Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 65

Thread: iPhone merita sau nu?

  1. #41 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by SpitFire View Post
    Nu, am vazut si eu unboxing etc. la asta 3G, numai are Dock, cel original avea, asta 3G numai.
    "nu mai" se scrie unu la mana. Doi la mana eu ce am zis mai sus de ma contrazici. Am zis clar ca 3g nu mai are dock ci vine doar cu cablul USB, incarcator si casti.Ai conexiune la internet de la Orange. Si ai inclusi 1gb in abonament restu platesti peste. Wap style doar ca ceva mult mai rapid

  2. #42 SP
    Member SpitFire's Avatar
    In primul rand bine ca esti tu profesor Daca te deranja scrisul meu 'analfabet' puteai sa dai un pm, dar deh, tu trebuie sa te lauzi la tot forumul ca 'stie limba romaneste' nu? In al doilea rand, vreau sa-mi cer scuze ca sunt un pic obosit, am alergat azi toata ziua, am citit ca ai crezut ca a schimbat Orange pachetul sau ceva de genul, am citit in graba Imi cer scuze pentru greseala facuta, dar vad ca sari prea repede, prea multa cafea sau ce? 1GB in abonament insemnand 1GB pe 2 ani sau 1GB la o luna? Iar daca este 1GB in 2 ani, se poate acumula 1GB de trafic facand numai 'surf' pe internet timp de 2 ani?

  3. #43 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    1gb=1000 mega. 1 pagina de net (adica un refresh) e cam 1-2 mega. Adica gandeste-te ca numai cat ai postat pe threadul asta in ultimile 20 minute s-au dus 20-25 mega. Din 1000 aia.

    Logic ca este 1000mb pe luna. Si da ii poti termina. Gandeste-te la pozele de pe forum (avatar, iconite) bla bla. Deci fiecare refresh de pe CG.ro iti fa manca 1 mega. Aici intervine si cache-ul dar asta e alta poveste.

    Folosit cu cap 1gb ala de internet de la orange este foarte foarte suficient.

  4. #44 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Pai da, normal, doar nu stau pe iPhone sa fac surf toata ziua haha Eu as vrea sa-mi bag MSN/Y!M pe el, cu surf-ul mai rar. Ar fi bine daca as putea vedea cati MB mai am

  5. #45 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fara suparare, dar decat dati atatia bani pe 1GB (!!!), cred ca mai repede si mai bine iesi cu EEPC-ul asta cu internet nelimitat Orange Romania - Asus Eee PC 901 . E micut, are 1.1 Kg, si ai si XP pe el, deci poti instala orice. Si iti iei iPhone separat daca tii atat de mult la iPhone.

    P.S. Acum vad ca la Orange, Internet Nelimitat Start inseamna 1.5GB/luna. That's why i "love" Orange....

  6. #46 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Ala nu Wi-Fi. Va folosi conexiunea EDGE. Si iti arata in settings cat trafic ai facut in total. Si calculezi si tu pe luna ca e simplu .. sunt luna a5a ar trebui la 5000mb sa ma opresc. Am 3500. Deci e ok

    Monky, ia uita-te la abonament la ala de internet "nelimitat". Taxa luna 10 euro, utilizare rezonabila 1.5gb tarif optiune reincarcare 5 EUR / 500 MB. Deci neliminat pana la 1500mb

    http://www.orange.ro/abonamente-date...imitat-ro.html

  7. #47 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Oups, iar sunt terminat de oboseala Da, rofl, wi-fi-ul este, wi-fi, wireless de la routere si dinastea publice. Vai doamne ce-i cu mine, cred ca e timpul de nani. Asta ar insemna sa bage Orange la fiecare 2KM Wi-Fi ahahah E bun daca-ti arata cat trafic ai facut, multumesc pentru lamurire. Deci in concluzie se merita sa iau iPhone de la Orange? Sau ma bag pentru HTC Diamond de la Vodafone, desi nu as prea vrea, dar avand in vedere ca ajung la pretul ala la Orange, nu stiu ce sa zic.

  8. #48 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    P.S. Acum vad ca la Orange, Internet Nelimitat Start inseamna 1.5GB/luna. That's why i "love" Orange....
    Sunt rezonabili draga cei de la Orange

    @spitfire de ce nu iti cumperi un iphone generatie veche? Ai nevoie neaparat de 3g si GPS?

  9. #49 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Cat ma ajunge si de unde? Mai trebuie sa-l si decodez? Pf bataie de cap haha Vad eu, mai am o saptamana max pana il iau, deci am timp sa ma gandesc, cred ca iau de la Orange si gata, fara bataie de cap, parerea mea e ca se merita sa dau atata pe abonament dupa ce m-am gandit mai bine, pai, si 1GB de trafic pe luna FREE, si minutele alea + SMS-urile... daca le pui cap la cap iesi destul de bine, acum, nu stiu ce sa zic.

  10. #50 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Decodatul dureaza 3 minute. Acum e undeva pe la 6-7 milioane ca i-a scazut pretul de cand cu varianta 3g E cam greu de gasit ca nu se mai comercializeaza.

  11. #51 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Fara suparare, dar decat dati atatia bani pe 1GB (!!!), cred ca mai repede si mai bine iesi cu EEPC-ul asta cu internet nelimitat Orange Romania - Asus Eee PC 901 . E micut, are 1.1 Kg, si ai si XP pe el, deci poti instala orice. Si iti iei iPhone separat daca tii atat de mult la iPhone.

    P.S. Acum vad ca la Orange, Internet Nelimitat Start inseamna 1.5GB/luna. That's why i "love" Orange....
    Si ca sa ma citez pe mine si sa se informeze lumea, la Orange Internet Nelimitat inseamna 1.5GB/luna, iar la Vodafone, cu HTC Diamond, Internet Nelimitat chiar inseamna "trafic de date nelimitat - 0 EUR/MB trafic suplimentar". Detalii aici: HTC Touch Diamond - Vodafone.ro
    Bine, si Vodafone are o limita de 8GB, pe care daca reusesti sa o sari (cu mobilul, cam slabe sanse), ti se scade viteza la maximum 128Kbps, dar tot ramane tarif 0.

    (asta asa, ca sa-l zapacim pe SpitFire sa nu mai stie ce sa-si ia )

  12. #52 SP
    Junior Member I Zuben I's Avatar
    Si eu ma gandesc serios sa imi cumpar un iPhone 3G, dar m-am speriat un pic cand am vazut ca SAR rating-ul pentru versiunea 3g este de 1.38 W/kg , iar pentru modelul HTC Diamond este de 1.33 W/kg. Pe mine ma intereseaza aceste valori deoarece eu sunt in general sensibil la telefoanele mobile(dureri de cap, ceafa, greata ,ameteala).Sunt utilizitari care se plang de aceste simptome in urma folosiri unui iPhone 3G? Nu sunt aceste valori cam nesimtit de mari? Majoritatea telefoanelor Nokia sunt sub 0.70 W/Kg.

  13. #53 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Lol. Voi chiar credeti prostiile astea? Stau in camera cu 2 telefoane mobile pe birou non stop si vorbesc si foarte mult la ele si nu am nimic. Ce face marketing din oameni

  14. #54 SP
    Member SpitFire's Avatar
    La settings iti arata si traficul consumat cand te uiti la vreme, sau cand stai pe MSN/Y!M? Sau alea nu prea fac trafic?

  15. #55 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Lol. Voi chiar credeti prostiile astea? Stau in camera cu 2 telefoane mobile pe birou non stop si vorbesc si foarte mult la ele si nu am nimic. Ce face marketing din oameni
    Stai asa, ca esti tanar si nelinistit. Vorbim mai incolo...

  16. #56 SP
    Member N3O2005's Avatar
    da da ... il vezi pe bobby cu o manuta crescuta din cap pe la 30 de ani ... taman bine sa tina inca un controller

  17. #57 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    offtopic: de cand imi doresc sa ma joc in multiplayer de unu singur !!

    @spitfire : orice trafic faci pe internet. ORICE

  18. #58 SP
    Member SpitFire's Avatar
    WoW, asta e super Mersi mult

  19. #59 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Hai ca asta e putin. Sa te vad cum postezi aici dupa ce iei telefonul. Cand vei intreba de surse pentru Installer sau de aplicatii folositoare

  20. #60 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Am zis ca nu a fost nimic complicat sa te ajut acum. Am zis ca probleme si intrebari mai multe vei avea dupa ce il vei avea

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Logitech G400 pentru CS GO - Merita sau nu? By Vladuthz in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 23-02-2013, 21:18
  2. Iphone 4 sau Xperia U By buf in forum GSM
    Replies: 20 Last Post: 21-12-2012, 19:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts