Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: Turneu Tekken 6 - intrebari, raspunsuri, propuneri etc.

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Turneu Tekken 6 - intrebari, raspunsuri, propuneri etc.

    Deschid acest thread pentru a primi un feedback de la cei care doresc sa participe la un turneu de Tekken 6. Experienta mea cu tekken e 0 asa ca o sa am nevoie de ajutorul vostru. Va rog frumos sa lasati un comment despre cum ar arata un turneu optim in viziunea voastra, ma refer la regulament si settings. sper ca vom reusi sa contribuim fiecare cu cate ceva ca sa facem un regulament daca nu perfect macar sa se apropie de perfectiune . Turneul va incepe cel mai probabil sambata si sper ca duminica sa-l terminam. dupa va fi foarte usor sa mai facem turnee de tekken, avand in vedere ca avem un regulament si experienta necesara si putem face unul la doua saptamani poate mai des. Acum va las pe voi...

  2. #2 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    I'm in like Flynn daca se face ceva. Te pot ajuta si la organizare daca vrei.

  3. #3 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Daca se va face turneu particip si eu. Sunt pe X360, ca si Ronan. Oricum, deja cred ca il putem declara castigator .

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    I'm in like Flynn daca se face ceva. Te pot ajuta si la organizare daca vrei.
    multumesc, dar nu cred ca va fi nevoie, dar join the team . acum astept propunerile din partea voastra

    LE: @GS0Ls s-ar putea sa facem si pe x360, mai vedem..

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ma bag si eu la ps3 . daca l-am face qualification match ar fi prea rapid si prea direct ? care castiga primul 3 runde sa fie declar castigator . Asa cred ca nu ar dura turneu mai mult de juma de ora . sau sa fie ceva de genu 3 din 5 ? i don't know nu am mai participat la turnee de genu . sa ne ajute ronan ca is sigur ca el a participat la mai multe decat noi toti . Send in the Tekken Champion :-s

  6. #6 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Foarte buna ideea
    Insa astept sa vad daca se face si pe x360, si daca s-ar putea sa fie peste 2 saptamani sa-mi vina si mie Limited Edition, fiindca dvd-ul a avut parte de un ''masaj'' neplacut din partea verisorului meu mai mic.

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    propun ca fiecare turneu, cel de PS3 respectiv X360, sa aibe 16 participanti. se vor juca 3/5 meciuri. jucatorii isi vor alege la inceput un personaj si va juca cu el pana la sfarsit. se pot alege aceleasi personaje de mai multe ori. handicapul va fi setat la 100. sunteti de acord? veniti si voi cu propuneri, ii astept mai ales pe veteranii jocului

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    total de acord . eu imi faceam griji daca o sa avem voie sau nu sa ne alegem personaju . Eu zic ca e cel mai bine asa ... dupa ce gasim jucatorii ar ramene doar sa stabilim in ce zi ne batem si la ce ora . Da btw daca ne pica netu se considera ca ai renuntat ? (stiu nu prea ai cum sa demonstrezi ca iti pica netu da am patit asa de cateva ori )

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Da btw daca ne pica netu se considera ca ai renuntat ? (stiu nu prea ai cum sa demonstrezi ca iti pica netu da am patit asa de cateva ori )
    in mod normal da, dar poti sa vorbesti cu adversarul si daca e de acord puteti sa rejucati meciul.

  10. #10 SP
    Junior Member Rbig's Avatar
    particip si eu daca se va organiza, pe xbox 360

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Te-ai descutcat cu link-urile alea?

    Dacă se organizează (și) pe X360 particip și eu

  12. #12 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Te-ai descutcat cu link-urile alea?

    Dacă se organizează (și) pe X360 particip și eu
    da, m-am uitat peste regulament acolo. insa cred ca voi face altul, imprumutand doar cateva idei . mai aveti timp pana maine la ora 20:00 sa veniti cu propuneri, altfel consider ca sunteti de acord cu ce am scris mai sus, iar vineri sau sambata vor incepe inscrieriile. sper doar sa gasim 16 oameni pentru PS3 si X360.

  13. #13 SP
    Junior Member Alucard's Avatar
    si yo ma bag la turneu. please hit me up daca se tine

    ---------- Post added 30-09-2010 at 09:43 AM ----------

    pai ar putea fi asa. preliminariile 2 din 3 meciuri. castigatorul merge mai departe. semifinala un meci tot 2 din 3 finala mica si finala mare. nu stiu daca am fost de folos da vreau sa particip. nus noob oricum XD

  14. #14 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    revin cu o noua propunere/sugestie. turneul se poate desfasura in 2 moduri:
    1. stabilim o data si o ora de intlanire pe PSN pentru toti participantii, se joaca prima etapa, se posteaza pe forum rezultatul si etapa urmatoare incepe dupa 5 minute si astfel terminam turneul intr-o zi.
    2. se stabiliste pentru fiecare etapa un deadline, in acest fel vom avea un turneu mult mai lung.

    cum preferati?

  15. #15 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Si eu si eu !!!
    PSN ID : Dj-RainY

  16. #16 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    CarbitulArde trebuie anuntat

  17. #17 SP
    Junior Member CIUCEA's Avatar
    Salut, cand mai organizati concurs tk 6 ps3 si in ce zona /oras?

    ---------- Post added 04-10-2010 at 12:26 PM ----------

    Cautam competitori pe masura ))

    ---------- Post added 04-10-2010 at 12:28 PM ----------

    ID MESS: [email protected]

  18. #18 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Sugestie:
    Nobody likes SSFIV? /end

  19. #19 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    carbitu a zis k nu se baga iulian

  20. #20 SP
    Member Mikael's Avatar
    pfoai n-am mai intrat pe forumu asta de mult timp, dar mi-a starnit Ronan interesu cu threadu asta, cele mai bune reguli sunt cu double elimination (winners/losers brackets) si 3/5 meciuri, gasesti pe google charturi de double elimination cate vrei...iar 3/5 meciuri se vede cel mai bine skillu, cu toate ca e online si online skill=0, in principal regulile sunt asa castigatorul n-are voie sasi schimbe personajul, doar cand pierzi ai voie, si mai e faza ca daca 2 care au jucat deja, se intalnesc din nou (in cazul in care campionatul va fi doublea elimination) se continua de la avantaj, iar cel care castigat trebe sa joace cu personajul cu care a castigat, sper ca intelege toata lumea ce zic...in fine daca e ceva intreabati

    btw eu unu joc pe ps3 Tekken 6...Suiramzus e idu daca dati add ziceti ca e de aici

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Propuneri.. again :) By Taw in forum Help Desk
    Replies: 488 Last Post: 30-04-2021, 17:47
  2. ConsoleGames.ro - Turneu Tekken 6 (PS3 & X360) By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 245 Last Post: 08-12-2010, 12:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts