Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 158 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 152 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1021 SP
    Banned Venom's Avatar
    Si de ce credeti ca voi, astia AntiBasescu, detineti adevarul suprem? Crezi ca elucubratiile de mai sus ale lui C.T.P. transmit altceva decat frustrarile unui individ care nu are nimic a zice si isi foloseste ejacularile creierului (ca sa fiu in tonul articolului) pentru a jigni? Asta este individul si asta este articolul pe care mi-l dai ca argument?
    Da, inteleg, multa lume nu este de acord cu noua lege. A fost retrasa. Ce a urmat dupa aceea depaseste chiar puterea de intelegere a lui Kafka sau Eugen Ionesco. Asa vrem noi sa schimbam Romania? Inlaturandu-l pe Basescu cu artilerie de dejectii, mizerie si inlocuindu-l cu oameni care se catara pe ele? Nu, multumesc. Nu voi participa la constructia acelei Romanii. Pana una-alta, iti reamintesc. Sistemul de sanatate a ramas la fel.

  2. #1022 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Si de ce credeti ca voi, astia AntiBasescu, detineti adevarul suprem? Crezi ca elucubratiile de mai sus ale lui C.T.P. transmit altceva decat frustrarile unui individ care nu are nimic a zice si isi foloseste ejacularile creierului (ca sa fiu in tonul articolului) pentru a jigni? Asta este individul si asta este articolul pe care mi-l dai ca argument?
    Da, inteleg, multa lume nu este de acord cu noua lege. A fost retrasa. Ce a urmat dupa aceea depaseste chiar puterea de intelegere a lui Kafka sau Eugen Ionesco. Asa vrem noi sa schimbam Romania? Inlaturandu-l pe Basescu cu artilerie de dejectii, mizerie si inlocuindu-l cu oameni care se catara pe ele? Nu, multumesc. Nu voi participa la constructia acelei Romanii. Pana una-alta, iti reamintesc. Sistemul de sanatate a ramas la fel.
    Copile esti un suflet ratacit, ca si "taranul cu Maseratti" de pe youtube pe nume Craiete . Ia-te de mana cu taranul asta.
    Pentru mine C.T.P. este un reper de inteligenta in timp ce pentru tine este greu de inteles pare a fi dintr-un alt univers, in schimb cred ca rezonezi perfect cu basist-ul habodnic cu "Maseratti". Vorbeste pe limba ta, cred ca il intelegi perfect fara sa faci un efort de inteligenta, desi limba lui este cam de culoare maron...




  3. #1023 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Copile esti un suflet ratacit, ca si "taranul cu Maseratti" de pe youtube pe nume Craiete . Ia-te de mana cu taranul asta.
    Nu sunt avocatul nimănui,dar nu e normal sa aibă fiecare o părere?Am si eu o părere,sa vedem cine sare acum si la g�tul meu.Cred ca ar trebui sa se facă recensăm�nt pt schimbarea constituţiei si sa �ncercăm si monarhia,nu mai avem nimic de pierdut, la următoarele alegeri ştim cu toţii cine va veni la putere...

  4. #1024 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Si de ce credeti ca voi, astia AntiBasescu, detineti adevarul suprem? Crezi ca elucubratiile de mai sus ale lui C.T.P. transmit altceva decat frustrarile unui individ care nu are nimic a zice si isi foloseste ejacularile creierului (ca sa fiu in tonul articolului) pentru a jigni? Asta este individul si asta este articolul pe care mi-l dai ca argument?
    Da, inteleg, multa lume nu este de acord cu noua lege. A fost retrasa. Ce a urmat dupa aceea depaseste chiar puterea de intelegere a lui Kafka sau Eugen Ionesco. Asa vrem noi sa schimbam Romania? Inlaturandu-l pe Basescu cu artilerie de dejectii, mizerie si inlocuindu-l cu oameni care se catara pe ele? Nu, multumesc. Nu voi participa la constructia acelei Romanii. Pana una-alta, iti reamintesc. Sistemul de sanatate a ramas la fel.
    Eu unul sunt Anti-Basescu, dar nu vorbesc in numele tuturor celor ce sunt anti-Basescu dintr-un motiv sau altul. Fara indoiala ca nu detinem nici unul adevarul suprem.
    Si nu cred ca Donely se referea in mod special la continutul Legii Sanatatii propuse pentru promulgare acum, dupa cum nici C.T.P. nu vorbea despre continutul unei legi sau a alteia, dar nu incearca nimeni sa-ti impuna nici parerea lui Donely si nici pe cea a lui C.T.P.

    Ce sublinia Donely mai sus (imi permit eu sa-i traduc spusele) este ca Basescu, in calitate de Presedinte al Statului, isi foloseste abuziv si/ sau excesiv prerogativele, iar acum chiar si le incalca, substituindu-se sefului Guvernului. Ca nu vrei sa folosesti ca esantion exaltarea lui CTP sau a altora ce scriu asemenea lui? Foarte bine! Ca n-ai cu cine sa-l inlocuiesti pe Basescu, din tabloul politic actual? Se prea poate! Dar cu siguranta acestea nu sunt motive sa accepti calcarea in picioare a legii, a Constitutiei sau a democratiei pe care ne tot chinuim s-o avem.

    O nota personala: nu cred ca au vreo legatura scrierile lui Kafka sau ale lui Ionesco, cu siguranta nu cred ca stim noi doi care este puterea de intelegere a celor doi domni.

  5. #1025 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Ma bucur sa vad totusi ca tot mai multa lume iese afara sa protesteze impotriva guvernului si ce au facut cu Raed Arafat.

  6. #1026 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Ma bucur sa vad totusi ca tot mai multa lume iese afara sa protesteze impotriva guvernului si ce au facut cu Raed Arafat.
    Comandante poate se trezeste acest popor si vor da jos pe acesti tradatori de neam si tara. Nu meritam sa mai traim in umilinta. Si-au batut joc destul de Romania. Am ajuns un popor de trist. Tiranul asta trebuie sa dispara cu toata gasca lui de PDL-isti nenorociti, mercenari politici. Joaca alba neagra cu noi. Pentru ce au murit bunicii nostri pe front, pentru ce au luptat la Marasesti in izmene si la baioneta? Trebuie sa iasa toata tara in strada si ne trebuie un lider puternic, dur, fara frica. Sa se declanseze alegeri anticipate.

  7. #1027 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Sunt complet deacord cu tine, doar a as avea ceva de adaugat, nu numai ei trebuie sa dispara ca si PSD-ul si restul gastilor de securisti ordinari, ca nu zic asa-i si conducerea aceasta condusa de Balsescu, si-au batut joc destul de Romania, dar sa nu uitam ce au facut si cei dinaintea lor cum ar fi parsivul de Iliescu care este evident ca tot capul PSD-ului a ramas, Ponta nu este nimic mai mult decat o marioneta.

  8. #1028 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    ^Sunt complet deacord cu tine, doar a as avea ceva de adaugat, nu numai ei trebuie sa dispara ca si PSD-ul si restul gastilor de securisti ordinari, ca nu zic asa-i si conducerea aceasta condusa de Balsescu, si-au batut joc destul de Romania, dar sa nu uitam ce au facut si cei dinaintea lor cum ar fi parsivul de Iliescu care este evident ca tot capul PSD-ului a ramas, Ponta nu este nimic mai mult decat o marioneta.
    Corect, tot raul din tara asta si nenorocitii care conduc acum Romania, sunt urmasii lui Iliescu. Toti, de acolo au plecat, din FSN.

  9. #1029 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    nu numai ei trebuie sa dispara ci si PSD-ul si restul gastilor de securisti ordinari
    Ai punctat cum nu se putea mai bine. Vezi, asta e ideea. Numai ca "barbatul" de mai sus are mai mult ca sigur interese de pe cealalta baricada politica. Se vede din postarile de pe acest thread. Si conform trendului, jigneste. Astea sunt argumentele lui.

  10. #1030 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Ai punctat cum nu se putea mai bine. Vezi, asta e ideea. Numai ca "barbatul" de mai sus are mai mult ca sigur interese de pe cealalta baricada politica. Se vede din postarile de pe acest thread. Si conform trendului, jigneste. Astea sunt argumentele lui.
    Inca un post ca asta pustiule, si ai zburat definitv de pe forumul asta. Ca sa nu mai fiu tentat sa raspund la provacarile tale, direct ban si gata. Esti atat de indoctrinat incat nu ai inteles nimic din ce am postat eu si altii in acest thread. Meriti sa traiesti sub Basescu.

  11. #1031 SP
    Banned Venom's Avatar
    Am inteles. M-am potolit. Mii de scuze.

  12. #1032 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Scuze dar nu ma pot abtine sa nu fac un scurt comentariu avand in vedere post-urile de mai sus, sincer din discutiile purtate cu Donely cel putin mie mi-a dat impresia ca-l uraste pe Iliescu si a lui satra cam la fel de mult ca mine, problema este alta, ca actiunile si nesimtirea domnului Base au fost intotdeauna directe si batatoare la ochi, sigur cu toti admitem inclusiv Donely ca Iliescu a fost cel mai parsiv si ticalos dintre toti ce i-am avut de la Ceausescu incoace (personal cred ca mai parsiv si decat Ceausescu), deasemenea Iliescu a facut si cel mai mare rau acestei tari, dar macar avea decenta de a nu-ti arunca in nas nesimtirea si avea in public intotdeauna un comportament decent, Base in schimb, desi nu atat de ticalos si parsiv, este o maimuta mediatica, care de cam tot isi bate joc pe fata, lipsa de pasare si gradul de nesimtire facandu-ma pe mine personal cel putin sa cred ca defapt este marioneta cuiva si el la randul lui, asta nu zic in apararea lui, tot ticalos si distructiv ramane, dar oricum ai privi problema actiunile lui de la obtinerea ultimului mandat in mod normal au cam petleciuit posibilitatea unui nou mandat pentru partidul lui (sigur mai exista fenomene care sa-l doreasca dar imposibil sa fie majoritatea eu unul asa cred), deci si daca si-ar dori sa domneasca din culise nu ar prea avea cum, cea ce ma face sa cred ca a facut jocul murdar al cuiva.

    ---------- Post added 14-01-2012 at 06:36 PM ----------

    PS: vai ce ma poate enerva si parsivul de Crin Antonescu care incearca sa profite de toata situatia si de necazul oamenilor ca sa se vada la putere.

  13. #1033 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Ma bucur sa vad totusi ca tot mai multa lume iese afara sa protesteze impotriva guvernului si ce au facut cu Raed Arafat.
    Un post superb dupa parerea mea, de pe un forum.

    Ari3s:
    Nu am nicio indoiala ca acest protest spontan se va termina cu o binemeritata partida de table si cateva capete sparte.
    Acelasi lucru care a dus la rasturnarea regimului totalitarist si inlocuirea acestuia cu un sistem la fel de bun, cel democratic, va antrena minitile acestor protestatari: confuzia.
    Sa presupunem prin absurd ca aceste proteste ridicole vor reusi sa alunge gasca lui Basescu. Ce faci in continuare, huh?! Pui alta gasca, a lui Iliescu? Nu peste mult timp, te vei trezi iar in strada, scandand impotriva rahatului ce ti-a ajuns la gat. Trebuie sa recunoasteti: habar nu aveti ce faceti! Nici macar nu stiti cum sa luptati impotriva unui intreg sistem. Considerati ca a iesi in strada si a fura cateva bastoane pe carca este o dovada de lidership, de curaj? Da-mi voie sa-ti spun ca pentru a schimba un sistem ca acesta, nu este nevoie sa parasesti domiciliul. Mai mult, este obligatoriu sa nu parasesti domiciliul!
    Uite cum facem...daca tot ai mata chef de plimbare pe ,,strasse", schimba pancartele ridicole gen ,,jos chioru", cu urmatorul slogan: ,,Vrem reorganizarea structurilor statului in baze firesti. DECIZIA / EXECUTIA, ANALIZA!". Daca faci treaba asta, promit ca arunc sticla de votca si ma alatur. Stiu eu ce trebuie facut in continuare.

  14. #1034 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Un post superb dupa parerea mea, de pe un forum.

    Ari3s:
    Nu am nicio indoiala ca acest protest spontan se va termina cu o binemeritata partida de table si cateva capete sparte.
    Acelasi lucru care a dus la rasturnarea regimului totalitarist si inlocuirea acestuia cu un sistem la fel de bun, cel democratic, va antrena minitile acestor protestatari: confuzia.
    Sa presupunem prin absurd ca aceste proteste ridicole vor reusi sa alunge gasca lui Basescu. Ce faci in continuare, huh?! Pui alta gasca, a lui Iliescu? Nu peste mult timp, te vei trezi iar in strada, scandand impotriva rahatului ce ti-a ajuns la gat. Trebuie sa recunoasteti: habar nu aveti ce faceti! Nici macar nu stiti cum sa luptati impotriva unui intreg sistem. Considerati ca a iesi in strada si a fura cateva bastoane pe carca este o dovada de lidership, de curaj? Da-mi voie sa-ti spun ca pentru a schimba un sistem ca acesta, nu este nevoie sa parasesti domiciliul. Mai mult, este obligatoriu sa nu parasesti domiciliul!
    Uite cum facem...daca tot ai mata chef de plimbare pe ,,strasse", schimba pancartele ridicole gen ,,jos chioru", cu urmatorul slogan: ,,Vrem reorganizarea structurilor statului in baze firesti. DECIZIA / EXECUTIA, ANALIZA!". Daca faci treaba asta, promit ca arunc sticla de votca si ma alatur. Stiu eu ce trebuie facut in continuare.
    Uite merg pe mana ta sa fi lider in miscarea de rezistenta, daca tot sti ce este de facut ca sa cada regimul Basescu. Dar nu ma lua pe mine ca daca dai gasca astuia jos, nu ai pe cine sa pui. Mentalitatea asta este cea mai periculoasa si nu face altceva decat sa te resemnezi, sa accepti orice situatie, crezand ca nu exista iesire. Nimeni de pe lumea asta nu este de neinlocuit. Pui pe cine crezi tu numai nu mai lasi pe cineva care isi bate joc de tine. Este ca si cum eu te bat in fiecare zi, te scuip, iti fac numai rau si tu nu zici nimic, pentru ca esti resemnat sau iti este frica. "Pustiule"-imi place sa te alint asa- regimul asta trebuie inlocuit cu oricine crezi tu ca poate conduce mai bine. In felul acesta, te asiguri ca nu este loc de dictatura. Nu trebuie sa lasi pe nimeni sa fie etern la putere, pentru ca va avea senzatia ca este ca un Dumnezeu si va face ce vrea el cu tine. Exista insa o exceptie care se numeste Monarhie ATAT , dar asta este un alt subiect.

  15. #1035 SP
    Banned Venom's Avatar
    Si eu sunt 100% pentru monarhie. Si nu de azi-de ieri. Din pacate nici monarhia nu ne pune la adapost de mizeria politica, dar ne poate schimba ca natiune. Din pacate este un vis prea indepartat.

  16. #1036 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Si eu sunt 100% pentru monarhie. Si nu de azi-de ieri. Din pacate nici monarhia nu ne pune la adapost de mizeria politica, dar ne poate schimba ca natiune. Din pacate este un vis prea indepartat.
    Ia-ti adio de la democratie in Romania pentru totdeauna. Uita-te ce a facut Jandarmeria Romana asta seara in Piata Universitatii cu protestatarii adevarati, nu cu ultrasii de galeriile de fotbal infiltrati acolo, care stateau pe trotuare dupa ce au eliberat piata. Au calcat in picioare liberatatea la libera exprimare. Niste slugi ai puterii. Sa va fie rusine Jandarameria Romana. Sune-ti niste lasi. Asta este tara lui Basescu. Imi este scarba de ei si de tara asta. Adio sa iti mai ceri drepturile in Romania. Societatea civila in Romania este distrusa.

  17. #1037 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    [...]Uita-te ce a facut Jandarmeria Romana asta seara in Piata Universitatii cu protestatarii adevarati, nu cu ultrasii de galeriile de fotbal infiltrati acolo, care stateau pe trotuare dupa ce au eliberat piata. Au calcat in picioare liberatatea la libera exprimare. Niste slugi ai puterii. Sa va fie rusine Jandarameria Romana. Sune-ti niste lasi.[...]
    Pe langa faptul ca sunt niste slugi ale puterii, sunt si niste gorile fara creier care nu pot face diferente intre un cetatean care a iesit sa'si exprime nemultumirile si un huligan. Merg pe principiul "pumnii mei minte nu are, bate tot ce prinde'n cale". Cam asta e si fisa postului lor. E pacat ca miscarea asta asta o sa se stinga atat de repede pe cat s'a aprins...

    Atasez si o poza foarte interesanta dupa parerea mea. Uitandu'ma la ea, ma simt ca in "1984" de George Orwell.
    Attached Images Attached Images 385044_2733125361568_1060305756_32354573_509728448_n.jpg

  18. #1038 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E o vorba apropo de unele discuţii,e plin cimitirul de oameni de ne�nlocuit...

  19. #1039 SP
    Member maravela's Avatar
    NU vreau sa am stapani.
    NU vreau sa fiu agasat si batut de "mana legii" a.k.a. jandarmi sau mai stiu eu ce politai gras si jegos, doar pentru ca ies in strada sa imi exprim nemultumirea fata de "tatuc".
    NU vreau sa-l mai aud pe "Basinosul hahait" si pe toata haita lui de hiene vorbind. Mi se face sila, mai ales cand stiu ca tot ceea ce iese din gura lor este rahat pe bat si minciuni pe banda rulanta.
    NU vreau sa mi se spuna ce sa fac. (de ex. sa merg acasa,) si sa mai accept sa fiu furat, jignit, mintit, tratat ca un sclav in tara mea, unde eu le platesc lor taxe in fiecare zi a vietii mele.
    NU vreau si nu accept sa fiu dus de nas de japitezele care imi spun ca respecta legea, dandu-mi in cap mie pentru a ma proteja tot pe mine, cand stiu clar ca nu e asa.
    NU vreau sa fiu dat afara din tara mea. Pentru ca e tara mea, nu a lor. Eu sunt cetateanul acestei tari iar ei trebuie sa lucreze pentru mine.
    NU vreau sa imi mai fie furate votul, viitorul si viata.
    NU vreau ca toate moliile de la guvern sa se trateze in strainanate, cand eu trebuie sa ma tratez in tara si sa risc sa mor de la orice problema banala.
    NU vreau sa accept carnati, ulei sau tigai si galeti in schimbul votului meu.
    NU vreau sa ma simt ca as fi tolerat in tara mea, cand eu sunt cetateanul cinstit. Eu nu-i mai tolerez pe ei.
    NU vreau ca opozitia (care se crede opozitie) sa stea si sa nu faca nimic.

    NU mai vreau sa imi fie frica.

  20. #1040 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Ia-ti adio de la democratie in Romania pentru totdeauna. Uita-te ce a facut Jandarmeria Romana asta seara in Piata Universitatii cu protestatarii adevarati, nu cu ultrasii de galeriile de fotbal infiltrati acolo, care stateau pe trotuare dupa ce au eliberat piata. Au calcat in picioare liberatatea la libera exprimare. Niste slugi ai puterii. Sa va fie rusine Jandarameria Romana. Sune-ti niste lasi. Asta este tara lui Basescu. Imi este scarba de ei si de tara asta. Adio sa iti mai ceri drepturile in Romania. Societatea civila in Romania este distrusa.
    Cretinii ăia dau un aer de pro-anarhie protestului, şi totul se va rezuma la "Nişte golani (unde am mai auzit asta) s-au �ncăierat cu forţele de ordine" . �mi pare rău că aseară nu am stat mai mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 158 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 152 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts