Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 224 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 105 155 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #1081 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Please - asa mai invata omul ce e bine.. ce e rau..
    Opinii , pareri.

    Sa stii ca daca nu era nimeni inventiv si cu un pic de imaginatie azi nu mai aveai o tastatura in fata ca sa putem comunica pe internet.

  2. #1082 SP
    Junior Member Please's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Eu m-am lamurit cu Janty Romania, nu-mi mai raspund la email-uri de ceva vreme. Iti aduc eu stick-ul v2 daca vrei, la un pret mai mic decat ei. Da-mi pm daca esti interesat.

    Nu sunt convins ca poti. De asta se numesc distribuitori exclusivi. Mie nu au vrut cei de la JantyShop sa imi vanda in Romania. Au zis ca nu au voie...

    Oricum, avea ceva probleme, le-au rezolvat? Sti ceva?

    Am citit undeva pe un forum ca maresc acumulatorul la DURA si DURA-C cu 40% la 280 mAh de la 180 mAh. Ar fi ceva...

    ---------- Post added at 04:24 PM ---------- Previous post was at 04:21 PM ----------

    Quote Originally Posted by yoshy262 View Post
    Please - asa mai invata omul ce e bine.. ce e rau..
    Opinii , pareri.

    Sa stii ca daca nu era nimeni inventiv si cu un pic de imaginatie azi nu mai aveai o tastatura in fata ca sa putem comunica pe internet.
    Si asta e adevarat...

  3. #1083 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Quote Originally Posted by Please View Post
    Am citit undeva pe un forum ca maresc acumulatorul la DURA si DURA-C cu 40% la 280 mAh de la 180 mAh. Ar fi ceva...
    Ne dai si noua (mie) linkul acelui forum, te rog !?


    P.S.: Cine din Bucuresti va face in urmatoarele 3 zile o comanda en-gros la bestecig ? Sa ma "lipesc" si eu cu un incarcator dse901 (4,5$) si o sticla de 35ml concentratie 36mg (14,5$) de "regular tobacco" ??? Sa iasa transportul mai "eftin".

  4. #1084 SP
    Junior Member Please's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Ne dai si noua (mie) linkul acelui forum, te rog !?


    P.S.: Cine din Bucuresti va face in urmatoarele 3 zile o comanda en-gros la bestecig ? Sa ma "lipesc" si eu cu un incarcator dse901 (4,5$) si o sticla de 35ml concentratie 36mg (14,5$) de "regular tobacco" ??? Sa iasa transportul mai "eftin".
    Sigur... Cred ca aici am citit, ac cateva zile... NU mai stiu exact care thread ca vad ca au aparut multe in ult zile. JantyUSA - e-cigarette-forum.com • The place for electronic cigarette reviews, news and chat

  5. #1085 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by Please View Post
    Nu sunt convins ca poti. De asta se numesc distribuitori exclusivi. Mie nu au vrut cei de la JantyShop sa imi vanda in Romania. Au zis ca nu au voie...
    Poftim? Exista undeva o lege care-mi interzice sa cumpar un produs de la un distribuitor autorizat din alta tara si sa-l folosesc in interes propriu? Sau sa-l aduc pentru inca vreo doi prieteni fara sa fac profit din toata chestia aceasta? Daca da, atunci te rog sa-mi dai un link sa ma documentez si daca ai dreptate o sa ma conformez.

    O alta intrebare: Lucrezi sau esti afiliat cu Janty Ro? intrucat vad ca postezi imediat cum vine vorba de firma in cauza si raspunsul tau este relativ identic cu emailul pe care l-am primit azi de la Janty.

  6. #1086 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Ma bag si eu in discutia voastra
    Nu ma refer la firma respectiva, doar la remarca lui maniac.

    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Poftim? Exista undeva o lege care-mi interzice sa cumpar un produs de la un distribuitor autorizat din alta tara si sa-l folosesc in interes propriu?
    Se numeste monopol si se mascheaza sub denumirea de "distribuitor oficial", dar de fapt se impart pietele de desfacere si se stabilesc arbitrar preturi.

    Poti sa le bati obrazul pentru ca nu au voie sa refuze un client (in strainatate poti sa le si inchizi sandramaua daca te refuza).

  7. #1087 SP
    Junior Member Please's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Poftim? Exista undeva o lege care-mi interzice sa cumpar un produs de la un distribuitor autorizat din alta tara si sa-l folosesc in interes propriu? Sau sa-l aduc pentru inca vreo doi prieteni fara sa fac profit din toata chestia aceasta? Daca da, atunci te rog sa-mi dai un link sa ma documentez si daca ai dreptate o sa ma conformez.

    O alta intrebare: Lucrezi sau esti afiliat cu Janty Ro? intrucat vad ca postezi imediat cum vine vorba de firma in cauza si raspunsul tau este relativ identic cu emailul pe care l-am primit azi de la Janty.
    Nu, doamne fereste, nu e vorba de lege... Chiar nu este. E vorba de contracte comerciale, si era doar o sugestie pentru ca m-am lovit si eu de ea..

    Nu lucrez, nu sunt afiliat, doar aburitor ca si tine. Si probabil coincid raspunsurile pentru ca dupa cum spuneam mai sus, am patit si eu la fel...

    Si postez doar despre firma asta, pentru ca nu imi place sa imi dau cu parerea despre c nu stiu. Ma "bag in seama" cand am ceva de spus pertinent...

    ---------- Post added at 10:23 PM ---------- Previous post was at 09:48 PM ----------

    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    Ma bag si eu in discutia voastra
    Nu ma refer la firma respectiva, doar la remarca lui maniac.



    Se numeste monopol si se mascheaza sub denumirea de "distribuitor oficial", dar de fapt se impart pietele de desfacere si se stabilesc arbitrar preturi.

    Poti sa le bati obrazul pentru ca nu au voie sa refuze un client (in strainatate poti sa le si inchizi sandramaua daca te refuza).
    Nu are legatura cu monopolul. Este total alt concept... Se numeste market sharing. Monopol ar fi daca Janty ar avea peste un anumit procent, gen peste 70-80% din piata. Si ar trebui calculat in functie de piata produsului, de piata geografica si piata produselor substitute...

    Nu este cazul, din fericire

  8. #1088 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Monopol inseamna si cind detii mai multe produse (sau actiuni), chiar diferite ca nume dar reprezentative, rind pe rind... Ma si miram de ce unele situri romanesti au aceleasi preturi aproximative, chiar prin designul paginii lor de prezentare sa ajunge la o banuiala care "bate la ochi", cei care se ocupa cu administrarea lor fiind foarte limitati deci, acelasi design. Posibil sa fie doar o coincidenta, toate facute accidental cu publisherul din office... Eu unul nu inteleg de ce oamenii sint asa lacomi...

  9. #1089 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Trebuie sa va arat ce a facut un nene cu 4 baterii tip C


  10. #1090 SP
    Member yoshy262's Avatar
    Nu e pe treaba lui baietasul ala

    Daca iese cu asa ceva pe strada o sa-l duca direct la glumeti

  11. #1091 SP
    Junior Member Aris's Avatar
    Quote Originally Posted by MadDoc View Post
    Trebuie sa va arat ce a facut un nene cu 4 baterii tip C

    YouTube - "THE GIANT" Largest e-cigarette in action!
    O sa-mi leg pipa direct pe acumulatoru masinii si o sa trag pe teava de esapament....

  12. #1092 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Cald azi. Un atomizor de joye imi da rateuri din cauza lichidelor prea dulci de fructe. Se ineaca des si m-am plictisit sa-l tot "resuscitez", - adica spalat cu apa si suflat bine pina la uscare apoi ardere cu bateria manuala. Inca nu mi s-a terminat sticlutza de alescandrion asa ca am diluat lichidul cu acesta (iar). Merge, pina iar se usuca atomizorul de la canicula... Si merge mai bine diluat. Fara el era mort complet. Eventual sa iau ceva lichid transparent, votca, tuica... Sa nu se mai caramelizeze in plus si de la distilatele colorate... Renunt sa mai cumpar vara lichide "fructoase", merg mai bine iarna... Sper. De la inceputul lui Mai aburizez si inca nu stiu ce reactii au tigarile electronice iarna. De ploi au scapat deocamdata... Are cineva atomizoare Yeti, Titan, Tecc (Jantydurac am avut deja) sau altele compatibile sa-mi zica parerea lor generala despre ele ? Daca ar avea "camera de ardere" mai lunga precum la dse901... Ce alta tigara recomandati alternativ sa reziste la "trageri" dese in clipe de stress !? Sau pentru aroma...

  13. #1093 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Chiar asa... De mult mi-am pus intrebarea asta.... Functioneaza ET-urile iarna, pe ger
    Intrebare pentru veteranii e-fumatului si ma refer bineinteles la bateriile originale.

    Eu am un mare dubiu .... ca nu functioneaza OK, iarna la frig, sunt prea slabe bateriile originale. Si la telefon se duce mai repede bateria iarna in ger.

  14. #1094 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Cald azi. Un atomizor de joye imi da rateuri din cauza lichidelor prea dulci de fructe. Se ineaca des si m-am plictisit sa-l tot "resuscitez", - adica spalat cu apa si suflat bine pina la uscare apoi ardere cu bateria manuala. Inca nu mi s-a terminat sticlutza de alescandrion asa ca am diluat lichidul cu acesta (iar). Merge, pina iar se usuca atomizorul de la canicula... Si merge mai bine diluat.
    Ti-as sugera propilen glicol pentru asa ceva. Alcoolul se evapora pe caldurile astea. Nenorocirea este ca se evapora cu tot cu aroma.
    In cel mai rau caz pui apa distilata/deionizata daca nu ai propilen glicol.


    Revin cu poze de la curatarea atomizoarelor cu propilen glicol:
    prima poza: la o ora dupa scufundare, se observa depozitul maroniu deja dizolvat putin la buza atomizoarelor. Din pacate a iesit neclara din cauza blitului.
    a doua poza: dimineata, se observa usor lichidul maroniu in pahar.

    Ultimele 2 poze sunt cu noul nicostick. 1 baterie Li-ION de 900mAh, incarcare pe USB in maxim 2,5ore, atomizor DSE901.
    Dimensiuni: lungime 68mm, latime 33mm, adancime 18mm. Nu se vede din palma decat mustiucul atomizorului
    Acelasi aparat si in film:
    Attached Images Attached Images dsc00288.jpg dsc00289.jpg dsc00295.jpg dsc00296.jpg

  15. #1095 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Dragutza melodie, Mad !

  16. #1096 SP
    Junior Member DjEdd's Avatar

    Va salut pe toti

    Sunt si eu eT fumator de aprox 1 luna de zile. Buna treaba tigarea asta. Simt ca ma ajuta sa ma simt mult mai bine. Am citit tot forumul, de la inceput pana aici. Am invatat multe si din forum si din putina experienta cumulata. Am mai multe tipuri de tigari, am inceput cu una ieftina luata de pe okazii cu 60 ron si am ajuns sa investesc destul de mult in acest "hobby". Ultima tzeapa mi-am luat-o azi, cand mi-a sosit marfa proaspata de pe e-cigs.co.uk. O pipa defecta, dse901 copie, si lichid johnson creek care numa aia nu cred ca e. Mi-am luat 4 sticlute de jc si alte 2 sticlute no name. Toate cele 6 sticlute arata la fel (difera eticheta) si cele pe care scrie jc nu au eticheta ca pe situl johnsoncreeksmokejuice.com. Comandasem 6 arome diferite dar degeaba...pe etchete scrie aromele (diferite) dar in sticlute toate sunt la fel, nici o diferentza (ati mai luat careva jc? cum a fost) ce-a pe care scrie chery difera dar f putin. O fi tzeapa? Sunt tare nemultumit de faza asta, mai ales ca sunt destul de scumpe.

  17. #1097 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Salut. Bine ai venit.
    E bine ca ne impartasesti din experienta si neregulile constatate de tine. Cei de e e-cigs.co.uk comercializeaza foarte multe, dar nu tot ce au ei e orginal. Poti sa vezi asta si din imaginile cu produsele ce le vand. De ex: DSE901 ce-l au ei este Copia facuta de First Union
    , care e o porcarie ordinara. DSE Original, trebuie sa vina intr-o cutie cartonata de culoare maro. Ce vand ei original sunt RN4081 (super-mini) stiu asta pt ca eu am comandat de 2 ori acelasi RN4081 si mai stiu pe cineva care lucreaza cu cei din uk, dar numai cu RN4081 si in cantitati mari. Se poate vedea din imaginile lor, acea cutie albastra cartonata si cu magneti.

    Depinde si ei de unde cumpara si ce contracte au.
    Eu mi-am comandat lichid de 2 ori Jhonson Creek (un liquid care mi-a placut f f mult). Prima data Regular Tabac Xhigh 24%, a fost OK si mi-am zis sa ai comand acelasi tip de liquid si la comanda ce-am facut-o ulterior. Dar .... Surpriza, Mi-au pus baietii Cherry .... Care nu prea mi-a placut, l-am combinat cu Tobacco luat de la noi de pe Okazii si a mai mers. Apoi am renuntat la J.C. Si mi-am comandat P.V. Liquid XXHigh France Pipe. ... Apoi cum sa-ti zic, asta P.V.-ul nu-i nici pe departe ca J.C. dar merge, atat doar ca-i tare ca focul si puturos rau. Trebuie sa-l combin iar. Astea fiind intamplarile, m-am lecuit de-a mai comanda de pe UK. Toate cumparaturile le fac de la noi. N-are rost sa ma complic cu UK. nu-s asa seriosi, cum am crede noi.

    Din pacate, pre multi o musca cu ET-urile astea. Multi nici nu cunosc originalul si cum trebuie sa fie un ET real, pt ca achizitioneaza un fals ordinar de care bineinteles sunt dezamagiti si renunta la ET-uri in favoarea Analoagelor. Cei care au luat din start ceva bun, fie sfatuiti de cineva priceput fie nu s-au uitat dupa ieftinituri, eu ramas la e-fumat. Cei ce au muscato la greu (cum am fost si eu), ia tinut doar ambitia, bugetul investit si bineinteles sfaturile si relatarile altor e-fumatori de pe forumuri.

  18. #1098 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Eu nu prea va inteleg... Cum puteti comanda dse901 si sa va trimita RN4081 ??? In primul rind tigara arata altfel, atomizorul, mustiucul... E treaba penala asta... Voi nu va uitati pe poze ??? In stinga rn in dreapta dse. Iar de cutii... chiar sinteti copii. In primul rind am si eu una din asta maro, cintareste destul plus cartoanele dinauntru. Voi vreti tigara sau cartonul ? Cartoane gasiti la orice chinez daca vreti si cu imprimeuri pe ele, dragoni, lampioane... Data viitoare comandati "bulk"/la punga, cum se vind si componentele de calculatoare... Platiti la transport mult mai putin. Vreau si eu linkul de unde ati cumparat va rog. Apropo, la rn4081 e ceva gravat inauntru !?
    Attached Images Attached Images rn4081.jpg dse901.jpg

  19. #1099 SP
    Member wolfydaniel's Avatar
    Nush, n-ai citit cum trebuie, sau n-ai inteles ce trebuie
    Nu era vorba de comanda pt DES901 .... iar RN-ul prezentat de mine, e pahetul ce stiu ca-l au pe UK, pus la vanzare si e original SLB
    asa cum e gravat si pe baterie si pe atomizor - si cartusele sunt ceva mai mari la modelul original. Crede-ma ca stiu. Iar ambalajele, la fel, am tras concluzie duipa pachelete ce le-am primit. Prima imagine cu DSE901 e cu falsul (copia) de care trebuie sa ne ferim
    Iar daca vrem RN4081 bun, sa urmarim imaginea 2, (doar ca idee). Si sa sti, ca se vede pe produsele de calitate, ca si ambalajul (cartoanele) sunt mai bune, adica nu-s facute la pret minim. Nush daca m-am facut inteles... Las fel ca orice produs din comert. Iar cand ne referim la chinezarii, ambalajul chiar conteaza, e o nota de plecare

    Comenzile primite necorespunzator, se refereau la e-liquid Jhonson Creek si n-am facut altceva decat sa confirm intamplarea neplacuta a lui DjEdd. si sa o expun si pe-a mea. E bine sa stim cu totii ce se poate intampla si ce se intampla rareori sau in mod repetat.


    Uite, ET-ul ce-l am eu si e original SLB (comandat de 2 ori pt mine..... si mai multe pt altii)
    Este exact ca si imaginea ce-ai pus-o tu prima, cu acel pachet mic in interiorul cutiei
    http://www.e-cigs.co.uk/store/index....products_id=52
    �35.00
    The Starter Pack contains:
    2 x Rechargable Batteries
    1 x Atomiser
    1 x Battery Charger
    1 x Your Choice of Power Cord (UK, US, EURO, CAR)
    5 x Assorted Strength Cartridges
    1 x User Manual

    Mai adaugi �5.00 lire transportul, si ai nevoie de cont PayPal

  20. #1100 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by wolfydaniel View Post
    Uite, ET-ul ce-l am eu si e original SLB (comandat de 2 ori pt mine..... si mai multe pt altii)
    Este exact ca si imaginea ce-ai pus-o tu prima, cu acel pachet mic in interiorul cutiei
    Super eCig Starter Pack with ORANGE LEDs RN4081 [RN4081] - �35.00 : E-Cigs.co.uk, Online Store
    Huh? RN4081 marcat cu SLB? e bine ca merge atunci...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 224 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 105 155 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts