Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 26 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 LastLast
Results 481 to 500 of 512

Thread: Masina Consolistului!

  1. #481 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Leoaica mea intr-o parcare subterana.
    Attached Images Attached Images 660.jpg

  2. #482 SP
    Member Game101's Avatar
    Aproape gata


  3. #483 SP
    Junior Member Maddoxx's Avatar
    Va prezint URS-ul. L-am luat in mai anul acesta de la Tiriac Auto si pana acum are 4300 km.
    Motorizare EcoBoost de 1L si 125 CP. Echipare Titanium Premium.
    Sunt foarte multumit de el.
    Folosit mai mult in oras, consumul este aprox. de 7% (spun aproximativ deoarece creste cand conduce prietena mea )
    Attached Images Attached Images urs1.gif urs2.gif

  4. #484 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi se pare enorm consumul la ce motor ai. 7-7.5 % scoteam eu in Bucuresti cu Passat-ul vechi, 2.0 TDI.

    Oricum, ca design imi plac la nebunie noile modele FORD. Sa o stapanesti sanatos.

    Si ca sa nu fiu off...

    Luat luna trecuta. Mondeo din 2005, 2.0 benzina.
    Attached Images Attached Images 72084584_1_1000x700_ford-focus-20i-full-option-ghia-fabr-2005-acte-valabileclimatronic-bucuresti.jpg 72084584_3_1000x700_ford-focus-20i-full-option-ghia-fabr-2005-acte-valabileclimatronic-ford.jpg

  5. #485 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu e mult deloc 7 in oras la motorul de 1l. Nu e un motor foarte robust, dar compenseaza cu alte lucruri. Tu la 2.0 benzina cred ca ai avut un soc vizavi de consum, venind de pe vesnicul TDI subturat.

  6. #486 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un soc imens am avut inafara orasului, nu in Bucuresti. Oricum, e bine ca nu-mi arata consumul instant ci doar media aia (care oricum cred ca este gresita) asa ca parca stau mai linistit

  7. #487 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    My precious. O am din 31 iulie.
    Ford Mondeo mk5, 2.0TDCi 180cp, 400Nm, manuala, echipare titanium 2.
    Attached Images Attached Images 20150731_205252.jpg 20150731_190558.jpg 20150731_190913.jpg 20150731_190739-1.jpg 20150731_205244.jpg

  8. #488 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Leutul meu... cam asta a primit el azi, in loc de Sarbatori Fericite! Se pare ca in ultima vreme prea multi tampiti si-au luat carnet... La fel cum se pare ca in ziua de azi e prea complicat sa iesi dintr-o parcare fara sa te urci peste celelalte masini parcate... In fine, numai de asta nu aveam timp si chef acum...

    Masina asta a fost geniala (Peugeot 307), nu am schimbat la ea in atatia ani mai nimic (doar baterie si cauciucuri/placute de frana), nu m-a lasat la greu, nu a intrat in nimeni si nimic... dar in tara asta, cred ca ar trebui sa-mi iau maxim Dacia! Deja a fost lovita de 2 ori in parcare platita! In stationare, ffs!

    P.S. Si ca sa fie totul perfect in tara asta a noastra (frumoasa, dar locuita de prea multi prosti), am mers la asigurator (Omniasig) impreuna cu cel vinovat. Ghiciti ce? Vinovatul are un tratament special, el poate sa intre frumos in zona dedicata... pe cand cel lovit, nu poate decat cu programare! Care ati ghicit... in perioada asta (a se citi cam tot anul) e pauza... Mama ei de viata! Si de tara...
    Attached Images Attached Images img_1999.jpg img_2001.jpg

  9. #489 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Ouch , cum dracu a reusit sa indoaie asa tare tabla intro parcare

    Eu dasta prefer sa tin masina in garaj sau cat mai de departe fata de restul masinilor parcate , mai sunt si oameni daia neciopliti care ii doaren fix in p.... de masina ta cand deschid portiera larg sau pur si simplu din lipsa de activitate se pun sa o zgarie.

    In caz de ceva , aveai CASCO Monky ? din experienta la RCA iese vinovat ala care are mai putine "pile" , trist dar adevarat.

    Ti-a luat si oglinda putin vad, nu era cumva o tanti plictisita la volan cu un range rover care vorbea la telefon ?

  10. #490 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asta este unul din motivele pentru care ma mut din orasul asta infect... Nu ca la tara nu ar fi nesimtiti d-astia, dar macar acolo imi permit sa o tin in curte/garaj (si sunt mai putini indivizi d-astia per metru patrat).

    Din pacate, nu mai am CASCO. Am decis sa renunt acum un an or so, dupa ce mi-am dat seama ca pe banii dati pe CASCO daca mai platesc cativa ani, puteam sa-mi iau 2-3 masini... M-au enervat ca desi nu am avut evenimente/accidente, al meu CASCO in loc sa scada (normal, doar scade valoarea asigurata a masinii), el tot crestea. Nu mai vorbim de fransiza si alte nebunii, de care am aflat de-abia dupa prima busitura (niste sute de euro aruncate).

    ---------- Post added 23-12-2015 at 14:47 ----------

    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Ti-a luat si oglinda putin vad, nu era cumva o tanti plictisita la volan cu un range rover care vorbea la telefon ?
    Nu, era un tip gay. N-am nimic cu treaba ca e gay, cat cu faptul ca e un gay care a dat cu spatele fara sa se asigure (si era si perpendicular fata de leutul nostru - probabil asa ii place, nu stiu). Cu partea a doua cam ai dreptate... nu era chiar un Range Rover, ci "doar" un Suzuki Vitara. Intr-un fel, e si asta un noroc. Daca era masina mai joasa, sigur indoia si stalpii de rezistenta, podeaua, etc.

    M-a ofticat faptul ca el practic a rezolvat azi rapid tot (l-am ajutat cu actele, cu completat, cu copie la toate cele, cu sfaturi, etc.), pe cand noi am ramas cu buza umflata. Mai ca-mi pare rau ca am facut amiabila si nu ne-am dus direct la Politie.

  11. #491 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stai linistit ca politia-ti dadea imediat cu flit, daca nu au fost victime si pierdeai si pe acolo vreo 6-8h cu plictisitii aia.

    Dar macar isi lua omu amenda si tot merita.

  12. #492 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Un gay care a dat cu spatele, vai ma MonkY

    Nasoala patanie, insista pe cei de la asigurare, altfel n-ai scapare.

  13. #493 SP
    Member iUser's Avatar
    Masina mea de 2 ani: Cooper S 2007. Perfecta pentru oras (d.p.d.v. al marimii, nu al consumului... ). Ce este foarte deranjant la ea: Suspensia este foarte rigida (asta ar fi si un + si un -), numeroase sunete ciudate din toate colturile (ceva specific acestei generatii de MINI), incap doar 2-3 persoane lejer, portbagajul aproape inexistent. Dar cand o conduci pe un drum virajat, cu asfalt bun, uiti de toate cele enumerate.
    Attached Images Attached Images jw3zryl.jpg

  14. #494 SP
    Member cyrax's Avatar
    Fiat Stilo 2002. O am de 3 ani si 3 luni. Merge bine motor fiabil , pe partea electrica mici chestii enervante in rest nu am avut probleme cu ea. Pentru o masina in 2 usi este foarte spatioasa.
    Attached Images Attached Images fiat-stilo-1.jpg fiat-stilo-2.jpg fiat-stilo-3.jpg

  15. #495 SP
    Member Snoopz's Avatar
    In asteptarea jantelor de vara
    Attached Images Attached Images img_3329.jpg

  16. #496 SP
    Member sahara's Avatar
    Dupa polish + interior:
    Attached Images Attached Images 20160728_190141_hdr.jpg 20160728_190159.jpg rsz_20160728_190214.jpg rsz_20160728_190246.jpg rsz_20160728_190304.jpg

  17. #497 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Unde ai facut polishul ? arata foarte bine , zici ca e proaspat vopsita. Also interiorul l-au facut cumva cu ceva aspirator destept cu aburi ?

  18. #498 SP
    Member sahara's Avatar
    La cic garage. Sincer habar n-am cu ce a facut interioru, o sa intreb.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  19. #499 SP
    Junior Member Rekinu's Avatar

    MG ZR

    MG ZR in drum spre munca dimineata cu noua aplicatie aparuta si pe Android ( desi face figuri de multe ori si nu vrea sa mearga )
    Attached Images Attached Images 13887122_10209882836688235_1152759855519051194_n.jpg

  20. #500 SP
    Member Florix09's Avatar
    Quote Originally Posted by sahara View Post
    La cic garage. Sincer habar n-am cu ce a facut interioru, o sa intreb.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    Chiar sunt si eu curios cu ce a curatat.. In masina la mine arata groaznic..si trebuie sa i fac si eu ceva de genu. Asteptam un raspuns

    Trimis de pe al meu LG-H955 folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 26 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 LastLast

Similar Threads

  1. Coltul de rai al consolistului By MonkY in forum Console Club
    Replies: 2753 Last Post: 08-03-2023, 22:39
  2. O masina in fiecare zi By trickz in forum Auto & Moto
    Replies: 114 Last Post: 28-10-2020, 15:00
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Ce nebunie de masina e asta? By MonkY in forum Auto & Moto
    Replies: 10 Last Post: 03-04-2011, 11:55
  5. "Bradul de Craciun al Consolistului" By sekhemet in forum Offtopic
    Replies: 6 Last Post: 03-02-2009, 04:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts