Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 33 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast
Results 501 to 520 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #501 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Vara - Siege of Paris
    Toamna - Discovery, gratuit
    Anul viitor - un nou content, probabil cu plata sau gratuit (desi as merge cu plata), cu explorarea taramului Helheim.

  2. #502 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai mai trebuie un DLC din acel Season Pass, care probabil o sa vina in iarna sau inceput de 2022 si probabil ca prin toamna/iarna vom primi un AC nou.

    Asta este solutia perfecta, cand scot jocul la 2 ani. In primul an dai jocul, in celalalt dai Season Pass-ul.

  3. #503 SP
    Member Antiohh's Avatar
    eu am auzit ca abia in 2023 o sa scoata ac nou. cica ar vrea sa schimbe destul de mult formula iar

  4. #504 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Valhalla o sa fie supported fully si in Year 2, care incepe in Noiembrie anul asta. Deci 2023 AC nou (sau late 2022, dar nu cred).

  5. #505 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Stie cineva daca salvarile de la varianta disc PS4 sunt compatibile cu varianta digitala Gold Edition?

  6. #506 SP
    Member Antiohh's Avatar
    tind sa cred ca daca te loghezi cu contul de ubi, salvarile sunt pana si crossplatform, dar poti verifica asta.

    ---------- Post added 13-06-2021 at 00:31 ----------

    Games With Next-Generation Upgrades (No Additional Cost)
    For these games, you will be able to upgrade your version to the next generation at no additional cost: from Xbox One to Xbox Series X|S, or from PlayStation 4 to PlayStation 5. And you will of course keep your progression (see above on Cross-Progression).
    Watch Dogs: Legion
    Assassin’s Creed Valhalla
    Immortals Fenyx Rising
    Riders Republic
    Rainbow Six: Siege* (Date for the Next Generation version to be announced at a later time)
    That means that you can start Watch Dogs: Legion on Xbox One and later on upgrade to an Xbox Series X (same applies for the PlayStation family). You will get the next gen version of Watch Dogs at no extra cost and be able to continue playing without losing any progression or in-game content!
    (de pe pagina ubi)

    salvari crossplatform sunt pt anumite jocuri, nu toate. eu nu cred ca ar trebui sa ai probleme cu salvarile pe varianta digital... daca iti pastreaza salvarea de la ps4 disk la ps5 digital (daca faci upgrade), nu vad de ce nu ar pastra-o intre ps4 disk si ps4 digital

  7. #507 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Asta stiam si eu legat de salvarile crossplatform. Am tot cautat pe internet si nu am gasit nimic legat de PS4 disk la PS4 digital.
    CUSA de pe varianta disk este diferit de CUSA din PS Store (cel putin asa observ eu din URL).
    Nu as vrea sa reiau de la inceput jocul. Am 150+ ore jucate.
    Din ce observ, ultima salvare ti-o incarca in cloud.

  8. #508 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Alegi tu ce salvare vrei sa incarci in cloud, nu? La Immortals asa este.

  9. #509 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Nu alegi, ci faci un manual save si acesta ti se va incarca in cloud. Daca mai faci inca un manual save, ti se va copia peste cel vechi in cloud.

  10. #510 SP
    Banned micro's Avatar
    Ma asteptam sa anunte data aparitiei dlc-ului Siege of Paris. Pe asta il tot astept de ceva timp.
    Ce inseamna "summer " la ei? Ca suntem deja la jumatatea lunii iunie. Trebuia sa anunte o data de lansare daca era vorba sa-l lanseze in iulie sau august.

  11. #511 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Pe carcasa la varianta standard (Drakkar Edition) scrie CUSA18535, iar pe PS Store la Gold Edition apare PPSA01490.
    Pe carcasa apare regiunea 2 si conform codului de pe PS Store, si acela ar fi regiunea 2.

    Deci, salvarea este "legata" de acel cod sau de regiune? Stiam de DLC-uri, Add-On-uri ca sunt region-locked, dar nu stiu nimic despre salvari.

  12. #512 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Hai salut, știe cineva de ce nu îmi apare The Legend of Beowulf? Menționez că am season pass

  13. #513 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    The Legend of Beowulf memories can be accessed after founding Ravensthorpe, but a Power Level of 20 is recommended.



    ---------- Post added 13-06-2021 at 19:37 ----------

    Costumul lui Basim este gratuit prin Ubisoft Connect.

    Totodata au aparut 2 trofee noi pentru DLC-ul gratuit, Mastery Challenge

  14. #514 SP
    Member clax_117's Avatar
    Imi cer scuze daca s-a mai discutat, dar eu nu gasesc pe forum.
    Cei care ati luat varianta de PS4 pentru a-l juca pe PS5 ati avut probleme cu update-ul? Se poate face update gratuitdirect de pe un cont de RO sau US? Am auzit ca pentru alte jocuri puteai face update la varianta de PS5 doar de pe un cont de Turcia.

  15. #515 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Se poate face update de pe cont de RO. Probabil nu se poate face update pe cont de US daca iei jocul din RO.

  16. #516 SP
    Member clax_117's Avatar
    Multumesc! Jocul il voi lua de pe olx si ma gandeam ca nu are rost sa platesc aproape dublu pentru varianta de PS5

  17. #517 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Suntem in luna iulie si tot nu au dezvaluit data lansarii DLC-ului "Siege of Paris (885-886)" si totusi au spus ca il vor lansa in vara asta. Nu vreau sa termin jocul pana nu apare DLC-ul. Am urmarit cursul asta si cred ca o sa fie bestial sa-l vedem pe Rollo cel gigantic.


  18. #518 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cum a fost jocul ăsta până la urmă? Origins mi-a placut mult, Odyssey nu prea că ma obosit rău grinding-ul ala ce trebuia să-l fac sa pot avansa in story!

  19. #519 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Trecand prin exact acelasi lucru, cu Origins care mi s-a parut fenomenal, iar Oddysey m-a plictisit/obosit acel grind inutil si l-am abondonat dupa ~40h, pot spune ca Valhalla, pentru mine, a fost mult peste Origins din toate punctele de vedere.

    Vezi ca i-am facut review aici, daca ai timp/chef sa citest si esti indecis daca merita sau nu investitia in jocul asta.

  20. #520 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu l-am șters (pentru moment?) aseară dupa 45 de ore si power level ~160. M-a plictisit groaznic, trăgeam de mine sa il joc. Combat-ul e mega boring, lipsit de challenge, si nu deblochezi nici skill deblocat pe parcursul jocului nu îl face mai interesant. Joc de 30-35 de ore cu aceeasi sabie pt ca e singura sabie pe care am gasit-o si deja eram satul de aceleasi animații la atacuri. Nu-mi plac animatiile de atac de la celelalte arme (secure, ciocan, dagger), parca n-au nici un impact.
    Aseara faceam un quest unde trebuia sa aleg daca vreau sa fac misiunea stealth sau atac direct. Am ales stealth. Obiectivul era sa dau foc la vreo 6 casute dintr-o mică așezare. Eu dădeam foc la case si oamenii își vedea de ale lor. Doar eram stealth, ce dracu? Ardeau casele, aproape nu mai vedeai de fum, da toată lumea era chill. După ce am dat foc la tot, următoru obiectiv era: "omoară toți soldații din sat". Pai de ce dracu m-am chinuit sa fac stealth dacă oricum trebuia sa macelaresc pe toată lumea?
    Am omorât toți soldații si apoi trebuia sa vorbesc cu celelalte doua personaje care ma însoțeau in quest. Dar nu puteam vorbi oriunde, personajele astea trebuiau sa ajunga intr-un loc fix în satu ăla sa pot interactiona cu ele. Adică sa stau sa ma uit vreo 30-40 de secunde la o fugă glitch-uită ca sa ajunga la locul lor.
    Bun, interacționez, începe un cutscene in care se discută despre aspectul moral al evenimentelor petrecute. Da sa nu va imaginați cine stie ce dialog complex, doua fraze gen "oare e bine ce am făcut? Tu ce crezi? ", "mă, eu zic că e ok! ", "bun, hai la pescuit!". Atunci n-am mai rezistat si l-am șters.
    Pescuit-ul ăla e unul dintre cele câteva chestii pe care le-au preluat din RDR2. Doar ca aici pare mult mult mai prost (mash x to catch fish aint fun).
    Altă chestie preluată din RDR2 ar fi "camp-ul" pe care il dezvolți in timpul jocului si care ar trebui sa fie motivația pentru acțiunile lui Eivor (cel puțin cat am jucat eu). Doar ca aici nu m-am simțit atașat de nici un personaj, nici unul dintre cei din "camp" nu e conturat suficient cât să-ți pese de asta. Iar recompensele pe care le obții pt ca mai construiești un shop sau un coteț la găini sunt foarte slabe.
    In plus, jocul m-a facut să mă simt oarecum personaj negativ de multe ori. Practic ai dat buzna in țara altora și măcelăriți pe toată lumea (într-adevăr doar soldati, but still), atacați asezari de oameni nevinovați ca sa aiba camp-ul tău resurse si sa controlezi cat mai mult din teritoriul Angliei. All in the name of peace.
    Cat am rezistat mi-a plăcut sa ma plimb si sa explorez, jocul arată si se mișcă bine pe PS5. Am dezactivat radaru si aproape tot HUD-ul pt imersiune si ma foloseam doar de vultur sa ma ghidez. Doar ca nu prea ai nimic interesant de găsit. De cate ori să mă bag intr-o fântână ca sa deschid un cufar pt 50 leather si 50 iron? Sau mai rau, ia cheia din fantana ca sa deschizi cufarul din casa pt aceleași resurse. Cred ca am intrat in vreo 15 fântâni.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 33 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts