Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 59 of 59

Thread: Call of Duty: Vanguard

  1. #41 SP
    Manager paul's Avatar
    Zombies Reveal Trailer:

  2. #42 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Launch Trailer:



    ---------- Post added 18-10-2021 at 12:36 ----------

    Inca o lista de trofee/achievements, de data acesta cu descriere, in continuare fara scor/level.

    Atentie, spoilere:


  3. #43 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar







  4. #44 SP
    Manager paul's Avatar
    PC Trailer:

  5. #45 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Am vazut ca e deja la vanzare pe olx, pentru PS5. Cum e posibil daca lansarea este peste 2 zile?

  6. #46 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar

  7. #47 SP
    Member morphine's Avatar
    Camourile la arme sunt de o uratenie nemaiintalnita. Unele harti din multiplayer sunt banale, n-au niciun farmec. Nu ma da pe spate multiplayerul. macar partea de gunplay e excelenta.

  8. #48 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    https://opencritic.com/game/12073/call-of-duty-vanguard

    Nu sta rau pana acum, abia astept sa imi soseasca si mie (sper ca astazi) si sa fac un overnight la campanie.

  9. #49 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quick reminder #CODVANGUARD see you in game champions!
    Attached Images Attached Images img_3883-copy.jpg

  10. #50 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Doamne cat de mult imi place harta TUSCAN, e mica si merge sa joci foarte agresiv pentru ca ajungi repede in orice colt unde sunt inamici.

    Pentru mine sunt foarte reusite hartile, pana acuma cel mai mult imi plac(pe langa favorita TUSCAN): DAS HAUS(care parca e SHOOT HOUSE din MW fara nivelul superior) , DEMYANSK(pentru ca zapada), DECOY si EAGLE'S NEST.

    Se misca surprinzator de bine jocul, se vede progresul ce l-au facut din beta pana la jocul final. Pasii se aud mult mai bine, iar daca joci cu casti, se aud usor si pasii celor care folosesc perk-ul NINJA. Cel mai mult imi place sa joc GHOST/DAUNTLESS - RADAR - LIGHTWEIGHT cu field upgrade Dead Silence.

    Cum zice si @morphine, camourile nu sunt cele mai frumoase, sau macar nu se aseaza la fel de bine ca cele din MW2019 pe arma. Sunt asemanatoare cu cele din CW. Asemenea si atasamentele, pana acuma toate mi se par la fel pentru toate armele, doar cate 1 poate 2 unic per arma. Nu schimba aspectul atat de bine ca si cele din MW2019.

    Cat de bun cred o sa fie MW2 de anul viitor, dar pana una alta, abia astept sa termin lucru si sa ma intorc la joc. Ma asteapta cateva zile si nopti albe cu Vanguard. Dupa ce la CW am spus pas pentru ca nu mi-a placut cum se "simtea" jocul, eu revenind la COD prin MW2019 dupa multi ani, Vanguard e foarte bine venit.

    Sunt curios cum e campania. Sper sa rezist tentatiei multiplayer si sa ma apuc de ea in seara asta.

  11. #51 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Vad ca pana la momentul asta sa mentine la 80, mai bine decat Cold War, ceea ce inseamna ca este chiar bun tinand cont de procentul de hate gratuit pe care si-l ia fiecare Call of Duty din oficiu inca dinainte de a fi anuntat.

    Abia astept sa-mi vine si mie comanda si ca ma apuc de el. Ma bucur sa aud ca s-a mai lucrat la el de la beta.

  12. #52 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    So I'm not crazy - this "feature" is real in vanguard. Yeah, thanks for nothing.

  13. #53 SP
    Member morphine's Avatar
    Vi se intampla si voua sa vi se glitchuiasca iluminarea? Se vede ca si cum lumina ma urmareste doar pe mine.

    Uneori se intampla sa se taie si sunetul complet pt 2 secunde, inclusiv cel din party.

    Anyway, am jucat cred ca mai bine de jumate din story si e chiar misto. Grafica buna, muzica faina. Imi place cum au integrat povestea fiecarui operator. Nice
    As zice ca e cel mai aratos cod.

  14. #54 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu nu am intalnit glitch-ul de care spui, dar nu am foarte multe ore in joc.
    Sunt si eu pe la jumatate in campanie si imi place, pe Veteran ramane cat de cat challenging ca sa un simti ca te plimbi, iar personajele imi plac, in special Arthur si Polina.

    Am fost placut surprins sa gasesc in Graphics menu optiunea de AMD FidelityFX.
    Nu observ eu mare schimbare cu ea activata dar overall imi place cum arata jocul. Misiunea din Stalingrad m-a impresionat, in special partea cu biblioteca, arata bine interioarele.

    Ca in fiecare an, campanie scurta si buna (IMO), niste ore de relaxare in Zombies si cativa draci constructivi in Multiplayer, pentru mine este un pachet care isi merita banii.
    Sunt jocuri care ofera mult mai putin content si calitate ca si pachet overall si iau note mai mari, Call of Duty pleaca an de an cu hate din oficiu, ca si elevul repetent care daca ia un 8 pe bune inseamna ca a copiat.

  15. #55 SP
    Member morphine's Avatar
    Stie cineva de ce imi face asa urat? Ps4pro

  16. #56 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut,
    N-am intalnit problema pe care o ai tu acolo. Iti face in continuare la fel sau a fost one time only?

    @Campaign wise, am terminat astazi pe Veteran in 9 ore deci dificultatea mai creste putin timpul de joc.
    Overall o consider o campanie ok, Polina si Richter fac toti banii, celelalte caractere sunt easily forgettable iar unele misiuni puteau sa lipseasca (The Battle of El Alamein a fost o mizerie de umplutura).

  17. #57 SP
    Member morphine's Avatar
    Mi se intampla random. Ala a fost singurul moment in care a fost asa agresiv.

  18. #58 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by VGC
    Activision has confirmed plans to offer a free Call of Duty: Vanguard multiplayer trial just two weeks after the game’s release.

    Players will be able to sample Vanguard’s entire multiplayer offering for four full days beginning on November 18 at 10am PT / 1pm ET / 6pm GMT.

    While publisher Activision has a history of running free Call of Duty multiplayer weekends, Vanguard’s first one is uncharacteristically early in the game’s lifecycle.

    It follows reports of relatively weak sales in the UK, where Vanguard was Call of Duty’s lowest-performing launch in 14 years. Despite this, the title still enjoyed the second biggest UK game launch of the year behind FIFA 22.

    The free trial is also timed to coincide with the release of rival multiplayer shooter Battlefield 2042, which launched in early access last week but officially hits stores on November 19.

    And it will follow the surprise early launch of Halo Infinite’s multiplayer component on Monday, which is available in beta form ahead of its official release alongside the game’s campaign on December 8.

    Vanguard’s trial will also go live a day after the game introduces the latest version of popular Call of Duty multiplayer map Shipment.

    The tiny, hectic battleground featuring empty shipping containers has appeared in multiple series entries since its debut 14 years ago as one of Call of Duty 4’s launch maps.

    As well as mixing up the placement of its containers and adding a single container that hangs above the others on a crane, the latest iteration of Shipment features numerous containers with breakable walls.

    Earlier on Tuesday, it emerged that a female employee at Vanguard studio Sledgehammer Games was allegedly raped by a male supervisor, Javier Panameno, in 2016 and 2017, leading to an out of court settlement.

    It was also confirmed that Treyarch co-studio head Dan Bunting has left the Call of Duty: Black Ops developer following sexual harassment revelations.
    Call of Duty Vanguard is getting a free trial just 2 weeks after launch

  19. #59 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Vin si eu cu o intrebare:
    S-a stricat ceva fundamental la arme in ultimele saptamani de la updates?

    Am reintrat in Multiplayer astazi si m-am simtit un retard cu medalie, nu reusesc sa fac nici un killstreak si parca simt ca trag cu arme cu apa, cu un recoil imens si fara nici un fel de feedback. Cel putin STG-44 cu care obisnuiam sa joc zici ca-i prastie pentru copii.
    Nu imi aduc aminte sa fi simtit asta la inceput.

    Ori au schimbat ei ceva prin updates, ori vin eu dupa Battlefield si dupa Halo si n-am inca muschii creierului up to date.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Call of Duty: Warzone By paul in forum Console Club
    Replies: 324 Last Post: 16-01-2024, 01:09
  2. Call of Duty: WWII By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 105 Last Post: 22-09-2020, 15:37
  3. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 17:59
  4. Call Of Duty 8 By Nash in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 14-01-2011, 12:06
  5. Call of Duty 4 ||COD4 By reikkoo in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 16-08-2009, 05:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts