Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Need For Speed Shift 2 ( My Garage)

  1. #1 SP
    Member PumaS's Avatar

    Need For Speed Shift 2 ( My Garage)

    Ideea este foarta simpla . Fiecare ataseaza 2 poze cu masina sa din NFS Shift 2 . Daca aveam 3 masini si dorim sa adaugam poze cu toate , adaugam 6 poze . Fiecare masina are dreptul la 2 poze . Apoi in functie de cat de frumoasa este masina il "pemiem" pe posesor cu un Thanks .

    O sa incep eu :

    DRIFT : BMW E30 M3(Black Matte) & BMW E30 V10 M6 (White)

    CIRCUIT : Audi S3 (Silver)

    Urmatorul ...........
    Attached Images Attached Images shift2pic_38419.jpg shift2pic_38420.jpg shift2pic_40484.jpg shift2pic_40483.jpg shift2pic_40485.jpg shift2pic_40486.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Imaginile tale sunt editate/ echilibrate? Stiu ca tu l-ai luat pentru PS3 si nu-mi dau seama daca photo-mode-ul este de mai buna calitate decat versiunea de 360... Fotografiile mele sunt infioratoare si dupa re-echilibrare...

  3. #3 SP
    Member PumaS's Avatar
    Nu sunt editate . Este varianta uploadata direct din ps3 pe site-ul lor . Eu doar le-am dat download si apoi upload

  4. #4 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Incredibil. Atasez si eu una ne-editata si aici o vezi pe cea editata, doar ca sa-ti dai seama de diferente... Nu cred ca vor posta foarte multi cu versiunea de Xbox 360...
    Attached Images Attached Images shift2pic_54542.jpg

  5. #5 SP
    Member PumaS's Avatar
    Ar fi pacat . Sunt pur si simplu curios sa vad fiecare ce gust are . Masina ta este castigata , nu ai presonalizato daca nu ma insel , nu ? Bine sunt persoane si persoane . Am prieteni care joaca cu ele standard nu pun accent pe look . Eu pun accent deoarece imi place sa ma uit la reluari , iar daca masina nu arata cum imi place mie , mai schimb ceva

  6. #6 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Si mie imi place sa ma uit la reluari, doar ca nu m-a incantat sistemul de personalizare din Shift 2. Plus ca dupa doua update-uri (cel putin versiunea de Xbox) skin-urile personalizate continua sa fie incarcate aiurea sau deloc. La toate astea se aduga calitatea extraordinara a fotografiilor. Atasez una din garaj, imposibil de editat pentru ca zonele intunecate nu contin nuante intermediare...as schimba negrul pe gri...
    Attached Images Attached Images shift2pic_88267.jpg

  7. #7 SP
    Member PumaS's Avatar
    Da este un minus mare . Eu as scoate eleronul la E30 dar din pacate nu merge . Bine asta e varianta M-Tehnick au pastrat linia . Dar poate eu i-as fi facut un eleron tip E46 CSL , pe acel E30 iar la capota m-as fi jucat putin cu un bad boy look . Daca ar fi fost posibil sa ii pun si Angel Eyes ar fi fost demential . Iar nu alt minus ar fi S3-ul , nu inteleg de ce au pus modelul vechi avand in vedere ca este un joc 2011 . Ar fi fost mai atragator modelul nou (facelift)

  8. #8 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    La photos nu imi arata nicio poza, doar la gallery dar le descarca in rezolutie mai mic. Pozele nu sunt editate.
    Attached Images Attached Images shift2pic_90787.jpg shift2pic_93849.jpg

  9. #9 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    La photos nu imi arata nicio poza, doar la gallery dar le descarca in rezolutie mai mic. Pozele nu sunt editate.
    Nu faci bine ceva, uita-te si la mine si la PumaS, toate fotografiile sunt 16:9 (720p).
    Da, trebuie sa le gasesti la gallery (in Autolog), fa click pe cea pe care vrei s-o descarci si, dupa ce s-a deschis preview-ul de dimensiuni mai mari, cauta undeva in dreapta butonul "download". Tu, probabil, ai facut clik-dreapta-save-as... Gresesc?

    L.E., @djdanny: m-a indus in eroare raportul de imagine 4:3, probabil folosesti monitor sau tv 4:3 Ma "dau jos" de pe thread-ul lui PumaS, tot ce-am facut a fost sa creez offtopic. Daca se va imbunatati calitatea foto in versiunea Xbox 360, ma intorc aici.

  10. #10 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Tu, probabil, ai facut clik-dreapta-save-as... Gresesc?
    Gresesti, le downloadez de la butonul cu download.....

  11. #11 SP
    Member PumaS's Avatar
    Audi S3 & Lotus Elise

    Lotusului nu i-am gasit intrebuintare momentan . Audi inca face fata
    Attached Images Attached Images shift2pic_40683.jpg shift2pic_40687.jpg shift2pic_40689.jpg shift2pic_40690.jpg

  12. #12 SP
    Member PumaS's Avatar
    Sincer nici nu imi dau seama ce masina este in prima poza . Nu poti face poze din garage ca sa arate masina a masina ?

  13. #13 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    Sincer nici nu imi dau seama ce masina este in prima poza . Nu poti face poze din garage ca sa arate masina a masina ?
    Scuze, am uitat sa specific. E prima masina cumparata si, cam asa a aratat dupa prima curba pe Suzuka East. E un Cobalt SS. A 2-a poza e Zonda Cinque Roadster HP Edition. Maine am sa fac mai multe poze la garaj.

    AlanPoe: Da, nu am LCD/LED sau plasma. La Hot Pursuit nu am avut probleme, pozele au iesit destul de bune in rez. 1280x720.

  14. #14 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Frumoase poze. Am mult mai multe masini preferate, dar pentru inceput, doar pozele astea le am la share. Mai jos vedeti E46 M3 (C999)(e in link), Lancia Delta Works (A1607), Mc12 (A1810) - GT1, E92 M3 (C 999) si M3 E30 conversie V10 (C999) + cateva poze mai vechi http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post595048
    Cel mai tare ma amuza M3-ul E30 cu motorul V10...pe trasee cu linii drepte - Monza de ex - cand joc online, pe liniile drepte las orice in urma la clasa C. Am si NOS, va dati seama. 280km/h imediat. In curbe trebuie atentie la supravirare, e setata bine masina oricum.
    Attached Images Attached Images shift2pic_30959.jpg shift2pic_38099.jpg shift2pic_38100.jpg shift2pic_38110.jpg shift2pic_38112.jpg

  15. #15 SP
    Member PumaS's Avatar
    eu nu am apucat din pacate sa bag codul online deoarece nu merge ps store . Am cumparat jocul de curand

  16. #16 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Nici eu nu l-am folosit, dar vad ca merge si asa. Sau nu imi mai aduc aminte.

  17. #17 SP
    Member PumaS's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Frumoase poze. Am mult mai multe masini preferate, dar pentru inceput, doar pozele astea le am la share. Mai jos vedeti E46 M3 (C999)(e in link), Lancia Delta Works (A1607), Mc12 (A1810) - GT1, E92 M3 (C 999) si M3 E30 conversie V10 (C999) + cateva poze mai vechi http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post595048
    Cel mai tare ma amuza M3-ul E30 cu motorul V10...pe trasee cu linii drepte - Monza de ex - cand joc online, pe liniile drepte las orice in urma la clasa C. Am si NOS, va dati seama. 280km/h imediat. In curbe trebuie atentie la supravirare, e setata bine masina oricum.

    Superba poza cu M3-ul E92 si cea cu E30-ul . O sa incerc si eu sa pun poze de pe circuit poate 1 cu 1 pe viitor . Una din garage si una in actiune .

  18. #18 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    E30 imi place foarte mult. Am si condus 320 benzina acum cativa ani. Imi place ca in joc, nu e varza masina fara body-kiturile alea oribile, asa ca nu e obligatoriu sa le folosesc. La E46 imi place primul bodykit, e discret. La E92, e prea agresiv, Works e chiar oribil. SIngura masina Works frumoasa e 135i dar e cam slaba.

    O alta masina foarte buna si stabila in clasa C, e Acura NSX. Motor central, grip cat cuprinde, urca greu in ture stock, dar se poate pune turbo sau sa se mentina turbina standard, dar se face upgrade la motor.

    O masina distractiva e "balena" de M6. In poza de sus se vede masina intr-o forjare pe Alpental. Circuitul meu standard pt a testa o masina.Subvireaza dar are forta in linie dreapta. D-asta am ales combinatia mortala motor V10 si E30.
    PumaS, add cosminbad pe PSN, sa fim mai multi la autolog

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 08-08-2011, 14:46
  2. Need for Speed: Shift 2 By Nash in forum Console Club
    Replies: 288 Last Post: 29-05-2011, 13:04
  3. Need For Speed SHIFT---2--- By hashu_1985 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 15-04-2011, 03:15
  4. Need for Speed SHIFT By Dj Mo in forum Console Club
    Replies: 250 Last Post: 02-02-2010, 13:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts