Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 164

Thread: Hogwarts Legacy

  1. #41 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Vad un 7.5 in bila mea de cristal
    7.5-8.0-8.5 pe acolo pe undeva

    Am jucat 1 joc harry potter, prisoner of azkaban, si a fost superb + filmele; tocmai de aceea sunt si eu cam hyped cu ceea ce ar trebui si sper sa ne ofere cu acest joc, dupa atatia ani lipsa. Din trailere cateodata arata bine, cateodata nu prea, grafica mediului, decorul si asa mai departe sunt minunate, la personaje e ceva ciudat la ele, pe la expresiile faciale. Pacat ca nu ni-l ofera de sarbatori, era mai special.
    Oricum pare genul de joc care dupa cateva luni o sa aiba reduceri masive.

  2. #42 SP
    Manager paul's Avatar
    PlayStation Exclusive Haunted Hogsmeade Shop Quest:
    Madam Mason has a Hogsmeade shop to sell - but there’s a catch. Uncover what lies beneath this haunted shop during a PlayStation exclusive quest.

    Watch your step - not everyone who enters is able to escape the darkness.

  3. #43 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Kinda bull****ty, adica PS exclusive quest. What's the point? Daca omul are PC/XBOX clar nu o sa isi cumpere PS doar pentru o misiune. De ce nu e pentru toata lumea? Nu e mai simplu sa fie intreg jocul pentru toate platformele, decat sa modifici chiar si 0.5% content pentru PS? What's the deal?

  4. #44 SP
    Junior Member I.am's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Kinda bull****ty, adica PS exclusive quest. What's the point? Daca omul are PC/XBOX clar nu o sa isi cumpere PS doar pentru o misiune. De ce nu e pentru toata lumea? Nu e mai simplu sa fie intreg jocul pentru toate platformele, decat sa modifici chiar si 0.5% content pentru PS? What's the deal?
    Nu sa te faca sa cumperi PS doar pentru quest.
    Banuiesc ca este pentru cei care au deja si PS si PC/XBOX, ceva de genul te poate face sa alegi platforma pe care vei cumpara jocul.

  5. #45 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Cred ca daca as fi in situatia descrisa de tine, tocmai pe PS nu l-as achizitiona, in semn de protest. Pana la urma suntem toti gameri, nu ar trebui sa existe "tratament special" la astfel de jocuri - exclusive quests, exclusive skins, exclusive weapons, exclusive bla bla yadda yadda

  6. #46 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay showcase:

  7. #47 SP
    Member rzv31's Avatar
    Arata ciudat, mult mai diferit fata de ce au aratat pana acum. Pare nepolisat, sters, fad. NPC-urile parca ar fi cele din Fallout 4, prea mecanice, nicio expresie. E o faza in video cu niste npc-uri in fata a 4 clepsidre; wtf, ce naiba are aia de se bucura ca handicapata?Urat face... Parca ar fi din Sims....Nu stiu, e fara viata parca, unde sunt toti studentii, statui si tablouri care prind viata, fantome etc? Ce aratara acum, parca toti studentii sunt in vacante, asa putini sunt. Ma asteptam sa fie mai matur dar pare mai mult pentru copii, arata mai sumbru in trailerele precedente.

  8. #48 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Clepsidrele respective arata cate puncte are fiecare casa. La final de an cine are cel mai mare punctaj primeste House Cup. Poate de asta se bucura NPC-ul, ca sunt pe drumul cel bun

    Jocul pare okay. Eu unul nu ma asteptam sa rupa gura targului dpdv grafic. Pare fun, are multe chestii de facut, de descoperit, mistere etc. Anyway, e work in progress, mai au ~3 luni sa imbunatateasca anumite aspecte.

    Faptul ca inainte e mai sumbru e probabil ca au pus un pic de accent pe partea de combat, mai ales cu Dark Arts. Acum au aratat doar first steps.

    O sa se vanda bine, oricum ar fi. E universul Harry Potter si sunt multe persoane care au crescut cu HP si asteapta un joc decent de o gramada de ani.

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Jocul e 100% gata acum. In astea 3 luni mai repera din bug-uri.

    Mie mi se pare ca arata foarte bine overall - tineti cont de faptul ca acest video are dubla sau tripla compresie si se pierd foarte multe detalii si nu numai.

    Dar e cam low poly in diverse locuri, dar care nu conteaza prea mult - si o chestie care nu mi-a placut deloc a fost la detaliile din lemn - sunt doar simple texturi, nici macar cu ceva bump mapping pentru adancime.

    Si elevi sunt destui, dar sunt fff limitati in animatii, asa ca daca stai mai mult de 10s sa te uiti la ei, se repeta. Nu pare nimic viu, natural in lumea aia si e ciudat.
    La fel si cu tablourile animate. Pare ca doar unele sunt si se vede ciudat.

  10. #50 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Interioarele imi plac, arata bine, dar personajele au animatii atat de nasoale incat in cazul meu interactiunea cu ele se va reduce la B-B-B-X skip dialogue and continue…

  11. #51 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar
    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    Arata ciudat, mult mai diferit fata de ce au aratat pana acum. Pare nepolisat, sters, fad. NPC-urile parca ar fi cele din Fallout 4, prea mecanice, nicio expresie. E o faza in video cu niste npc-uri in fata a 4 clepsidre; wtf, ce naiba are aia de se bucura ca handicapata?Urat face... Parca ar fi din Sims....Nu stiu, e fara viata parca, unde sunt toti studentii, statui si tablouri care prind viata, fantome etc? Ce aratara acum, parca toti studentii sunt in vacante, asa putini sunt. Ma asteptam sa fie mai matur dar pare mai mult pentru copii, arata mai sumbru in trailerele precedente.

    Harry Potter 1 de pe PS2, facut de EA, parca are mai multa expresivitate si e si mai fun.


  12. #52 SP
    Manager paul's Avatar
    ASMR - A Calm Autumn Morning:

    ASMR - A Hot Summer Day:

    ASMR - A Rainy Spring Night:

  13. #53 SP
    Manager paul's Avatar
    Variantele de PS4 si XONE amanate pentru 4 aprilie.
    Varianta de Switch amanata pentru 25 iulie.

  14. #54 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay showcase 2:

  15. #55 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Absolut impresionanta faza cu zburatul pe matura su grifon sau ce e animalutu ala care este si pre-order bonus
    Lumea arata foarte bine si cred ca ma pun pe recitit cartile ca sa ma pregatesc pentru lansarea jocului.

    Partea de combat este interesanta, dar presupun ca trebuie sa joci si sa primesti fiecare putere ca sa o intelegi, pentru ca asa pare doar un simplu pew pew.

    Oricum overall, mi se pare ca arata foarte bine si mai ales, ca cei de la Avalanche au reusit sa recreeze perfect lumea din Harry Potter

  16. #56 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar

  17. #57 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi se pare foarte tare si sunt super excited sa apara. Cred ca este unu din cele mai asteptate jocuri ale mele, din ultimii ani.
    Iar asta nici macar pt poveste, ci ca sa ma plimb de nebun prin castel sau pe langa, zburand

    Pentru cineva care a crescut cu filmele si cartile si cu universul overall, cred ca o sa fie o experienta fabuloasa

  18. #58 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mi se pare foarte tare si sunt super excited sa apara. Cred ca este unu din cele mai asteptate jocuri ale mele, din ultimii ani.
    Iar asta nici macar pt poveste, ci ca sa ma plimb de nebun prin castel sau pe langa, zburand

    Pentru cineva care a crescut cu filmele si cartile si cu universul overall, cred ca o sa fie o experienta fabuloasa
    Yep, super excited si euxx
    Incepe, parca, sa arate din ce in ce mai bine

  19. #59 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Singura chestie care ma ingrijoreaza e developerul (Avalanche Software, nu Avalanche Studios Group care au facut Just Cause si Mad Max) .
    Inainte de Hogwarts Legacy au lucrat la Cars si Disney Infinity.

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hmm, ai dreptate. Eu credeeam ca sunt aia care au facut Mad Max
    Vad ca de 6 ani nu au mai scos nimic, deci probabil ca de atunci lucreaza la asta, dar totusi...e cam tricky

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Uncharted: The Lost Legacy By tudyniuz in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 135 Last Post: 21-03-2020, 18:31
  2. Cumpăr Uncharted Lost Legacy By bny in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 2 Last Post: 15-10-2017, 00:10
  3. Vand Uncharted Lost Legacy By raduadelin in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 5 Last Post: 09-09-2017, 11:31
  4. Metal Gear Solid: Legacy By zinodaur in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 20-01-2014, 12:28
  5. TRON Legacy (2010) By eXist in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4 Last Post: 30-07-2009, 18:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts