Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 60 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1197

Thread: Mass Effect 2

  1. #181 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Aseara am avut o mica boala Mass Effect 2 si am cautat toate informatiile posibile si imposibile pe internet si sunt acum absolut WOW de ce au de gand oamenii astia sa faca. Mai ales ce au ei in cap pentru finalul jocului, este absolut demential.

    Mass Effect 2 - Just the Facts, Man?
    Mass Effect 2 - Mass Effect Wiki - Mass Effect, Mass Effect 2, walkthroughs and more

    Aveti aici doua linkuri incredibil de interesante pe care va recomand sa le cititi. Sunt oarecum niste spoilere, dar nu e nimic ce nu s-a scris deja pe acest thread.

    Inca 16 zile

  2. #182 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Inca 16 zile
    Defapt sunt 19 zile , in Europa apare in 29 ianuarie

  3. #183 SP
    Member St Mael's Avatar
    Bobby, daca vrei cu adevarat sa absorbi toata splendoara dezvaluita pana acum despre Mass Effect 2 recomand linkul urmator.

    ***ME2 MASTER LINKS******

    Acolo sunt o gramada de articole care mai de care mai interesante adunate de catre un fan de pe forumul oficial , practic tot ce merita stiut despre Mass Effect 2 inainte de lansare se regaseste acolo.

    P.S. A fost nevoit sa scoata punctele 1, 2 si 3 din motive de copyright, contineau scan-uri din reviste de genul OXM, Gameinformer etc. care evident nu pot fi distribuite asa pe internet. Dar eu am apucat sa le descard dinainte si daca esti interesat pot sa ti le trimit si pe acelea, sunt foarte tari articolele din acele reviste.

  4. #184 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    St Mael,

    Te ador Mi-am pierdut 2-3 ore citit tot ce era acolo.

  5. #185 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Mi-am pierdut 2-3 ore citit tot ce era acolo.
    daca nu ai citit cartea care face legatura cu ME1, n-ai citit nimic

  6. #186 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Acum e carte? Parca era o serie de comic book-uri ?

    Review-ul din OXM .. 9.5
    Attached Images Attached Images 411166_1.jpg img001cn355461.jpg img002f2024470.jpg img003kn746460.jpg img004qk3066855.jpg img005im8652392.jpg

  7. #187 SP
    Member St Mael's Avatar
    Bobby, h0stile se refera la Mass Effect Ascension.

    Mass Effect: Ascension: Amazon.co.uk: Drew Karpyshyn: Books@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41aoCSAbrDL.@@AMEPARAM@@41aoCSAbrDL

    Este o carte a carei actiune se petrece in paralel cu cea din seria de reviste, in cei doi ani dintre ME1 si ME2. Ascension nu prea are nicio legatura cu personajele pe care le cunostem din ME1 sau pe care le vom cunoaste in ME2 (am impresia ca doar catre Illusive Man se face totusi referire), spre deosebire Redemption. In carte este abordata povestea a cu totul altor personaje, si din cauza asta pentru mine nu e asa interesanta.

  8. #188 SP
    Member collector's Avatar
    Eu am citit ambele carti (de fapt am audiobook-urile) , prima , revelation e buna ca aduce mai multe informatii despre saren , anderson si multe altele ... a doua eu cred ca are legatura cu mass effect 2 ca spune mult de cerberus si ilusive man ..

  9. #189 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Xbox360Achievements.org - Mass Effect 2 is a Steal at �30 in the UK

    Desi sunt sigur ca 90% dintre voi aveti deja preorder la Collector's Edition

  10. #190 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sunt foarte hyped!!! Sa vina jocul odata!!!!

  11. #191 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu eram mai domol cu hype-ul. Inafara de interes pentru storyline am incercat sa ma apar de toate stirile/preview-urile/clipurile posibile.

    Dar aseara nu mi-am putut stapani curiozitatea sa nu intru aici: New Mass Effect 2 'Subject Zero' character trailer | The Lost Gamer

    Nu cred ca se poate sa fii mai hyped de atat.

  12. #192 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Sunt foarte hyped!!! Sa vina jocul odata!!!!
    Tu incepi cu partea a doua si continui cu prima? Mai ales ca povestea are continuitate.

  13. #193 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    imi place ca a "imprumutat" de la Force Unleashed faza cu puterile telekinezice (sau cum le zice). din partea mea, sa ia de la cat mai multe jocuri, cat mai multe lucruri si sa le faca cum trebe. asta inseamna un joc perfect

    tot ce sper de la 2-u asta, e sa mearga mai bine ca primu, sa nu mai am problemele alea infecte cu incarcatul texturilor dupa 1000 de ani si cu jucatu in 20 fps-uri, chiar 15 cand erau multi inamici sau ma miscam mai repede.

  14. #194 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    imi place ca a "imprumutat" de la Force Unleashed faza cu puterile telekinezice (sau cum le zice). din partea mea, sa ia de la cat mai multe jocuri, cat mai multe lucruri si sa le faca cum trebe. asta inseamna un joc perfect

    tot ce sper de la 2-u asta, e sa mearga mai bine ca primu, sa nu mai am problemele alea infecte cu incarcatul texturilor dupa 1000 de ani si cu jucatu in 20 fps-uri, chiar 15 cand erau multi inamici sau ma miscam mai repede.
    Esti sigur ca a imprumutat? Din cate stiu, ME aparut inainte Force Unleashed.

  15. #195 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    sincer, nu stiu daca si ME 1 avea puterile alea. eu am terminat jocurl fara sa le folosesc vre-odata. pentru mine asta este o noutate acum

  16. #196 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Avea biotic powers si ME1... Multe dintre side quests erau lupte cu "biotici", plus ca Matriarch Benezia, personaj cu care nu ai cum sa nu te intalnesti, era unul dintre cei mai puternici biotics din galaxie.

    Toate astea inainte de Force Unleashed.

  17. #197 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    imi place ca a "imprumutat" de la Force Unleashed faza cu puterile telekinezice (sau cum le zice). din partea mea, sa ia de la cat mai multe jocuri, cat mai multe lucruri si sa le faca cum trebe. asta inseamna un joc perfect

    tot ce sper de la 2-u asta, e sa mearga mai bine ca primu, sa nu mai am problemele alea infecte cu incarcatul texturilor dupa 1000 de ani si cu jucatu in 20 fps-uri, chiar 15 cand erau multi inamici sau ma miscam mai repede.

    Ee, cu jocul instalat pe hard nu aveai probleme cu texturile. Stiu ca a fost un post pe twitter al celor de la Bioware la E3 sau o conferinta ceva de jocuri cand spuneau ca demo-ul de la Mass Effect 2 incalzeste de rupe consola. Era funny rau.

    Pe ce dificultate l-ai jucat? Pe Insane e imposibil sa joci fara throw, up sau barrier.

  18. #198 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    din punctul meu de vedere, cred ca evenimentele din carte (ascension) vor avea o legatura puternica cu ceea ce se va intimpla in joc. triunghiul illusive man (cerberus) - collectors - ascension project pare sa devina shepard's playground....besides the reapers

    rasko....parca tu nu jucai d'astea....cu dialoguri

  19. #199 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Ee, cu jocul instalat pe hard nu aveai probleme cu texturile. Stiu ca a fost un post pe twitter al celor de la Bioware la E3 sau o conferinta ceva de jocuri cand spuneau ca demo-ul de la Mass Effect 2 incalzeste de rupe consola. Era funny rau.

    Pe ce dificultate l-ai jucat? Pe Insane e imposibil sa joci fara throw, up sau barrier.
    am avut jocul instalat pe hdd, asta e faza care mi-a pus 1000 de semne de intrebare. si nu ma deranja neaparat faptul ca se incarcau unele texturi mai greu ci faptul ca sacada.

    l-am jucat pe normal. nu sunt genu sa fac 1000/1000. eu le joc de placere

  20. #200 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Well, nici eu nu am jucat pentru 1000/1000 ci doar pentru a vedea toate variantele de a termina jocul sau ce alegeri pot schimba Si sa incep jocul cu lvl 58-59 pe Normal e ... funny

    Din ce am vazut acum pe net mi se pare oricum ca e mult mai fluent si mult mai rapid ME2 fata de primul

    @h0stile: Cam da, povestea din 2 cam asta e. O sa incerc sa fac si eu rost de carte sa o citesc repede.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 60 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2012, 10:51
  2. Replies: 7 Last Post: 01-07-2010, 17:08
  3. Replies: 16 Last Post: 05-02-2009, 02:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts