+ Reply to Thread
Page 1 of 25 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 489

Thread: Propuneri.. again :)

  1. #1 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar

    Propuneri.. again :)

    Probabil ca sunt eu mai greu de cap dar am dificultati cu forumul..Am cateva propuneri

    1. Intrucat sectiunea Portal are aproape 600 posturi, ar trebui mutata imediat dupa Console.
    2. Publicitate mutata imediat dupa Portal.
    3. General Gaming mutata jos de tot, nu se uita nimeni pe ea se pare.
    4. General din nou jos, sectiunea e aproape goala.
    5. Portal si Publicitate ar trebui facute list, sa se vada mai bine.Sunt arii destul de vizitate si titlul ala mic...parca nu da bine.

    Mentionez ca sunt pareri strict personale care mi-ar imbunatati MIE browsarea forumului.Daca si altii imi impartasesc opiniile, cu atat mai bine.Punctele 1-3 cred ca sunt argumentate destul de bine, totusi, trebuie sa scrollez sectiunile Carti/Pets/etc ca sa citesc ceva de concursul de forza.Imi mentin totusi opinia ca ar trebui sa existe o sectiune Concursuri, motivul asta : "dintr-un simplu motiv: ca gamerul sa "caute", nu sa i se dea mura in gura concursuri" e cam dubios, no offence.Daca cineva cauta concursuri, nu inseamna ca el cauta premii MOKA, ci doar febra competitiei, asa cum am simtit-o cu totii la Forza 2.

    Eu de ex daca vreau sa deschid un concurs, in ce arie il deschid?Sau daca cineva deschide un alt concurs iar eu pierd inscrierea doar pentru faptul ca el era la sectiunea Pets , ce fac?

    10x for understanding.

    LE : pls nu priviti postul meu in mod ofensator, ci constructiv.Sunt mai perfectionist din fire si imi place ca lucrurile sa fie facute bine.E in binele tuturor sa avem un site cat mai friendly si usor de browsat.

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Ordinea cea mai convenabila cred ca ar fi: Console, portal, general gaming, publicitate, general si admin.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx for ideeas. I'll look into it

    P.S. Stati linistiti, normal ca vedem partea constructiva... after all, si moderatorii fac browsing pe forum

  4. #4 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    ma gandesc ca se poate schimba acel banner cu LOTR...se poate promova alt joc...

  5. #5 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Asi avea si eu o mica propunere: un topic in care sa se scrie cine si de ce a luat ban? ( Asta daca nu exista deja si n-am reusit eu sa-l gasesc? )

    Foarte des vad din senin useri activi cu ban si nu stiu din ce motiv, si trebuie sa fac sapaturi prin site sa aflu motivul!

    Eu cred ca ar fi de folos tuturor!

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    acest topic exista insa nu e public. si eu am propus asta cu ceva timp in urma si mi s-a spus ca moderatorii vor decide daca se va face public sau nu. daca pina acum nu s-a intimplat nimic, cred ca decizia a fost de a NU se face public.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am decis sa nu-l facem public pentru ca nu vrem sa avem parte de balacareala din forumul celalalt. Stiti foarte bine ce se intampla acolo... se spala rufele murdare pe acele threaduri, si chiar nu are rost. Daca cineva are ceva de comentat pe seama unei decizii administrative, poate sa foloseasca pagina de Contact Us: Console Games Forum - Contact Us

  8. #8 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Aha am inteles, multumesc de raspuns!

  9. #9 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    propunere...sa vina fiecare cu cate o idee logica si in legatura cu gamingul pentru sponsor. sincer acum, cum sa gasim sponsor daca nu ne gandim destul la asta?..trebuie sa fie o firma, ceva care sa vrea sa aibe un banner de 3000 euro pe un an(pret muuuult prea mic dupa parerea mea)

  10. #10 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by nightprowler View Post
    propunere...sa vina fiecare cu cate o idee logica si in legatura cu gamingul pentru sponsor. sincer acum, cum sa gasim sponsor daca nu ne gandim destul la asta?..trebuie sa fie o firma, ceva care sa vrea sa aibe un banner de 3000 euro pe un an(pret muuuult prea mic dupa parerea mea)
    Nu, nu exista.

    Cu 3000 euro rezolvi un banner de dimensiuni acceptabile intr'o zona populata si iti aduce acel aport de useri/vanzari pe care il cauti. Pentru a fi profitabil trebuie sa ai un specific, respectiv, jocurile de pc, consola, handheld, orice (mai marim aria... publicitatea asta). Buuuun. Din putinele firme axate pe jocuri, de la noi, toate au un... dop in cu... buget. Pica din start optiunea 3000 eu. Singurii dornici de publicitate nesimtita sunt reclamele de tipul celor cu Mazda, etc etc, de sunt pe 99% din forumuri. Da, exact! Alea de care nu scapi nici cu ad remover.

    Care e solutia? Ori ne mobilizam si venit cu caaat mai multe planuri de a aduce bani din caaat mai multe parti si cat mai repede ori MonkY vinde tot, catre cei cu Trafic.ro de exemplu (e la moda... au inceput sa cumpere/investeasca extrem de mult in site'urile .ro) dar asta ar insemna un forum plin de Mazda, cafea, tigari, orice se vinde...

    Eu personal am o idee dar prefer sa i'o comunic lui MonkY personal...

  11. #11 SP
    Member Solozaur's Avatar
    am vazut ca pe alte forumuri se practica aia in care apare un post fake de la un user care face reclama la ceva, desi ma enerveaza la culme aia n-asi avea absolut nimic impotriva in a fi implementata daca ar putea ajuta consolegames.ro

  12. #12 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    am vazut ca pe alte forumuri se practica aia in care apare un post fake de la un user care face reclama la ceva, desi ma enerveaza la culme aia n-asi avea absolut nimic impotriva in a fi implementata daca ar putea ajuta consolegames.ro
    Ala e reclama normala doar ca intr-o alta forma.

  13. #13 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    ar merge...ca e un amarat de post..dar cine da 3000 de euro sa posteze reclama sa?

  14. #14 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    sa fie ceva de genul un statut de VIP care sa se plateasca cu 10 EU/luna..si cel ce face acest lucru sa beneficieze de signature(nu ceva enorm,un mic userbar...ma ofer eu sa le realizez si cred ca nici alalalt nu va spune nu),puncte de experiente,si alte beneficii pe care voi le puteti oferi gratuit in schimbul acestei sume..

  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Stiu ca s-a mai postat si in alt thread dar nu mai gasesc , ar fi ideal daca s-ar putea imparti aria de Pub pe console , mai ales ca numarul posturilor a crescut mai mult decat simtitor.

  16. #16 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Eu am propus asta la inceput cand erau putine posturi, dar acum cred ca sunt prea multe sa se mai poate face ceva.

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Va referiti sa se imparta in PS3/Xbox360/Wii/Etc ?
    Pai daca facem asa, ce facem cu majoritatea care vand jocuri pentru diverse console ? Sau ce facem cu cineva care schimba un PS3 cu un Wii ? Il punem si la Wii si la PS3 ? Ce facem cu cei care vand accesorii console ? Neah, ar iesi un mic haos... Nu e problema de munca depusa si de pierderile de linkuri pe google... e in unele cazuri irealizabil.

  18. #18 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Se poate schimba acel Hello! de la finalul mesajului in engleza prin care esti notificat ca daca vrei sa vezi o pagina, sa te loghezi sau inregistrezi? E incorect folosit si propun sa se modifice in Have a nice day!, dupa acel O zi buna! aferent mesajului in romana.
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Se poate schimba acel Hello! de la finalul mesajului in engleza prin care esti notificat ca daca vrei sa vezi o pagina, sa te loghezi sau inregistrezi? E incorect folosit si propun sa se modifice in Have a nice day!, dupa acel O zi buna! aferent mesajului in romana.
    Fixed. De fapt nu era la sfarsit, ci la inceputul frazei... lipseau niste
    -uri. Thx.

  20. #20 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Salut MonkY am si eu o propunere ,nu ar fi bine daca ati face si aria GSM pentru telefoane , deoarece la Diverse e prea mare haos. mersi

+ Reply to Thread
Page 1 of 25 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 30 Last Post: 11-10-2010, 01:38
  2. Help!? ( Again ) By yoyokid in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 30-08-2009, 01:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts