+ Reply to Thread
Page 42 of 58 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 ... LastLast
Results 821 to 840 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #821 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate la Tapatalk nu avem ce face pentru probleme de genul acesta. Va trebui sa postezi pe forumul lor de suport.

  2. #822 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...hmmmmm, s-au pierdut ceva date dupa "pauza" de aseara ? Ca tocmai ce-am intrat pe forum si am vazut ca am o notificare cu un mesaj pe care l-am primit vineri si la care am raspuns tot in ziua aia...

  3. #823 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da... am fost nevoiti sa facem restore la baza de date de acum 2 zile. Din pacate, tot ce s-a postat in acea perioada s-a pierdut.

  4. #824 SP
    Member Mariush's Avatar
    Sunt ceva probleme cu search filter-ul "New posts from previous visits, except Bazar / Videos?"

    Imi apar si thread-urile din bazar in rezultate.

  5. #825 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariush View Post
    Sunt ceva probleme cu search filter-ul "New posts from previous visits, except Bazar / Videos?"

    Imi apar si thread-urile din bazar in rezultate.
    Nu, nu e nimic in neregula cu search filter-ul de New Posts. Daca te uiti atent, rezultatele nu sunt din Bazar... ci pur si simplu userul geforce a postat vreo 10 anunturi in aria de Xbox 360 (nu Bazar). Ia sa-i dam lui o mica pauza...

  6. #826 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    La vizualizarea unei galerii foto dintr-un post (gen http://www.consolegames.ro/forum/f60...ls/#post969556 ) nu functioneaza browse cu sagetile. Sau, daca se poate, cand treci la poza noua cursorul sa se duca in dreptul ultimului buton apasat ("inainte" sau "ïnapoi").
    La mine pe Mozilla 20.0.1 nu functioneaza cele 2 variante...

  7. #827 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    La vizualizarea unei galerii foto dintr-un post (gen http://www.consolegames.ro/forum/f60...ls/#post969556 ) nu functioneaza browse cu sagetile.
    Din pacate vBulletin nu a suportat niciodata functii de genul acesta la attachments viewer... si partea mai urata este ca scriptul este un javascript miniefied (arata ca un mare gibberish) in care mai ai un pic si zici ca scrii in hexa. Dar, voi mai face o incercare... poate gasesc o solutie.

  8. #828 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gata... cu ajutorul lui sid (mare om, mare caracter), am reusit sa implementam sa treaca de la o imagine la alta cu ajutorul sagetilor de pe tastatura (LEFT / RIGHT). Enjoy!

  9. #829 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Wow, felicitari! Asta da schimbare!

  10. #830 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Se pare ca nu mai merge deloc... l-am testat pe doua conexiuni de la provideri diferiti de internet. Ti-am atasat si niste screenshot-uri
    Attached Images Attached Images sc20130602-172511.png sc20130602-161128.png

  11. #831 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    La mine e ok. Chiar de pe el scriu acum

  12. #832 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Se pare ca nu mai merge deloc... l-am testat pe doua conexiuni de la provideri diferiti de internet. Ti-am atasat si niste screenshot-uri
    Cred ca ai o problema cu Androidul (sau poate este o problema temporara pt. Tapatalk Android)... Testat pe iPhone 4, iPhone 5, iPad 4... cu Tapatalk, Tapatalk HD si Tapatalk 2. Daca mai poate testa altcineva care e pe Android... ca sa clarificam situatia, ar fi super. OEE tu pe ce ai testat?
    Attached Images Attached Images photo3.png photo2.png photo1.png

  13. #833 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca ai o problema cu Androidul (sau poate este o problema temporara pt. Tapatalk Android)... Testat pe iPhone 4, iPhone 5, iPad 4... cu Tapatalk, Tapatalk HD si Tapatalk 2. Daca mai poate testa altcineva care e pe Android... ca sa clarificam situatia, ar fi super. OEE tu pe ce ai testat?
    Si-a revenit, nu inteleg ce are. E foarte probabil sa fie o problema de la telefonul meu, e cam obosit saracul. Thanks

  14. #834 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Cand dau sa-mi afiseze posturile mele (meniul My Posts) imi zice "Sorry - no matches"
    cg-my-post.jpg

    Idem pentru My Threads

  15. #835 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Cand dau sa-mi afiseze posturile mele (meniul My Posts) imi zice "Sorry - no matches"
    Attachment 197820

    Idem pentru My Threads
    Scuze, am dat un rebuild la tabelele de search (am anuntat pe Chat)... mai dureaza un pic pana se indexeaza toate cele din nou. Din pacate, e load-ul din ce in ce mai mare lately (deh, creste forumul)... In principiu in aproximativ o ora ar trebui sa fie totul reindexat (daca nu apare vreo problema).

    ---------- Post added 14-06-2013 at 10:34 AM ----------

    Done!

  16. #836 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Cand incerc sa intru pe a doua pagina a acestei discutii de grup: http://www.consolegames.ro/forum/gro...-trophy-cards/ primesc urmatoarea eroare:

    Invalid Group Discussion specified. If you followed a valid link, please notify the administrator

  17. #837 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Cand incerc sa intru pe a doua pagina a acestei discutii de grup: http://www.consolegames.ro/forum/gro...-trophy-cards/ primesc urmatoarea eroare:
    Solved! Sa-mi spui te rog daca mai iti apare eroarea (dupa un refresh).

  18. #838 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    la cautari ce folosesc putine cuvinte, sau cuvinte cu putine caractere (exemplu: "Mafia 2", "The Last of Us") forumul nu-mi returneaza nimic.

  19. #839 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mafia 2 merge. The Last of Us verific acum... desi foloseste numai cuvinte comune... damnit...

  20. #840 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Solved! Sa-mi spui te rog daca mai iti apare eroarea (dupa un refresh).
    Merge acum. Thanks!

+ Reply to Thread
Page 42 of 58 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts