Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 158 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 112 ... LastLast
Results 1,221 to 1,240 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1221 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Miercuri dimineata m-am trezit la 8:30 , somnoros si cu lipsa de "vlaga" .
    Trebuia sa plec la Sibiu cu trenul (stau vis-a-vis de gara) sa imi recuperez ultimele lucrurii din apartamentul unde am stat.
    Iau repede ghiozdanul si ies pe usa cu ochelarii pe nas.
    Dau sa traversez strada , si aud cineva ca striga "Hei , stai pe loc!" era un politist de la rutiera , ca de ce nu trec pe zebra ... am incercat sa ii explic "Domne , ghiseul de bilete s-a mutat incolo , nu ocolesc inca 200 de metrii ca sa trec strada" , eram prea somnoros si am zis ca poate daca vede ca ma conformez ma lasa si pe mine in pace .si mai erau doar 10 minute pana sa vina trenul
    Marea mea prostie a fost ca m-a intrebat de buletin si mi l-a luat din mana , m-a dus la masina loc (care nu avea insemne de "politia rutiera"-era o duba alba)...mi-am pus mainile in cap cand am vazut ca face proces verbal.
    Amenda 140 lei , sau 70 daca platesc in 48 de ore. FUUUUUUUU-

    Ce ma deranjeaza si mai mult e faptu ca au trecut ca nu m-am asigurat inainte sa trec , FRATE! 8:30 dimineata , m-am uitat in ambele directii chiar si somnoros, nu era tzipenie de masina .
    Si asa am ramas fara bani sa imi cumpar Pokemon Black!

    Pot da primaria in judecata pentru ca nu este trecere in locul ala (unde ar cam trebuii)? ()

  2. #1222 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    ^^ Mak91: Nu esti singurul. Acum 2 saptamani, mi s-a intamplat aceeasi chestie.. Am trecut strada (prin loc nepermis) sa trag la xerox ceva, si m-a oprit un politist si mi-a cerut cartea de identitate. Tot 140 lei am luat si eu (70 lei daca achit in 48 ore.. ceea ce am si facut). Pe procesul verbal mi-a trecut 'trecere prin loc nepermis'. Daca aveai sub 18 ani, luai doar 70 lei (35 lei daca plateai in 2 zile). Nu stiu daca ati observat, dar in ultima vreme, in Neamt/Bacau stau 'baietii' la panda.. parcheaza masina intre doua masini, sa nu fie prea vizibila.. si actioneaza. Atunci cand mi-am luat eu amenda, mai erau vreo 3 tipi, care isi asteptau procesele verbale. Adica intr-o masina erau 4 politisti, si 1 elev cursant.. cred.

    Daca stanjeneam intr-un fel circulatia, sau daca era o zona circulata.. intelegeam, dar asa.. am trecut printr-o zona unde nu se circula atat de mult.

  3. #1223 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Eu nu trec din principiu prin loc nepermis si chiar cand trec pe zebra ma uit in toate partile ca nu stiu de unde vine un nebun. Insa intr-o seara eram la marginea orasului si trebuia sa trec strada, cea mai apropiata zebra era destul de departe asa ca m-am uitat bine in toate partile si am trecut. Normal ca si la mine a aparut un politist (dar era de ala comunitar) sa ma legitimeze, etc. L-am ignorat, ala tot venea dupa mine, sa ma opresc, etc. La un moment dat a renuntat si s-a intors la panda Probabil ca daca era un politist pe bune m-as fi oprit, dar ala avea o fata de "taran" (nu vreau sa jignesc taranii de la tara, o zic in sensul figurat).

  4. #1224 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Mesajul lui Adrian Nastase catre Basescu:

    "Ti-am pregatit un pat la noi in celula !"

  5. #1225 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    CTP despre USL: "Cand cineva castiga asa puterea, cum va proceda cand va trebui s-o cedeze?"
    CTP s-a basificat puternic. Ar trebui sa isi vada de ochelarii lui roz de sudura.

  6. #1226 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    CTP s-a basificat puternic. Ar trebui sa isi vada de ochelarii lui roz de sudura.
    CTP e deontologu neamului(vorba lu' Badea) si vorbeste strict obiectiv..nu stiu cum poate fi el obiectiv cu oamenii din tara asta..

  7. #1227 SP
    Banned cryyo's Avatar
    CTP despre USL: "Cand cineva castiga asa puterea, cum va proceda cand va trebui s-o cedeze?"
    Mai intai sa o castige pe bune si dupa sa ne punem problema cum o va ceda.

  8. #1228 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Mai intai sa o castige pe bune si dupa sa ne punem problema cum o va ceda.
    Trebuie sa iesim la vot pe 29, sa dispara sinistrul asta de marinar, sa scapam tara de un antiroman si de un tradator, care a transformat Romania intr-o colonie.

  9. #1229 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Adevarat, Ponta si Antonescu vor face mult bine!

    (sarcasm)

  10. #1230 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Trebuie sa iesim la vot pe 29, sa dispara sinistrul asta de marinar, sa scapam tara de un antiroman si de un tradator, care a transformat Romania intr-o colonie.
    Nu o sa iesim 9 milioane.Va ramane preşedinte.Ce fel de tara este Romania? Una care isi merita soarta.Iesirile in strada au fost un fas,atunci a fost prea frig, acum prea cald

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  11. #1231 SP
    VIP Member Donely's Avatar


    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Nu o sa iesim 9 milioane.Va ramane preşedinte.Ce fel de tara este Romania? Una care isi merita soarta.Iesirile in strada au fost un fas,atunci a fost prea frig, acum prea cald

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    Daca mai vor inca 2 ani cu Basescu si asta este vointa poporului roman, sa ramana cu el si sa traiasca bine !

  12. #1232 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Nu o sa iesim 9 milioane.Va ramane preşedinte.Ce fel de tara este Romania? Una care isi merita soarta.Iesirile in strada au fost un fas,atunci a fost prea frig, acum prea cald

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    normal..ptr ca daca cade Basescu vor veni Iliescu si ai lui..vin COMUNISTII

  13. #1233 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiu cum poate cineva sa voteze cu USL. Ponta e un plagiator nenorocit, Antonescu e un derbedeu. Un partid e de stanga, celalalt e de dreapta. Nu e logic. Nu stiu cum poate cineva sa creada in ei. Au schimbat legi si functii dupa bunul plac incat sa obtina suspendarea. Nu il favorizez pe Basescu, dar decat astia doi, mai bine cu el. Derbedeii aia doi vor distruge toata tara intr-un an.

  14. #1234 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar


    Oricare ar veni/ramane tot la slitul lui Isarescu vor fi concentrati. Am devenit un neam de slugi si meritam din plin efectele "globalizarii". Din moment ce tineretul cade pe capete la bac, dar nu ezita sa-si rupa capul cu toate alifiile prin cluburi si singurul numitor comun este p... scuzati... distractia, iar cei care au nevoie de citostatice mor in chinuri este evident care ne sunt prioritatile si spre ce ne indreptam ca si "p...opor".

    Pesemne ca in maxim 3 ani vom realiza, ce-i drept prea tarziu, ca nimic din ce-i in jurul ochilor nu ne mai apartine, iar rezultatul intru totul ne apartine.

    P.S. Top 20 scumpiri �n ultimii 21 de ani:

    1) Apă, canal, salubritate - de 37.134 ori (rata de creştere 3.713.336,4%)

    2) Cazare şcolară - de 34.205 ori (3.420.432,4%)

    3) Gaz lichefiat - de 15.194 ori (1.519.318,1%)

    4) Gaze naturale - de 12.495 ori (1.249.432,7%)

    5) Chirie - de 9.545 ori (954.442,3%)

    6) Tutun şi ţigări - de 8.781 ori (878.040,2%),

    7) Transport C.F.R. - de 8.659 ori (865.831%)

    8) Energie termică - de 8.477 ori (847.603,8%)

    9) Transport urban �n comun - 8.087 ori (808.598,3%)

    10) Energie electrică - de 6.853 ori (685.193,4%)

    11) Produse de franzelărie - de 6.810 ori (680.930,3%)

    12) Frizerie, cosmetică şi igienă bărbaţi - de 6.708 ori (670.680,6%)

    13) Telefon - de 6.612 ori (661.112,7%)

    14) �ntreţinerea �n creşe şi grădiniţe - de 6.513 ori (651.210,8%)

    15) Alimentaţie la cantine - de 5.596 ori (559.591,3%)

    16) Analize medicale, consultaţii, tratamente, spitalizare - de 5.380 de ori (537.989%)

    17) Transport auto interurban - de 5.281 ori (528.096,1%)

    18) Repararea şi �ntreţinerea autovehiculelor - de 5.177 ori (517.649,5%)

    19) Alimentaţie la restaurante - de 5.156 ori (515.512,4%)

    20) Cinematografe, teatre, muzee - de 5.000 de ori (499.780,6%).

    �n cei 21 de ani, rata inflaţiei calculată de INS a fost de 375.288,6%, adică o creştere medie a preţurilor de 3.754 de ori.


    Sursa: Topul scumpirilor �n ultimii 20 de ani: Pre

  15. #1235 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu stiu cum poate cineva sa voteze cu USL. Ponta e un plagiator nenorocit, Antonescu e un derbedeu. Un partid e de stanga, celalalt e de dreapta. Nu e logic. Nu stiu cum poate cineva sa creada in ei. Au schimbat legi si functii dupa bunul plac incat sa obtina suspendarea. Nu il favorizez pe Basescu, dar decat astia doi, mai bine cu el. Derbedeii aia doi vor distruge toata tara intr-un an.
    Sunt de acord cu tine...Eu cu cine votez?

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  16. #1236 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    dar nu-i cheama Basescu,nu au chelie,nu spun "tiganca imputita",nu fac glume de santier("te astept la mine in birou sa-ti arat cum se face") si nu se uita crucis..

    normal..ptr ca daca cade Basescu vor veni Iliescu si ai lui..vin COMUNISTII
    Asta e problema cea mai mare,votul negativ,votez cu ceilalţi ca sa nu mai iasa astia.Optiuni adevărate nu am.De-abia aştept sa vina ceilalţi,sa supravieţuiască forumul si sa vedem atunci daca tot aşa veţi vorbi.Nu il inghit pe popeye dar nici cu ceilalţi nu pot.
    PS nu veniti cu t�mpenia,din doua rele aleg raul cel mai mic.Dar am mai avut discuţia asta,stai linistit,o sa iasa crin si ceata lui piţigoi,o sa fie bine...dar parca au mai fost astia

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  17. #1237 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Eu cu cine votez?

    Asta e o cu totul alta poveste,in 29 e referendum. Vedem noi cu cine dupa aceea. Acum alegem daca scapam de marinar sau nu.
    Desi voi alege sa fie demis Basescu,sunt aproape sigur ca el nu va fi. In primul rand,nu vad 9 milioane de oameni sa iasa la vot. Tot legat de aceasta absurditate cu "daca si numai daca -> 9 milioane de oameni,50% + 1",as putea spune ca portocaliii merita o flegma intre ochi. Urasc sa vad modul acesta al lui Basescu in care el manipuleaza aproape fiecare aspect al acestei tari. 90% din presa,90% din televiziune... M'a cuprins instantaneu o senzatie de greata cand ma uitam aseara la un ziar pe care il tinea Badea in mana,cred ca era Romania Libera. Titlu " USL reinvie caracatita coruptiei" -> bazat,sigur,pe o discutie telefonica absolut inocenta intre actualul prim-ministru al Romaniei si un fost coleg de'al sau care ocupa acum o functie publica. Oricine ar veni dupa,Basescu TREBUIE sa pice acum. E un jegos care nu are de ce sa ocupe functia de presedinte.


    Legat de USL,doctrina lor politica a fost urgent uitata prin contopirea celor doua partide. In schimb,Antonescu si Ponta nu mi se par atat de perversi si de prosti ca Basescu. Dar sunt in continuare convins ca Basescu va mai ramane doi ani in fruntea tarii,si asta datorita criteriilor de eliminare a sa din functia din presedinte create de slugile lui jegoase.

  18. #1238 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Un partid e de stanga, celalalt e de dreapta.
    tu chiar o halesti pe asta cu doctrinele ?
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post
    Pesemne ca in maxim 3 ani vom realiza, ce-i drept prea tarziu, ca nimic din ce-i in jurul ochilor nu ne mai apartine, iar rezultatul intru totul ne apartine.
    asta inseamna capitalism..ala cu banul dicteaza...o tara mica precum Romania nu poate avea in capitalism "tot ce vedem in jurul ochiilor"..asta a fost doar in comunism....dar dupa cum a zis si marinaru:"ce ?acuma vreti sa ne apartina tot, ca pe vremea comunistilor ?"

    inseamna ca Base si-a atins scopul ..lumea uita cate legi au schimbat PD-L dupa bunul plac?(sa n-o uitam pe Roberta)..chiar daca nu-l simpatizez deloc pe Ponta..pana la urma cu ce ma afecteaza pe mine ca a plagiat ?pe cand ce a facut Base a afectat vietiile tuturor rum�nlor ..romanul are memorie scurta de tot..de aia perioada de alegeri e haioasa rau...

    au avut 8 ani la dispozitie...sa vina altii..intre inca 2 ani cu PDL si Base(ptr ca daca revine in functie suta-n mie va dizolva Parlamentul) si 2 ani cu USL..aleg de departe USL
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post
    Oricare ar veni/ramane tot la slitul lui Isarescu vor fi concentrati.
    evreu mason ?
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    PS nu veniti cu t�mpenia,din doua rele aleg raul cel mai mic.Dar am mai avut discuţia asta,stai linistit,o sa iasa crin si ceata lui piţigoi,o sa fie bine...dar parca au mai fost astia
    cum sa nu venim cu asta...ramane la latitudinea fiecaruia daca mai vrea cu Base..aproape toti oamenii sunt de acord cu tine dar nu fac nimic...vreti asa ca din 2 rele sa nu alegeti niciunul..votati dragiilor alt partid care n-a mai fost la guvernare(la momentul alegeriilor nu acum)

  19. #1239 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    tu chiar o halesti pe asta cu doctrinele ?

    asta inseamna capitalism..ala cu banul dicteaza...o tara mica precum Romania nu poate avea in capitalism "tot ce vedem in jurul ochiilor"..asta a fost doar in comunism....dar dupa cum a zis si marinaru:"ce ?acuma vreti sa ne apartina tot, ca pe vremea comunistilor ?"

    inseamna ca Base si-a atins scopul ..lumea uita cate legi au schimbat PD-L dupa bunul plac?(sa n-o uitam pe Roberta)..chiar daca nu-l simpatizez deloc pe Ponta..pana la urma cu ce ma afecteaza pe mine ca a plagiat ?pe cand ce a facut Base a afectat vietiile tuturor rum�nlor ..romanul are memorie scurta de tot..de aia perioada de alegeri e haioasa rau...

    au avut 8 ani la dispozitie...sa vina altii..intre inca 2 ani cu PDL si Base(ptr ca daca revine in functie suta-n mie va dizolva Parlamentul) si 2 ani cu USL..aleg de departe USL

    evreu mason ?

    cum sa nu venim cu asta...ramane la latitudinea fiecaruia daca mai vrea cu Base..aproape toti oamenii sunt de acord cu tine dar nu fac nimic...vreti asa ca din 2 rele sa nu alegeti niciunul..votati dragiilor alt partid care n-a mai fost la guvernare(la momentul alegeriilor nu acum)
    Nu ai inteles nimic...am si specificat ca nu il inghit pe popeye dar deh e mai usor sa creezi polemica dec�t sa argumentezi

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  20. #1240 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu stiu cum poate cineva sa voteze cu USL. Ponta e un plagiator nenorocit, Antonescu e un derbedeu. Un partid e de stanga, celalalt e de dreapta. Nu e logic. Nu stiu cum poate cineva sa creada in ei. Au schimbat legi si functii dupa bunul plac incat sa obtina suspendarea. Nu il favorizez pe Basescu, dar decat astia doi, mai bine cu el. Derbedeii aia doi vor distruge toata tara intr-un an.
    Copile vad ca esti nascut in 1991, asa ca habar nu ai cu ce se mananca viata ta. Eu o sa fiu mai radical cu tine. Basismul este boala grea si nu ai sa scapi de ea niciodata daca ti-a intrat pe gat. Du-te si voteaza cu Basescu, sa traiesti bine, sa dormi linistit ca Ponta si Antonescu nu o sa-ti distruga tara asta minunata pe care ti-a faurito inegalabilul Basescu si cu Udrea. Il meriti pe Basescu din plin. In mintea ta acum candideaza Ponta si Antonescu la presedentie
    Pentru mine personal daca cretinul asta va fi votat sa ramana presedinte si cred ca sunt multi cretin care il vor vota, inchid acest thread pentru ca nu isi mai are rostul. Din clipa aia pentru mine Romania este numai o tara de rahat in care toti merita sa traiasca in rahat.

    PS. Vezi ca Udrea a plagiat in proportie de 90% si Blaga in proportie de 30% si au condus tara asta la greu. Asa ca mucles despre Ponta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 158 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts