Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 33 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 ... LastLast
Results 561 to 580 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #561 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Eu făcusem rația aia la 5
    Bine ai o abilitate de la skill în care îți poți pune 2 arme 2hand( eu am jucat cu o secure care da foc ka crt.apoi am mai pus una )
    Apoi alta abilitate care îți lasă 5 % din viata la fatal blow
    Și încearcă sa up armele și armurile cât mai mult și sa iti pui câte 2 rune pe fiecare în parte( eu dacă am jucat tot jocul cu aceleași erau foarte sus dar nu cred ca la max )
    Apoi dacă îți faci lv mare la clădirile din așezarea ta îți mai da un boost

    ---------- Post added 19-07-2021 at 17:42 ----------

    Poți sa te duci în asgard și jotunheim fără frica , acolo mai faci multe lv mai ales dacă aduni toate fragmentele și le duci la un altar

  2. #562 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Si cum obtin ratiile alea?

    ---------- Post added 19-07-2021 at 23:57 ----------

    nvm....am aflat.

  3. #563 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Hai ca m-ati făcut sa îl instalez iar
    Acum o sa omor tot ordinul sa vedem ce se întâmplă poate o sa mai îmi schimbe impresiile
    O sa fac și toate raidurile ,omor animalele legendare și draugr-ii
    Poate reușesc sa fac și sătucul la maxim sa vedem

  4. #564 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Hai ca m-ati făcut sa îl instalez iar
    Acum o sa omor tot ordinul sa vedem ce se întâmplă poate o sa mai îmi schimbe impresiile
    O sa fac și toate raidurile ,omor animalele legendare și draugr-ii
    Poate reușesc sa fac și sătucul la maxim sa vedem

    • Daca omori tot ordinul anticilor (adica si zelotii )
    • Daca omori tot ordinul copiilor lui Danu
    • Mai sunt niste misiuni in care te pune sa cauti
    • E o misiune in care se prabuseste un meteorit din cer, te lupti cu o Walkyrie si banuiesc ca e chiar
    • Chiar daca faci toate raidurile din Anglia , nu o sa poti face satucul la maxim pentru ca nu-ti vor ajunge materialele , iar unele cladiri, precum fermele, vor cere cate trei upgrade-uri. Si trebuie sa perinzi in lung si in lat prin Anglia sa cauti cufere cu materiale. Pentru ca nu-i asa, Ubisoft ne iubeste foarte tare.
    • Inca n-am aflat ce primesti pentru uciderea animalelor legendare, probabil doar piei si blanuri pe care le poti vinde.
    • Pentru daugri, am citit ca iti vor da indicii sa cauti
    Pentru toate astea o sa-ti ia inca 50-100 ore


    Eu incerc pe tot posibilul sa evit sa inchei povestea principala si sa fac cateva misiuni secundare. Dupa sfarsitul povestii principale, mi se ia cheful si nu mai are niciun farmec sa intru in joc sa fac misiunile secundare. La fel ca si la GTA, Witcher, AC 3, Black Flag, Origins, Odyssey.

  5. #565 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mie mi-a luat ~110h sa-l termin si nu am facut nici 70% din ce era pe harta.
    156 ore 41 min cu 100% jocul de baza

  6. #566 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Hai ca m-ati făcut sa îl instalez iar
    Acum o sa omor tot ordinul sa vedem ce se întâmplă poate o sa mai îmi schimbe impresiile
    Aaa, deci tu nu ai omorat ordinul - adica nu ai terminat povestea

    Animalele si restu nu schimba cu nimic povestea, dar sunt fun de omorat.

  7. #567 SP
    Member westy9009's Avatar
    tocmai ce l-am cumparat si eu ..Ceva sfaturi pentru early game ?

  8. #568 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Take your time in prima zona, in Nordics. Eu am explorat vreo 8h acolo pana m-am obisnuit cu controls si mecanicile.
    Nu te obosi sa te bati cu inamici de level prea mare, pentru ca nu ai nicio sansa si oricum vei reveni prin poveste sau oricand doresti tu apoi.

  9. #569 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si vezi ca uneori, cand explorezi aiurea si dai de unele așezări, mai bine le dai pace. O sa te trezești ca dupa ce cureți tot si lootezi tot te va trimite main quest-ul fix prin acelasi loc. Si iar trebuie sa-i omori pe toți.

  10. #570 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Apropo vedeți ca și arcul e op ,unii zeloti sau animale legendare pe care ar fi greu sa ii fac cu securile cand e care pe care sa nu risc le dau câteva cu arcul și pa

    ---------- Post added 20-07-2021 at 11:09 ----------

    Eu am un predator bow (Petra's arc) și cu implementările băgate la ps5 e foarte mișto experienta ,mai ca zici ca tragi în realitate
    Mai am câțiva de omorât din ordin ca dacă asa iau dus pe ăștia capul sa străbați lumea în lung și lat sa te duci pe indicii și tot sa nu ii găsești

    ---------- Post added 20-07-2021 at 11:29 ----------

    Am 90 h jucate ,lv 333 ,la sătuc cred ca mai sunt 3 up de făcut iar la raiduri mai sunt 3 securi încrucișate pe harta sper sa fie de ajuns

  11. #571 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Apropo vedeți ca și arcul e op ,unii zeloti sau animale legendare pe care ar fi greu sa ii fac cu securile cand e care pe care sa nu risc le dau câteva cu arcul și pa[COLOR="Silver"]
    Daca nimeresti acele puncte galbene, le dai "damage" mare.
    Dar mie imi este greu cu mouse-ul.
    Nu stiu daca cu controllerul e mai usor sa tintesti.

  12. #572 SP
    Member iionut's Avatar
    Si cu maneta e la fel de dificil

  13. #573 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Am reusit sa folosesc un trainer si sa-i omor pe toti zelotii. Si nu am remuscari, ca naiba, e un joc single-player unde ar trebui sa fac ce vreau. Iar timpul meu liber e cam limitat. Si cam toti zelotii erau la fel, in aceleasi armuri, exact dupa cum ma asteptam, doar ca unii erau femei sau barbati, altii mai slabi, altii mai scunzi, unii mai grasi si am vazut chiar unu' de vreo 2-3 metri. Dar replici obosite in pragul mortii cam aceleasi. Nu merita deloc sa pierzi 10 ore din viata pentru astia. Jocurile care au "grind" din asta infect ar trebui boicotate.
    Nu inteleg de ce au bagat porcaria asta cu zelotii? Puteau sa-i puna separati la fel ca in Odyssey cu mercenarii, sau in Origins cu vanatorii de recompense sau phylakes. Si pe aia macar ii omorai in functie de LEVEL. Aveai LEVEL 100 si respectivul avea LEVEL 100, il omorai garantat. Sau puneau 3-5 mercenari cu personalitate interesanta, cu replici multe , cu o cauza , pentru care sa merite efortul sa-i cauti si sa te lupti cu ei. Dar nu, bagam 15 mercenari seci doar de dragul sa lungim jocul.
    Nici sa-i cauti si sa-i asasinezi pe membrii ordinului anticilor nu merita efortul daca nu vrei musai armura lui Thor - erau doar cativa care aveau cutscene-uri in care venea si Odin , iar Eivor le decidea soarta specifica faptelor lor. Dar cu majoritatea discuta putin, le lua medalioanele, si aia a fost.

    Mai joc doar obiectivele secundare pentru a obtine armuri, restul nu ma intereseaza, nici contractele, nici animalele legendare ca tot am auzit ca nu-ti aduc recompense mari, upgradarea asezarii la nivelul 6 o las balta ca nu stau sa caut acum 3000 materiale prin cufere ca sa upgradez trei ferme de cate trei ori (o alta MIZERIE). E suficient ca am construit tot ce era de construit.

    Jocul a devenit plictisitor dupa 30-40 ore. Preferam oricand un AC 2 sau un Brotherhood consistent de 25-30 decat plictiseala asta artificial prelungita de 100 ore, care are doar cateva momente frumoase.
    Termin ultima misiune in Norvegia, apoi epilogul, iau armura lui Thor si o sa joc arc-ul mitologic , apoi iau armura Sfantului Gheorghe si il omor pe bossul final din Irlanda.
    Dupa aia, gata, ma las de joc pana apare DLC-ul Siege of Paris unde in mod sigur si acolo o sa joc doar misiunile din povestea principala.

  14. #574 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Nu e dificil de loc și eu joc numai pe berserkr de la început iar asasinarea garantata o am pe off
    Un tips pentru cei care se apuca -luați zilnic contractele de la market (cred ca sunt maxim 3 pe zi si le luați de la niște băieței în fiecare oraș chiar și în satul de baza ravensthorpe și cu banii aia puteți cumpara arme,armuri ,skin uri mitice tot de la băiatul ala )

  15. #575 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow...sa folosesti trainer ca sa treci de niste inamici in Assassin's Creed games si sa te si lauzi cu asta pe internet...

  16. #576 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Wow...sa folosesti trainer ca sa treci de niste inamici in Assassin's Creed games si sa te si lauzi cu asta pe internet...

    Macar nu o sa ma plang dupa orele pierdute pe luptele cu zelotii. Mai bine joc altceva care nu are "grind" infect.

    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Nu e dificil de loc și eu joc numai pe berserkr de la început iar asasinarea garantata o am pe off
    Un tips pentru cei care se apuca -luați zilnic contractele de la market (cred ca sunt maxim 3 pe zi si le luați de la niște băieței în fiecare oraș chiar și în satul de baza ravensthorpe și cu banii aia puteți cumpara arme,armuri ,skin uri mitice tot de la băiatul ala )
    "Baieteii " astia samsari ma tot enerveaza de la Origins incoace si nu stiu daca se vrea o parodiere subtila la "baieteii " de pe OLX sau de prin pietele de la noi din tara. Mai te si iau cu vrajeli si povestioare sa te ademeneasca pe accent de negustori enervanti.
    Eu am gasit doar mizerii de tatuaje, niste ornamente dupa care nu ma omor, niste arme cam slabute pe langa cele pe care le am si le-am upgradat si un skin cu INOROG roz cu curcubeu.
    Am "sase cai frumosi" cumparati si nu-i uratesc cu asemenea skin-uri.
    Ma multumesc cu ce iau din Dublin, macar in Irlanda am vreo 5 trade-posts unde nu trebuie sa fac nimic, decat sa ma joc si sa astept sa vina materialele sa-mi iau armurile si armele straine.
    Am reusit sa obtin armura ruseasca si aia bizantina. Armura bizantina chiar arata epic.

  17. #577 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    De ce te mai joci daca are grind "infect"?
    Zelotii ii poti gasi usor atunci cand incerci sa faci 100% in diecare zona...
    Daca intri crispat in joc ca vei face grind, atunci te nemultumeste jocul, fie ca este asta sau altul..

  18. #578 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Hai ca mi-am găsit și eu nasul dacă pana acum omoram cam tot din prima mai puțin ultimul boss din asgard acum am dat peste ursul ala legendar care ma omorât de vreo 5-6 ori pana acum

  19. #579 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Voi n-aveti antrenament de la From Software. Dupa ce joci vreo doua-trei jocuri de la aia sa mori de 5-6 ori ti se pare chiar ok

  20. #580 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am reușit a 10 oara, m-ia dat prin cap sa îmi pun poison pe arme altfel era greu

    ---------- Post added 20-07-2021 at 16:48 ----------

    Gata și cu animalele legendare

    ---------- Post added 20-07-2021 at 16:52 ----------

    Lasă jocurile soul ,acolo muream și de 50 de ori și nu ma supărăm dar asta e foarte ușor comparativ mai ca pot face dodge la oricare atac doar ca nu ma așteptăm

    ---------- Post added 20-07-2021 at 16:56 ----------

    Am facut și toate raidurile care erau pe harta dar sătucul e tot la lv 5 (ar mai fi cam 1 zecime din liniuțe aia cât o însemna )
    O sa fac câteva river raid sa vedem dacă reusesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 33 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts