Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Recomandare TV <3000 RON

  1. #1 SP
    Member rhadoo69's Avatar

    Recomandare TV <3000 RON

    Salutare,

    Am nevoie de ajutorul vostru pentru alegerea unui televizor cu diagonala cat mai mare, cu o perioada de garantie la fel, cat mai mare si care sa se incadreze in bugetul asta Sacrific 4k-ul in detrimentul diagonalei.

    Ce recomandari aveti pentru mine?

    ---------- Post added 02-06-2016 at 11:15 ----------

    Panasonic VIERA TX-50CS520E este cel mai interesant din ce am vazut pana acum.

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Uite ce mi-am luat eu acum cateva zile: http://www.consolegames.ro/forum/f35...ml#post1352348

    Pana acum sunt multumit de el, eu nefolosind nicio functie Smart, fiind ceva ce ii lipseste TV-ului. Imaginea mi se pare foarte buna la pretul asta iar 4K-ul desi nu e cel mai sharp din cate am avut sau vazut, e extrem de decent la banii astia.

  3. #3 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Subscriu sfatului de mai sus. Nu ai unde sa gasesti ceva mai bun.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In cazul in care mai exista garantia exitansa oferita de producator, mergi pe Panasonic. E un TV bun, SMART, ecranul este destul de bun iar garantia extinsa la 5 ani te ajuta.

    Eu am 2 acasa. pe asta de 50" luat in urma cu cateva saptamani si unu de 42" luat in urma cu app 2 ani, de care sunt foarte multumit.

  5. #5 SP
    Member rhadoo69's Avatar
    Multumesc de recomandari.

    Cred ca o sa raman pe Panasonic datorita perioadei de 5 ani de garantie.

  6. #6 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Uite ce mi-am luat eu acum cateva zile: http://www.consolegames.ro/forum/f35...ml#post1352348

    Pana acum sunt multumit de el, eu nefolosind nicio functie Smart, fiind ceva ce ii lipseste TV-ului. Imaginea mi se pare foarte buna la pretul asta iar 4K-ul desi nu e cel mai sharp din cate am avut sau vazut, e extrem de decent la banii astia.
    Il folosesti pt gaming? Cum se comporta? Mi l-as cumpara si eu...

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa vreo 3h de Witcher 3 si una de SW Battlefront nu am ce sa ii comentez. A durat foarte mult sa il calibrez pentru ca era prea saturat, culori prea puternice, prea mult sharpening, etc, dar acum sunt multumit la banii dati. Am si TV-uri 4K mai scumpe si nu pot spune ca observ vreo diferenta, ba am impresia ca dupa calibrare culorile sunt mai bine redate iar backlight bleed nu are aproape deloc (fata de un Samsung Curved de 65" care are la toate colturile).

  8. #8 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by rhadoo69 View Post
    Salutare,

    Am nevoie de ajutorul vostru pentru alegerea unui televizor cu diagonala cat mai mare, cu o perioada de garantie la fel, cat mai mare si care sa se incadreze in bugetul asta Sacrific 4k-ul in detrimentul diagonalei.

    Ce recomandari aveti pentru mine?

    ---------- Post added 02-06-2016 at 11:15 ----------

    Panasonic VIERA TX-50CS520E este cel mai interesant din ce am vazut pana acum.
    Televizor Smart LED Full HD, Android, 127 cm, Sony BRAVIA KDL-50W756C | ALTEX
    Pret,imagine,diagonala,este imbatabil.

  9. #9 SP
    Member VictusG's Avatar
    Salutare, imi confirma cineva ca aceste tv-uri sunt HDR,adica vad ca scrie HDR Pro si HDR effect dar nu sunt sigur si care e diferenta intre cele 2 tinand cont ca la pret este diferenta Televizor LED Smart LG, 108 cm, 43UH661V, 4K Ultra HD - eMAG.ro si Televizor LED Smart LG, 108 cm, 43UH668V, 4K Ultra HD - eMAG.ro ma gandesc sa imi iau un tv 4k HDR si daca gasesc sub 5000 lei daca tot fac upgrade la tv, astept parerile voastre si cu alte tv-uri

  10. #10 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    4k la 108cm? Why?

  11. #11 SP
    Member VictusG's Avatar
    Camera e mică si nu țin neaparat la diagonala,

  12. #12 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Mai bine iti iei un FullHD la dimensiunea aia. 4k merita de la 139cm in sus.

  13. #13 SP
    Junior Member Rekinu's Avatar
    Daca te intereseaza asa ceva Televizor LED Smart Samsung, 138 cm, 55JU6000, 4K Ultra HD - eMAG.ro iti pot da un cod de 10% discount, pretul final ajunge la 2700 ron

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PSP 3000 By ionutzzz in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 25 Last Post: 13-03-2009, 18:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts