Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Copilaria - Sa o lasam in urma?

  1. #1 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Copilaria - Sa o lasam in urma?

    Salutare.Topicul acesta e deschis pentru cei de varsta mea (15) si nu numai.
    Am ajuns intr-un moment al vietii in care mintea mea copilareasca si felul in care ma ghideaza , ma baga in tot felul de belele si mi s-a spus de multe ori ca trebuie sa ma maturizez , dar orice as face , tot se mai intampla cate o nebunie.E OK sa incerc sa las copilaria in urma sau sa o las sa dispara de la sine si sa ma bucur de ea cat mai pot?

  2. #2 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tot copilaria te-a facut sa deschizi si threadul asta?

  3. #3 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    mai Marinake inspira-te de la zinodaur..sau poarta o discutie cu el..el iti va spune ce-i de facut...

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Marinake, sfatul meu vine printr-un fel de comparatie:

    Eu pot spune ca am maturitatea unuia de 35 de ani trecut prin toate cele, dar ma joc ca mai abitir ca un pusti de 15 ani...
    Tu ar fi bine sa te bucuri ca nu trebuie sa te "prefaci", si sa te joci linistit ca pentru varsta ta. Cand vine vorba de viata insa, incearca sa gasesti un "role model" de macar 35 de ani, care sa te invete cum sa treci de probleme prin viata.

    Daca mediul in care traiesti tu nu-ti permite sa ai un astfel de model, de o persoana care sa te ajute... pune mana si citeste. Citeste cat poti tu de mult (sper ca nu doar romane politiste sau de dragoste), si iti vei putea modela tu singur acel "role model". La urma urmei, fiecare isi croieste drumul in viata in functie de alegerile pe care invata (sau este invatat) sa le faca.

    Bafta!

  5. #5 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Copilaria noastra nu prea mai inseamna statul prin spatele blocului etc. Am prins si eu putin din aia,pana in 12-13 ani.Dupa a venit perioada in care PC-urile deja faceau "victime",si nu prea am mai avut cu cine sa ies pe afara.Acum cu liceul,lucrurile s-au mai schimbat,dar nu o mai consider copilarie.Iesit prin pub-uri,pierdut timpul prin oras si lista continua.Eu unul nu-i duc dorul.Anii astia mi se par cei mai frumosi si simt ca traiesc viata.Probabil candva o sa plang dupa jucatul in praf.Dar nu azi

  6. #6 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Si prietenii mei sunt asa zise victime.Marea majoritate nici nu i-am mai vazut de ceva timp.Parca simt iar nevoia sa stau sa ne jucam pana seara tarziu , sa ma batem cu mingea in zidul mosului de la etajul 1 s.a.m.d.
    Un role-model deja mi-am "creat" si stiu ce vreau sa devin , dar mai am pana atunci si nu vreau sa irosesc aiurea anii astia.

    Sent from my GT-I5500

  7. #7 SP
    Member Ares's Avatar
    marinake,copilaria se termina cand melodia asta te "pune putin pe pauza" si te uiti in gol,asa ca pana atunci baga mare si profita de tot ce ai


  8. #8 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    mai Marinake inspira-te de la zinodaur..sau poarta o discutie cu el..el iti va spune ce-i de facut...
    oh you asshole

  9. #9 SP
    Member A_A_A's Avatar
    Imi faceam o ,,socotela" ieri cum ca maturitatea e mai tare ca si copilaria....doar pentru ca ai mai multe drepturi.Apoi m-am gandit ca pe la 25 de ani voi petrece mare parte din viata la job, apoi acasa sa ma uit ca nu ajung banii pentru diverse, si sa fac nervi , sa imi distrug sanatatea...WANNA BE A KID 4EVER!!!!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Quantum Theory ajunge pana la urma si pe Xbox 360 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 08-12-2009, 15:46
  2. Replies: 37 Last Post: 14-01-2009, 15:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts