Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 138 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 112 ... LastLast
Results 1,221 to 1,240 of 2754

Thread: Coltul de rai al consolistului

  1. #1221 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Orientarea este temporara,biroul este jalnic.Voi reveni cu update peste vreo 4 luni.Pana atunci cam asa se prezinta coltul meu de rai

    Pe langa Cerwin 215, mai folosesti si sub-ul JBL??



  2. #1222 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-o sa inteleg niciodata de ce va plac astfel de "cazane", mai ales daca stati intr-un apartament de bloc. Eu pe ale mele nu le pot duce nici la un 25% fara sa vina vecinii de la 6 etaje mai jos sa se planga (din pacate odata cu politia)... Pacat ca la audio unii sar de la fidelitate la "cat mai mari, cat mai tare bass-ul, cat mai mare boom-ul"...
    Attached Images Attached Images psb_image_series_speakers_monky.ro.jpg

  3. #1223 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    N-o sa inteleg niciodata de ce va plac astfel de "cazane", mai ales daca stati intr-un apartament de bloc. Eu pe ale mele nu le pot duce nici la un 25% fara sa vina vecinii de la 6 etaje mai jos sa se planga (din pacate odata cu politia)... Pacat ca la audio unii sar de la fidelitate la "cat mai mari, cat mai tare bass-ul, cat mai mare boom-ul"...
    Cum mai toti suntem fumatori, ne mai scuturam plamanii din cand in cand cu ajutorul bass-ilor Am incercat sa le explic si vecinilor "fumatori" cat de nociva e nicotina si cum bass-ul ajuta la inlaturarea acesteia, dar n-a tinut vraja Dupa parerea mea o scula de inalta fidelitate demonteaza orice super/mega/extra bass.

  4. #1224 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Intrebare practica din partea prietenei mele: cat iti ia sa o stergi de praf?
    Sunt alte persoane, la care ma pot gindi, care sa stearga praful...

  5. #1225 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by yoyokid View Post
    E bine sa stea boxa gigantica asa aproape de unitate?Oricum...imi poti spune si mie ce model este tv-ul?
    Tv-ul este un Samsung 32R71 White.

    ---------- Post added 23-06-2010 at 11:53 AM ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    N-o sa inteleg niciodata de ce va plac astfel de "cazane", mai ales daca stati intr-un apartament de bloc. Eu pe ale mele nu le pot duce nici la un 25% fara sa vina vecinii de la 6 etaje mai jos sa se planga (din pacate odata cu politia)... Pacat ca la audio unii sar de la fidelitate la "cat mai mari, cat mai tare bass-ul, cat mai mare boom-ul"...

    Dat fiind ca stau la casa cu curte si in ultimele luni am facut niste "chermeze" de am ars raposatele boxe ,am hotarat impreuna cu nevasta sa punem piciorul in prag si sa ne luam ceva serios.Aceste modele de XLS-215 le am gasit dupa un homework de aproximativ 3 luni de cautari pe site-uri si de citit zeci de review-uri.Sunt imense recunosc si nu-si au locul intr-un apartament normal.

  6. #1226 SP
    Junior Member c0sm1n87's Avatar
    mi`am montat si eu tv`u pe perete in sfarsit,maine tre sa imi cumpar o masca sa ascund firele... animalutu sta provizoriu acolo pana ii gasesc alt loc
    Attached Images Attached Images dsci0004.jpg

  7. #1227 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Poti sa il lasi acolo. Ii pui o roata in care sa alerge, si de ea legi un ventilator care sa bata spre 360.

  8. #1228 SP
    Junior Member c0sm1n87's Avatar
    ma gandeam si eu la treaba asta , dar la cat timp mai am eu sa ma joc in ultima vreme ... n`are rost sa stresez animalu

  9. #1229 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by c0sm1n87 View Post
    mi`am montat si eu tv`u pe perete in sfarsit,maine tre sa imi cumpar o masca sa ascund firele... animalutu sta provizoriu acolo pana ii gasesc alt loc
    Mi se pare mie sau e cocotat prea sus ? Stiti ca sunt 2 "curente": cel rusesc, in care iti pui tv-ul pe dulap, biblioteca, frigider... si cel american, in care iti pui tv-ul cat mai jos posibil, eventual pe podea direct. Al tau din poza pare a se apropia de cel rusesc

    Cat despre masca, poti cumpara canal de cablu avand in vedere ca ai peretele alb. Din pacate pvc-ul in timp se face urat (se ingalbeneste)...

  10. #1230 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mi se pare mie sau e cocotat prea sus ? Stiti ca sunt 2 "curente": cel rusesc, in care iti pui tv-ul pe dulap, biblioteca, frigider... si cel american, in care iti pui tv-ul cat mai jos posibil, eventual pe podea direct. Al tau din poza pare a se apropia de cel rusesc

    Cat despre masca, poti cumpara canal de cablu avand in vedere ca ai peretele alb. Din pacate pvc-ul in timp se face urat (se ingalbeneste)...
    Pai cum nu prea mai are timp de console, se joaca din picioare cate putin si apoi pleaca unde are treaba, nu are rost sa se mai aseze pe fotoliu, scaun, etc lol.

    @Cosm1n : Mult prea sus acel televizor. Optim ar fi sa fie la acelasi nivel cu ochii cand tu te aflii in pozitie sezanda. Astfel incat sa te uiti perpendicular la el si sa nu fi nevoit sa-ti tii capul intr-o pozitie inconfortabila (uitandu-te in sus) mai mult timp. O sa te doara spatele, gatul, o sa ramai achilozat.

    Totusi, ignora aceste randuri in cazul in care chiar te joci din picioare

  11. #1231 SP
    Junior Member c0sm1n87's Avatar
    pare ca e sus , dar nu e chiar asa poza e facuta stand intins in pat (e mica camera pe latime si nu puteam prinde tot )

  12. #1232 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Coltul meu nu e cine stie ce dar macar e al meu
    P.S consola e intr-o parte ca sa aiba aerisire mai buna
    Attached Images Attached Images 27-06-10_2344.jpg 28-06-10_0120.jpg 28-06-10_0121.jpg 28-06-10_0122.jpg 28-06-10_0123.jpg 28-06-10_0124.jpg

  13. #1233 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Stiti ca sunt 2 "curente": cel rusesc, in care iti pui tv-ul pe dulap, biblioteca, frigider... si cel american, in care iti pui tv-ul cat mai jos posibil, eventual pe podea direct.
    ahem: 4 curente:
    1 - rusesc
    2 - american
    3 - astronaut : pui televizorul cat mai sus, daca poti sa-i pui pe tavan e perfect !!! stai in pat direct pe spate !
    4 - THX.

  14. #1234 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    Coltul meu nu e cine stie ce dar macar e al meu
    P.S consola e intr-o parte ca sa aiba aerisire mai buna
    Ce frumos arata 360-ul tau da sa nu uitam TV-ul
    O poza cu macar o parte din camera ar fi mai de folos decat sa ne arati numai o consola si un TV,scuza-ma mai e si un DVD-layer...

  15. #1235 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Exact asta vroiam sa zic si eu ... Coltul consolistului nu se refera la tv-ul consolistului sau la consola consolistului , stiu , suna ca dracu Ci la toata camera , in ce ambient stai cand te joci , poate stai pe un acvariu , poate ai podea de sticla sa-ti vezi vecinii , etc

  16. #1236 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Da am vrut sa fac dar e cam dezordine, stai ca fac acum

    PS: am modifcat la poza 3 fiindca am uitat sa iau sosetele de pe calorifer lol
    Attached Images Attached Images 28-06-10_1943.jpg 28-06-10_1944.jpg 28-06-10_1945.jpg

  17. #1237 SP
    Junior Member AllexStarr's Avatar
    m-as fi bagat si eu ... da la ce aveti voi...mie rusine .oricum bine intitulat "Coltul de Rai al Consolistului" ... nu am vazut decat primele 20 si ceva de pagini,si la unii chiar am ramas ....i could not even dream that far .

  18. #1238 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    ar trebui sa te mandresti cu ce ai, nu cu cat ai

    pune fara grija si fii mandru

    cheers

  19. #1239 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  20. #1240 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Avantajele de a traii in Japonia (desi se vad si dezavantajele - marimea apartamentului este criminal de mica, ca sa nu mai spun ca are un apartament MARE comparativ cu altele)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 138 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul colectionarilor By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 1756 Last Post: 07-07-2023, 19:52
  2. Masina Consolistului! By DonAdryan in forum Auto & Moto
    Replies: 511 Last Post: 28-02-2017, 13:39
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Coltul programatorului By Dudel in forum Software
    Replies: 21 Last Post: 18-03-2014, 21:36
  5. Coltul gamerilor By kaoru in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 06-04-2010, 14:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts