Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 21 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 416

Thread: CG Registered, Trader, Premium & VIP Users

  1. #61 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Salut,

    Verde banan daca se poate, multumesc
    Ironia face ca trebuie sa confirm aici trimiterea banilor, din moment ce pe PM ma tot anunta ca am atins limita alocata de mesaje, indiferent de cate din ele am sters. O fo cam iritant

  2. #62 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Diesel: poti confirma si prin Contact Us!

    Done! Enjoy the green bananas!
    Attached Images Attached Images 3384395-green-bananas-stack.jpg

  3. #63 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Sariti cu contributiile, ca trebuie completata toata paleta de nuante de verde Un verde "clover", "moss", alea alea.

  4. #64 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Gamers Evolution
    Apropos de asta... mi-am permis sa creez si eu ceva
    Attached Images Attached Images gamer_evolution.jpg

  5. #65 SP
    Ice
    Junior Member Ice's Avatar
    Green for the next year. Felicitari ConsoleGames pentru ce ai devenit in ultimii ani.

  6. #66 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ice View Post
    Green for the next year. Felicitari ConsoleGames pentru ce ai devenit in ultimii ani.
    Thanks Ice and Congrats! Vad ca e bine... si sincer ma minunez ca pana si in Romania se poate intampla asa ceva si ca oamenii inteleg despre ce vorbim. Credeam ca doar pe site-urile de-afara se poate intampla asta, ca userii seriosi sa cumpere un serviciu cu care stiu ca-si ajuta comunitatea. So... you have my Respect!

    17 users for now! Nu stiu cati sunt pe un an sau pe o luna... dar, e un inceput!

    Later Edit: 16 de fapt... ca l-am pus si pe ursache la useri Premium
    Attached Images Attached Images 2011-10-17_193854-cg_green_taking_over.jpg

  7. #67 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Io-s invisibile

  8. #68 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Io-s invisibile
    Vezi ca ai gresit. Trebuia sa pui un ninja verde

    ninja.png

  9. #69 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Sa vina salarul si ma-nverzesc si eu. I'm gonna be an Eco-User

  10. #70 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Sugestie, poate ar trebui pusa la help desk, dar cred ca merge si aici. Ar trebui pus ceva warning in dreptul mesageriei private, noua schimbare a lasat majoritatea userilor cu casuta plina si multi habar n-au pt ca forumul nu-i avertizeaza.

    Sunt in aceeasi situatie cu Ovidiu, doar luna viitoare pot umbla la card, luna asta am inceput-o extrem de prost si diverse cumparaturi mi-au papat cam 90% din salariu inca in primele zile ale lunii

  11. #71 SP
    Member Privatul's Avatar
    Gizash. Pai cum adica vip users nu participa la tombola? Adica ei nu sunt platitori de taxe si impozite? Si sa-mi fie cu iertare da tot nu am vazut cat costa vip

  12. #72 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Gizash. Pai cum adica vip users nu participa la tombola? Adica ei nu sunt platitori de taxe si impozite? Si sa-mi fie cu iertare da tot nu am vazut cat costa vip
    VIP li se adreseaza altor persoane, mai exact celor care vor sa foloseasca site-ul pentru a-si promova propria afacere. toti care sunt momentan VIP sunt useri consacrati care vand jocuri pentru console. din cate am inteles unele cazuri chiar se incheie un contract de colaborare intre CG.ro si persoana respectiva, iar pretul difera in functie de servicile dorite.

  13. #73 SP
    Junior Member wyhay97's Avatar
    salut !
    ma dor ochii de la atata verde

  14. #74 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Gizash. Pai cum adica vip users nu participa la tombola? Adica ei nu sunt platitori de taxe si impozite?
    Ce nevoie ar avea de exp. Gameshop de participare la tombole? Sau vreti ca in loc sa ne agitam sa facem rost de premii pentru useri, sa ajungem sa le dam inapoi tot lor? VIP sunt cei care doresc sticky, bannere, reclama, etc... Mi se pare complet aiurea ca tocmai ei care dau acele jocuri, sa si le ia inapoi... So, why calling for Gizas?
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Si sa-mi fie cu iertare da tot nu am vazut cat costa vip
    Nu sunt costuri fixe, pt. ca nu ai de unde sa stii ce doreste firma sau persoana respectiva. Poate vrea 20 de bannere, poate vrea unul. Poate vrea doar un sticky. Poate vrea pentru o luna, sau vrea pentru 5... and so on. De aceea nici nu se poate da un pret fix.

  15. #75 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, ei confunda Premium User cu VIP user. Ei cred ca daca platesc acest "mini-abonament" devin VIP user si d-aia nu inteleg de ce, daca platesc, nu plarticipa la tombole.

    VIP user este doar pentru cei care vand ceva (Robert Dinu, WebPredator) si vor sa-si faca reclama pe site, prin bannere samd.

    Premium Users sunt cei care vor sa ajute comunitate si-si fac "mini-abonament" si beneficiaza de toate cele spuse de MonkY pe prima pagina (inclusiv de numele cu verde)

  16. #76 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Exact!
    Oricum avem si un nou VIP, chiar daca doar pentru o luna (cine stie, poate vor fi mai multe): http://www.consolegames.ro/forum/f88...ox360-wii-psp/

  17. #77 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Monky, vreau si eu un cont Premium pentru 12 luni (nu mai pot atasa poze ), insa nu am nici card, nici cont bancar. Ar mai fi si alta solutie pentru a putea trimite banutii ?

  18. #78 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    @RACHyyy - copy-paste din primul mesaj de pe thread:

    "Pentru cei care nu detin cont PayPal (va recomand sa va faceti, e cel mai eficient sistem de plata online si nu va trebuie decat un card de credit viabil - acceptat international), am gasit o solutie de compromis:
    • depuneti la orice banca (recomandat Raiffeisen pt. ca merge totul mai rapid) echivalentul in RON in contul: RO77 RZBR 0000 0600 1160 1080 (beneficiar Cristina Kelemen - crisstine pe forum - ea se ocupa de partea "financiara"). Nu uitati sa specificati la ghiseu motivul: Premium Membership!
    • dati-mi un PM sau folositi aria de contact in care dati-mi va rog username-ul pt. care se achita, perioada pt. care se doreste Premium Membership (1 luna, 3 luni, 6 luni, 12 luni), numele persoanei care a achitat si la ce banca s-a depus suma respectiva
    • in cel mai scurt timp (de la intrarea banutilor in cont) ma voi ocupa personal sa fac trecerea la contul de Premium"

    Cu alte cuvinte - te duci la primul Raiffeisen si depui 86 RON si ti-ai asigurat Premiumul pe 1 an dupa ce-i confirmi si lui Monky detaliile platii!

    Spor,

    Lucian

  19. #79 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cei cu portocaliu platesc?

  20. #80 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Cei cu portocaliu platesc?
    In mare parte in jocuri... cum este Gameshop. Altfel de unde acele premii?
    Apropos, cred ca prima tombola o sa o facem inainte de a avea 100 de Premium Users... Nu de alta, dar pana ajungem noi la 100... trece anul

    RACHyyy: as LucKos said

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 21 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Exista Trader Rating? By MultiAmSaPopesc in forum Help Desk
    Replies: 3 Last Post: 02-07-2009, 17:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts