Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 12 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 237

Thread: ConsoleGames.ro are nevoie de tine!

  1. #61 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Am adaugat inca 3 licitatii. Ma doare inima si sper ca cei la care vor ajunge, sa nu faca bijnita cu ele. Este suflet mult acolo.

  2. #62 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Am adaugat inca 3 licitatii. Ma doare inima si sper ca cei la care vor ajunge, sa nu faca bijnita cu ele. Este suflet mult acolo.
    Absolut superbe! Sper ca macar sa se ofere suma maxima pe ele.

    THX!

    PS: am mai adaugat si eu un cont de Steam pentru cei interesati.

  3. #63 SP
    Junior Member r1r2000's Avatar
    Monky a zis

    "Dupa aceea sunt "afaceristii". Suna urat, dar din pacate, doar asa ii pot numi pe cei care in afara de aria de Bazar, nu mai vad nimic altceva. Stiu cateva cazuri concrete cu oameni care au facut bani frumosi aici. Si vorbesc de sume serioase, nu de maruntis. De-aici insa, cu cateva mici exceptii, pauza. Nu ar dona nici macar 0.1% din castiguri... Lor ce sa le facem? Pentru ca la urma urmei nu incalca nicio regula."

    Pai fa o regula, ca poti, sa plateasca o suma pe an, o suma care sa le convina si lor si care sa ajute si forumul. Tu ai idee cam cat castiga deci ai idee si cat ar fi rezonabil sa plateasca. Vor bine, nu vor iar bine sunt liberi sa fie useri obisnuiti care isi vand jocurile pe care l-au jucat adica probabil 5 pe luna maxim. Si eu raman la parerea mea, 1 euro pe an de fiecare dispar 18000 din cei 20000 , nu-i nimic daca nu au vrut sa dea 1 euro amarat inseamna ca nu ii intereseaza si scad subsatantial toate cheltuielile de hosting, cred.

  4. #64 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by r1r2000 View Post
    Monky a zis

    "Dupa aceea sunt "afaceristii". Suna urat, dar din pacate, doar asa ii pot numi pe cei care in afara de aria de Bazar, nu mai vad nimic altceva. Stiu cateva cazuri concrete cu oameni care au facut bani frumosi aici. Si vorbesc de sume serioase, nu de maruntis. De-aici insa, cu cateva mici exceptii, pauza. Nu ar dona nici macar 0.1% din castiguri... Lor ce sa le facem? Pentru ca la urma urmei nu incalca nicio regula."

    Pai fa o regula, ca poti, sa plateasca o suma pe an, o suma care sa le convina si lor si care sa ajute si forumul. Tu ai idee cam cat castiga deci ai idee si cat ar fi rezonabil sa plateasca. Vor bine, nu vor iar bine sunt liberi sa fie useri obisnuiti care isi vand jocurile pe care l-au jucat adica probabil 5 pe luna maxim. Si eu raman la parerea mea, 1 euro pe an de fiecare dispar 18000 din cei 20000 , nu-i nimic daca nu au vrut sa dea 1 euro amarat inseamna ca nu ii intereseaza si scad subsatantial toate cheltuielile de hosting, cred.
    S-a mai discutat: http://www.consolegames.ro/forum/f6-...pe-aria-bazar/
    Si chiar in thread-ul asta s-a mai amintit de cateva ori treaba asta.

    Eu am explicat acolo care e problema, dar unii sunt ca Pogea, prima data aplica, apoi se gandesc la efecte.
    Daca ar disparea 18.000 din 20.000 n-ar fi o problema asa de mare, insa o sa dispara aproape toti userii asa, vor mai ramane cateva zeci, poate cateva sute, desi ma indoiesc. Si sa vezi ce frumos va fi forumul atunci, ti-o zic din experienta, activez si pe astfel de forumuri cu aprox cateva sute de membri activi (dintre care vreo 20-30 sunt activi).

    In fine, sa se puna taxa, sa vedem daca asa se salveaza forumul.

    Pe Licitatii am vazut ca-s piese grele, poate ma bag si eu la o licitatie, desi cateva jocuri de acolo le am si altele nu-s pe gustul meu, dar pentru asta sunt schimburile.

    Si o sa incerc sa mai scot la licitatie cate ceva de pe acasa, poate mai intra niste banuti. Si cred ca asa ar putea ajuta mult mai multi, sunt sigur ca fiecare din noi are acasa un joc care nu-i mai place sau (de ce nu) alte chestii: poate un controller in plus sau chiar componente hardware, o memorie ramasa de la un upgrade, etc. Maruntisuri care noua nu ne mai folosesc, dar pot fi utile pentru altii. Si in loc sa stoarcem 20-30-50 lei pentru ele mai bine sa intre la hosting.

  5. #65 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    ba tu ne tot ameninti de 2 ani ca te faci verde. In loc sa scrii posturi kilometrice pe care n-am rabdare sa le citesc mai bine ai face ceva in privinta asta.

  6. #66 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    ba tu ne tot ameninti de 2 ani ca te faci verde. In loc sa scrii posturi kilometrice pe care n-am rabdare sa le citesc mai bine ai face ceva in privinta asta.
    Poti sa-mi dai link in care amenint eu ca ma fac verde? Daca n-ai rabdare sa citesti posturile kilometrice nu le citi. Eu n-am zis nimic de posturile tale formate de multe ori din cateva caractere si fara sens, dar acum m-ai enervat. Deci mai zic odata: link unde am amenintat eu ca ma fac verde. In caz contrar sa stiu sa te pun pe ignore pentru ca aberezi.

  7. #67 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    pana acum erai pana la genunchi, mai aveai o sansa dar tocmai te-ai afundat pana la gat. Hai nu mai spama cu inutilitati, threadul e facut pentru altceva.

  8. #68 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    pana acum erai pana la genunchi, mai aveai o sansa dar tocmai te-ai afundat pana la gat. Hai nu mai spama cu inutilitati, threadul e facut pentru altceva.
    La fel pot sa zic si eu despre tine, n-ai dat link, doar ai aberat. No problem, bafta in continuare.

  9. #69 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Sugestie, poate ar trebui pusa la help desk, dar cred ca merge si aici. Ar trebui pus ceva warning in dreptul mesageriei private, noua schimbare a lasat majoritatea userilor cu casuta plina si multi habar n-au pt ca forumul nu-i avertizeaza.

    Sunt in aceeasi situatie cu Ovidiu, doar luna viitoare pot umbla la card, luna asta am inceput-o extrem de prost si diverse cumparaturi mi-au papat cam 90% din salariu inca in primele zile ale lunii
    na ba, mai sunt si altele dar dracu are timp sa-ti caute aberatiile

  10. #70 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RaverX: pe tine nici nu stiu unde sa te incadrez in polologia mea de mai devreme. Pasiv nu esti. Afacerist nu. Sufletist nu. Probabil ca de la gripa asta nenorocita am mai mancat o categorie, pe care nu stiu cum sa o cataloghez.

    Oricum ar fi, toate categoriile ar trebui sa fie binevenite pe CG... atata timp cat reuseste sa existe. Din pacate, doar din vorbe nu cred ca va reusi.

    Ma uitam pe aria de Licitatii si nu pot spune decat ca sunt impresionat de eforturile pe care le fac unii oameni pentru a ajuta. Din pacate, cred ca sunt aceiasi oameni care isi sacrifica bani, timp si goodies... pentru CG. Chiar si strict pentru ei si merita ca CG-ul sa continue. O mana de oameni care demonstreaza ca se poate!

    Well, cred ca de azi voi mai limita un pic Registered Users. Consider ca 500MB ca spatiu de attachments le este suficient. Vor 5GB, sa treaca pe Premium. I'm bad, right?

  11. #71 SP
    Member Xristina's Avatar
    Si 500 e mult.

    Ceva gen 20-30 de MB ar trebui sa primeasca, it's MB it ain't cheap. Sper ca la sfarsitul lunii sa vin si eu cu mai mult (salariul vine in ultima zi)

  12. #72 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Nu se poate face ceva mai vizibil pe homepage ? mai am cunostine care activeaza din cand in cand pe site dar habar nu au de problemele care le are consolegames.ro ... ceva de genul Top News care sa fie tot timpul 1st....

  13. #73 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pacat ca ideea cu Premium si attachments storage limitat nu a venit mai devreme. Nu de alta, dar avem useri care ocupa 8-10GB fiecare... Damn, sunt hosting-uri platite care nu ofera atata spatiu in total... Well, am incercat sa oferim totul si sa nu cerem nimic (initial). Not anymore...

    Acum ma gandesc, la cate sute de milioane (in lei vechi) s-au dus in premii pe jocuri, accesorii, console, etc... oare am facut rau ca le-am oferit ca premii si nu le-am vandut pentru a pune banii la CG? Nu de alta, dar vad ca multi din oamenii care s-au bucurat de acele premii, au cam disparut... s-au dus pe celalalt forum unde nu au vazut un singur joc ca premiu in 10-12 ani... Well, life is that way...

    ---------- Post added 17-01-2013 at 12:23 PM ----------

    Quote Originally Posted by AngeReveur View Post
    Nu se poate face ceva mai vizibil pe homepage ? mai am cunostine care activeaza din cand in cand pe site dar habar nu au de problemele care le are consolegames.ro ... ceva de genul Top News care sa fie tot timpul 1st....
    Si GreyhounD mi-a zis ceva legat de asta... eu am spus sa nu deranjam prea mult... Poate, cine stie, sa facem un takeover cum a fost cel cu Assassin's Creed pentru Gameshop? Nu ar fi prea mult? Nici nu vreau sa stressez pe toata lumea (de exp. cei care au donat sau au premium nu au nicio vina)...

  14. #74 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pune domne MARE pe prima pagina, cu ROSU eventual. Pune la fiecare clic pe fiecare pagina pop-up, baga totul in your face, altfel nu se simte lumea si se face ca ploua si nu vede. Daca asa se trezesc colegii forumisti, asa sa fie.

  15. #75 SP
    Member Xristina's Avatar
    Takeover sounds good.

  16. #76 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    RaverX: pe tine nici nu stiu unde sa te incadrez in polologia mea de mai devreme. Pasiv nu esti. Afacerist nu. Sufletist nu. Probabil ca de la gripa asta nenorocita am mai mancat o categorie, pe care nu stiu cum sa o cataloghez.
    Poti sa ma incadrezi unde vrei tu, dar am o rugaminte. Daca tot ma incadrezi undeva il incadrezi si pe Raskolnikov1944 ?
    Pana acum n-am avut absolut nimic cu dansul, desi de multe ori m-au cam deranjat reply-urile lui monosilabice sau "iconice" si lipsite de sens. Dar am apreciat ca e activ si ca doneaza pe forum.

    Dar cand vine cu:

    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    ba tu ne tot ameninti de 2 ani ca te faci verde. In loc sa scrii posturi kilometrice pe care n-am rabdare sa le citesc mai bine ai face ceva in privinta asta.
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    na ba, mai sunt si altele dar dracu are timp sa-ti caute aberatiile
    parca o iau mai personal.

    Poate ca el acasa vorbeste cu fratele lui asa, dar mie nu-mi place sa mi se adreseze nimeni cu "ba", mai ales de mai multe ori.

    Si apoi vad ca ii dai si Thanks la postul ala, sincer nu stiu ce sa mai zic, unii moderatori ar da mai degraba warn pt flame.

    In fine, eu am incercat sa ajut in trecut, nu ma laud, ca n-am donat sute sau mii de euro, dar cat am putut am facut. Si intentionam sa mai ajut si in viitor. Dar daca asta e rasplata nu stiu ce sa spun.

    Repet, n-am nimic cu Raskolnikov1944, dar incearca sa te pui un pic in situatia mea. Vine cineva si te insulta cu apelativul "ba" si primeste Thanks de la adminul forumului. MonkY, fii sincer te rog si spune-mi ce ai crede in situatia asta. Topicul spune "cg are nevoie de tine". Eu ca user spun: ok, hai sa ne mobilizam, sa facem ceva, dar cand tot ca user sunt jignit de alt user si adminul da thanks la jignire... hmmm, nu stiu, de aia te intreb, tu ce parere ai?

  17. #77 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ba™, eu zic sa lasati posturile inutile si sa va concentrati pe idei creative de a aduce un sprijin forumului. Contrele si dorinta de a arata care este cu mai mare cojones nu-si au rostul aici.

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RaverX, esti de mult timp pe forum... si deja ar trebui sa-ti cunosti colegii de "suferinta". Ar trebui sa stii ca Rasko e... Rasko. Asa cum am avut un Bobby, un mentorica... asa cum tu esti mai special (cu posturile kilometrice), asa are si el "pasaricile" lui. Daca ai fi jucat ceva online cu Rasko, sau ai fi baut o bere cu el, ai fi inteles ca apelativul "Ba" pentru el e ceva normal (daca nu chiar unul doar pentru prieteni si amici), si nu o jignire. Nu vreau sa-i iau apararea, stii doar cat am incercat sa tin cat mai curat forumul... insa ce sa zic? Poate a rabufnit si el. Iar eu i-am dat thanks pentru ca sunt si eu pe cale sa rabufnesc cand vad oameni care dau sfaturi dar nu sunt nici macar verzi. Repet, nu e nimeni obligat sa doneze, cumpere premium, etc... Dar daca tot nu o face, macar sa nu mai dea sfaturi. Si aici nu e vorba doar de tine, dar pe tine te-a luat in vizor Rasko... Pot sa garantez ca daca erai deja verde, nu ar fi avut nimeni nimic de comentat. E ceva normal... intr-o lume nebuna. Cred.

    P.S. Si am dat Thanks la toti de aici, nu doar lui Rasko...

  19. #79 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    ...
    Si GreyhounD mi-a zis ceva legat de asta... eu am spus sa nu deranjam prea mult... Poate, cine stie, sa facem un takeover cum a fost cel cu Assassin's Creed pentru Gameshop? Nu ar fi prea mult? Nici nu vreau sa stressez pe toata lumea (de exp. cei care au donat sau au premium nu au nicio vina)...
    Nu ar avea de ce sa deranjeze.... E mai stresant sa nu sti daca maine vei mai putea accesa CG...

  20. #80 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Noh ca tot veni vorba, ma fac verde si pe 2014 in avans daca-l aduceti inapoi pe Mentorica. Word! Si cand zic word, word e!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 12 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Bethesda va tine o conferinta de presa la E3 By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 23-02-2015, 00:15
  2. Zvon: Xbox 720 are nevoie de Kinect sa functioneze By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 16-02-2013, 02:10
  3. Cine are nevoie de Photoshop? By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 14-04-2012, 01:00
  4. Replies: 0 Last Post: 04-01-2011, 00:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts