+ Reply to Thread
Page 13 of 25 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 489

Thread: Propuneri.. again :)

  1. #241 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Hello,

    se poate implementa așa ceva? (temporar...să vedem dacă are efect):

    Sistem de invites am facut la un momemt dat... dar nu prea era folosit si folosea prea multe resurse. L-am dezactivat... dar promit sa mai fac o incercare cand trecem la 4.x
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    S-ar putea cand dam thanks sa avem de ales din 4-5 motive si sa apara ori scris motivul ori un smiley in momentul in care ducem mouseu deasupra?
    De ex cineva o primit 4 thanksuri la un post. Sub post ii lista cu nickurile celor care au multumit. Cand duc mouseu pe primu sa apara "funny" sau . Poate pt al 2lea postul a fost interesant si sa apara "interesting" sau vreun smiley.
    Eu m-am gandit la 4 categorii: interesting, funny, helpful, well said. Prea greu/ nefolositor ?... Cateodata dau thanks pt ca-s de acord cu ce-o zis omu' si sa nu mai fac un post "asa zic si io".
    Si daca ne gandim ii bun si pt userii care fac posturi de genu: ""; "ai dreptate"; "sa vedem ce-o sa iasa"; "suna interesant".
    Cred ca sunt 2 ani de cand tot incerc sa-l conving pe autorul modulului de Thank you sa-l modifice/upgradeze. Daca nu doreste... e ceva mai complicat. Chiar si daca am avea un super programator care sa-l rescrie, nu stiu daca este posibil datorita problemelor de copyright...
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    propun si eu o modificare la emoticons. nu ": ) )" ci "" sa reprezinte iar vechiul "l o l" sa fie modificat in ": ) )" Nu de alta dar lumea tinde sa le confunde (thank you ymessenger?)
    OK, s-a modificat. lol insa a fost "dat afara"

  2. #242 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    OK, s-a modificat. lol insa a fost "dat afara"
    Thank God (or MonkY). Cand citesc ceva amuzant nu mai trebuie sa scriu lol)))

  3. #243 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Am si eu o propunere, cred ca ar fi bine sa se interzica vanzarea de jocuri promotional copy in aria bazar. Nu mi se pare corect ca anumite persoane sa faca bani din jocuri care se distribuie gratuit, in scopuri promotionale.

  4. #244 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Am si eu o propunere, cred ca ar fi bine sa se interzica vanzarea de jocuri promotional copy in aria bazar. Nu mi se pare corect ca anumite persoane sa faca bani din jocuri care se distribuie gratuit, in scopuri promotionale.
    Sorry, nu putem deveni politia forumistica... Traim (din pacate sau din fericire) intro piata libera. De unde poti sti de exp. daca persoana care vinde un Promo Copy nu a platit la randul sau pt. acel joc? Sau in cazul unora, care sunt "platiti" in promo copies (de exp. cei care scriu reviews pt. site-uri de-afara), poti sa-i opresti sa-si "monetizeze" castigurile?

    Pe acelasi sistem ar trebui sa nu mai dam voie sa se vanda nimic din ce este primit cadou... nimic din ce este oferit ca premiu de catre ConsoleGames. Pentru asa ceva, ar trebui platiti o duzina de moderatori care sa stea sa faca pe detectivii si sa verifice fiecare tranzactie in parte.

    Prin urmare, cred ca fiecare e liber sa vanda ce doreste (vezi ebay-ul, unde se vand press release-uri, promo copies, bundle copies, etc.). Important este sa se respecte Regulamentul. Oricum sunt sigur ca vor primi la randul lor ceea ce merita incercand sa vanda asa ceva. Mai exact, nu e fraier cel ce vinde asa ceva, ci cel care cumpara. Dar daca tine dinadins sa detina acel joc indiferent de ce fel de copie este, indiferent de unde provine sau cat a costat... atunci nu putem sa ne opunem.

  5. #245 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Pe principiul tau, ar trebui sa fie admisi si cei care vand Blu-ray-uri cu jocuri scrise la writer-ul de acasa.

  6. #246 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Pe principiul tau, ar trebui sa fie admisi si cei care vand Blu-ray-uri cu jocuri scrise la writer-ul de acasa.
    Daca asta e concluzia pe care ai tras-o din ce am scris eu, atunci e grav... Care parte din
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    ...Important este sa se respecte Regulamentul...
    nu ai inteles-o? Citeste http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/ (asa cum ar fi trebuit sa faci inainte sa postezi asemenea aberatii) si vei afla ca aici nu se permite vanzarea de piraterii.

  7. #247 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Pai, dupa umila mea parere, atat timp cat pe un produs scrie ca este promotional si sa nu se vanda, comercializarea lui tot piraterie se cheama.
    Adevarul este ca intotdeaua se gasesc chichite pt "baietii destepti".

    Cine e de acord cu afirmatia mea sa dea thanks acestui post, cine nu sa-i dea thanks lui Monky, postul de mai sus.

  8. #248 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aliosa, tu crezi ca aici ne jucam aici de-a "cine e mai destept"? Nu-ti convine regulamentul CG si politica eBay (cu care suntem de acord), esti liber sa mergi sa postezi oriunde in alta parte. Piata SH va exista si fara opinia ta sau a Thanks-urilor aferente. Eu de exp. nu achizitionez niciodata Promo Copy pentru ca am mandria mea de colectionar. Insa probabil ca daca n-as avea bani, as cumpara ORICE este mai ieftin... numai pirat sa nu fie.

    P.S. A nu se intelege insa ca sunt de acord cu cei care incalca NDA-urile si agreementurile cu publisherii sau distribuitorii ce trimit jocurile Promo cu o conditie clara: "A nu se vinde!". Insa aceea este o problema intre cel care vinde si publisher sau distribuitor. Atata timp cat nu se incalca nicio lege in tara asta mica... cine suntem noi sa ne ridicam mai cu motz?

  9. #249 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Nu se poate pune un camp de judet sub forma de lista ? Si sa fie obligatoriu. Asa, chiar daca unii nu-si completeaza locatia poti macar sa vezi judetu' de unde is.

  10. #250 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Sa vezi atunci cati Aradeni o sa vina pe forum, in ideea: Bifez primul din lista ca imi ia mai putin

  11. #251 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Vezi ca sunt Aradean!! O astfel de chestie ar fi utila pentru cei care posteaza in aria Bazar ca sa nu mai contina threadul 4-5 posturi sub numele de ''de unde esti?''.

  12. #252 SP
    Member carcru's Avatar
    Monky, am o idee,poate o să sune mai ciudat.

    Ce-ai zice dacă ai face topicul Omul din spatele controllerului sticky pentru a ne cunoaşte mai bine , cine ştie poate uneori trecem unul pe l�ngă altul şi nu ne recunoaştem.
    Este doar o mică propunere, nu ştiu c�t de bună e.

  13. #253 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate sunt deja prea multe stickies acolo... in curand daca tot adaugam stickies, o sa fie pagina plina numai de asa ceva

  14. #254 SP
    Member carcru's Avatar
    Nu neaparat la console club. Poate la offtopic undeva.

  15. #255 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Eu propun sa se faca 2 subsectiuni la aria Vanzari/Cumparari > Console, adica prima sa fie Sisteme si a doua Jocuri. Ar face cautarile mult mai usoare, zic eu.

  16. #256 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Se va schimba radical sectiunea de Bazar imediat dupa upgrade-ul la vB 4.x... Acum ramane de vazut daca e optim sa se imparta pe tipuri de console dupa care hardware si software... sau hardware si software si dupa aceea in tipuri de console... Ne gandim inca

  17. #257 SP
    Member viezure's Avatar
    Propunere legata de zona bazar: sa zicem ca ieri am dat up. Daca dau up azi, imi face merge la posts si threadul nu este urcat. Se poate scoate merge-ul asta, sau macar sa se micsoreze timpul la care acesta este posibil?

  18. #258 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Timpul este de fix 24h. Mi se pare o perioada rezonabila. Si eu am produse la vanzare, dar m-am invatat sa dau UP o data pe zi, in principiu cam la aceeasi ora, daca este cazul. Daca s-ar micsora timpul, sau s-ar scoate de tot, s-ar bate lumea in UP-uri pentru a fi primii si s-a umple forum-ul de sute/mii de mesaje inutile.

  19. #259 SP
    Member viezure's Avatar
    11 aprilie ar trebui sa difere de 12 aprilie, nu se la uneasca. In fine, inteleg si ce zici tu.

  20. #260 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Propunere legata de zona bazar: sa zicem ca ieri am dat up. Daca dau up azi, imi face merge la posts si threadul nu este urcat. Se poate scoate merge-ul asta, sau macar sa se micsoreze timpul la care acesta este posibil?
    Se poate scoate, dar nu se va intampla asa ceva. 24h e o distanta mai mult decat rezonabila de timp pt. UP-uri. Chiar si de limita asta se abuzeaza cateodata... So, it's here to stay...

    ---------- Post added 12-04-2011 at 04:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by viezure View Post
    11 aprilie ar trebui sa difere de 12 aprilie, nu se la uneasca. In fine, inteleg si ce zici tu.
    Limita pt. automerge nu se poate seta in "azi" si "maine", ci in ore...

+ Reply to Thread
Page 13 of 25 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 30 Last Post: 11-10-2010, 01:38
  2. Help!? ( Again ) By yoyokid in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 30-08-2009, 01:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts