+ Reply to Thread
Page 9 of 25 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 489

Thread: Propuneri.. again :)

  1. #161 SP
    Member L0G1X's Avatar
    @Graft: Anul trecut am propus şi eu aici ceva foarte asemănător. Susţin din nou ideea, chiar ar fi utilă o soluţie mai robustă alta dec�t cea existentă cu deduce reputation.

  2. #162 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ai uitat că pe forum există hateri?

    Ăia (mă rog...) sunt �n stare să-ți dea non-thanks (de ex.) și dacă zici salut. Mereu se face abuz de așa ceva.

    Lasă să n-aibe/n-aibă (whatever) ei acces la așa ceva...și c�nd nu le convine ceva să trateze problema civilizat, dacă nu să stea pe scaun �n fața PC-ului și să fiarbă s�ngele-n ei de ciudă că n-au ce face și nu stau lucrurile așa cum vor ei

    *p.s.

    Există un sistem de bad reputation (nu știu dacă ăla e termenul corect) - eu zic că e suficient. Și de ăla se abuzează...eu am primit bad reputation doar c-am dat thanks la un reply sau c-am scris shala...(sărmanul... scuipici ).
    Attached Images Attached Images bad.jpg

  3. #163 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    �nțeleg ce spuneți voi, �nsă eu mă refeream la ceva diferit, adică acel "dislike" să nu afecteze �n nici un fel reputația userului, pentru că eu nu am nimic personal cu userul respectiv, ci doar nu sunt de acord parțial/integral cu postul său.

    PS: nu știam că-mi stă așa bine cu ochelari roșii

  4. #164 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    sorry de offtopic


    ...hehe! C�nd am pus ochelarii m-am g�ndit la un Wrestler ("Showtime" Percy Watson). Și el stă așa cu dinții la vedere cum stai tu �n avatar
    Attached Images Attached Images 14703680.jpg

  5. #165 SP
    Member LeGenD's Avatar
    ok... L.O.L

  6. #166 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    as avea eu doua mici propuneri : 1) la calendar am observat ca se posteaza zilele de nastere a userilor de pe CG . E ok , nu ma deranjeaza , macar o sa stiu ca Joi e ziua lui X asa ca pot sa il felicit si sa ii zic de sanatate . Da nu s-ar putea sa se mai faca inca un calendar , in care sa se posteze data de lansare a vreunui joc ? poate la jocuri ar ajunge , da s-ar putea si DLC-uri , ceva legat de BETA-uri , lansare versiunii europene a jocului X . etc . Ar putea fi de culori diferite , in functie de ce apare in ziua respectiva . De asemenea , marile evenimente s-ar putea posta (nu demult am intrebat cand va fi TGS ca eram curios daca o sa inceapa scoala pana atunci ) . Anyway , ne-am putea limita numai la jocuri , doar pentru a evita un haos .
    2)La sectia Bazar mi se pare prea mult spus la prima subcategorie "Console" . De ce ? Dau un exemplu : eu acu cateva luni cautam un ps3 sa imi cumpar . Am dat la bazar si dupaia la console . vroiam sa vad totusi la ce pret gasesc si un xbox sau wii . Dar cautarea dura foarte mult deoarece pe langa ca erau multe console de vanzare , erau si foarte multe jocuri sau accesorii de vanzare. Sau acum de exemplu : vreau sa caut niste jocuri pt ps3 , dar nu is sigur exact ce vreau . Asa ca ma uit la fiecare pagina in parte . Da ma incurca faptul ca sunt multe thread-uri care vand console sau accesorii . You know what i`m sayin ?
    Asa ca as dori sa propun ca subcategoria "console" sa fie un pic mai... detaliata . Sa fie categorie numai pentru console si o categorie numai cu jocuri pt console (banuiesc ca daca ar fi si astea separat in functie de platforma ar fi prea mult . nu ? ). optional sa fie una si pentru accesorii sau/si chestii mai speciale (beta code-uri sau stiu eu ce ). Cred ca asta ar face cautarea mult mai usoara , mai ales pentru userii noi care nu au nici un post , dar ar dori sa cumpere consola X , jocul Y la un pret cat mai bun , cat mai repede si cu cat mai putin efort .
    Cam atat momentan . Sper ca nu au fost prea ambigue propunerile mele si ca ati inteles ce am vrut sa zic . (totusi e aproape ora 2 ). Poate au ajutat si exemplele un pic sau poate v-au bagat si mai tare in ceata . who knows ?
    L.E. ok deci la a 2a s-a rezolvat . Thanks Andrewqp . Crisis averted . o sa las totusi ce am scris aici ca sa inteleaga lumea la ce ma refeream

  7. #167 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    1) sunt de acord cu tine, dar necesita ceva timp si efort.

    2) ai advance search, selectezi aria bazar si dai la search PS3. nice and easy

  8. #168 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Prima sugestie, din pacate tine de programare. Si de bani pt. programatori, si de multa munca... pentru o baza de date cu jocuri si nu numai. Insa cred ca daca doreste cineva cu adevarat, poate introduce jocuri in calendar (macar ca text). O sa incerc sa creez inca un calendar alternativ (sa vedem daca e posibil)...

    La a doua, aici e mai complicata situatia, si s-a si dezbatut de cateva ori. Daca se imparte pe categorii, dupa aceea se imparte pe console, dupa care se imparte pe accesorii si jocuri, din nou pe schimburi sau vanzari... Hai sa luam un mic exemplu, in functie de ce zici tu. Ar iesi ceva de genul:

    Bazar Console
    -Vinzi
    --PS3
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --PSP
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --PSx & PS2
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --XBOX
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --XBOX 360
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --Wii
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --NDS & DSi
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --Retro
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    -Cumperi
    --PS3
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --PSP
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --PSx & PS2
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --XBOX
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --XBOX 360
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --Wii
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --NDS & DSi
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --Retro
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    -Schimbi
    --PS3
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --PSP
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --PSx & PS2
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --XBOX
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --XBOX 360
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --Wii
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --NDS & DSi
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri
    --Retro
    ---Console & Accesorii
    ---Jocuri


    Ceea ce ar fi infernal. Nu numai pentru un user care face browsing prin subforums, dar si pentru cel care ar mai vrea sa modereze asa ceva. Nu mai zic ca ar trebui o armata de moderatori pt. treaba asta. De fiecare data cand ne-am gandit la alternative, tot solutia cu "all in one" a iesit cel mai bine. Ia incearca sa te gandesti la cineva care vinde jocuri pentru mai multe console, plus console. Daca acum prin regulament ii impunem sa isi tina un singur thread pentru toate cele... imagineaza-ti cate va face pentru fiecare in parte, fara a-i mai putea impune. Si se va ajunge la post hunting, up-uri in disperare, and so on... Macar asa, sunt mai usor de moderat.

    Orice solutie e bine venita insa... suntem deschisi, dar nu spre mai rau/greu

    P.S. Eu mi-am gasit de fiecare data foarte repede ce am cautat... totul tine de cum cauti. Daca vrei sa cumperi o consola si in search scrii doar "PS3", fii pregatit sa primesti un rezultat pe masura.

  9. #169 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    La partea cu calendarul cred ca pot ajuta eu. Am gasit pe Jquery un calendar foarte frumos, simplu, in care poti baga orice camp vrei. Dai click pe data si iti vor aparea evenimetele din ziua aia. Necesita putina programare, insa nu cine stie ce, I can handle it.

    Vorbesc despre asa ceva: http://www.stefanoverna.com/wp-conte...like_calendar/ Daca va place, imi spuneti si lucrez pe localhost si in cateva zile va voi arata cam cum iese

    Ma voi si ocupa de actualizarea lui / introducerea datelor, avand destul timp la dispozitie.

  10. #170 SP
    Admin MonkY's Avatar
    GS0Ls, nu mai este nevoie. Am reusit sa creez un al doilea calendar, denumit generic: "Events calendar". O sa las pentru inceput ca orice user sa poata adauga events, fara moderare. So, start adding events: http://www.consolegames.ro/forum/cal...r=2010&do=&c=2

    P.S. Dupa ce vor fi introduse suficiente date, va fi setat viewable pe homepage... ca sa puteti vedea events-urile instant.

    ---------- Post added 25-08-2010 at 02:23 PM ----------

    Btw, sa stiti ca se iau puncte si pentru introducerea de events-uri in Calendar, so...

  11. #171 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Se poate ca, pe langa Today's Events (pe prima pagina a forumului), sa fie si Upcoming Events unde sa arate eventurile din urmatoarele 5 zile sa zicem? Un fel de atentionare a ceea ce urmeaza sa se intample in acele zile.

  12. #172 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Se putea ca, pe langa Today's Events (pe prima pagina a forumului), sa fie si Upcoming Events unde sa arate eventurile din urmatoarele 5 zile sa zicem? Un fel de atentionare a ceea ce urmeaza sa se intample in acele zile.
    O sa ajung si la prima pagina a forumului... insa majoritatea merg pe index, pe homepage...

    ---------- Post added 25-08-2010 at 03:12 PM ----------

    Am o rugaminte... daca tot puneti events, scrieti si voi 2 vorbe acolo despre event... si dati un link la un news referitor la acel event. Sau o sursa relevanta... ca sa nu apara probleme. Thx.

  13. #173 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    O intrebare: daca data de lansare a unui joc difera de la o regiune la alta, le trecem pe toate in calendar cu precizarea regiunii sau doar pe cea pentru Europa?

  14. #174 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    O intrebare: daca data de lansare a unui joc difera de la o regiune la alta, le trecem pe toate in calendar cu precizarea regiunii sau doar pe cea pentru Europa?
    Puteti sa le treceti pe toate, nu se supara nimeni... poate mai sunt unii care isi cumpara din US...

    ---------- Post added 25-08-2010 at 03:38 PM ----------

    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Se poate ca, pe langa Today's Events (pe prima pagina a forumului), sa fie si Upcoming Events unde sa arate eventurile din urmatoarele 5 zile sa zicem? Un fel de atentionare a ceea ce urmeaza sa se intample in acele zile.
    Gata, acum va arata Upcoming Events pt. urmatoarele 7 zile. Happy ?

  15. #175 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Very happy.

  16. #176 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Nu se poate ca un poll ales de voi , de exemplu acela cu cate ore te joci pe console , sau altul , ma rog , saptamanal sau lunar , cum alegeti voi , sa fie pop-up cand intrii pe forum ? Sau sa oblige cumva userul sa-l completeze, si dup-aia sa dispara pana la aparitia altui poll ?

  17. #177 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Nu se poate ca un poll ales de voi , de exemplu acela cu cate ore te joci pe console , sau altul , ma rog , saptamanal sau lunar , cum alegeti voi , sa fie pop-up cand intrii pe forum ? Sau sa oblige cumva userul sa-l completeze, si dup-aia sa dispara pana la aparitia altui poll ?
    Teoretic se poate... dar practic nu am vrea sa stressam userii. Daca nu vor sa voteze, e treaba lor. Eu urasc site-urile (mai ales cand intru de pe iPhone) unde ma trezesc cu un popup in fata... si ma chinui sa fac zoom sa caut X-ul pentru a-l inchide

    Aceeasi idee si cu reclamele, bannerele... ba chiar si cu Mass PM-urile. Chiar ne putem mandri ca de mai bine de 2 ani nu am dat macar odata un Mass PM userilor. Stii cum e, cei care vor sa se implice in site, o vor face si fara sa le bagi in fata newslettere, popup-uri, reclame, announcements... Parerea mea, hac

  18. #178 SP
    Member shorinnn's Avatar
    Buna seara

    Am o sugestie, care poate parea neserioasa, dar sper sa fie luata in considerare.
    Propun implementarea unui buton precum cel din imaginea atasata.

    Scop: precum folosirea butonului 'thanks' arata ca apreciezi un post, butonul 'facepalm' poate arata contrariul.
    Motiv: folosind butonul, pot evita crearea post-urilor gen 'lol', 'facepalm', etc.
    Reputatie/experienta: aceste aspecte pot ramane neafectate.

    Multumesc.
    Attached Images Attached Images image.png

  19. #179 SP
    Admin MonkY's Avatar
    shorinnn: e o idee foarte buna, pe care le-am propus-o developerilor pt. addonul Post Thanks de mai bine de un an. Din pacate, ignora ideea. Si la fel, din pacate, e destul de greu de implementat custom... insa lucrez la o modalitate prin care butonul de "Add to user's reputation" sa devina acel "Facepalm" sau "No thanks".

  20. #180 SP
    Member shorinnn's Avatar
    Pai daca este acceptata o varianta fara efecte asupra experience/reputation, as putea incerca eu o implementare custom. Nu am experienta deloc cu VBulletin, dar nu cred ca asta ar fii o problema

+ Reply to Thread
Page 9 of 25 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 30 Last Post: 11-10-2010, 01:38
  2. Help!? ( Again ) By yoyokid in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 30-08-2009, 01:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts