Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: Recomandari Telefoane

  1. #1 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

    Recomandari Telefoane

    Stiti foarte bine cat de greu este sa iti alegi un telefon atunci cand vrei sa iti schimbi "caramida" sau sa fii in pas cu moda.

    Asadar propun un thread simplu si util.

    Vreau un telefon pana in 300 euro asemanator nokia n80
    Pac pac ! Incepe lumea si recomanda telefoane

  2. #2 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Pfff... la 300 de euro ramai cu ala care-l ai acuma si mai iei o consola, ceva joace sau accesorii! Arunci banii de pomana!

    Mie imi plac telefoanele cu ecran mare (deh, de la console se trage...), cu carcase rezistente (daca nu se zgarie ca LG Shine cu atat mai bine!) si cu baterii generoase. A, si sa fie mari! Nu suport telefoanele micutze, ma disperaaaa! La fel si cele cu touch screen! Daca nu au stylus nu sunt bune! Chiar, se zvonea ca PSP-ul va deveni telefon! Nu se mai aude nimic?

    Acuma serios, eu ti-as recomanda N90-ul. E imens, n-ai cum sa-l pierzi, are ecran beton si mai face si poze cat de cat. Mie imi place, chiar daca majoritatea i-ar zice badaran. Daca esti genu' de cari PSP-ul zilnic ldupa tine, atunci o sa ti se potriveasca si asta!

  3. #3 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Era un exemplu Am iPhone + n80 si nu renunt la ele x

  4. #4 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    DonAdryan pentru ecran mare n95 8gb is teh winner

  5. #5 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Vreau sa imi iau un telefon si nu ma pot hotari intre Sony Ericsson W890 - Full phone specifications si Nokia N81 - Full phone specifications.
    -De cand ma stiu am avut numai Sony Ericsson, acum am un w810 de care sunt foarte mandru.
    -Imi place SE pentru ca se poate customiza softul foarte mult.
    -Nokia mi-as lua pentru Symbian.
    -SE-ul are camera de 3.2 MP, iar Nokia de 2 MP la fel ca telefonul meu actual.

    Daca ma gandesc pe termen scurt mi-as lua SE, imi plac foarte mult telefoanele facute de ei si deja am ceva experienta cu ele. Daca ma gandesc pe termen lung prefer Nokia-ul pentru capabilitatile Symbian-ului.

    Astept opinii.

  6. #6 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    De Symbian ai sa te plictisesti. Am avut pe mana de la 6600, 6630, 6680, n80, n70, n73. La toate aceelasi lucru. Wow pentru prima saptamana, bagat aplicatii si jocuri cu tona si dupa plictisit. Toate un timp de folosire incep sa aibe delay la meniu, la mesaje chiar si cu update firmware. Deci du-te pe SE.

  7. #7 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    Uziwood daca iti iei nokia pt symbian faci o mare greseala deoarece toate telef in afara de e71 si e51 se misca super slow pe symb.
    si eu tot pe SE as merge in locul tau mai ales ca esti obisnuit cu OS-ul

  8. #8 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    e51 zici ca merge bine ? ar fi o alternativa mai ales ca e mai ieftin ca si n81. Totusi cred ca imi iau Sony Ericsson dar nu w890 ci w910, fiind mult mai ieftin si avand in vedere ca anul viitor imi iau sigur altul.

  9. #9 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    e51 am avut si mi-a placut fff mult singura faza nasola e ca are ecranul mic. daca vrei nokia eu zic ca daca nu ei n95 8gb sau e71 nu prea merita nici unu.. n82 e nice insa nu stiu prea multe despre el oricum si ala sacadeaza in meniu.

    mie imi place w890 insa deoarece este asemanator cu ce ai avut o sa te plicti de el, w910 are o prietena si imi place mult ca forma + ca are ecranul maricel

    uite un articol care poate te ajuta pe partea de nokia ... : Weekend Advice: Choose YOUR perfect Handset, Part 2

  10. #10 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    w910 imi iau maine daca gasesc la vre-un vodafone, revin cu opinii.

  11. #11 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    well, mi-a trecut prin mana saptamana asta un SE Xperia X1 si pot spune ca am ramas placut surprins de "telefon".
    Bate clar, cel putin la impresie orice model din seria Communicator de la Nokia.

  12. #12 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    dupa parerea mea orice telefon cu sistem de operare WM este praf.. din cauza de cum se misca.. lag and stuff.. doar parere personala.. asa ca nu sariti pe mine

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer ? Orice OS pt. telefon pe care-l incarci cu toate porcariile din lume si care mananca memorie si kernel time... va deveni muuult prea lent la un moment dat Asa ca stick to basics si e ok. Cel mai bun exemplu l-am vazut la un Eten de curand. Sincer, si cand raspundeam la telefon ii lua 2-3 secunde ca sa dea comanda. Avea omul tone de aplicatii, si cand l-am intrebat ce foloseste, a zis ca telefonul, gps-ul si office-ul. Atat. Asa ca i-am tras un firmware cu WM6.1 super cleaned (aproape ca i s-a dublat spatiul de memorie liber)... instalat aplicatiile de baza, dupa care ZBURA !

    So... fiecare dupa cum isi "asterne", asa doarme

  14. #14 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    pai toata combinatia la un WM e sa poti instala aplicatii pe el, ca altfel iti iei un S40 care merge perfect pe un 6300 daca vrei doar telefon

  15. #15 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sincer ? Orice OS pt. telefon pe care-l incarci cu toate porcariile din lume si care mananca memorie si kernel time... va deveni muuult prea lent la un moment dat Asa ca stick to basics si e ok. Cel mai bun exemplu l-am vazut la un Eten de curand. Sincer, si cand raspundeam la telefon ii lua 2-3 secunde ca sa dea comanda. Avea omul tone de aplicatii, si cand l-am intrebat ce foloseste, a zis ca telefonul, gps-ul si office-ul. Atat. Asa ca i-am tras un firmware cu WM6.1 super cleaned (aproape ca i s-a dublat spatiul de memorie liber)... instalat aplicatiile de baza, dupa care ZBURA !

    So... fiecare dupa cum isi "asterne", asa doarme
    la n80 i-am pus din nou firmware-ul de pe Nokia.com, nu am nimic instalat pe el si tot are un delay si la meniu, si la mesaje mare.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by phat_sua View Post
    pai toata combinatia la un WM e sa poti instala aplicatii pe el, ca altfel iti iei un S40 care merge perfect pe un 6300 daca vrei doar telefon
    Este, dar cu cap, si nu orice. Daca se apuca si instaleaza fara sa se uite aplicatii folosite odata pe luna direct in memorie si nu pe card... sa nu se mire ca la un moment dat se misca totul cu viteza melcului (in cel mai fericit caz). In plus, e moda asta, cu theme animate, cu multi-desktops, shells, etc... Why ?
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    la n80 i-am pus din nou firmware-ul de pe Nokia.com, nu am nimic instalat pe el si tot are un delay si la meniu, si la mesaje mare.
    De unde nu e, nici Dzeu nu cere. Are totusi doar un ARM (v9 parca la 220Mhz, cu 64MB RAM (asta asa comparativ rapid cu N95 cu ARM v11 la 332Mhz cu 128MB RAM + accelerator grafic).

  17. #17 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Este, dar cu cap, si nu orice. Daca se apuca si instaleaza fara sa se uite aplicatii folosite odata pe luna direct in memorie si nu pe card... sa nu se mire ca la un moment dat se misca totul cu viteza melcului (in cel mai fericit caz). In plus, e moda asta, cu theme animate, cu multi-desktops, shells, etc... Why ?

    De unde nu e, nici Dzeu nu cere. Are totusi doar un ARM (v9 parca la 220Mhz, cu 64MB RAM (asta asa comparativ rapid cu N95 cu ARM v11 la 332Mhz cu 128MB RAM + accelerator grafic).
    Cand era nou nu avea nicio problema. Cu timpul .. nu stiu .. am zis ca daca ii pun firmware-ul nou de pe Nokia.com isi revine. M-am inselat.

  18. #18 SP
    Member N3O2005's Avatar
    ifonz

  19. #19 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    iPhone e telefonul care m-a uimit cel mai mult E unul dintre cele mai bune telefoane

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    iPhone e telefonul care m-a uimit cel mai mult E unul dintre cele mai bune telefoane
    E unul din cele mai bune telefoane cu cele mai putine functii de telefonie
    Hell yeah, cum poti numi telefon o chestie care nici numerele de pe SIM sa nu le vada ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandari jocuri By erik95 in forum Console Club
    Replies: 53 Last Post: 01-12-2020, 10:26
  2. Recomandari TV By AndRewqp in forum HiFi
    Replies: 106 Last Post: 11-02-2015, 13:53
  3. Recomandari By kiwi2012 in forum Jocuri PC
    Replies: 2 Last Post: 08-10-2012, 09:34
  4. Lcd lg recomandari By Alexinho1337 in forum HiFi
    Replies: 2 Last Post: 13-02-2011, 13:55
  5. Recomandari External HD! By fratila in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 26-02-2010, 17:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts