Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 120 of 224 FirstFirst ... 20 70 110 118 119 120 121 122 130 170 220 ... LastLast
Results 2,381 to 2,400 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #2381 SP
    Junior Member nforcer's Avatar
    Quote Originally Posted by RaduRek View Post
    ...Adica..ai face un RAU si la altii cu draga inima....

    My Goooooooooood.......
    Lol daca nu stii ce miros are Dk tab de ce spui ca sunt teapa? eu am avut Dk tab si da are mirosul intepator dar asa e tot nu doar cel de la HG si btw cine te-a pus sa le comanzi daca nu stiai ce lichid e ? Nu da vina pe supplier nu el l-a facut . Sau poate trebuia sa iei sample intai , nu sa sari direct pe 30 ml .

  2. #2382 SP
    Junior Member traznet1984's Avatar
    Toti am impins bani cu carul in sportul asta electronic, sincer am iesit mult mai scump decat daca stateam pe analoage, recunosc Daca era sa nu fumez analogic/electronic imi luam de Craciun un cadou de cel putin 3 ori mai scump
    Mi-am dat seama ca din iunie de cand am lasat analoaga mi s-a intamplat sa ma simt mai bine si sa ma ingras putin, dar tot raul spre bine ca m-a ambitionat sa-mi fac timp sa dau inapoi la sala.
    Parerea mea e "sa-ti intalnesti nashul" sa descoperi un ET fiabil si sa iti rezervi putin timp sa cauti metode sau mod'uri care sa-ti indeplineasca dorintele, care ink nu au aparut in dezvoltarea ET. Ex. un cartus care sa tina mai mult lichid sau chiar sa se alimenteze direct din sticluta de 30 ml de e-liquid( am vaz un mod care e si aici pe o pagina). Deci sunt unii chiar cu mult timp liber de la care ne putem inspira. Ma repet PAREREA MEA!
    Eu m-am lipit mult de 510 si vad ca a devenit cel mai dezvoltat model : mega baterie, cartus, atomizor, deci s-a perfectionat mult.
    Momentan ma "gadila" ideea de achizitie unui mod cu voltaj mare cu mega atomizor 510+mega catus. Cum ziceam lucrurile evolueaza

  3. #2383 SP
    Member NovAlex's Avatar
    @Traznet Daca stiam din prima ce tigara sa ne luam, care-i cea mai fiabila, etc, dadeam mult mai putin decat pe analoage, dar stai linistit ca pe termen lung toti e fumatorii o sa iasa mult mai bine, atat financiar, cat si la sanatate, plus ca mai avem si alte beneficii.

  4. #2384 SP
    Junior Member Cazimi's Avatar
    Buna ziua, vaporosi.

    Ca si Kino, desi am citit aproape toate posturile subiectului, nu m-am putut hotari asupra unei marci dintre cele discutate aici. In plus, call me picky, dar prefer site-urile care la sectiunea "Despre noi" insereaza oarece date de identificare ale comerciantului, nu povestea tigarii electronice (caz in care chiar inteleg apetenta celor care cumpara de pe okazii: acelasi risc, dar preturi mai mici).

    Mai mult, cautand pe numeroase site-uri romanesti, am constatat ca oferta de grade de concentratie a continutului de nicotina este extrem de limitata. De-a lungul anilor, desi nu am reusit sa reduc numarul de tigari, am redus concentratia, ajungand la light sau super-light (0.4 sau 0.3 mg nicotina). Singura firma la care am gasit concentratii mici, livra in Romania si avea date de identificare ale firmei s-a dovedit a fi cigarti, care m-a atras nu cu pretul (din cauza caruia am luat doar un mini-kit, adica o singura baterie), ci cu promotia (v. mai jos).

    Abia am primit azi pachetul si inca nu ma pot pronunta asupra efectelor utilizarii pe termen lung, dar pot sa spun ca am fost extrem de impresionata de promptitudinea si amabilitatea comersantului (iar eu sunt, recunosc, un client foarte pretentios). Partea de snobism (pe care mi-o recunosc doar in aceasta privinta) a fost posibilitatea de personalizare a bateriei. Acum fumez tigari cu... modele gotice (da, stiu cum suna asta, lol). O sa mai vaporizez ce-o sa mai vaporizez si va tin la curent cu evolutia.

  5. #2385 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Kino - cate picaturi pui in cartusul tigarii tale cind faci refill-ul?

    intra mai mult de 3-4 picaturi?

    ps "nimeresti" sa pui picaturile in interiorul cartusului sau le pui pe linga?

    sau te chinui sa scoti cartusul din interior cu o agrafa ca sa poti sa faci si tu refill ca lumea?

    Nu stiu..te intreb pe tine ca esti "mindru" posesor de asa ceva.

  6. #2386 SP
    Junior Member riks's Avatar
    gata, am primit si eu coletul, am inceput sa ma 'vaporizez'
    pot sa zic ca a sosit la tanc, tocmai mi se terminase bricheta si mai aveam o juma' de pachet de analoage.
    din cite imi dau seama acum o sa inceapa cursa dupa arome, cum am vazut si la altii de pe aici.

    ca si investitie, eu teoretic, intr-o luna trebuie sa ies 'tanda pe manda' adica cheltuiala cu tigarile se ridica exact cit m-a costat pachetul, care ar trebui sa ma tina 2 luni, deci convenabil.
    asta insa numai viitorul o va putea confirma.

    deocamdata ma bucur pt. plaminii mei

  7. #2387 SP
    Junior Member Kino's Avatar
    Yoshy262,
    1.Maxim 4 picaturi(buretelul acela este extrem de mic).Cateodata la 4 picaturi,mai simt in gura gustul dulceag al e-liquid-ului(f rar si f putin).
    2.Cartusul se extrage extrem de usor.
    Va rog sa nu intelegeti prin "mandru posesor" ca fac reclama ascunsa.
    Oricum ma gandesc sa-mi achizitionez un alt set de 2 eT (back-up).

  8. #2388 SP
    Member NovAlex's Avatar
    @Kino: de ce esti asa de mandru de ea, seamana cu o porcarie de e-health pe care am avut-o si eu, in care incapeau 3-4 picaturi in cartus, si se consumau imediat, nici 2 tigari nu cred ca tinea cartusul, iar bateria nu tinea 10 tigari.

  9. #2389 SP
    Junior Member Kino's Avatar
    @NovaAlex,
    Multa dreptate ai.Asa si este.Doar cu bateria ai dat-o in bara.Maxim 5 tigari.
    Am specificat ca accept,sugestii,reclamatii.
    NovaAlex, astept pm cu sugestii despre ce eT sa-mi cumpar in viitorul apropiat.Multumesc anticipat.

  10. #2390 SP
    Junior Member tripleb's Avatar
    pai si cand ti se termina cartomizatoarele, nu stiu cate ti-ai luat... cat stai pana vin altete? I in timpul asta fumezi iar analoage? Am vazut ca au acolo si cu concentratii mai mici de 11, dar nu e mare teorie sa iti iei niste glicerina vegetala de la farmacie si sa iti diluezi orice lichid de 11 care il poti lua de aici repede.

  11. #2391 SP
    Member NovAlex's Avatar
    @Kino, ti-as da cu mare placere sugestii, dar deocamdata eu am avut doar e-health-ul, care nu-l recomand nimanui, si acum astept sa aduca marfa oamenii de la care cumpar. Au zis ca intr-o saptamana, sau cam asa aduc marfa. Cand primesc kitul, si-l testez putin, voi scrie ce cred despre el. (Este vorba despre un J902 cu PCC). Pana atunci, analoage for me

  12. #2392 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Kino - SCUZE CA-S IRONIC..
    Operatia refill o faci pe strada?
    Nu se uita lumea ciudat pe tine cind faci asta?

    Gustul ciudat de la lichid il ai din cauza ca se duce lichidul aiurea in loc sa stea in cartus, asa se mai intimpla si la dse901 daca pui prea mult lichid in cartus...

    In fine..

    VAD CA VA PLACE SA LUATI ŢEPE.. voi nu munciti pe banii vostri sau vii dă mămica si tăticu?

  13. #2393 SP
    Junior Member moog's Avatar
    De fumat mai putin pe strada oricum se uita lumea ca curca'n lemne cind te vede cu pixu in gura ...
    Yoshy tu ce recomanzi? Eu am de ex 901 care e oarecum ok , cam putin fum pe baterie dar alimentat la priza e ok
    Ma enerveaza cantitatea de aburi pe baterie as lua altceva chiar daca cu autonomie mai mica... mai iau acumulatoare

  14. #2394 SP
    Junior Member Kino's Avatar
    @Yoshy
    Barbatii adevarati isi cer scuze pt ceea ce fac gresit.Cei care isi cer scuze in avans imi scapa cum se numesc.
    Ironia e una,rautatea e alta (avand in vedere ca unul dintre noi doi e neinitiat in tainele eT).
    Circul mult cu auto proprietate personala asa ca "nu se uita lumea ciudat pe" mine.As face refill si pe strada,doar sa nu mai fumez analoage.Nu sunt vreo vedeta sa-mi pese cum se uita lumea.
    Cat despre bani,mami,tati,iti voi spune doar atat:ce fac eu cu banii mei,e treaba mea.
    Cu macar o tzeapa in viata toti suntem datori..

  15. #2395 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Un mic clasament personal, fost fumator de 2-3 pachete de ţigări pe zi, FACUT din propria experienta
    sau din experienta amicilor care nu m-au ascultat si si-au luat ce le-a busit lor mintea:

    1.
    Categoria mini (dse 101,102,103,104, JkY 306)

    Cartus foarte mic (3-4 picaturi), se refilleaza greu, intra lichidul in gura des, bateria tine putin.
    - Modele adresat celor care fumau 10-15 tigari pe zi si au chef de o ţeapă.

    ---------------------------------------------------------------

    2.
    Categoria medie:
    Am testat doar DSE901.
    Baterie medie, cartus mediu, aburi medii.
    Intra lichidul in gura doar daca pui prea mult, la fel si cu bateria o patesti daca pui prea mult lichid.

    -Model adresat fumatorilor de 1 pachet pe zi.

    -----------------------------------------------------------

    Categoria mare:
    1 - DSE801:
    Baterie buna (2-3 ore) cartus mare (1.5 ML de lichid).
    Lichidul cam curge din atomizor, asta e modelul.
    Aburi destui, nimic de reprosat...

    2 - JOYE 510 Cu MEGA BATERIE.
    Atomizor rezistent in timp si performante excelente ca aburi.
    Pot sa reprosez doar ca consuma lichid peste medie si e energofag.
    Cartus mediu (1 ml de lichid)
    Nu curge lichid spre baterie decat daca pui foarte mult lichid in atomizor sau cartus si asta se intimpla foarte rar...

    - Modele adesate celor care fumeaza de la 2 pachete in sus.

    ----------------------------------------------------------------------

    Din ce am testat eu pina acuma:
    DSE801 - experienta buna, atomizoare care decedau si dupa 2 sapt. de folosinta.
    DSE901 - experienta buna, atomizoare care decedau si dupa 2-3 sapt. de folosinta.
    JOYE 501 - Nici un atomizor decedat in 3 luni de folosinta, acest model e excelent la ce aburi scoate, atomizorul in timp pierde din performante, doar sunt consumabile dar in in nici un caz nu decedeaza subit cum am patit cu alte modele
    DSE103 - CEL mai prost si mai putin fiabil din toate modelele, cartus foarte mic, baterie care sa treaca de 45 de minute nu am vazut inca, mai mult de 3 picaturi daca pui risti sa inneci atomizorul.

    Concluzia trageti-o voi.

    Kino -Fac pariu cu tine ca in maxim 1 luna iti vei schimba tigara sau vei trece inapoi pe tigarile normale..

    De ce zic asta.. modelele mini nu-s reusite absolut deloc si la un moment dat te vei satura de cate belele o sa ai...

    moog - 901 e ok daca esti multumit de aburii scosi.

    Daca ai de gand sa-ti iei altceva iti recomand 510-le cu megabaterie...
    Ai autonomie de 4-5 ore fara probleme numai sa nu stai in frig prea mult, frigul scade capacitatea oricarei baterii de tigara.

  16. #2396 SP
    Junior Member ciuciunghezu's Avatar
    confirm cele spuse de yoshy262 in ceea ce priveste joye510. un model reusit.

  17. #2397 SP
    Junior Member Kino's Avatar
    Nu cred sa ma tina o luna,dar sper.
    Mi se confirma incet,incet calitatea si durabilitatea lui Joye501 (cred ca va fi urmatoarea achizitie).
    De 3 zile lucrez din greu sa conving un amic sa treaca pe digitale-o sa-l pun sa-si cumpere Joye501.
    App,daca e cineva din Constanta sau stie magazine on-line sau distribuitori din Cta,rog pm.
    Multumesc anticipat.
    @Yoshy
    1.frumos review si multumiri pt el.
    2.nu ma intorc la analoage sub nicio forma.

  18. #2398 SP
    Junior Member ciuciunghezu's Avatar
    yoshy262 daca tot ai facut un bun si folositor review ptr et-uri, facand apel la experienta ta in domeniu, nu faci un review si pe e-lichid?! pls

  19. #2399 SP
    Member nicos1968's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    Un mic clasament personal, fost fumator de 2-3 pachete de ţigări pe zi, FACUT din propria experienta
    sau din experienta amicilor care nu m-au ascultat si si-au luat ce le-a busit lor mintea:

    1.
    Categoria mini (dse 101,102,103,104, JkY 306)

    Cartus foarte mic (3-4 picaturi), se refilleaza greu, intra lichidul in gura des, bateria tine putin.
    - Modele adresat celor care fumau 10-15 tigari pe zi si au chef de o ţeapă.

    ---------------------------------------------------------------

    2.
    Categoria medie:
    Am testat doar DSE901.
    Baterie medie, cartus mediu, aburi medii.
    Intra lichidul in gura doar daca pui prea mult, la fel si cu bateria o patesti daca pui prea mult lichid.

    -Model adresat fumatorilor de 1 pachet pe zi.

    -----------------------------------------------------------

    Categoria mare:
    1 - DSE801:
    Baterie buna (2-3 ore) cartus mare (1.5 ML de lichid).
    Lichidul cam curge din atomizor, asta e modelul.
    Aburi destui, nimic de reprosat...

    2 - JOYE 510 Cu MEGA BATERIE.
    Atomizor rezistent in timp si performante excelente ca aburi.
    Pot sa reprosez doar ca consuma lichid peste medie si e energofag.
    Cartus mediu (1 ml de lichid)
    Nu curge lichid spre baterie decat daca pui foarte mult lichid in atomizor sau cartus si asta se intimpla foarte rar...

    - Modele adesate celor care fumeaza de la 2 pachete in sus.

    ----------------------------------------------------------------------

    Din ce am testat eu pina acuma:
    DSE801 - experienta buna, atomizoare care decedau si dupa 2 sapt. de folosinta.
    DSE901 - experienta buna, atomizoare care decedau si dupa 2-3 sapt. de folosinta.
    JOYE 501 - Nici un atomizor decedat in 3 luni de folosinta, acest model e excelent la ce aburi scoate, atomizorul in timp pierde din performante, doar sunt consumabile dar in in nici un caz nu decedeaza subit cum am patit cu alte modele
    DSE103 - CEL mai prost si mai putin fiabil din toate modelele, cartus foarte mic, baterie care sa treaca de 45 de minute nu am vazut inca, mai mult de 3 picaturi daca pui risti sa inneci atomizorul.
    de acord pana la un punct..cum iti intra tie intr-un cartus de joye510 1 ml lichid?

  20. #2400 SP
    Member yoshy262's Avatar
    nicos1968 - cind incarci prima oara un cartus gol intra 1 ml de lichid...

    Dupa aceea intra 4-5-6 picaturi, depinde de fumator...

    Unii incarca mai des, atii stau si pufaie "pe gol" si intra mai mult.

    Ca sa vezi ca nu bat campii ia un cartus gol goluţ si incarca-l cu seringa sa vezi cat intra.
    Am cartus modat cu Lipton, nu cu vata de fabrica.

    PS - Cei care sunt in cautarea lichidului perfect:
    Am o sursa buna de lichid cu aroma de cafea...
    E DEMENTIALA

    PS - Nu vand eu acel lichid...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 120 of 224 FirstFirst ... 20 70 110 118 119 120 121 122 130 170 220 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts