Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 33 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 ... LastLast
Results 541 to 560 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #541 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Am ajuns la finalul campaniei in Anglia si ma simt dezamagit.
    Va mai amintiti de trailerul asta de mai jos care reda "Batalia de la Edington" din anul 878 ?
    E o MINCIUNA!
    Nu apare in joc!


    M-am intalnit cu regele Alfred si



    Si cam asta e.
    Am terminat cu Anglia, am facut toate aliantele, si cred ca le-am facut degeaba .
    Pentru ca batalia aia de mai jos nu se intampla in joc.
    Stiu ca istoric vorbind, vikingii au pierdut batalia de la Edington din 878 in fata anglo-saxonilor, dar totusi, puteau sa o redea.

    Nu mi-a mai ramas decat sa fac niste misiuni secundare , sa caut armurile lui Thor si Sfantul Gheorghe si sa astept sa apara DLC-ul Siege of Paris si sa explorez Canada, si poate atunci ma apuc de arc-ul mitologic si de final.
    Nu-mi place deloc cum

    Oricum, o dezamagire, atatea aliante,atata efort si ma asteptam sa am parte de o batalie epica de proportiile celei pe care am vazut-o in trailer.



  2. #542 SP
    Banned galaxic's Avatar
    L-am gasit pe Rollo in portul din Ravensthorpe .
    Mi-a spus ca a venit in vizita din Francia ca sa ma invite sa ma alatur expeditiei sale atunci ........cand va fi posibil.

    Nu stiu daca l-a introdus Ubisoft printr-un update recent sau era planificat sa apara, dar daca ati terminat cu Anglia si Irlanda, o sa-l gasiti acolo in mod sigur.

  3. #543 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Credeti ca o sa cuprinda toata Franta, sau numai nordul Frantei si strict regiunile urmatoare care au fost invadate istoric de vikingi?
    -Normandie
    -Hauts de France (Calais)
    -Bretagne
    -Grand Est
    -Centre-Val de Loire
    -Bourgogne-Franche-Comté
    -Pays de la Loire
    -Ile de France(Paris)

    Nu cred ca ar avea de ce sa ne duca pana in sud, pana la Marsilia si in Marea Mediterana.

  4. #544 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Tocmai l-am terminat și mi-a lăsat asa un sentiment de dispreț și frustrare
    Are cel mai prost final posibil asta probabil din cauza ca au tăiat din joc pentru dlc iar recomandarea mea e sa nu dați banii pe el decat sa fie max 200 lei cu toate dlc,poate mai spala din rusine
    Notare
    Poveste 5 ( un amalgam de povestioare aranjate haotic și cu un final dezastruos ținând cont de timpul pierdut pentru al termina )
    Sunet 7 ( de multe ori se aude "ca din canal")
    Grafica 8 ( o ușoară îmbunătățire fata de origin ,per total acceptabil)
    Lume 8( lumea chiar mia plăcut ,mare ,frumoasa ,detaliata,locații memorabile)
    + animalele legendare dar la capitolul reward e irelevant și lumile suplimentare
    - tot felul de eventuri foarte numeroase dar praf, puse asa sa fie
    Levelul iar e prost implementat ,ajungi la o cifra foarte mare (300+) dar nu are consistenta ( de la 50 în sus nu ma mai interesat în ce întra pct.),as fi preferat un maxim de 50 dar fiecare nivel sa își pună amprenta în joc
    Per total nota 7 ,ar fi putut sa iasă ceva super dar din cauza nepăsării și lenei celor care lau făcut a ieșit asa un amalgam cu de toate adaugirile din alte jocuri puse superficial ,asa sa fie și sa lungească jocul nejustificat

  5. #545 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce anume nu a fost ok la poveste? Arunca un ochi si pe review-ul meu si vezi ce am zis de poveste (de fapt povesti, pe fiecare plan) poate e ceva ce ai ratat, sau nu ai inteles pentru ca-ti trebuia ceva din lore-ul AC.

  6. #546 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Ii dădeam mai mult la poveste dar in ultima zona sa faci 2-3 misiuni și sa se termine asa... cu ceva spus superficial .Asta după ce te chinui atâtea ore sa faci toate alianțele și sa le fie sila sa facă ceva mai memorabil mi se pare bătaie de joc

  7. #547 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Am omorat vreo 20-25 de membri din Ordinul Anticilor si mai am inca doi:

    Problema e ca mai am inca 20 de zeloti de omorat. Si nici pe nivelul minim de dificultate nu pot sa-i omor. Am nivelul 250 si doua carcase de viata. Am incercat toate combinatiile de arme si degeaba.

    Daca nu omor si zelotii (care put de la o posta a reclama la microtranzactii), nu pot sa obtin mantia lui Thor, deci nu pot sa am armura completa a lui Thor, deci nu pot sa obtin ciocanul lui Thor.E enervant ca se misca rapid unii de zici ca-s zei.

    Am terminat toate regiunile din Anglia si trebuie sa-mi cresc rapid nivelul la 270 macar sa pot incepe povestea finala din Norvegia care imi cere nivel 280 si sa-mi mai upgradez armele si armura.
    Si nu am de ales decat sa incep povestea mitologica. Partea si mai nasoala e ca citesc ca trebuie sa ma bat prin Asgard si Jotunheim cu GIGANTI si ZEI cu nivel 300-350.

    Nu pot sa incep nici misiunea cu "Challenge of the Gods" ca ma trezesc ca trebuie sa ma bat cu o Walkyrie cu nivel 280.

  8. #548 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca nu-i omori, nu vezi sfarsitul jocului, pentru ca din pacate da, fac parte din poveste.

    Cat de cat de greu sunt de omorat, e ceva subiectiv. Daca avansezi in nivel asa cum trebuie, adica sa nu faci doar povestea principala, o sa ajungi usor peste ei, sau chiar OP, astfel incat sa-i omori fara probleme la final pe toti.

  9. #549 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Pai precis o sa am parte de un final anticlimatic.

    Am inteles ca pentru a finaliza povestea, trebuie sa


    Ma intreb oare...in DLC-ul Siege of Paris, o sa fiu OP cu ciocanul si armura lui Thor?
    Sau Ubisoft o sa creasca nivelul din Franta la 400-500, si ciocanul lui Thor o sa fie inutil in fata armatei carolingiene ?

  10. #550 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Off-topic: citind comentariile voastre , seamna izbitor de bine cu GOW

  11. #551 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e tot mitologia Nordica, e normal sa semene la numele personajelor implicate.

    @galaxic, nu ai nevoie de armura sau ciocanul lui Thor pentru poveste, din cate-mi aduc aminte.

  12. #552 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Am omorat cu greu primul zelot.

    Am trecut la urmatorul. Surpriza.....dupa ce l-am lovit de cateva ori si i-am scazut viata, zelotul a baut potiune si i-a revenit viata la loc. A inceput apoi sa arunce cu grenade cu otrava si flacari de m-a omorat instant. Si zelotul are nivel 90, eu am nivelul 250. Cred ca mai repede il omor pe boss-ul final cu nivelul 350 decat sa omor un zelot .

    Toti zelotii , tocmai pentru ca au niste scuturi late si mari , aceleasi armuri, sunt invincibili, si toti sunt la fel, de te plictisesti sa te tot bati cu ei.

    Caunt niste trainer pe gamepressure si antifun, si surpriza, sunt cu plata. Numai la JOCUL ASTA! La alte jocuri toate aplicatiile de trainer/cheats sunt gratuite, numai la jocul asta e cu plata, de zici ca i-au amenintat Ubisoft cu procese. Gen, nici aia care au jocul piratat sa nu poata sa-i bata pe zeloti.

    Daca asta nu e cea mai jenibila metoda de a stoarce banii de la jucatori si a-i obliga sa cumpere microtranzactii, nu stiu ce altceva poate fi


    Frate, si intr-un joc SINGLE-PLAYER!

    ---------- Post added 19-07-2021 at 18:52 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    @galaxic, nu ai nevoie de armura sau ciocanul lui Thor pentru poveste, din cate-mi aduc aminte.

    Stiu, dar voiam si eu sa ma distrez.
    Aia e, decat sa ma bat cu zelotii, mai bine cumpar armura direct de pe Store, daca o gasesc.

  13. #553 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mie mi s-a părut extrem de ușor combatul, chiar si pe ultima dificultate. Atata timp cat ai power level mai mare sau cel puțin egal cu inamicul e foarte ușor sa-i bați. Am batut zealot si cu 20-30 de levele peste mine. Toata treaba e sa ai răbdare, încerci sa faci perfect parry sau iti deblochezi skill-ul care încetinește timpul la perfect dodge. Pe normal aproape ca poti spama dodge cand te loveste si garantat ai niste secunde bune de slow motion.

  14. #554 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Mie mi s-a părut extrem de ușor combatul, chiar si pe ultima dificultate. Atata timp cat ai power level mai mare sau cel puțin egal cu inamicul e foarte ușor sa-i bați. Am batut zealot si cu 20-30 de levele peste mine. Toata treaba e sa ai răbdare, încerci sa faci perfect parry sau iti deblochezi skill-ul care încetinește timpul la perfect dodge. Pe normal aproape ca poti spama dodge cand te loveste si garantat ai niste secunde bune de slow motion.
    Cate ore ti-a luat sa-i omori pe toti?
    Plus pe cele trei "fiice"?

  15. #555 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu i-am omorât pe toti ca m-am scârbit de joc si l+am abandonat dupa vreo 40 de ore, dar vreo 6-7 am omorât. Daca mai instalez jocu ma uit exact sa vad cati mai am. Cand dadeam de ei prin joc nu-i lasam sa scape. Am omorât doar doua fiice, destul de usor. 2-3 încercări la fiecare. Cea cu atacul toxic a fost mai grea, aia cu foc asa si asa. Niște lupi mi-au dat ceva batai de cap (erau 3 lupi într-un satuc). Ceva legendary beast.

  16. #556 SP
    Banned galaxic's Avatar
    M-am uitat pe Store- nu e deloc armura lui Thor.
    Au alte armuri misto la 5 euro. Dar nu pot sa le cumpar fiindca sunt pe abonament lunar pe UbiPlus.

  17. #557 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai mah, ce naiba…trainers? N-am mai folosit de prin ‘98.
    Daca nu esti capabil sa jocu asa ceva, poate ar trebui sa te lasi de joc.
    Nu e hack and slash. Trebuie ai putina tactica, trebuie sa gandesti putin, sa faci parry, sa faci dodge, trebuie sa stii cand sa ataci si cand sa te dai in spate.

    Fiicele alea sunt mai greute, dar nu imposibil. Mai mult mi-a luat sa omor hienele aea sau ce erau, care erau 3.

    Nu cred ca exista microtranzactie in jocu asta care sa te ajute sa bati boss-ii.

  18. #558 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Hai mah, ce naiba…trainers? N-am mai folosit de prin ‘98.
    Daca nu esti capabil sa jocu asa ceva, poate ar trebui sa te lasi de joc.
    Nu e hack and slash. Trebuie ai putina tactica, trebuie sa gandesti putin, sa faci parry, sa faci dodge, trebuie sa stii cand sa ataci si cand sa te dai in spate.

    Fiicele alea sunt mai greute, dar nu imposibil. Mai mult mi-a luat sa omor hienele aea sau ce erau, care erau 3.

    Nu cred ca exista microtranzactie in jocu asta care sa te ajute sa bati boss-ii.
    1. Cum adica nu sunt capabil? Am terminat toata Anglia, am deja 65 orer de joc. Ma enerveaza, dar trebuie sa-l termin. Mai am doar finalul din Norvegia si epilogul pentru care trebuie sa ajung la nivelul 280 , arc-ul mitologic cu cele doua taramuri mitice si Canada, si gata jocul. Adica, vreo 6-10 ore de joc


    2. Stiu ca e asa, dar nu stiu cum e la voi pe controllere. Eu tot dau dodge si parry apasand pe taste. Reusesc sa-l lovesc, dar ma loveste si el pe mine, chiar mai tare (atunci cand ii straluceste sabia in rosu) si se misca foarte rapid. Mai trag cu sageata spre cap sau punctele slabe luminate cu galben, pica, si il lovesc cate de tare il pot, mai folosesc abilitatea cand il iau la pumni. Dar cand ajunge la jumatatea vietii, zelotul ia potiunea si isi face viata intreaga la loc.....i mean, WTF?!? Si dupa, arunca cu grenade otravitoare si incendiatoare de care ma chinui sa le evit.
    Cu 2 carcase de viata, chiar nu reusesc sa-i dobor. Poate daca mai cresc nivelul la 300 si ceva si deblochez toate abilitatile si imi deblochez 4-5 carcase de viata.

  19. #559 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mai baga câteva levele și nu o sa mai ai probleme
    Eu am ajuns la 320 fără sa fac prea multe misiuni secundare și cu 0 farm și omoram cam tot fără probleme
    Apoi dute sa găsești abilitățile aflate prin lume, e una de poți sa fugi cu zelotul în spate și daca îl arunci de la înălțime poate muri din prima
    Mai e și abilitatea aia de încetinește timpul când faci dodge care te ajuta mult

  20. #560 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai asa pare, ce vrei sa zic? E aiurea daca tu consideri ca asta e joc greu, pentru ca nu este. Nu e nici usor, dar iti trebuie putin skill.
    Ia-ti un controller de xbox one cu dongle, daca jocu pe PC. Gasesti pe la 100-150 lei.


    Mie mi-a luat ~110h sa-l termin si nu am facut nici 70% din ce era pe harta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 33 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts