Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 74

Thread: PlayStation 4: Anunt, lansare sau doar o amanare?

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Am vazut pe GSMArena, care teoretic n-ar fi o referinta in domeniu, cum ca s-ar putea rula si jocuri sh. Confirmari ceva?

    LE: Nevermind, am gasit si alte surse
    Desi la conferinta nu au spus nimic legat de used games, declaratiile ulterioare si "zvonurile" spun ca intr-adevar, nu va exista nici region lock si nici used games lock. Ceea ce mai da un punct in plus noii console. Acum, pana la lansare, multe lucruri se pot schimba, deci nu as fi atat de sigur pe lucrul asta.

  2. #22 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Mi-a placut ce-am vazut pana acum din trailere, filmulete, cu conditia sa nu fie praf in ochi si sa fi vazut render-uri cu toate ca nu mi s-a parut. Dpdv grafic, 1080p si minim 30fps si e suficient pentru mine. Interesant ca au trecut pe o arhitectura ce va ajuta developerii si ca nu vom mai vedea porturi facute doar de dragul de a fi.

    Am asteptari de la serviciul PSN, sper sa il apropie de live, oricum, va fi un an interesant.

  3. #23 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    eu sunt curios sa vad cum arata consola...
    cat despre joystick...sper sa fie destul de rezistent ecranul care acopera touch-ul ala ....nu de alta....cateodata intru in "rage" la unele jocuri


    cat despre jocuri....arata superb. ii astept si pe baietii de la naughty dog...sa vedem daca reusesc sa ne arate si mai mult

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    cat despre joystick...sper sa fie destul de rezistent ecranul care acopera touch-ul ala ....nu de alta....cateodata intru in "rage" la unele jocuri
    Care ecran? Eu din cate am inteles... e doar un touchpad.

  5. #25 SP
    Junior Member strongmokus's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cum spuneam, speram ca Sony sa preia modelul celor de la Apple, Samsung & Co, si sa prezinte un produs, un pret, ceva titluri, si sa ne spuna la sfarsit "available tommorrow". Sau "next month"... Am vazut un panou de genul "Available Holliday 2013", insa fiind vorba de Sony, nu se stie daca atunci va fi lansat doar in Japan, sau doar in US, urmand ca alte zone sa primeasca in 2014. Sau 2015.
    Cred ca mai toti stiam ca noua consola celor de la Sony, in cel mai bun caz, vine abea la sfarsitul anului. Asa ca in acest sens nu prea puteau prelua modelul celor de la Apple. Apple anunta un produs care deja se afla in productie - Sony inca nu are un produs final.


    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cei de la Quantic Dream vin si ne spun cum ca in 1999 un caracter avea aproximativ 350 de poligoane, in 2005 aproximativ 1.500, in 2010 (Heavy Rain) aproximativ 15.000, in 2012 chiar 20.000, si in final, cu puterea de procesare a noului PS4 (pe care nu l-am vazut, repet), se poate ajunge la 30.000 de poligoane per caracter. Nu suna chiar atat de rau, dar totusi... daca vii si-mi spui ca ai o putere de procesare de 4-5 ori mai mare, de ce numarul de poligoane nu se raporteaza la acea putere?
    30.000 de poligoane in Beyond Two Souls (PS3). Pentru PS4 n-au zis nimic despre numarul de poligoane, doar ca o sa fie mult mai mare.

  6. #26 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    ma refer la geamul ala de deasupra la touchpad

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by strongmokus View Post
    Cred ca mai toti stiam ca noua consola celor de la Sony, in cel mai bun caz, vine abea la sfarsitul anului. Asa ca in acest sens nu prea puteau prelua modelul celor de la Apple. Apple anunta un produs care deja se afla in productie - Sony inca nu are un produs final.
    E o mentalitate care speram sa se schimbe. Nu-i de mirare ca vor ca ciclul unei console sa fie de 10 ani. Pai le ia 5 ani sa o realizeze, 2 sa o lanseze... mai raman vreo 3 ca sa asteptam si jocuri pe masura. Si cand in sfarsit ajung la "maturitate", deja se anunta urmatoarea consola. Oh Yeah!
    Quote Originally Posted by strongmokus View Post
    30.000 de poligoane in Beyond Two Souls (PS3). Pentru PS4 n-au zis nimic despre numarul de poligoane, doar ca o sa fie mult mai mare.
    Probabil eram prea mort de somn de am confundat (o sa mai ma uit din nou la partea aceea)... dar daca ar fi asa, care ar mai fi rolul unei comparatii cu nimic? Avem cifre pentru toate celelalte, iar la next-gen spunem "va afisa mult mai multe"?!? Sony logic... you beat me!

  8. #28 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La E3 vom afla tot ce vrem sa stim. Ne-au dat aperitivul inainte sa intram in felurile principale. Sunt totusi curios daca vor veni cu ceva WOW la E3. Nu stiu de ce, dar imi place sa cred ca au aratat doar putin ca sa vina cu multe la E3 cand probabil si Microsoft va anunta ceva si sa fie tot ei in centrul atentiei. Mi-ar placea asta.

    In rest, mie mi-a placut. Da, ma enerveaza ca nu au spus cum arata. La specificatii din nou nu au spus mare lucru si nu stiu la ce sa ma astept.

    Am vrut sa vad jocuri si am vazut destule incat sa imi doresc un PS4. Nu mi-l doresc cum mi-am dorit PS3, dar mai e timp sa vina cu cine stie ce killer-features.

    Mi-au placut aproape toate jocurile. The Witness, la care MonkY tin minte ca s-a strambat aseara, pe mine m-a incantat enorm. Mi-a placut Braid atat de mult incat am incredere totala in creatorul sau. Jocul va aparea si pe PS3 si Xbox360, dar ma bucur ca apare si pe PS4. Probabil pe PS4 il voi si juca.

    Killzone mi-a placut, nici eu nu cred sa fie aia grafica, dar analogia cu zidul Berlinului mi-a placut si se pot face multe cu povestea. Watch Dogs a fost WOW si anul trecut, a fost si acum la fel.

    M-a surprins placut si Deep Down (Dragon Dogma 2?) de care sunt foarte curios. Daca ala era gameplay adevarat, iau PS4 la lansare.

    Vad ca e la moda sa dam note. Nu pot fi obiectiv, asa ca Sony primeste un 7 de la mine. Daca vedeam si mai multe jocuri si vedeam naibii consola, era perfect. Oricum, sunt incantat de aparitia lui PS4. Si la Xbox 3 voi fi la fel.

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stiti ce ar fi culmea culmilor acum, nu? Sa vina Microsoft la sfarsitul lunii (sau cel tarziu luna viitoare) cu o proprie conferinta... in care sa anunte Xbox 3 (sau 720, sau cum vor ei)... si la final sa spuna: "Aceasta este consola. O puteti cumpara incepand de maine!". Si uite asa, iar ar avea un an avans...

  10. #30 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Vom avea un E3 ca niciodată, puteţi fi supăraţi acum, dar ţineţi minte că luna iunie va aduce extaz şi entuziasm... pentru că vom merge la mare.

  11. #31 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    The Witness
    Attached Images Attached Images aereal.jpg overview.jpg places_to_go.jpg

  12. #32 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Infamous Second Son
    Attached Images Attached Images dt_choke.jpg dt_dup_down.jpg dt_gate.jpg dt_hamlet.jpg dt_seattle.jpg

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    h0stile, vezi ca sunt deja cele cu DS4 si PS4 Eye aici: http://www.consolegames.ro/forum/f11...aystation-4-a/

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    acum am inteles de ce nu au aratat consola

    "Speaking with Polygon, Yoshida said, “The console is just a box. The controller was very important to show because it has the share button, but the console is just a console.”

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    acum am inteles de ce nu au aratat consola

    "Speaking with Polygon, Yoshida said, “The console is just a box. The controller was very important to show because it has the share button, but the console is just a console.”
    Asta e pe principiul: "A TV is just a TV. A car is just a car. Why show them?" Pfft... Mai bine sa spuna ca le era frica sa nu sperie lumea de catamai sandramaua AMD e

  16. #36 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu consider ca a fost o conferinta foarte buna in care au aratat exact ce trebuia. Au restul anului timp sa inceapa incet incet sa arate mai multe. Trebuie luat in considerare si faptul ca sunt in fata celor de la MS deci ceva precautii trebuie luate.
    Consola pare foarte puternica, controllerul e foarte misto si arata a next-gen, mai ramane sa inceapa sa prezinte software-ul si jocurile care vor aparea de acum inco

  17. #37 SP
    Junior Member rs.marius's Avatar
    Nu inteleg de ce majoritatea persoanelor sunt dezamagite de conferinta celor de la Sony. Stiati de la E3 2012 ca anul acesta nu o sa apara urmatoarea generatie de console... asa macar au prezentat cateva din specificatii, controller-ul si cateva jocuri (majoritatea praf... sunt foarte incantat de Drive Club totusi, la cum arata un nou GT e degeaba) a fost doar o introducere la E3 2013.

    Dezamagirea mea a fost din partea unor jocuri... ma asteptam la mai multe titluri noi, nu doar sequel-uri fara sens, chiar speram ca acum o sa vad noul Beyond: Good & Evil, cum sper de vreo 3 - 4 ani, dar acum aveam sperante ceva mai mari pentru ca cei de la Ubi au zis ca vor sa il faca pe noua generatie de console.

    Cat despre controller... arata mult mai bine decat astea vechi (la care preciez butoanele si sagetile dar nu este ergonomic deloc). Chiar sunt bucuros ca au incercat sa schimbe ceva la controller dar inca nu sunt sigur ca se duce in directia buna (da... eu sunt una din persoanele care considera ca Sony a dat un mare rateu cand au decis sa scoata controller-ul boomerang). Nu inteleg ce cauta acel touch pad in fata cand trebuia sa fie plasat pe spatele controllerului and WTF is with that blue light? in afara de abilitatea de a isi da seama cat de departe este controllerul de camera nu vad ce functie in plus ar putea avea fata de SixAxis.

  18. #38 SP
    Member theste99's Avatar
    Mie unul conferinta mi s-a parut buna, au dezvaluit indeajuns de multe chestii despre PS4. Sunt amuzanti cei care dorea toate info-urile despre console anuntate intr-o conferinta realizata cu vreo 10-12 luni inainte de a aparea consola propriuzisa. Mai ales ca mai e si E3-ul care e pe vine. Daca prezentau tot acum hype-ul pana la aparitia consolei ar disparea complet fara un marketing agresiv precum cel facut de Micro$oft.

    Asteptam acum conferinta microsoft unde probabil GayZ, Nichi Menaj, sau Lil Wayne o sa ne povesteasca despre cat de amuzant este sa te joci COD sau Just Dance pe noul Xbox.

  19. #39 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Trist, asteptam sa vedem cat de prost pot prezenta si cei de la Microsoft aceasi "cutie" deoarece din cate vad nici cei de la Sony nu sunt atat de entuziasmati de ea.... The console is just a box...
    It's only an AMD Cpu and a discrete GPu and 8 Gb ram, it's not that important what is inside...yeah right !! Ei ne cred prosti ? Normal ca si continutul consolei este extrem de important. Si cum si noul Xbox se va baza tot pe AMD ma astept la o noua prezentare extrem de slaba, fada si fara continut.
    PFfffffffffff macar noua, fanilor xbox primim noutatea suprema : Noul Xbox va avea BluRay !!! Ypii kay ei m%^&%*&ker !!!

  20. #40 SP
    Member momi's Avatar
    Quote Originally Posted by theste99 View Post
    Mie unul conferinta mi s-a parut buna, au dezvaluit indeajuns de multe chestii despre PS4. Sunt amuzanti cei care dorea toate info-urile despre console anuntate intr-o conferinta realizata cu vreo 10-12 luni inainte de a aparea consola propriuzisa. Mai ales ca mai e si E3-ul care e pe vine. Daca prezentau tot acum hype-ul pana la aparitia consolei ar disparea complet fara un marketing agresiv precum cel facut de Micro$oft.

    Asteptam acum conferinta microsoft unde probabil GayZ, Nichi Menaj, sau Lil Wayne o sa ne povesteasca despre cat de amuzant este sa te joci COD sau Just Dance pe noul Xbox.
    ...Macar o macheta ceva ar fi trebuit sa prezinte ...nu toate specificatiile ...ce ar fi ca apple sau samsung sa prezinte niste dispozitive noi dar sa nu le arate ...doar sa ne spuna cit de tari , puternice si frumoase sunt ...mai mult sa ruleze niste aplicatii de pe un dispozitiv asemanator dar totusi diferit de produsul final...

    Dual shock ul 4 este atit de next gen incit este aproape identic cu primul dual shock ...nu era de ajuns ca nu este deloc ergonomic , au mai introdus si pad ul deasupra joy stickurilor...

    L.E ...sincer nu i inteleg deloc pe asa zisi "fanboi" ...oare toti au ochelari de cal sau actiuni la companiile respective ...putin conteaza cine produce un dispozitiv sau altul ,toti au acelasi obiectiv: profitul , pe mine ca si consumator ar unor produse nu ma intereseaza decit raportul calitate pret asa ca este normal sa mi fie aratat ceva ce pe viitor as putea sa l cumpar ...ori ei ce au facut ...da PS4 vine ,o sa aibe dualshock 4 si o sa ruleze jocuri asa cum ruleaza computerul pe care il avem in culise...jalnic...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 24-10-2008, 10:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts