Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 63 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1241

Thread: Politica - tichie de margaritar

  1. #1001 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Eu nu mai am incredere in Iohannis. Intotdeauna am apreciat ca a spus lucrurilor pe nume cand a fost vorba despre Dragnea si hotii lui, dar e de o lasitate crunta. Da, ma bucur ca contesta orice miscare pe care o face PSD, dar faptul ca lupta atat de pasiv in razboiul asta in care ceilalti calca pe cadavre ca sa ingenuncheze justitia e insuficient. Emiterea deciziei CCR a fost momentul in care putea sa straluceasca si sa isi asigure cel de-al doilea mandat. A stat o luna fix degeaba, dand de inteles ca urmeaza sa se opuna deciziei complet aberante, iar la prima discutie in care parea sa existe un acord intre Dragnea si Tariceanu in ceea ce priveste suspendarea, a semnat. Nu oricum, ci aducand-o pe acea tanti din concediul de maternitate ca sa vorbeasca ea in locul lui.

    Degeaba era legal obligat sa o faca date fiind consecintele. DNA e in momentul asta o institutie complet subordonata politic, la cheremul lui Dragnea. E infiorator, mai ales cand stai sa te gandesti ca cu doar doua luni in urma DNA-ul manca de vii toate gunoaiele din politica romaneasca. Eu nu am mai auzit la ultimele proteste pe nimeni strigand "DNA sa vina sa va ia!". Sunt foarte curios cate dosare grele o sa ajunga in instanta cu doamna asta, o fana infocata a lui Tudorel Toader, la conducere.

    PSD e o boala cumplita, cu siguranta cel mai mare cancer care a afectat Romania in ultimii 30 de ani, iar Iohannis nu are puterea si probabil nici bunavointa de a-i tine piept. E comod, actioneaza greu, intarziat si chiar daca acuza PSD-ul constant, ii e frica de ceea ce ar putea sa ii faca Dragnea. Pentru mine, Iohannis mai este o optiune numai in situatia in care va ajunge in turul 2, iar contracandidatul va veni din partea PSD. In rest, sunt dispus sa votez cu aproape oricine altcineva.

  2. #1002 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Corect ce zici dar avand in vedere ce candidati or sa fie la anul, tare imi e ca o sa-l votez pe Iohannis din primul tur. Poate daca se baga si Ciolos ca independent, as opta pt el.

  3. #1003 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    In ce priveste alegerile locale, oscilez intre a vota cu Nicusor ca primar al capitalei sau a emigra din Bucuresti.




    Nicusor candideaza din partea PNL-ului (o mafie mare ca si PSD-ul, iar eu m-am jurat ca dupa faza cu USL nu mai votez in veci cu PNL), practic si-a dat arama pe fata.
    Nu mai e independentul procesoman ONG-ist care lupta impotriva establishmentului local, acum e un fripturist politic care e sustinut pe fata de mafia pnl-ista.

    Castiga oricum tot Sarma.
    La cati porumbei scoate pe gura Nicusor, am impresia ca e doar un iepure din joben pentru a-i asigura victoria Firei sau un picat in capcana PNL-ului avand in vedere ca penelistii nu si-au dorit niciodata sa castige alegerile in Bucuresti sau sa-si bata capul cu problemele cu saracia, infractionalitatea si subdezvoltarea din judetele sarace ca Vaslui, Olt, Dolj, Giurgiu, Gorj.
    PNL-istii vor doar judetele cu potential turistic si populatie educata precum Sibiu, Brasov, Alba , Timis, Cluj, Oradea, Arad.

    Chiar daca Nicusor ar castiga, oricum n-ar face nimic fiind singurul USR-ist intr-o mare de consilieri PSD-isti si PNL-isti.

    Plus ca prea se mai poate face nimic in Bucuresti care e un oras prost construit din start. Si asa nu mai are rost sa stau in Bucuresti (loc de munca pe specializarea mea nu gasesc, prietena nu-mi gasesc fiindca bucurestencele de noua generatie sunt toate niste scorpii materialiste si parsive, infrastructura e la pamant, infractorii si interlopii controleaza toate afacerile si institutiile, aerul e poluat, e mare aglomeratie pe sosele de mi s-a luat).
    Chiar nu stiu de ce ar trebui sa mai merg la vot pentru un oras care e o cauza pierduta, populat de .......


    Din partea mea sa vina odata cutremurul ala de 7 grade sa-l demoleze cu totul si apoi sa punem sare si aia e.
    Poate de aia si ar trebui sa castige Firea, ca daca o prinde cutremurul in timpul mandatului ei, avem sanse sa o vedem atarnata cu fusta (sau sarma) de stalp , flegmata de bucurestenii nervosi.


    As prefera mai degraba sa se mute capitala la Cluj sau Timisoara, eventual Sibiul sau Brasovul sa devina noua capitala administrativa.

  4. #1004 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by memwarrior View Post
    loc de munca pe specializarea mea nu gasesc
    Ori esti slab pregatit pe specializarea ta, ori ai facut o facultate la misto, intr-un domeniu mort.

    Quote Originally Posted by memwarrior View Post
    prietena nu-mi gasesc fiindca bucurestencele de noua generatie sunt toate niste scorpii materialiste si parsive
    Right, toate cele 1 milion de femei din Bucuresti sunt niste scorpii materialiste si parsive care nu merita un Casanova ca tine. Sau poate nu te vrea niciuna pentru ca esti un misogin somer, cine stie. Oh, stai, cred ca asta inseamna ca sunt scorpii materialiste - touché. Nu ma intelege gresit, nu am nimic personal cu tine. Sincer, nici macar nu am idee sub ce alte nume ai mai fost pe forum, spre deosebire de colegii care pare ca tin manie, si nici nu ma intereseaza.

    Cred totusi ca poate ar trebui sa nu mai dai vina pe oras/societate/politica pentru esecurile personale, sa iti iei inima in dinti si sa muncesti ca sa devii o persoana mai buna. Nu e usor, dar garantat da rezultate.

  5. #1005 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Ori esti slab pregatit pe specializarea ta, ori ai facut o facultate la misto, intr-un domeniu mort.
    Niciuna, nici alta.
    Am facut intr-un domeniu in care inca se fac angajari, dar doar la stat.....prin pile!



    Right, toate cele 1 milion de femei din Bucuresti sunt niste scorpii materialiste si parsive care nu merita un Casanova ca tine.
    Tocmai ca ele nu cauta Casanova.
    Toate viseaza sa se cupleze cu manelisti, interlopi cu lant de aut la gat, tatuaje, imbracati la maieu si cu BWM/SUV la mana a doua. Daca e strain gen arab, italian, spaniol sau vreun mos englez , cu atat mai bine.
    Nu le intereseaza deloc aspectul, doar PORTOFELUL!
    Toate vor sa urmeze exemplul Danielei Crudu si vor barbati batausi si badarani capabili sa le apere, ba sa le si bata cateodata!


    Barbatii dichisiti, manierati, cuminti, cultivati si nerzi/ori geek nu au nicio sansa in orasul asta la agatat femei daca nu au bani!

    Sau poate nu te vrea niciuna pentru ca esti un misogin somer, cine stie.
    Pai da, ca am considerat o normalitate sa credem ca pana si dragostea are un pret intr-o tara bolnava ca Romania
    Sau ca femeile o ard emancipat, dar la modul ca li se cuvine totul, ele sa nu munceasca nimic, sa nu ridice niciun deget si sa fie rasfatate mereu, sa le intretina barbatii.




    Cred totusi ca poate ar trebui sa nu mai dai vina pe oras/societate/politica pentru esecurile personale, sa iti iei inima in dinti si sa muncesti ca sa devii o persoana mai buna. Nu e usor, dar garantat da rezultate.
    Ba dimpotriva, orasul, mediul, societatea in care traiesti te formeaza ca persoana, contribuie la dezvoltarea caracterului tau.

    Daca noi bucurestenii am fi avut un oras ca Praga, Amsterdam, Hamburg , Budapesta, Copenhaga sau , nu am fi fost campioni in UE la poluare, mizerie, prostitutie, infractionalitate, saracie si analfabetism.

  6. #1006 SP
    Member marv's Avatar
    bravo ba, datorita tie am avut si eu ocazia sa vad ce e un incel. Am tot auzit de voi pe internet.

  7. #1007 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    nU mA pLaC fEmEiLe Ca VoR dOaR bOgAtI mAnElIsTi
    > news flash, cuck: its not them, its you.

  8. #1008 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Hai ca o dăm în matrimoniale, doar Mircea Radu mai lipsește.

  9. #1009 SP
    Member omega's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    nU mA pLaC fEmEiLe Ca VoR dOaR bOgAtI mAnElIsTi
    > news flash, cuck: its not them, its you.
    Tu chiar nu ai niciun prieten ?

  10. #1010 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Quote Originally Posted by marv View Post
    bravo ba, datorita tie am avut si eu ocazia sa vad ce e un incel. Am tot auzit de voi pe internet.
    Buna dimineata!
    Esti pe un forum de GAMERI unde 99% din useri sunt inceli, virgini de 20-30 ani si MGTWO-isti, majoritatea niste trolli frustrati si programatori deprimati si neimpliniti , dar agresivi in exprimare ca sa para duri si sa-si construiasca o imagine glorioasa falsa pe forum sub anonimat, cu toate ca in realitate sunt vai de steaua lor.

    Pentru ca daca ar fi avut iubite, n-ar mai sta sa se joace pe Playstation si n-ar socializa 24/7 pe forumuri sub anonimat fara poze de profil de rusine ca sunt urati, grasi, cheliosi, ochelaristi, saraci sau acneici.

    Baietii smecheri, frumosi, bogati, cu pozitii de sefi si afaceristi pentru care bacnota de 100 euro e un maruntis stau pe Instagram unde isi publica poze cu masini bengoase, vile, patratele, cluburi , sala si vacante exotice, la brat cu 1-2 siliconate botoxate.


    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    nU mA pLaC fEmEiLe Ca VoR dOaR bOgAtI mAnElIsTi
    > news flash, cuck: its not them, its you.
    tu parca m-ai pus la ignore...........dar tot continui sa ma citesti si sa ma agasezi, sa inteleg ca-ti place sa hartuiesti!
    Doar ai scris cu manuta ta:
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Mi-am dat seama ca esti o clona si ca vorbesc oricum cu peretii, block si ciao.
    Simptome clare de schizofreneala. Du-te la un control!



    In fine, back to politics!

  11. #1011 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ăsta are acum doua conturi, Me, myself and Irene...

  12. #1012 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    ....nvm....

  13. #1013 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    M-am tot abtinut sa raspund la ineptiile astea, dar, omule, esti blocat in bula ta plina de sterotipuri. Sunt oameni pe aici cu sotii, copii etc.
    Media de varsta de aici nu e de 14 ani. Poate tu ai ramas blocat undeva in timp, prin anii 2000.
    Sper sa primesti ban si pe userul asta cat mai repede, pt ca ma doare mintea de fiecare data cand iti vad postarile.

    Daca postarile pe care le faci, nu sunt la misto sau doar pentru trollat, chiar mi-e mila de tine. Sper sa trezesti la realitate cat mai curand, deoarece numai in sus nu-ti va merge viata.

  14. #1014 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    florin citu si-a depus mandatul cu cateva minute inainte de a fi investit

    romania e o tara de *** in care numai prostii o sa mai mearga sa voteze!!!!!!! in caul in care nu am votat cu psd ca deh...e de rau, ce s-a intamplat azi nu face decat sa dovedeasca ca in tara asta nu ai cu cine vota

  15. #1015 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Cand am zis si eu chestia asta, se bateau pe aici unii cu pumii in piept, ca ei ies la vot, ca e dreptul lor, ca aleg raul mai mic, ca mai bine un mut decat o proasta.

    La fel si cu zecile de mii din diaspora care au stat la cozi sa voteze, iar acum stau la cozi in vama, plangandu-se ca autoritatile nu ii trateaza corect.

  16. #1016 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu mai votați fosile reciclate. Plus ar trebui sa aibă majoritate într-o țară cat de cat decentă, sa se poată și separa de USR.

  17. #1017 SP
    Member ymess's Avatar
    Bun, si cum convingi milioane de pensionari si milioane de oameni in mediul rural sa voteze USR/Plus? Din cate am impresia scorul lor in categoriile astea (covarsitoare) e nesemnificativ. Cu riscul de a trezi alte discutii aprinse, pai sa te superi pe omul pensionar / de la tara ca voteaza PSD pentru pomana electorala? S-a dus PSD-ul, tot haos e, si de bine de rau cu PSD macar se alege sigur cu pomana. Uite asa revin "baietii vechi". USR are chiar si procente majoritare in orase mari din tara, s-a vazut impactul la prezidentiale? Daca nu tintesti pe cine trebuie degeaba...

  18. #1018 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu convingi pe nimeni, e o democrație. Fiecare are dreptul să voteze cu cine considera el că e bine. Daca de 30 de ani aceiași oameni din PSD și PNL își bat joc de noi, e pentru că fix asta merităm. Ce votezi aia primești.



    Acum poate ai și tu o problemă cu democrația, la fel ca mine. Din păcate cei care cred că nu toți analfabeții ar trebui sa voteze suntem în minoritate.

  19. #1019 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    asa e... ca aia de la usr o sa vina sa salveze romania... give me a break
    toti sunt la fel asa ca nu va mai pacaliti singuri
    nicusor dan, acest cavaler pe cal alb care a plecat cu coada intre picioare de la usr si acum candideaza solo ca sa fie sutinut de orice partid politic a devenit noua bitch a politicii din romania

  20. #1020 SP
    Member ymess's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Acum poate ai și tu o problemă cu democrația, la fel ca mine. Din păcate cei care cred că nu toți analfabeții ar trebui sa voteze suntem în minoritate.
    Concret, eu fac o analogie intre democratie si amputarea unui picior: nu e un lucru de care sa te bucuri dar e necesar ca sa previna catastrofe mai mari (dictatura, etc). Si alta parere contraintuitiva nu se leaga numai de analfabeti, ma deranjeaza mai mult decat analfabetii toti pseudo expertii jurnalisti si profesori universitari, academicieni care se dau cu parerea de multe ori cu incompetenta sau rea credinta. La randul lor influentand altii.
    Mi se pare ca e o diferenta uriasa intre a da drept de vot si a da puterea poporului de a alege. Cand mijloacele principale de convingere sunt media, iar cu totii (inclusiv eu) suntem potential influentabili, democratia se transforma in cumpararea alegatorilor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 63 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 28-07-2013, 11:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts