+ Reply to Thread
Page 11 of 25 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 489

Thread: Propuneri.. again :)

  1. #201 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am si eu o propunere.

    Din ce in ce mai multa lume, pentru o mica greseala de gramatica, explodeaza forumul. Cei care sunt noi (si ce care vor veni) sa rezolve un Test de genul: Gramatica Lb. Romane.

    Cam proasta idee, nu?

  2. #202 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    proba

  3. #203 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    proba
    Test. Ca in clasele 1-4.

  4. #204 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    MonkY, poti adauga chestia asta in .htaccess-ul din root ca toate request-urile sa fie redirectionate catre www. Am vazut ca nameless_fear avea probleme, si nu cred ca este singurul:

    Options +FollowSymlinks
    RewriteEngine on
    rewritecond %{http_host} ^consolegames.ro [nc]
    rewriterule ^(.*)$ http://www.consolegames.ro/$1 [r=301,nc]

  5. #205 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    MonkY, poti adauga chestia asta in .htaccess-ul din root ca toate request-urile sa fie redirectionate catre www. Am vazut ca nameless_fear avea probleme, si nu cred ca este singurul:

    Options +FollowSymlinks
    RewriteEngine on
    rewritecond %{http_host} ^consolegames.ro [nc]
    rewriterule ^(.*)$ http://www.consolegames.ro/$1 [r=301,nc]
    Done. Sa vedem daca mai are probleme... Pana acum in afara de nameless_fear nu am mai intalnit pe nimeni cu asa ceva. More than that, i use consolegames.ro every day, for about 2 and a half years now

  6. #206 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Vin cu o alta propunere: atuni cand un user este offline, sa dispara iconita cu online/offline, s-ar economisi spatiu. Ea sa apara doar cand user-ul este online.

  7. #207 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Daca se poate realiza este o idee chiar buna!

  8. #208 SP
    Member Atrium's Avatar
    As avea si eu o sugestie. Nu se poate cumva muta butonul "Thanks" de langa butonul "Report" ? Nu de alta, dar pana acum tot pe report imi vine sa apas pana dau un thanks.

    Nu mi se pare prea "ergonomic" sa fie amandoua unul langa celalalt mai ales ca sunt diametral opuse dpdv al scopului.

  9. #209 SP
    Member Alex's Avatar
    Sunt de acord cu Atrium.
    Era sa apas pe REPORT in loc de TANKS de cateva ori.

  10. #210 SP
    Admin MonkY's Avatar
    OK, a fost mutat Rank langa Thanks... ca sa nu va bata gandul sa mai dati report. Oricum pt. mine e redundant, ca langa Thanks noi moderatorii avem Infraction... deci va dati seama ce usor e: ori infraction, ori thanks

  11. #211 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    ce face rank?

  12. #212 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Tsutsy View Post
    ce face rank?
    Rank e Reputation... Poti da cuiva reputatie sau lua (daca ai suficienta pentru asa ceva). Se poate vedea reputatia acumulata in Tab-ul User Experience (de sub avatar) sau in lista de membri.

  13. #213 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Deci patretelele alea verzi de la Reputation le faci cu ajutorul ''Rank''-ului sau cu ajutorul Thanks'urilor? Ca nu mai inteleg nimic

  14. #214 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Deci patretelele alea verzi de la Reputation le faci cu ajutorul ''Rank''-ului sau cu ajutorul Thanks'urilor? Ca nu mai inteleg nimic
    ambele

  15. #215 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Intrebare: Pe forumul vechi era o sectiune denumita "Politia in actiune", unde se anuntau toate warn/ban-urile date,daca mai stiti. Nu se poate implementa si pe forumul nostru asa ceva? E o pura curiozitate a mea ca atunci cand un user este banat, sa stiu si de ce. Sau exista asa ceva si nu stiu eu unde sa ma uit?

  16. #216 SP
    Member L0G1X's Avatar
    @Junnkie:
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    am decis din start ca nu vrem "balci" pe forum ca dincolo, de aceea threadurile de infractiuni sunt doar in zona "speciala a forumului"

  17. #217 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Daca exista pt vbulletin asa ceva , s-ar putea implementa si la noi un feature asemanator cu cel din facebook ? atunci cand ii scrii nick-ul cuiva cu @ in fata , sa fie notificat ca pe thread-ul X s-a pomenit numele lui ?

  18. #218 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Daca exista pt vbulletin asa ceva , s-ar putea implementa si la noi un feature asemanator cu cel din facebook ? atunci cand ii scrii nick-ul cuiva cu @ in fata , sa fie notificat ca pe thread-ul X s-a pomenit numele lui ?
    Din cate stiu nu exista un astfel de feature... dar, cautam

  19. #219 SP
    Member slabunator's Avatar
    O sugestie pt aria de stiri: sa apara stirea intreaga intr-o caseta in momentul in care punem cursorul pe "read more", iar apasarea butonului, ca pana acum, sa ne trimita la thread-ul de discutii al stirii.

    Ar fii practic sa existe posibilitatea citirii articolelor direct de pe homepage, iar prin metoda propusa de mine s-ar pastra si ergonomia paginii principale

  20. #220 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by slabunator View Post
    O sugestie pt aria de stiri: sa apara stirea intreaga intr-o caseta in momentul in care punem cursorul pe "read more", iar apasarea butonului, ca pana acum, sa ne trimita la thread-ul de discutii al stirii.

    Ar fii practic sa existe posibilitatea citirii articolelor direct de pe homepage, iar prin metoda propusa de mine s-ar pastra si ergonomia paginii principale
    Aprob.

+ Reply to Thread
Page 11 of 25 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 30 Last Post: 11-10-2010, 01:38
  2. Help!? ( Again ) By yoyokid in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 30-08-2009, 01:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts