Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: 1st April News: Square Enix exploateaza licentele Eidos

  1. #1 SP
    Senior Member h0stile's Avatar

    Exclamation 1st April News: Square Enix exploateaza licentele Eidos

    In urma achizitiei Eidos, Square Enix devenita acum compania mama, a decis reinvierea unor licente disparute in timp si diversificarea altora. Primele pe lista sunt o serie de titluri ce exploateaza licenta Tomb Raider si anume Lara Croft: Raider Revenge pentru Nintendo DS, un platform-puzzler ce va trece in revista o serie de momente memorabile din titlurile aparute pina acum, The Croft Chronicles, un J-RPG bazat pe aventurile tatalui eroinei noastre preferate, precum si Lara Croft: Raider Fantasies, un joc situational, cu multiple posibilitati de dialog, ce va fi distribuit numai in Japonia si, din nefericire, integral in limba japoneza.

    Nici licenta Hitman nu este lasata de izbeliste, Square Enix mentionand posibilitatea ca urmatoarea versiune sa fie dezvoltata exclusiv pentru Nintendo Wii, in timp ce versiunile pentru Xbox 360 si PlayStation 3 care vor incheia seria, sa apara in format episodic pe o perioada de doi ani.

    Cireasa de pe tort o reprezinta insa revenirea seriei Legacy of Kain cu Silicon Knights in calitate de producator al jocului. Intitulat Legacy of Kain: The Fall of Nosgoth, jocul va fi dezvoltat in exclusivitate pentru PlayStation 3, fiind primul titlu distribuit pe 4 discuri Blu-ray datorita faptului ca va contine si toate titlurile anterioare, aduse insa la zi pe baza engine-ului proprietar Silicon Knights, folosit si in cazul seriei Too Human. Aceasta editie aniversara ce marcheaza 10 ani de la lansarea primului joc 3D al seriei Legacy of Kain va contine insa si primul titlu, Blood Omen: Legacy of Kain, astfel incit cei care nu sunt familiarizati cu povestea sa aiba ocazia de a-l juca. Datorita complexitatii acestui proiect, Square Enix nu s-a hazardat nici macar sa estimeze cand va avea loc lansarea Legacy of Kain: The Fall of Nosgoth, insa avind in vedere ca dezvoltarea Too Human s-a intins pe o perioada de 10 ani, previziunile sunt, dupa parerea mea, destul de sumbre. Cu siguranta vom afla insa mai multe detalii cu ocazia Tokyo Game Show de anul acesta, un eveniment la care compania Square Enix va fi cu siguranta prezenta.
    Attached Images Attached Images lara_art.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    va contine insa si primul titlu, Blood Omen: Legacy of Kain,
    Pana aici m-ai avut.

  3. #3 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Asta da veste buna, chiar sunt curios cat timp va dura pana vom avea un release date pentru Legacy of Kain. Si pentru simplul fapt ca voi rejuca toata seria cu un engine imbunatati si tot se merita daca o vor da un bara cu acest Fall of Nosgoth (ma refer doar din punct de vedere al sotorry-ului pentru ca seria Legacy of Kain are un storry exceptional).

    GG Square Enix!

  4. #4 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    OMG asta da veste chiar acum 10 minute m-am jucat pe PSX primul Soul Reaver! It never gets old! Old memories...

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    WOW. Abia astept sa apara. Din pacate nu am jucat niciun joc al seriei pana acum asa ca ma bucur ca vor include si celelalte titluri

  6. #6 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Buna pacaleala

  7. #7 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Da,nota 10 h0stile.Bine realizata Daca o tinem tot asa,o sa ajungem in situatia,Lupul....lupul. si nu o sa mai creada nimeni.Sa vezi atunci show

  8. #8 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Nice h0stile...superba vestea!

  9. #9 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu m-ar deranja nimic cu exceptia Hitman . M-am speriat un pic, sincer .

  10. #10 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Ah! Acum chiar nu m-am prins, imi facusem deja sperante foarte mari. Trebuia sa fiu mai atent si sa imi dau seama totusi la ce s-a referit Khan .

    Foarte buna pacaleala Hostile, dar tare mult mi-as fi dorit sa nu fie pacaleala , pe departe cea mai buna "stire"

  11. #11 SP
    Member Atrium's Avatar
    Asta a fost clar cea mai bine realizata "pacaleala". Nu ca restul de genul, Live in Romania sau GOW3 lansat lol
    Urmeaza cat de curand sa anunte cineva Gears of War pe PS3 si God of War pe Xbox.

  12. #12 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Damn ce teapa mi-am luat!

  13. #13 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Excelenta farsa. Chiar nu mi-am dat seama prima data.

  14. #14 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Cea mai bine realizata pacaleala.

    5*

  15. #15 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Sincer, cred ca e cea mai "nenorocita" farsa. Desi banuiam de la inceput ca e o farsa, am tremurat putin cand am auzit de Legacy of Cain. fkuck you

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. 1st April News: Cliff Bleszinski rapit! By Rasko in forum Offtopic
    Replies: 10 Last Post: 18-04-2009, 04:00
  2. 1st April News: Syberia 3 anuntat By erik95 in forum Offtopic
    Replies: 8 Last Post: 02-04-2009, 20:52
  3. Replies: 5 Last Post: 02-04-2009, 13:51
  4. 1st April News: Xbox Live in Romania By Mariusik in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 01-04-2009, 11:37
  5. Square Enix a cumparat Eidos By DraZziW in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 30-03-2009, 17:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts