa fie cumparat dar avand in vedere ca l-am prins la oferta si mi-a oferit cateva ore de distractie nu ma pot plange.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Deadlight - [31 of 31 (100%) Achievements Earned] + Level 5 Badge (Patient)

    [+]
    • Tequila works
    • Povestea
    • Muzica si atmosfera
    • Zombies
    • Artwork-ul
    • Extras & Bonuses
    • Collectibles
    • Handhelds
    • Mecanica jocului (uneori mi-a dat batai de cap mai ales la Nightmare mode)
    • Nightmare mode (dupa parerea mea altfel trebuia gandita aceasta dificultate)
    • Wayne - nu sunt sigur (dar nici n-am sa ma interesez de lucrul asta) dar am impresia ca vocea lui Wayne este vocea tipului din intro-ul Dead Rising (look that up on youtube)
    • Achievements
    • Replay value ridicat
    • Alternate ending
    • Referinte la alte jocuri/filme + Easter Eggs
    • Alte aspecte personale
    [-]
    • Unreal Engine 3 (da arata bine dar e super greoi). Unreal Engine, in general, e un motor super lent si greoi si niciodata nu mi-a palcut in mod deosebit. Da stiu majoritatea jocurilor care-mi plac au in spate Unreal Engine dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l laud aiurea. Am murit de NENUMARATE ORI din cauza lui. Heh, in Nightmare mode (nici nu ma asteaptam sa-l termin din prima...sa fim seriosi) am murit AIUREA pt. ca am vrut sa fac un string si jocul a inteles altceva...sa nu vb. de normal mode unde am ramas blocat ~ 30 de minute in the sewers (la o serie de capcane). Stiam CLAR ce am de facut si jocul efectiv refuza sa ma asculte...si da, am trecut mai departe, facand exact acelasi lucru doar ca MAI LENT. Nu stiu serios...dar Unreal Engine are un fel de bug intern(habar n-am cum sa-i zic) care duce la un delay/lag. Problema asta o am doar in jocurile cu Unreal Engine.
    • Final cam repezit
    • Alte bug-uri minore (si super enervante)
    Site: Tequila works - Deadlight
    Store: Steam Community :: Deadlight

    *p.s.

    Zilele astea urmeaza sa-l iau si pe XBL | merita sa fie in colectie
    Attached Images Attached Images deadlight-video-game-hd-wallpapers.jpg

  7. #7 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Deadpool

    +Combat bun ( Imi aminteste putin de Bayonetta )
    +Jokes
    +Destul de lung pentru un joc de genul asta ( L-am terminat in 8h pe hard )
    +Upgrades ( Si folositoare )
    +Vocile din cap ( daca il jucati o sa vedeti despre ce este vorba )
    +Boobs !
    +Challenges
    +Optimizat destul de ok ( Pe 650m l-am jucat in 2880x1800 pe medium cu un fps de 35+ )
    +Multe elemente din jocuri clasice

    -Story slab
    - Cu K/M este absolut unplayable , recomand neaparat un controller de xbox sau ps3
    -Aim Assist foarte aiurea
    -Prea putini inamici

    So yeah , jocul nu este cine stie ce capodopera dar este un time waster bun.
    Attached Images Attached Images deadpool_game.jpg

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Hotline Miami - [35 of 35 (100%) Achievements Earned]

    [+]
    • Muzica
    • Povestea
    • Gameplay-ul
    • Mastile
    • Artwork-ul
    • Achievements
    • Replay value ridicat
    • Alternate ending
    • Collectibles
    • Retro!!!!!!!!!!!!!!!!
    • TOT!
    [-]
    • nimic



    Site: Hotline Miami - Official Site
    Store: Hotline Miami on Steam
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The Bard's Tale - pentru a oara (atat pe PC cat si pe orice alt device pe care e lansat)
    [+]
    • The Bard!
    • Povestea
    • Muzica + Versurile pieselor
    • Replay value ridicat (e genu ala de joc pe care-l termini si NU vrei sa apara o a 2-a aprte ci vrei sa-l reincepi de la 0) - astea-s cele mai faine jocuri.
    • Personajele
    • Summonable Allies
    • Naratorul (ce om!)
    • Doggy!
    • Multiple Endings (toate intr-un mare fel)
    • Dark Alliance Engine (un motor grafic super simpatic)
    • Extras
    • O tona de alte aspecte
    [-]
    • Nimic!
    Mai jos aveti, via twitch.tv, longplay-ul meu - All Endings

    Ronanlive - The Bard's Tale (PC) Longplay - All Endings - PART 1/6 - Twitch
    Ronanlive - The Bard's Tale (PC) Longplay - All Endings - PART 2/6 - Twitch
    Ronanlive - The Bard's Tale (PC) Longplay - All Endings - PART 3/6 - Twitch
    Ronanlive - The Bard's Tale (PC) Longplay - All Endings - PART 4/6 - Twitch
    Ronanlive - The Bard's Tale (PC) Longplay - All Endings - PART 5/6 - Twitch
    Ronanlive - The Bard's Tale (PC) Longplay - All Endings - PART 6/6 - Twitch

    Site: n/a (sunt ceva probleme)
    Store: The Bard's Tale on Steam
    Attached Images Attached Images f872d1234aaf92fdc398eba0d3299d90.jpg

  10. #10 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Binary Domain

    +Story bun imo
    +Gameplay excelent
    +Caracterele: In special Dan si Faye
    +Cool romance hehe
    +Weapons
    +Boss fights
    +Faptul ca poti pune skills & squad
    +After credits cutscene
    +Soundtrack


    -Nu are NG+
    -Nu are co op in SP


    Un joc absolut superb.Recomand tuturor.Pentru mine este in top 10 most underrated games of this generationPentru ca nu are SP co op si NG+ scad putin

    Nota: 9/10
    Attached Images Attached Images 0024121.jpg binary-domain.jpg binary_domain_00.jpg

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    minesweeper
    Attached Images Attached Images ronan_record.jpg

  12. #12 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Attached Images Attached Images mines.jpg

  13. #13 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Shadow Warrior 2013
    Singurul motiv pentru care l-am inceput e ca aveam nevoie de o pauza de cateva zile de jucat pe consola si am dat peste un topic pe un forum in care utilizatorii scriau surprizele lor in materie de jocuri in 2013 si am vazut ca ar avea o poveste surprinzator de buna jocul. Jocul este superb dpdv. grafic, spre final mai ales devine deosebit. Ca gameplay este FPS de tipul old-school: mergi dintr-o parte in alta ucigand totul in calea ta, inamicii tot vin in valuri, faci rost de un set de chei/distrugi un ,,felinar" sau ce e ala ca sa deschizi o usa si tot asa. Are 17 capitole si fiecare capitol e in jur de 40 de minute. In joc te bazezi cel mai mult pe melee => pe katana, si poti face combo-uri (de exemplu daca apesi W, W+LMB produci un atac mai puternic). Armele le-am folosit doar la bossi, la inamicii din aer si un fel de maimuta raioasa pe spate. Povestea e interesanta, si ma tot facea sa merg mai departe
    Sunetul este si el bun, in special voice-acting-ul lui Lo Wang si Hoji. Probabil va exista si o continuare


    Nota: 8/10

  14. #14 SP
    Senior Member Csander's Avatar

    Exclamation Remember Me - 8/10

    Long story short: cautam un joc cyberpunk si cum nu vroiam sa rejoc Deus Ex: Human Revolution m-am decis sa incerc Remember Me.
    Concluzia: nu este un joc rau deloc in ciuda review-urillor impartite!

    [+] Nilin - the memory hunter
    [+] storyline interesant
    [+] soundtrack-ul complementeaza foarte bine atmosfera creata
    [+] remixarea memoriilor
    [+] combinatiile pentru combo-uri alcatuite din asa numitele Pressens
    [+] combo-urile nu te ajuta numai la invingerea inamicilor ci au un rol mai complex
    [+] abilitatile speciale (denumite in joc S-Pressens)

    [-] liniar
    [-] diversitate mica a inamicilor
    [-] platforming mediocru

  15. #15 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Dishonored @PC:



    The bad:

    -in unele cazuri dialogul nu este scris prea bine...
    -nu ni se da multe detalii legate de Outsider.
    -kind of short.

    The good:

    +din punct de vedere vizual, artistic si al design-ului jocul este excelent.
    +multe din caractere sunt reusite, mi-a placut mult relatia dintre Corvo si Emily.
    +feeling-ul steampunk.
    +jocul exceleaza din punct de vedere al stealth-ului.
    +gamepad support, jocul este foarte bine optimizat pentru gamepad, unul din cele mai placute FPS-uri cu gamepad-ul.
    +soundtrack superb+melodia de la ending credits.
    +enviroment-ul, cate optiuni si abordari iti ofera, sa nu pomenim ca este interesanta lumea din jurul tau.
    +in general cate optiuni si abordari ai pentru a duce la bun sfarsit misiunea.

    In mare jocul a fost o experienta unica si in mare una din cele mai placute experiente, initial nu mi-a placut idea de 2 ending-uri, mai ales ca pentru "good ending" trebuie sa ai grija cat ucizi si la nivelul de haos, dar ma bucur ca au decis sa-l faca asa, ca altfel nu imi trecea prin cap sa ma concentrez pe o abordare stealth, gave me a whole new view at gaming XD.

  16. #16 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Resident Evil Revelations:



    Ce nu mi-a placut:

    -pe cat de bine arata Jessica pe atat de stupid si arata in costumul ei de scafandru.
    -in Revelations arata destul de rau Jill Valentine, la fata cel putin este o dezamagire, in special daca o comparam cu versiunile ei din jocurile anterioare, imi este ciuda mai ales cand observ ca se poate mai bine vazand-o pe Jessica, care arata bine.
    -povestea si intriga nu au fost doar generice ci si foarte previzibile.
    -ca nu poti sa accesezi armele din inventar.




    Ce mi-a placut:

    +Jill ass view, cel putin din acest punct de vedere design-ul ei a fost bun .
    +atmosfera jocului a fost reusita, la fel si directia artistica si in general tot ce tine de design (mai putin cele doua elemente mentionate mai sus).
    +zonele au fost planificate destul de bine.
    +selectia de armament a fost impresionanta si implementata bine, la fel si kiturile de imbunatatire ale armamentului.
    +compozitia muzicala.

    Chiar daca povestea nu este excelenta jocul ofera totusi o experienta placuta, motivele fiind:

    1. voice acting-ul este decent;

    2. deoarece combina elemente din vechile jocuri Resident Evil cu mecanismele din versiunile noi (adica cele dupa Resident Evil 4).

    Personal il recomand, este un joc bun.

  17. #17 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Spec Ops The Line: Impresionant!

    In cea ce priveste grafica, sunetul si gameplay-ul este un joc decent, nimic impresionant dar functioneaza. Ce ma impresionat totusi a fost povestea, character development-ul si voice acting-ul care sunt geniale. Desi este neortodox o sa postez video-ul acesta in continuare, deoarece este parerea mea despre joc:



    (minus the fart jokes)

  18. #18 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Metal Gear Rising Revengeance: Awesome/Infinity

    Pur si simplu ador acest joc, singura critica pe care pot sa o aduc este legata de dialog, scenariul si modul in care este redat fiind exagerat. Dar inafara de asta a fost epic. Grafica, design-ul si directia artistica au fost excelente, actiunea superba. Povestea desi simpla a fost reusita datorita dezvoltarii caracterului principal pe un path putin diferit fata de ce te-ai astepta in mod normal. Soundtrack-ul a fost totusi unul din punctele forte ale acestui joc, din jocurile jucate de catre mine in ultimi ani as zice ca MG RR castiga primul loc la acest capitol.

  19. #19 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Gunpoint @Steam

    Stiam de mai mult timp de el, dar nu prea m-a interesat, pana acum cateva zile cand l-am primit la un giveaway pe reddit. E unul din putinele jocuri indie care m-au impresionat cu adevarat, e unul dintre cele mai distractive jocuri pe care le-am jucat, iar stilul grafic, muzica si dialogurile sunt excelente. Singura parte proasta pe care i-am gasit-o e faptul ca dureaza in jur de 2 ore (are un level editor si poti downloada nivele de pe Workshop, dar comunitatea e destul de mica). Il recomand tuturor.


  20. #20 SP
    Junior Member kiRuZsal's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    Shadow Warrior 2013
    Singurul motiv pentru care l-am inceput e ca aveam nevoie de o pauza de cateva zile de jucat pe consola si am dat peste un topic pe un forum in care utilizatorii scriau surprizele lor in materie de jocuri in 2013 si am vazut ca ar avea o poveste surprinzator de buna jocul. Jocul este superb dpdv. grafic, spre final mai ales devine deosebit. Ca gameplay este FPS de tipul old-school: mergi dintr-o parte in alta ucigand totul in calea ta, inamicii tot vin in valuri, faci rost de un set de chei/distrugi un ,,felinar" sau ce e ala ca sa deschizi o usa si tot asa. Are 17 capitole si fiecare capitol e in jur de 40 de minute. In joc te bazezi cel mai mult pe melee => pe katana, si poti face combo-uri (de exemplu daca apesi W, W+LMB produci un atac mai puternic). Armele le-am folosit doar la bossi, la inamicii din aer si un fel de maimuta raioasa pe spate. Povestea e interesanta, si ma tot facea sa merg mai departe
    Sunetul este si el bun, in special voice-acting-ul lui Lo Wang si Hoji. Probabil va exista si o continuare


    Nota: 8/10
    Am vrut si eu sa-l incerc dar mi-au zis niste amici ca nu merita, acum o sa-l iau si eu. Ultimul terminat Spec Ops: The Line - e destul de bun jocul, mi-a dat unele batai de cap ca nu stiam ce sa fac (Ma jucam cu amici mai mult, fiecare cate o "misiune" caterinca)
    Per total, un joc care merita jucat daca n-ai ce face

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat By Dj Mo in forum Console Club
    Replies: 3529 Last Post: 18-01-2024, 16:11
  2. Ultimul Joc Nedevorat!-PC By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 24-07-2015, 09:35
  3. Ultimul joc (ne)devorat By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 21-07-2015, 22:53
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts