Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 33 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 ... LastLast
Results 581 to 600 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #581 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post

    [/COLOR]Am facut și toate raidurile care erau pe harta dar sătucul e tot la lv 5 (ar mai fi cam 1 zecime din liniuțe aia cât o însemna )
    O sa fac câteva river raid sa vedem dacă reusesc

    Nu, trebuie sa stai sa cauti cufar cu cufar de prin fiecare oras si sat.

  2. #582 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    La raid-uri, acolo unde apare iconita, trebuie sa iei cuferele cele mari ca sa termini raid-ul. Dar gasesti si cufere mai mici.
    Cele mari ofera Raw Materials si Supplies. Cele mici doar Supplies. Eu am reusit sa ajung la level 6 plus ca si anumite misiuni, cand vrei sa faci alianta cu o anumita zona, iti ofera materiale pentru cresterea asezarii.

  3. #583 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Colegii, vesti dementiale!

    Ubisoft anunta ca va oferi suport pentru AC Valhalla pentru inca 2 ani . Adica alte DLC-uri, alte expansionuri, deci si mai multe ore pierdute pe grinding.

    Eu as vrea de exemplu un DLC pe Constantinopol in timpul domniei imparatului Leo al VI-lea si inca unul in Rusia Kieveana fiindca au fost vikingi pe acolo in secolul 9.
    Bizantinii foloseau vikingii ca pe mercenari, iar Rusia a fost fondata de vikingi.

    ---------- Post added 20-07-2021 at 21:24 ----------


  4. #584 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Suport pt Valhalla nu inseamna neaparat DLC-uri noi, pe langa cele anuntate deja.
    Cel mai probabil vor scoate 1 pe an, in loc de 1 la 3-5 luni cum aveau in plan initial si probabil va fi mai mare/mai mult de grind-uit.

  5. #585 SP
    Member morphine's Avatar
    Discul de ps5 merge si pe ps4?

  6. #586 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Discul de ps5 merge si pe ps4?
    Nu, nu merge...

  7. #587 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Am terminat povestea principala. Si am sa vorbesc despre fiecare final in parte.

    1. Finalul Isu - mi-a placut foarte tare, parca un final similar cu cel din Cyberpunk 2077, doar ca mult mai frumos.

    2. Finalul modern - execrabil

    3. Finalul istoric - mediocru.

    4. Finalul Mitologic


    ---------- Post added 21-07-2021 at 19:09 ----------

    Am inceput acum sa caut armura lui Thor si le-am omorat pe primele surori ale lui Lerion.
    Dar la a treia.........m-au apucat dracii si am folosit iar trainer. De 5 ori am incercat si pe easy, dar la a sasea oara am folosit trainer (pentru ca nu vreau sa fac o criza de nervi si nu e bine pentru sanatate, si pentru ca timpul meu liber e limitat si pretios), mai ales ca e dificil de jucat pe tastatura, chiar si aia mecanica. Nu-mi raspunde comanda la "parry" si bossul se misca repede. Sa joc jocul pe PC si sa cumpar controller mi se pare o tampenie.

    Serios, Ubisoft, daca va mai scoate vreodata un AC single-player, ar trebui sa se opreasca cu RPG-zarea francizei .

    Mi-e dor de luptele clasice din saga lui Desmond, de asasinarile stealth, cand foloseai doar hidden-blade, de luptele finale care erau chiar distractive, dar mai ales finalurile din AC Revelations si AC 3 care aveau cutscene-uri spectaculoase (cu toate ca ma enervau cateodata QTE-urile, dar imi placea) si cand nu exista alegerea nivelului de dificultate (iarasi o tampenie pentru ca intr-un joc, dificultatea nu ar trebui sa se reduca la prelungirea vietii inamicilor, ci ca la Hitman unde sporesti inteligenta artificiala a inamicilor precum capacitatea de a te depista mai repede, de a folosi mai multe abilitati). Luptele finale cu inamici care au bara sunt de domeniul trecutului, de 1990-2000-ish. VREAU CEVA NOU! Sau macar sa fie spectaculos precum luptele cu bosii din God of War, fara bare de 2000 toamna, fara sa fii limitat pe un cerc si sa te tot rotesti. Sau sa se revina la origini.
    Mi-e dor de vechiul Assassin's Creed cand nu incerca sa imite Witcher si Dark Souls.

    O fi tare sa te bati cu sabia si scutul, dar nu intr-un joc care are "Assassin" in titlu. Cred ca e pentru a XXXX-a oara cand repet ca ultimele trei titluri n-au nicio treaba cu conceptul de baza al francizei.


    Origins poate ca s-a straduit sa prezinte originile crezului si fratiei asasinilor.
    Dar in Odyssey esti un spartan (care nici macar nu foloseste scutul, ceea ce e aiurea), iar in Valhalla esti un razboinic hardcore care foloseste hidden-blade-ul ca pe o arma secundara cand se furiseaza.

    Ce ma enerveaza si mai tare e ca amesteca istoria cu mitologia si cu SF, de iese un ciolobot.

    Esti un razboinic cu arme si echipament specifice perioadei, dar te bati cu monstrii mitologici . Pai in Witcher si Dark Souls macar ai armuri magice , arme speciale si potiuni + VRAJI.
    Ori eu nu inteleg de ce naiba ar trebui un razboinic viking sa se bata cu monstrii mitologici. Sau de ce ar trebui sa mai aiba hidden-blade si sa se furizeze prin tufisuri. Sau de ce ca asasin trebuia sa te bati ca un razboinic cu toti soldatii in armura dupa asasinare cum se intampla in vechile titluri , ca si astea aveau probleme.
    Apoi stai si cauti temple si artefacte SF si afli ca toata magia e cauzata de tehnologiile unei civilizatii precursoare.

    ---------- Post added 21-07-2021 at 22:42 ----------

    Damnit

  8. #588 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Gata și cu ordinul, mai aveam cam jumate și nu mi-a luat decât vreo 10h pentru un dialog de câteva minute dar da a fost mai interesant
    Iar cu animalele legendare faceți cum credeți, primiți o secure la final
    Dacă l-ar structura și ei mai bine și ar mai scoate sau împuținat din lucrurile inutile ar fi fost ok

    ---------- Post added 21-07-2021 at 23:05 ----------

    Puteau sa bage și ei misiune pentru surorile lerion ,nu sa le găsești din nimereala sau sa facă bulina aia gold sau ceva de genul ca era sa le ratez

    ---------- Post added 21-07-2021 at 23:17 ----------

    Mie mi sa părut ușor cu toate și le-am bătut din prima, doar dodge și atac ( bine am și lv 360 acum )

    ---------- Post added 21-07-2021 at 23:28 ----------

    Asa sa va zic ce arme și armuri am folosit tot jocul si am jucat doar pe hard
    Raven clan set la care am reușit sa ii up la maxim doar gluga și armura iar la arma am folosit sepulcher axe( up la maxim ), apoi după ce am deblocat skilul sa folosesc 2 securi am pus și bone biter axe
    Satul a rămas la 5 ca mi se pare bătaie de joc sa faci toate raidurile și tot sa nu fie de ajuns
    Și uite asa sau făcut 100h din care jumate pierdute aiurea din cauza ca asa vor ubi

  9. #589 SP
    Banned galaxic's Avatar
    AM OBTINUT CIOCANUL LUI THOR! Am si sulita lui Odin.
    Sunt invincibil! Ii bat pe saxoni ca la fasole.

    Min. 13:33


  10. #590 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uitandu-ma la cum joci, imi dau seama de ce ai avut nevoie de trainer. N-ai nicio treaba cu sistemul de combat din joc si e clar ca te-ar manca aia de viu, in souls like games
    Tu ataci incontinuu, chiar daca-ti iei hit

  11. #591 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Uitandu-ma la cum joci, imi dau seama de ce ai avut nevoie de trainer. N-ai nicio treaba cu sistemul de combat din joc si e clar ca te-ar manca aia de viu, in souls like games
    Tu ataci incontinuu, chiar daca-ti iei hit
    Mi se pare o porcarie sistemul asta de combat nou implementat, mai ales ca e un joc care are "ASSASSIN" in titlu si pretinde ca-i "stealth".
    Si da, nu joc la modul serios, ci doar sa trec prin poveste. Nu prea vreau sa pierd 10 minute in plus sa ma bat cu cativa soldati.
    Plus ca in jocul asta nu esti OM, esti un descendent al unei civilizatii precursoare daca iti reamintesti , care se poate catara pe orice cladire folosindu-si degetele , care poate sari si de la 500 metri inaltime intr-un fan fara sa-si rupa oasele, care poate inota la distante lungi fara oxigen, care poate vedea prin pereti si ziduri, si gaseste artefacte ale unei civilizatii demult disparute inspirata din ANCIENT ALIENS.

    De asta nu pot sa iau in serios niciun joc din seria asta, poate doar AC II si AC Brotherhood care se axau mai mult pe stealth.
    Seria asta o mai joc doar ca sa explorez, sa admir peisaje, cladiri si monumente, sa trec prin poveste sa rad de erorile istorice pe care le fac cei de la UBI.

    Daca vreau sa ma stradui mai mult intr-un joc cu sabii si scut, ma apuc sa joc Chivalry sau Mount and Blade, si cu asta basta, care sunt cu ani lumina mai bune la capitolul combat.

  12. #592 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Personal am fost foarte multumit de noul sistem de combat, de la Origins incoace, care a fost mult mai bun decat ce aveau inainte, cu inspiratie clara din Souls like games.

    Ce am zis eu, a fost doar o remarca asupra ce ziceai tu anterior. Am realizat de ce ai nevoie trainers ca sa omori niste inamici. Si asta pentru ca nu stii sa joci jocul. That simple.

  13. #593 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Personal am fost foarte multumit de noul sistem de combat, de la Origins incoace, care a fost mult mai bun decat ce aveau inainte, cu inspiratie clara din Souls like games.

    Ce am zis eu, a fost doar o remarca asupra ce ziceai tu anterior. Am realizat de ce ai nevoie trainers ca sa omori niste inamici. Si asta pentru ca nu stii sa joci jocul. That simple.
    PENTRU CA NU VREAU SA STIU SA MA LUPT IN JOCUL ASTA! That simple!
    Iti repet, pentru lupte corp la corp, exista Mount and Blade si Chivalry. Si Total War care e strategie.

    Nu stiu cum poti tu sa fii multumit de combat.
    Eu nu pot sa fiu multumit pentru ca am studiat istoria militara in ultimii 10 ani (si nu la nivel exceptional) si stiu ca luptatorii scandinavi nu se luptau cum vezi tu in joc. Daca pui un expert in istoria militara medievala cu peste 20-30 ani de cercetari si studii sau un profesor universitar de istorie medievala sa se joace prastia asta de joc, o sa rada de tine si chiar o sa te certe ca de ce l-ai pus sa se joace mizeria asta.

    In bataliile mari, armatele lupta in primul rand in linie, mentinand randul. Raidurile din joc sunt si alea prost facute. Vikingii nu atacau niciodata manastiri fortificate in numar mic.
    Miscarile de lupta erau altele, doar mergi la "reenactment-uri medievale" sau la sedintele Companiei Ursului Brun. Sau le gasesti pe You Tube. Si vezi si prin documentare.
    Si cum eu stiu asta, de ce ar trebui sa ma straduiesc sa lupt corect intr-un joc cand protagonistul e oricum un "asasin" descendent din Ancient Aliens?

    Vezi aici cum era un duel intre vikingi.

    Si cum aratau luptele.

  14. #594 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu iti recomand o chestie si este ultima data cand iti spun asta - nu mai polua forumul. Nu mai boldui scrisul. Nu mai da full quote la postarile anterioare. Nu mai posta lucruri care nu tin de jocuri in sine.

    Urmatoarea abatere o sa aduca o banare a contului.

    Cat de joc, nu conteaza ce vrei tu. Nu-ti place jocul, nu-l joci. Joaca turul virtual si gata. Dar sa ajungi sa te plangi ca nu esti capabil sa bati nush ce inamic si sa folosesti trainers de parca esti un copil de 5 ani e destul de penibil.

    Eu sunt multumit pentru ca este un joc si pentru ca eu vreau sa joc jocul asta. That simple.

  15. #595 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Cat de joc, nu conteaza ce vrei tu. Nu-ti place jocul, nu-l joci. Joaca turul virtual si gata. Dar sa ajungi sa te plangi ca nu esti capabil sa bati nush ce inamic si sa folosesti trainers de parca esti un copil de 5 ani e destul de penibil.
    Ti-am spus pentru ce joc franciza asta- sa explorez virtual tarile si sa vizitez monumente pe care momentan nu imi permit sa le vizitez si nu pot sa calatoresc din cauza pandemiei.
    Daca calatoream in tarile alea, nu mai jucam niciun joc din seria asta. Ghici ce , sunt o gramada de turisti care au fost in toate tarile alea si habar nu au ca exista "Assassin's Creed".

    Si da, e o problema cu zelotii. De ce i-a facut numai pe ei invincibili si nu si pe saxoni?
    Nu stiu cat timp liber ai tu, dar eu nu pot sa pierd mai mult de 10 minute cu un boss. Din principiu.

  16. #596 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    L-am inceput si eu aseara. De departe cel mai prost joc din serie.

    Grafic nu impresioneaza cu nimic, arata ca un joc pe base PS4, desi il joc pe PS5. Nu inteleg cum la atata timp de la lansare parul personajului principal inca ii trece prin gat. De ce ii mai faci par lung, daca nu esti in stare sa il faci cum trebuie?

    Sistemul de combat e jalnic, o copie la mana a treia a sistemului din Souls games.

  17. #597 SP
    Member smits's Avatar
    E un alt copy paste care nu merita mai mult de 60 de lei.

  18. #598 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    L-am inceput si eu aseara. De departe cel mai prost joc din serie.

    Grafic nu impresioneaza cu nimic, arata ca un joc pe base PS4, desi il joc pe PS5. Nu inteleg cum la atata timp de la lansare parul personajului principal inca ii trece prin gat. De ce ii mai faci par lung, daca nu esti in stare sa il faci cum trebuie?

    Sistemul de combat e jalnic, o copie la mana a treia a sistemului din Souls games.
    Asa a fost combat-ul de la Origins. Nu neaparat copie din Souls games, ci inspiratie, pentru ca pe parcursul a 3 jocuri, au imbunatatit/schimbat multe.

    Dpdv grafic nu prea are ce sa te impresioneze in Norvegia. Poate doar zapada. Ai rabdare sa ajungi in Anglia.

    In jocuri se stabilieste de la inceput unde se aloca buget/resurse si unde nu. Daca ai vazut, nici macar haina mai lunga nu i se misca natural cand alearga sau e pe cal, desi pana si in Watch Dogs 1 se misca.

    Dar da, oamenii sunt de ceara, parul este la fel ca in orice alt joc (inclusiv Witcher 3 sau Tomb Raider care au tehnologii speciale pentru par) si anume - trece prin personaj. Dar aici nu straluceste la par. Nici n-ar conta prea mult.

  19. #599 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu o sa-l abandonez inca, asta e clar. O sa mai trag de el pana ajung in Anglia, cred ca de acolo incepe cu adevarat jocul.

  20. #600 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Au aparut trofeele pentru Siege of Paris.

    Exista un leak pentru o posibila data.

    https://twitter.com/CriptAssassini/s...989322755?s=20

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 33 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts